بهترین دکتر لیفت شقیقه و ابرو در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر لیفت شقیقه و ابرو در تهران آشنا کنیم. افتادگی پوست دور چشم و پیشانی یکی از اولین علائم پیری در بزرگسالان است. برای سفت شدن پوست و جوان سازی ناحیه اطراف چشم می توان درمان های زیادی انجام داد. این کار با بهتر شدن فرم و موقعیت ابروها، رفع چین و چروک و صاف کردن پوست پیشانی و پلک بالا آغاز می شود. لیفت ابرو و لیفت شقیقه یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی صورت است که به اصلاح افتادگی پلک کمک می کند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت شقیقه و ابرو در تهران با ما همراه باشید.

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه یا تمپوروپلاستی یکی از روش های زیبایی است که برای رفع چین و چروک دور چشم، کشیدن گوشه ابروها، سفت کردن پوست اطراف شقیقه ها و بزرگ کردن چشم ها استفاده می شود. روش لیفت شقیقه بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند ابروها و چشمانی کشیده و در عین حال از بین بردن چین و چروک دور چشم داشته باشند. در نتیجه این عمل زیبایی مختص جوانان و افرادی نیست که با بیشتر شدن سن می خواهند چین و چروک دور چشم را از بین ببرند و لیفت شقیقه راه حل مناسبی برای آن ها تلقی می شود.

لیفت شقیقه چیست ؟

نحوه انجام لیفت شقیقه و ابرو

این روش با بیهوشی عمومی انجام می شود اما گاهی اوقات می توان با بی حسی موضعی انجام داد. در رایج ترین روش ها از برش های پنهان در خط مو استفاده می شود. برخی از جراحان از روش های آندوسکوپی و برخی دیگر از روش های جراحی باز استفاده می کنند. البته این روش به بیمارانی بستگی دارد که دارای خط موی بالا یا ریزش مو هستند. افراد مبتلا به عدم تقارن ابرو را می توان اصلاح کرد، اما در برخی موارد عدم تقارن امکان دارد به دلیل عواملی مانند اندازه جمجمه یا تفاوت بافت نرم باشد که اصلاح آن ها دشوارتر است. این روش امکان دارد با بلفاروپلاستی یا جراحی فوقانی یا تحتانی، لیفت صورت یا سایر روش های زیبایی همراه باشد.

چه افرادی برای انجام جراحی لیفت شقیقه و ابرو مناسب هستند؟

تمامی افرادی که دارای ابروهای افتاده هستند کاندید عمل جراحی لیفت شقیقه و ابرو نمی شوند زیرا صورت برخی افراد پس از جراحی لیفت شقیقه طبیعی به نظر نمی رسد. بنابراین افرادی که درخواست این جراحی را دارند باید قبل از انجام عمل لیفت ابرو با جراح پلاستیک خود یک جلسه مشاوره داشته باشند. همچنین میزان افتادگی ابرو باید توسط جراح بررسی شود.

افرادی که ریزش شدید ابرو دارند. افرادی که نامتقارن ابرو دارند. افرادی که دارای افتادگی بیش از حد پلک بالایی هستند. افرادی که دارای چین و چروک پیشانی یا ابرو هستند. افرادی که با ابروهای بالا رفته مبهوت یا غیر طبیعی به نظر می رسند. افرادی که چندین عمل جراحی پلک بالایی داشتند و پوست کافی برای تکرار آن جراحی ندارند. افرادی که موهای ناپایدار دارند.

روش های جراحی لیفت شقیقه و ابرو

عمل لیفت شقیقه به دو روش جراحی و غیر جراحی انجام می شود. طول عمر خوب و نتایج رضایت بخش عمل لیفت باعث محبوبیت بیشتر این فرآیند در بین مردم شده است. در روش های غیر جراحی مزیت این است که می توانید بلافاصله پس از عمل لیفت شقیقه به فعالیت های روزانه خود بپردازید، یعنی نیازی به استراحت طولانی و دوره نقاهت بالا ندارد.

با استفاده از این روش نتایج عمل بلافاصله پس از پایان کار مشخص می شود. در هر دو شکل لیفت شقیقه چه جراحی و چه غیر جراحی باید مدتی صبر کرد تا عوارض ناشی از لیفت صورت کاملا برطرف شود. پس از رفع عوارض می توانید از زیبایی صورت و نتایج شگفت انگیز لیفت صورت لذت ببرید. در ادامه با روش های جراحی لیفت شقیقه و ابرو آشنا می شوید :

روش های جراحی لیفت شقیقه و ابرو

لیفت شقیقه با پلکسر

لیفت شقیقه با پلکسر یکی از روش های جراحی زیبایی است که برای انجام آن از دستگاه جت پلاسما استفاده می شود. در این روش حرارت خاصی به بافت پوست منتقل می شود که در این صورت پوست از حالت جامد به حالت گازی تبدیل می شود. با استفاده از دستگاه پلاسما جت نقاط کوچکی روی پوست ایجاد می شود و لایه سطحی بافت پوست می سوزد و باعث لیفت و کشیدگی پوست به سمت بالا می شود و چین و چروک های صورت را از بین می برد. در نگاه اول به نظر می رسد که این روش دردناک است و جای زخم بر روی پوست شما باقی خواهد ماند.

اما لیفت شقیقه با پلکسر دردناک نیست و نتایج لیفت شقیقه حدود 1 هفته بعد از عمل لیفت صورت قابل مشاهده است. در لیفت شقیقه با پلکسر بسته به میزان افتادگی پوست و نوع آن، بیمار برای موثرتر و بهتر شدن لیفت به 3-4 جلسه درمانی نیاز دارد که زیر نظر پزشک متخصص تجویز می شود. فاصله بین جلسات درمانی حدود 1-2 ماه و ماندگاری آن حدود 5 سال است. با توجه به نوع پوست، سن و سبک زندگی افراد، طول عمر لیفت شقیقه برای افراد مختلف متفاوت است.

لیفت شقیقه با نخ

لیفت شقیقه با نخ یکی از روش های غیر جراحی لیفت صورت است که شامل زیباسازی پوست می شود و از نخ های AOP که نخ های بخیه قابل جذب هستند استفاده می کنیم. قبل از انجام عمل و زمانی که بیمار برای جلسات مشاوره مراجعه می کند، پزشک مناطقی را که برای ورود و خروج نخ ها استفاده می شود، مشخص می کند. پس از مشخص شدن نواحی مورد نظر، در روز عمل، این نواحی با کرم های بی حس کننده موضعی بی حس می شوند.

پس از بیهوشی، پزشک متخصص الیاف را از طریق سوزن های ظریف و باریک وارد پوست شما می کند و به آرامی آن ها را به سمت بالا می کشد. هنگامی که کشش مناسب ایجاد شد، سوزن ها از مکان های علامت گذاری شده قبلی خارج می شوند. اسکارها برای چند روز پس از لیفت با سیم باقی می مانند. بنابراین بهتر است 1-2 روز بعد از عمل در منزل سپری شود تا زخم ها به طور کامل بهبود یابد. اما باید بدانید که در صورت تمایل می توانید بلافاصله پس از لیفت نخ دست به کار شوید و مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

لیفت با جراحی

در ابتدا و قبل از انجام هر کاری، پزشک متخصص شما را معاینه می کند تا از وضعیت سلامتی شما، میزان لیفت مورد نظر و روش لیفت مناسب شما اطلاعاتی کسب کند و مناسب ترین روش لیفت را برای شما تعیین کند. پس از اعلام زمان جراحی، باید با رعایت موارد ذکر شده در جلسات مشاوره و همراه داشتن تجهیزات لازم، در روز و ساعتی که دقیقا مشخص شده است در محل تعیین شده حاضر شوید. مدت زمان تقریبی لیفت شقیقه جراحی تقریبا 1 تا 2 ساعت است و با بی حسی موضعی یا گاهی بیهوشی عمومی همراه است. دوره نقاهت این عمل کوتاه است و بعد از عمل می توانید به خانه بروید. مدت لیفت شقیقه با جراحی بسیار طولانی است و تقریبا می توان گفت دائمی است.

مدت زمان لیفت به عوامل زیادی بستگی دارد که در صورت رعایت نکردن آن ها لیفت دوام زیادی نخواهد داشت. عوامل زیادی بر دوام و طول مدت اثر لیفتینگ تاثیر می گذارد، از جمله رژیم غذایی خوب، مراقبت مناسب از پوست، سیگار نکشیدن و به طور کلی داشتن سبک زندگی سالم. اگر این موارد رعایت شود، نتایج لیفت برای مدت طولانی باقی خواهد ماند. در صورت عدم رعایت این موارد، نتایج بالا بردن لیفت در مدت زمان کوتاه تری از بین می رود که در این صورت نیاز به تعمیر خواهید داشت. با رعایت عناصر ذکر شده می توانید تا مدت ها از یک چهره زیبا لذت ببرید.

لیفت پوست شقیقه

از این روش برای رفع چین و چروک هایی استفاده می شود که عمق زیادی ندارند و چین و چروک سطحی هستند. با ایجاد برش های سطحی روی پوست، چین و چروک های ریز و افتادگی جزئی در کناره های ابرو و چشم ها با یک کشیدن ساده برطرف می شود. در تمامی روش های جراحی لیفت شقیقه از دستگاه آندوسکوپ استفاده می شود که از طریق آن این دستگاه به نواحی بریده شده نفوذ کرده و پوست یا لایه های زیرین آن را به آرامی به سمت بالا می کشد. با کشش چشم ها و ابروها به سمت بالا در جای خود قرار می گیرند و چین و چروک ها برطرف می شوند.

روش های جراحی لیفت شقیقه و ابرو

لیفت شقیقه با کشیدن لایه میانی زیر پوست 

برای انجام لیفت صورت با درصد عوارض بسیار کم و همچنین رضایت بسیار از عمل باید با پزشک متخصص و متخصص در این زمینه مشورت کنید. کشیدن لایه زیرین پوست برای لیفت و فرم دادن به دو طرف صورت کار بسیار تخصصی است، بنابراین نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. در این روش جراحی لیفت شقیقه، برش های کوچکی در دو طرف شقیقه ها ایجاد می شود و سپس عضله سطحی پوست به سمت بالا کشیده می شود. روند کشش تا جایی ادامه می یابد که ابروها و چشم ها در موقعیت صحیح قرار گیرند و چین و چروک ها از بین بروند. این کشش در لایه ماهیچه ای سطحی پوست انجام می شود، بنابراین نگران آسیب دیدن بافت عضلانی اصلی نباشید.

لیفت شقیقه با کشیدن لایه عمیق زیر پوست

در این روش مانند روش قبلی برش هایی در ناحیه شقیقه ایجاد می شود. تنها تفاوت بین روش های SMAS و MACS این است که در این روش لایه های عمیق تر پوست کشیده می شوند. بنابراین با استفاده از روش MACS می توان چین و چروک های عمیق تر را از بین برد و علاوه بر آن نتایج این روش ماندگارتر خواهد بود. بسته به کشش لایه عمیق پوست، برش ها امکان دارد در این روش کمی عمیق تر باشند. اما نگران نباشید زیرا برش ها به قدری کوچک و ظریف هستند که تشخیص آن ها حتی از نزدیک پس از گذشت مدتی از عمل بسیار مشکل است.

بعد از جراحی لیفت شقیقه و ابرو چه انتظاراتی باید داشت؟

پس از جراحی، جراح دستورالعمل های مراقبت های بعد از عمل در ناحیه درمان را به تفصیل توضیح می دهد. این دستورالعمل‌ها ممکن است شامل نحوه مراقبت از برش‌ها، چه داروهایی برای مصرف خوراکی یا استفاده موضعی برای کاهش ناراحتی عمل یا کمک به روند بهبودی و زمان مشاوره پس از جراحی باشد. قبل از از سرگیری فعالیت های عادی، حرفه ای و شخصی و همچنین محدودیت های رعایت شده به اطلاع شما خواهد رسید. رعایت دستورالعمل های مراقبت در طول دوره بهبودی بسیار مهم است.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت شقیقه و ابرو

پوشیدن بانداژ فشاری تجویز شده توسط پزشک معالج تا هفت روز پس از عمل ضروری است. استراحت در روزهای اول پس از عمل بسیار مهم است. پس خوب استراحت کنید تا بانداژ برداشته شود. در محل عمل شما کبودی خواهید داشت، کمپرس یخ به کم شدن تورم کمک می کند. تا چند روز پس از عمل، تنه و سر را در وضعیت عمودی قرار دهید. در چند روز اول پس از عمل لیفت شقیقه، فقط به پشت و در حالت نیمه نشسته دراز بکشید. زیرا بالا نگه داشتن سر یک موقعیت ایده آل برای کم شدن عوارض بعد از عمل مانند خونریزی، لخته شدن خون یا تورم است. چه مدت پس از جراحی باید از ورزش های سنگین، فعالیت های شدید، حرکات ناگهانی و خم شدن به جلو خودداری کرد. زیرا این فعالیت ها می تواند باعث فشار خون بالا در سر، پارگی رگ های خونی و خونریزی شود. احساس کشش در محل جراحی و کاهش نسبی حس در این ناحیه کاملا طبیعی است اما پس از چند روز از بین می رود.

برای آشنا شدن با بهترین سن برای لیفت صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

بهترین دکتر لیفت شقیقه و ابرو در تهران

بهترین جراح لیفت شقیقه کسی است که ابتدا مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک داشته باشد و عضو انجمن های بین المللی زیبایی و جراحی پلاستیک باشد. در مرحله بعد یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر لیفت شقیقه و ابرو در تهران داشتن نمونه کار قابل قبول و با کیفیت و در نتیجه مهارت و تجربه بالا در این زمینه است. سعی کنید پزشک مناسب را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را از عمل لیفت شقیقه بگیرید و به مراقبت های بعد از عمل توجه ویژه داشته باشید.

عوارض لیفت شقیقه

رایج‌ترین عوارض پس از لیفت شقیقه با هریک از روش‌های معرفی شده تورم، قرمزی، التهاب و کبودی است. این علائم مدت کوتاهی پس از لیفت برطرف شده و نگران‌کننده نیستند. در طولانی‌ترین حالت علائم تا دو هفته پس از جراحی وجود خواهند داشت. البته در مواردی کبودی‌های جزئی حتی تا دو ماه پس از عمل جراحی لیفت شقیقه نیز دیده شده است. همچنین ممکن است تا چند ساعت یا یکی دو روز پس از لیفت در شقیقه‌های خود احساس بی‌حسی داشته باشید. این احساس موقتی است و با برطرف شدن اثر داروی بی‌حسی رفع خواهد شد.

در مواردی ممکن است محل‌های برش جراحی یا ورود و خروج نخ‌ها کمی خارش پوست داشته باشد. این خارش قابل‌تحمل است اما اگر از حد تحمل شما خارج شد برای دریافت پماد ضد خارش با پزشک خود مشورت کنید. لیفت شقیقه مشکلی در موهای شما ایجاد نکرده و با خونریزی یا ریزش مو همراه نیست. علائم شدیدتر لیفت شقیقه می‌تواند سردرد یا سرگیجه باشد.

بهترین دکتر لیفت شقیقه و ابرو در تهران 

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله بهترین دکتر لیفت شقیقه و ابرو در تهران همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *