اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه آشنا کنیم. جراحی پروتز سینه که بیشتر به جراحی بزرگ کردن سینه معروف است یکی از جراحی های پرطرفداری است که امروزه محبوبیت زیادی دارد. بسیاری از زنان از کوچکی یا شکل سینه های خود ناراضی هستند. آن ها می خواهند سینه های بزرگتر و خوش فرم تری داشته باشند، بنابراین جراحی پروتز سینه انجام می دهند. در ادامه برای آشنا شدن با اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه با ما همراه باشید.

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه ایمپلنت هایی از سیلیکون، سالین و مواد دیگر است که جراح باید در حین جراحی آن را در سینه قرار دهد تا سینه خوش فرم و زیبا به نظر برسد. بیشتر افراد فکر می کنند کاشت سینه فقط برای زیبایی است. اما اگر توسط بهترین دکتر سینه انجام شود، می تواند جنبه درمانی داشته باشد. پروتز سینه به دو نوع سیلیکونی و آب نمک تقسیم می شود. در حین معاینه، جراح نوع پروتز سینه ای را که داوطلب باید داشته باشد تا زیبایی مورد نظر را به دست آورد، تعیین می کند.

اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه

بهترین کاندیدای جراحی پروتز سینه

بعضی از زنان و دختران گزینه های مناسبی برای جراحی پروتز سینه هستند و نتیجه جراحی برای آن ها بسیار رضایت بخش است. بهترین کاندیدای جراحی پروتز سینه دخترانی که از نظر ژنتیکی سینه‌های کوچکی دارند و می‌خواهند سینه‌هایشان بزرگ شود و حجم و فرم خوبی داشته باشد، زنانی که بعد از زایمان و شیردهی سینه‌هایشان شل و افتاده است. خانم هایی که با بیشتر شدن سن سینه های آن ها فرم و حجم زیبای خود را از دست داده است می توانند برای پروتز اقدام کنند، خانم ها و دخترانی که به دلیل سرطان سینه یک یا هر دو سینه را برداشتند می توانند سینه های خود را جبران کنند.

جراحی پروتز سینه چه مزایایی دارد؟

مزایای جراحی پروتز سینه عبارتند از :

 • درست کردن عدم تقارن سینه ها
 • تغییر سایز و برجسته تر کردن سینه ها
 • درست کردن فرم و زاویه سینه ها
 • بیشتر شدن حجم سینه ها
 • اصلاح افتادگی سینه هایی که صاف یا تو خالی به نظر می رسند.
 • قابل انجام به صورت سرپایی

مراحل انجام جراحی پروتز سینه 

در ابتدا داروهای بیهوشی به فرد تزریق می شود تا مراجعه کننده در حالت بیهوشی قرار گیرد. در مرحله دوم، جراح با توجه به نواحی خاصی که قبل از مداخله تعیین کرده است، برش هایی را در زیر خط سینه ها یا ناحیه زیر بغل ایجاد می کند. سپس پروتزها از طریق کانال این برش ها به بافت پستان نفوذ می کنند. در آخر، برش ها باید بخیه شوند.

روش جراحی برای زنان مختلف تفاوت های جزئی دارد. به عنوان مثال، زنانی که دارای سینه های آویزان هستند، از لیفت سینه در حین جراحی پروتز سینه سود می برند. در طول لیفت سینه، نوک سینه ها بلند می شوند و شکل آن ها طبیعی تر می شود.

جراحی پروتز سینه چه معایبی دارد؟

در گذشته مشاهده شده بود که ایمپلنت‌های سینه پس از مدتی پاره می‌شوند و مواد موجود در آن ها به داخل بافت سینه نشت می‌کند. ژل ها و محلول های نمکی جذب بدن زن می شوند اما مشکلاتی که پیش می آید این است که پروتزها کیفیت خود را از دست می دهند و چروک می شوند. حجم و شکل زیبایی که سینه ها به دست آورده بودند از بین می رفت. امکان دارد بافت سینه عفونی شده و به پروتزها واکنش نشان دهد.

این روزها در بسیاری از موارد به ندرت این عوارض اتفاق می افتد و نتیجه جراحی ناموفق است. خوشبختانه در سال های اخیر میزان موفقیت جراحی پروتز سینه به طور چشمگیری بیشتر شده است. با مراجعه به بهترین جراح پروتز سینه می توانید از احتمال چنین اتفاقاتی جلوگیری کنید. زیرا بهترین جراحان با تجربه خود از بهترین مواد و بهترین روش ها در حین جراحی پروتز سینه استفاده می کنند و احتمال خطر را به حداقل می رسانند.

هزینه جراحی پروتز سینه

هزینه جراحی پروتز سینه متغیر است و به بعضی از عوامل بستگی دارد. میزان تخصص پزشکی که عمل پروتز سینه را برای شما انجام می دهد. نوع پروتز در هزینه جراحی تاثیر گذار است، پروتزهای سیلیکونی قیمت بیشتری نسبت به پروتزهای آب و نمک دارند. موقعیت جغرافیایی دفتر یا مرکزی که کلینیک در آن وجود دارد در هزینه تاثیر گذار است.

میزان هزینه در تهران نسبت به سایر شهرستان ها و استان ها بیشتر است. انواع روش های انجام شده در هنگام جراحی پروتز سینه؛ در برخی موارد عمل پروتز سینه همزمان با لیفت سینه انجام می شود که باعث بیشتر شدن هزینه ها در این مورد می شود.بنابراین نمی توان هزینه دقیقی برای جراحی پروتز سینه تعیین کرد.

جراحی پروتز سینه چه مزایایی دارد ؟

جراحی پروتز سینه چه عوارضی دارد؟

جراحی پروتز سینه مانند سایر جراحی های زیبایی با خطرات و عوارضی همراه است. با انتخاب دقیق جراح زیبایی سینه و انتخاب یکی از بهترین ها می توان احتمال عوارض پروتز سینه را تا حد زیادی کم کرد. رعایت دستورات پزشک در دوران نقاهت جراحی پروتز باعث بهبودی سریعتر و کم شدن خطرات آن می شود. از خطرات جراحی پروتز سینه عفونت، درد شدید، حساس شدن سینه، تجمع مایع در اطراف پروتز، لخته شدن خون، چین خوردگی روی پوست پروتز است.

اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی پروتز سینه بگیرید باید اقداماتی انجام دهید. در ادامه با اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه آشنا می شوید :

 • از رانندگی کردن تا زمانی که قدرت حرکت کامل بازوها را پیدا نکردید، پرهیز کنید.
 • فرد چند ساعت بعد از جراحی سینه و پس از بازگشت به شرایط عادی مرخص می شود.
 • از حمل اجسام سنگین و هرگونه فعالیتی که باعث فشار در بازوها و سینه ها می شود خودداری کنید.
 • درد در روزهای اول طبیعی است و داروهای تجویز شده توسط بهترین جراح سینه باعث تسکین آن می شود.
 • به مدت دو ماه از استعمال دخانیات و نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • فرد می تواند پس از یک هفته فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.
 • از داروهای تجویز شده توسط جراح سینه طبق دستور و به موقع استفاده کنید.
 • او باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند و به صلاحدید جراح سینه پس از چهار هفته به تدریج فعالیت خود را آغاز کند.
 • پوشیدن سوتین طبی با تجویز جراح سینه الزامی است.
 • در حالت استراحت و جلوگیری از فشار به قفسه سینه با قرار دادن دو بالش زیر سر، سر را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 • بعد از جراحی پروتز سینه، رژیم غذایی خود را با نوشیدن مایعات شروع کنید.

پروتز سینه بهتر است یا تزریق چربی؟

دو روش پروتز و تزریق چربی برای زیباسازی فرم سینه ها موجود است. اما امکان دارد افراد برای تصمیم گیری نهایی بین این دو کمی سردرگم شوند و ندانند که بهترین گزینه برای آن ها کدام است.  تزریق چربی فرآیندی است که هم در جهت جوان سازی و هم در جهت بیشتر شدن حجم قسمت های مختلف صورت و بدن انجام می شود. اگر سینه‌های شما کمی نامتقارن به نظر می‌رسند و می‌خواهید شکل آن‌ها را بهتر کند، تزریق چربی سینه می‌تواند گزینه خوبی باشد.

با این روش نمی توانید به بیشتر شدن قابل توجهی در اندازه دست پیدا کنید.از طرفی کسانی که سینه‌هایشان بسیار نامتقارن است، افتادگی شدید دارند و می‌خواهند سایز سینه آن ها را تا حد زیادی بیشتر کند، نیاز به پروتز دارند و تزریق چربی نمی‌تواند به خواسته‌شان برسد. در برخی موارد تزریق چربی همزمان با عمل پروتز انجام می شود تا عیوب جزئی سینه پوشانده شود.

انجام جراحی پروتز سینه همزمان با لیفت سینه

یکی از باورهای اشتباه این است که جراحی پروتز سینه و کاشت پروتز در داخل بافت سینه به تنهایی می تواند سینه را بلند کند، اما این یک تصور اشتباه است و پروتز سینه تنها تا حدی می تواند افتادگی سینه را جبران کند. سینه به همین دلیل زنانی که دچار افتادگی شدید می شوند باید به غیر از جراحی پروتز سینه، لیفت سینه انجام دهند تا نتیجه جراحی به نتیجه مطلوب نزدیک شود.

به این ترتیب که در فرآیند جراحی پس از ایجاد برش های لازم برای لیفت سینه، پروتز سینه گذاشته شده و سپس بخیه ها در نواحی خاصی قرار می گیرند. علاوه بر اینکه سینه ها با کاشت پروتز بزرگ می شوند، انجام جراحی لیفت صورت باعث بهتر شدن افتادگی سینه ها می شود. انجام همزمان پروتز سینه یا لیفت سینه تنها در مواردی انجام می شود که سینه های زنان دارای افتادگی قابل توجهی باشد.

اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه چه نتایجی دارد؟

جراحی پروتز سینه نتایج درخشانی در بیشتر شدن سایز سینه و بیشتر شدن اعتماد به نفس زنان به همراه دارد. افرادی که مایل به انجام این جراحی هستند باید از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار باشند و بالاتر از همه انتظارات منطقی و واقع بینانه از نتیجه جراحی داشته باشند.

پس از جراحی پروتز سینه، بدن به رشد خود ادامه می دهد و تغییراتی مانند سن یا وزن بر بافت سینه تأثیر می گذارد. اما تغییرات بسیار کمتر از تغییرات قبل از جراحی است. اگر خانمی از تغییرات سینه های خود پس از جراحی ناراضی باشد، می تواند جراحی دیگری انجام دهد.

مشاوره قبل از جراحی پروتز سینه

در مشاوره قبل از جراحی پروتز سینه، باید قبل از جراحی پروتز پستان در ارتباط با نوع و سایز پروتز به یک تعامل مشترک برسند و جراح، بیمار را از این موضوع که انتخاب سایز پروتز به ویژگی های بافتی و ابعاد سینه بستگی دارد جلب کند. در جلسات قبل از مشاوره، بیمار به لحاظ فیزیکی و روحی مورد بررسی و معاینه پزشک قرار می گیرد و در صورت برخورداری از سلامت کامل جسمی و روحی می تواند، تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار گیرد. در این جلسات بهترین جراح در رابطه با اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از عمل پروتز توضیحات جامعی را برای بیمار مطرح می کنند که بیمار با رعایت این توصیه ها می تواند به نتایج مناسبی از جراحی پروتز سینه به دست آورد.

بهترین ناحیه قرارگیری پروتز در سینه ها کجاست؟

یکی از تصمیماتی که در مشاوره قبل از عمل مطرح می شود این است که پروتز در کجا قرار داده شود که پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. زیرا هر مراجعه کننده شرایط خاص خود را دارد و جراح پلاستیک با توجه به شرایط خود بهترین مکان را انتخاب می کند. ایمپلنت ها در دو مکان زیر عضله سینه ای یا روی عضله قرار می گیرند.

پروتز سینه روی عضله به این معنی است که ایمپلنت روی عضله سینه ای بزرگ و زیر بافت حاوی غدد پستانی قرار می گیرد. این روش برای قرار دادن پروتز برای زنانی که بافت طبیعی سینه آن ها دارای حجم و اندازه قابل قبولی است مناسب است. یعنی می توان آن ها را برای پروتز قرار داد و پوشش کامل ایجاد کرد. قرار دادن پروتز روی عضله سینه ای نسبتا راحت تر و زمان بهبودی کوتاه تر است.

به عبارت دیگر زنان بعد از عمل درد و ناراحتی کمتری دارند. زیرا بافت ها و ماهیچه ها به میزان کمتری دستکاری شدند. اما از سوی دیگر، بی نظمی ها بیشتر در سطح پوست سینه ظاهر می شوند. به ویژه در خانم ها بافت سینه آن ها کمی ضخیم است. پروتز سینه زیر عضله سینه ترفند مناسبی برای کسانی است که بافت طبیعی سینه آن ها کوچک است که البته در کاندیدهای جراحی پروتز سینه به مکرر دیده می شود.

موقعیت کامل عضله سینه ای باعث پوشاندن کامل پروتز و قرار گرفتن آن به خوبی می شود. در عین حال ظاهری بسیار طبیعی پیدا می کند. قرار دادن پروتز در زیر عضله سینه ای در مقایسه با سایر روش ها نیاز به تغییرات بیشتری دارد. بنابراین امکان دارد فرد پس از عمل به دوره نقاهت طولانی تری نیاز داشته باشد. یک جراح آموزش دیده و با تجربه با دانستن همه این موارد و البته بررسی وضعیت بیمار مراجعه کننده، تعیین می کند که پروتز در کجا قرار گیرد.

آیا پروتزهای سینه قابل اطمینان هستند؟

ماده سازنده پروتز و لایه بیرونی آن از جنس سیلیکون است. سیلیکون عنصری است که در طبیعت یافت می‌شود و از ترکیب عناصری چون کربن، ئیدروژن و اکسیژن ایجاد می‌شود. سیلیکون در تولید محصولاتی چون لوازم آرایشی، مواد غذایی و پروتزهای پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات زیادی در جهت اثبات بیماری‌زا بودن پروتزهای سیلیکونی سینه انجام شده است که همه آنها به عدم ارتباط و تاثیر پروتز به بیماری‌هایی همچون سرطان سینه و آرتوروماتودید منتج شد.

بسیاری از خانم ها در مورد این نوع عمل جراحی بدون شک داستان های ترسناکی شنیدند. ازجمله مسمومیت زایی سیلیکون یا ایجاد بیماری خود ایمنی بافت همبندی پروتز که مربوط به “تراوش” یا مهاجرت ژل می باشند که مقالات در این حوزه ابهامات و خطرات این جراحی را از میان برداشته است. در نتیجه در مورد عمل بزرگ کردن سینه در دهه اخیر تبلیغات متفاوتی را دیده ایم، مخصوصاً از طریق عملکردهای غیر مسئولانه ی رسانه ها که بدین طریق علیرغم حقایق موجود، ادعاها و سئوالاتی در مورد ایمنی سیلیکون مطرح کرده‌اند.

مشاوره قبل از جراحی پروتز سینه

کلام آخر

قبل از انجام جراحی پروتز سینه سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پروتز سینه در زعفرانیه را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این جراحی بزنید. درباره اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه با افراد و پزشکان با تجربه گفت و گو کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *