دکتر خوب برای رفع افتادگی سینه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با دکتر خوب برای رفع افتادگی سینه آشنا کنیم. افتادگی سینه یک بیماری بسیار شایع در زنان است که با روش های جراحی زیبایی کم خطر قابل اصلاح و درمان است. افتادگی سینه یک عارضه شایع است که امکان دارد به مرور زمان برای هر کسی اتفاق بیفتد و او را درگیر کند. پوست سینه ها مانند پوست تمام قسمت های بدن با افزایش سن خاصیت ارتجاعی و کلاژن سازی خود را از دست می دهد. در ادامه برای آشنا شدن با دکتر خوب برای رفع افتادگی سینه با ما همراه باشید.

افتادگی سینه چیست؟

خانم‌ها زیر سینه‌ها چین دارند و وقتی این سینه افتادگی دارد، این چین در ناحیه زیر سینه به نام چین پایین سینه ایجاد می‌شود. اما اگر نوک پستان و قسمت قهوه ای هاله پایین تر از این چین باشد، می گوییم سینه افتاده است.

افتادگی سینه چیست ؟

دلیل افتادگی سینه

در ادامه با دلایل افتادگی سینه آشنا می شوید :

سن

افتادگی سینه بخشی طبیعی از روند پیری است، برخی افراد در اوایل جوانی و برخی دیگر زمانی که به 40 یا 50 سالگی می رسند، افتادگی سینه را تجربه می کنند. اما افتادگی سینه در زنانی که دوران یائسگی را پشت سر گذاشتند رایج است زیرا بسیاری از تغییرات هورمونی می تواند بر ساختار، اندازه، شکل و حجم بافت سینه تأثیر بگذارد.

وزن

باید می دیدیم که افراد با وزن بیشتر، سینه های بزرگتری نسبت به افراد با وزن کمتر یا ثابت دارند. اضافه وزن نه تنها در زنان، بلکه در مردان منجر به افتادگی سینه ها می شود. با بیشتر شدن وزن، از آنجایی که بافت سینه از چربی تشکیل شده است، وزن سینه افزایش یافته و سنگین‌تر می‌شود. این سنگینی به مرور زمان و کم شدن مقاومت پوست باعث افتادگی سینه ها می شود.

استفاده نکردن از سوتین ورزشی

گاهی اوقات خانم‌ها بدون استفاده از سوتین مناسب برای حمایت از سینه‌ها ورزش می‌کنند که باعث افتادگی و ناراحتی آن‌ها می‌شود. اگر سینه های شما سنگین است و از سوتین مناسب استفاده نمی کنید، می تواند باعث کشیدگی بافت ها و افتادگی سینه ها شود.

بارداری

وقتی زنی باردار است و هورمون‌های او شروع به تغییر می‌کنند، به این معنی است که بافت‌ها و غدد سینه شروع به تولید و پر شدن از شیر مادر می‌کنند و تمام آن شیر می‌تواند باعث سنگینی و افتادگی سینه‌ها شود.

سیگار کشیدن

برخی از محققان سابقه سیگار کشیدن را با افتادگی سینه مرتبط می دانند، در حالی که مطالعات دیگر این یافته را رد می کنند. به دلیل از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست ناشی از سیگار کشیدن، افراد سیگاری احتمال افتادگی سینه‌هایشان بیشتر است.

آیا افتادگی سینه با پروتز درست می شود؟

معمولا در درجات پایین افتادگی سینه اگر درجه 1 و 2 باشد همزمان با گذاشتن پروتز می توان افتادگی سینه را از داخل سینه اصلاح کرد و بیمار برشی روی پوست ندارد به استثنای برش ایجاد شده برای اتصال پروتز سینه اما اگر افتادگی درجه 3 باشد، با پروتز سینه، نه تنها افتادگی سینه بیمار اصلاح نمی شود، بلکه در این موارد امکان دارد بیمار سینه های آبشاری پیدا کند که پروتز در سینه باقی بماند. قسمت بالا و پستان در قسمت پایین آویزان می شود و بیمار سینه بلند و آبشاری پیدا می کند.

بنابراین در این شرایط نه تنها افتادگی به هیچ وجه اصلاح نمی شود، بلکه وزن اضافی پروتز و سنگینی آن همراه با نیروی جاذبه، به افتادگی بیشتر سینه کمک می کند. بنابراین اگر فردی دچار افتادگی سینه درجه 3 باشد باید تحت عمل جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی قرار گیرد. اگر سینه کوچک باشد و نیاز به گذاشتن پروتز سینه باشد، پروتز گذاشته می شود. فکر نکنید با پروتز سینه مشکل افتادگی حل می شود.

دلیل افتادگی سینه 

برای آشنا شدن با دکتر خوب برای کوچک کردن سینه به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

درمان افتادگی سینه با جراحی و بدون جراحی

درمان افتادگی سینه روش هایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

پروتز سینه

بسته به اندازه افتادگی سینه، پزشک تشخیص می دهد که آیا می توان درمان افتادگی را با پروتز درمان کرد یا خیر. اگر افتادگی سینه خفیف یا متوسط ​​باشد با پروتز سینه می توان این مشکل را حل کرد، اما اگر افتادگی شدید و درجه 3 باشد، پروتز در قسمت بالایی سینه ثابت می ماند و سینه مانند آن آویزان می شود. آبشار است و بنابراین این جراحی مناسب است، افتادگی سینه درجه 3 نیست.

لیفت سینه 

لیفت سینه که ماستوپکسی نامیده می شود، درمانی است که در آن پزشکان بافت و پوست اضافی سینه را برای تغییر شکل و افزایش حمایت سینه برمی دارند. لیفت سینه شکل و اندازه بافت سینه را تغییر نمی دهد، اما در واقع پوست اضافی را از بین می برد.

درمان سینه با لیزر

در درمان افتادگی سینه با لیزر، تابش باعث تحریک تولید کلاژن در بدن می شود و به بافت سینه در مقاومت در برابر افتادگی سینه کمک می کند. لیفت با لیزر یک درمان غیر جراحی و غیر تهاجمی برای افتادگی سینه ها است و در عرض یک ساعت پس از لیزر افتادگی سینه، ناحیه مورد نظر به صورت موضعی بی حس می شود.

درمان سینه با یخ

ماساژ یخ یکی از روش های موثر برای سفت کردن سینه های افتاده است. دو تکه یخ بردارید و سینه های خود را با حرکات دایره ای حداقل به مدت یک دقیقه ماساژ دهید. ماساژ سینه با یخ نباید زیاد طول بکشد، زیرا پوست سینه بسیار حساس است. سینه های شما را سفت می کند. سرما به طور طبیعی باعث سفت شدن پوست و کندی حرکت سلولی می شود. ماساژ سینه ها با یخ یکی از سریع ترین راه ها برای درمان افتادگی سینه است. دو بار در روز برای بهترین نتیجه تکرار کنید.

درمان سینه با ورزش

ورزش‌هایی که عضلات سینه‌ای را هدف قرار می‌دهند می‌توانند به جلوگیری از افتادگی سینه‌ها کمک کنند، اگرچه امکان دارد به نتایج دلخواه نرسید. اما می توانید با ورزش تا حدودی از افتادگی سینه جلوگیری کنید. برخی از ورزش‌هایی که برای درمان افتادگی سینه‌ها مناسب هستند، شنا، پرس سینه، فشار دادن سینه، تمرینات پروانه‌ای برای سینه، وزنه‌برداری است. هنگامی که ورزش می کنید، باید یک سوتین مناسب بپوشید و مطمئن شوید که سینه های خود را نگه دارید. ورزش نه تنها به کاهش سلول های چربی بدن کمک می کند، بلکه ماهیچه های سینه را سفت می کند.

لیفت سینه با نخ

روش لیفت با نخ با Aptos برای حرکت دادن پوست اطراف سینه به سمت بالا طراحی شده است. در این روش از نخ های آپتوس استفاده می شود که به آن لیفت سینه با نخ می گویند و جراح زیبایی نخ ها را از طریق سوزن زیرپوستی به زیر پوست وارد می کند. در کنار استفاده از نخ های ایمپلنت، روش آپتوس همچنان یک لیفت سینه غیرتهاجمی محسوب می شود که نتیجه آن بیش از دو سال طول می کشد. هیچ جای زخم مانند بخیه ایجاد نمی شود و نخ ها در عرض یک تا دو سال حل می شوند.

درمان سینه با ترماژ 

ترماژ یکی دیگر از روش های تحریک کلاژن است. در این روش از امواج رادیویی برای کمک به سفت شدن فیبرهای پروتئینی در پوست استفاده می شود. در طی این فرآیند، جراح از دستگاهی به نام درماکول استفاده می‌کند که امواج رادیویی را به لایه‌های عمیق‌تر پوست تزریق می‌کند. پس از ترماژ، پوست بلافاصله سفت می شود. این درمان باید تکرار شود، زیرا اثرات آن موقتی است. سینه هایی که کمی افتادگی دارند با این روش بهتر عمل می کنند.

درمان سینه با جت پلاسما

پلاسما جت فناوری جدیدی است که انرژی پلاسمای سرد، انقباض پوست و تولید کلاژن جدید را ارتقا می دهد. مشابه ترماژ، در این روش جراح یک ردیاب را زیر پوست قرار می دهد و پوست را با انرژی پلاسما درمان می کند.

درمان سینه با بوتاکس 

بوتاکس در ابتدا برای از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک روی صورت معرفی شد. سپس برای درمان میگرن مزمن استفاده شد. برخی از متخصصان برای درمان افتادگی سینه از تزریق بوتاکس استفاده می کنند اما باید گفت که این روش مورد تایید FDA نیست. نتایج جزئی هستند و حداقل چهار ماه دوام دارند.

درمان افتادگی سینه با جراحی و بدون جراحی 

درمان سینه با فیلر پوستی

از تزریقاتی که روی پوست صورت استفاده می شود برای ناحیه سینه استفاده می شود. پرکننده پوست یکی از این روش هاست. رایج ترین فیلر پوستی Sculptra است که پلی ال لاکتیک اسید است. هنگامی که پرکننده های پوستی تزریق می شوند، بدن برای تولید کلاژن جدید در ناحیه تحت درمان تحریک می شود. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، این روش باید چندین بار تکرار شود. این روش به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

آیا شیر دهی باعث افتادگی سینه می شود؟

یکی از رایج ترین باورهای غلط این است که شیردهی باعث افتادگی سینه ها می شود. در واقع تغییرات در اندازه سینه زنان در دوران بارداری است که باعث افتادگی می شود. برای خانم هایی که نگران این تغییر هستند، توصیه می شود در اسرع وقت پس از زایمان وزن اضافه خود را کاهش دهند تا وزن و قد طبیعی خود را به دست آورند. البته این کار را باید با متخصص تغذیه انجام دهید تا به شیردهی و سلامت نوزاد آسیبی وارد نشود.

دکتر خوب برای رفع افتادگی سینه

اولین و مهم ترین قدم در جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی، انتخاب جراح پلاستیک مجرب با مشاوره تخصصی و عضویت در انجمن جراحان پلاستیک است. جراحانی که در انجمن جراحان پلاستیک عضویت دارند استانداردهای سختگیرانه ای دارند، از جمله اخذ گواهینامه یا بورد تخصصی توسط بورد جراحی پلاستیک، گذراندن حداقل شش سال آموزش جراحی عمومی پس از اتمام دانشکده پزشکی و در حداقل سه سال آموزش جراحی پلاستیک، معاینات جامع شفاهی و کتبی، فارغ التحصیلی از دانشکده پزشکی معتبر، آموزش پزشکی مداوم سالانه جامع و ایمنی بیمار. با انتخاب یک جراح که عضو انجمن جراحان پلاستیک است، می توانید اطمینان حاصل کنید که یک جراح پلاستیک واجد شرایط و با مهارت بالا را انتخاب می کنید.

بعد از جراحی افتادگی سینه چه مراقبت هایی لازم است؟

اکثر روش های درمانی برای اکثر بیماران به صورت سرپایی انجام می شود. در این روش بیمار تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی با تزریق داخل وریدی آرامبخش قرار می گیرد. بسته به میزان افتادگی سینه و نوع عمل، بیمار یک تا دو ساعت را در اتاق عمل می‌گذراند. پس از عمل، بیمار امکان دارد درد و تورم در سینه ها را احساس کند. پزشک برای تسکین درد دارو تجویز می کند. دستورالعمل هایی را برای مراقبت های بعد از عمل ارائه می دهد. بیماران می توانند در همان روز پیاده روی کنند.

اما بهتر است چند روز آهسته راه بروند و از حرکات سنگین یا حرکاتی که سینه هایشان را تکان می دهد خودداری کنند. بیمار باید فقط چند هفته پس از درمان شلی سینه ها به پشت بخوابد. اگر احتمال دارد هنگام خواب غلت بزنند، بهتر است چند بالش اضافی در اطراف آن ها قرار دهید تا از بروز آن ها جلوگیری شود. یک هفته پس از جراحی می توانید به سر کار خود بازگردید. دو تا شش هفته پس از جراحی، فقط به آرامی راه بروید و از ورزش های دیگر خودداری کنید. بیماران پس از حدود شش هفته مجاز به استفاده از سوتین فنری هستند.

درمان افتادگی سینه بعد از شیردهی

در دوران بارداری اندازه سینه ها چندین برابر بیشتر می شود و سپس به دلیل کم شدن وزن و از دست دادن چربی های اضافی کوچک می شوند. این تغییرات می‌تواند خاصیت ارتجاعی پوست را کاهش دهد و باعث ضعیف شدن بافت‌ها و احتمالا رباط‌هایی شود که از سینه حمایت می‌کنند. از آنجایی که سینه‌ها یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین قسمت‌های زیبایی بدن خانم‌ها هستند، داشتن سینه‌های شل و افتاده باعث کم شدن اعتماد به نفس برخی افراد در مقابل شریک جنسی می‌شود. خانم هایی که به تازگی زایمان کردند و اکنون شیر می دهند می توانند به دنبال راه های مناسب و ایده آل برای رفع افتادگی سینه ها در خانه بدون جراحی باشند.

افتادگی پستان چگونه درمان می شود؟

اگر به دلیل عوامل طبیعی افتادگی پستان رخ دهد، نیاز ضروری به درمان نیست؛ چرا که بافت پستان روند طبیعی خود را طی کرده است. اگر افتادگی پستان ها خفیف باشد و سایز سینه ها کوچک باشد، می توان با قرار دادن پروتز آن را درمان کرد. این پروتز، هم سایز پستان ها را افزایش می دهد و هم مقداری آن ها را به بالا می کشد. اگر افتادگی پستان ها متوسط باشد، به جراحی برای درمان نیاز است. طی یک جراحی به نام دونات یا جراحی پری اریولار، برش کوچکی در اطراف نوک پستان زده می شود و این افتادگی درمان می شود.

در صورت شدید بودن افتادگی پستان، جراحی ماستوپکسی توصیه می شود. در این روش، برشی در اطراف قسمت قهوه ای رنگ نوک پستان زده می شود. همچنین خطی عمودی از نوک پستان به سمت پایین ایجاد می شود. در صورت بسیار شدید بودن این افتادگی، یک برش به صورت لنگری زده می شود؛ که در آن علاوه بر برش دور ناحیه نوک سینه و برش عمودی، برش عرضی اضافه ای در قسمت چین تحتانی ایجاد می شود. یکی دیگر از روش های درمان، لیفت سینه است. لیفت سینه علاوه بر درمان افتادگی پستان، به درمان عدم تقارن سینه ها کمک می کند؛ همچنین در جوان و زیبا سازی ظاهر سینه ها موثر است.

دکتر خوب برای رفع افتادگی سینه 

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر افتادگی سینه در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *