هزینه لیپوساکشن در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیپوساکشن در تهران آشنا کنیم. لیپوساکشن، روشی کم خطر و کم تهاجمی برای حذف چربی اضافی از قسمت های مختلف بدن مانند شکم، پهلوها، بازوها، سینه‌ها، باسن، ران‌ها، باسن، پشت می شود که منجر به اندامی متناسب می‌شود. لیپوساکشن یک روش کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. اگر فردی اضافه وزن دارد، رژیم غذایی و ورزش ممکن است تاثیر زیادی بر روند کاهش وزن نداشته باشد. اما با انجام اعمال جراحی مانند لیپوساکشن و بای پس معده و یا با روش های چاقی مانند جراحی بای پس معده وزن بیشتری نسبت به لیپوساکشن کاهش می یابد. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیپوساکشن در تهران با ما همراه باشید.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن روشی قدیمی برای فرم دادن به بدن و برداشتن چربی های موضعی است و در حین آن با استفاده از لوله باریک متصل به دستگاه ساکشن بدون ایجاد برش جراحی و تنها از طریق سوراخ های کوچک چربی اضافی و بی کیفیت خارج می شود. باید در نظر داشته باشید لیپوساکشن وزن را کاهش نمی دهد و فقط اندازه اعضای بدن را کاهش می دهد. برای افرادی که چاق هستند و چربی اضافی در تمام قسمت های بدن دارند؛ اصلا توصیه نمی شود. این عمل زیبایی برای افرادی مناسب است که وزن تقریبا ایده آلی دارند اما در نواحی خاصی از بدن خود چربی موضعی دارند و با ورزش یا وسایل دیگر نتوانستند از شر آن خلاص شوند.

لیپوساکشن چیست ؟

کاندیدای مناسب برای انجام لیپوساکشن

افراد دارای اضافه وزن برای این جراحی مناسب نیستند. بسیاری از افراد فکر می کنند که هر فرد چاق می تواند این روش را انجام دهد و به کم شدن وزن سریع از ناحیه شکم، پهلوها و نواحی مختلف بدن دست یابد، اما اگر این ایده بدی است. افرادی که شاخص توده بدنی یا BMI آن ها بیشتر یا مساوی 35 است برای این عمل مناسب نیستند زیرا خطراتی را در بر دارد و جراح نباید این افراد را جراحی کند. این افراد در ابتدا باید با رژیم غذایی و ورزش وزن خود را کاهش دهند و به BMI مناسبی دست یابند تا بتوانند از طریق لیپوساکشن چربی خود را در نواحی موضعی از بین ببرند. اگر BMI بیش از 35 باشد، به دلیل چاق بودن گزینه مناسبی برای این جراحی نیستند.

این افراد می توانند از روش های دیگری برای کاهش وزن استفاده کنند. در برخی موارد، بیشتر شدن شدن چربی و افزایش پوست در یک ناحیه خاص وجود دارد. این موارد در زنانی که چندین بار زایمان کردند و یا در افرادی که به طور ناگهانی وزن کم یا اضافه کردند مشاهده می شود. این افراد دارای پوست شل و کشیده و تجمع چربی در ناحیه شکم هستند. این افراد دارای تجمع چربی موضعی هستند که تنها با لیپوساکشن قابل حذف است. به این ترتیب با این روش تجمع چربی کم می شود اما پوست در همان حالت باقی می ماند که باید از روش های دیگری برای اصلاح آن استفاده کرد.

این روش برای افرادی که در قسمت خاصی از بدن خود تجمع چربی و چربی موضعی دارند و وزن مشخصی دارند توصیه می شود. چربی در مردان و زنان متفاوت است در مردان تجمع چربی در قسمت فوقانی شکم وجود دارد. در صورت تجمع چربی در داخل شکم، لیپوساکشن امکان پذیر نیست. این عمل برای تخلیه چربی زیر پوست انجام می شود. در خانم ها چربی هایی در پهلوها، زیر شکم و ران ها وجود دارد و در صورت داشتن شرایط لازم می توانند از این روش استفاده کنند. همچنین قبل از عمل، پزشک فرد را از نظر رشد، سلامتی و هورمونی معاینه می کند تا شرایط لازم برای جراحی را داشته باشد.

آیا لیپوساکشن چربی ها را برای همیشه از بین می برد؟

تناسب اندام به طور طبیعی از بدو تولد در تمامی قسمت های بدن وجود دارد اما حفظ و تثبیت این تناسب به عهده خود فرد است. اگر انسان از همان ابتدا اصول تغذیه را رعایت نکند، تناسب اندام خود را از دست می دهد. تناسب اندام به معنای خیلی لاغر بودن نیست. وزن بدن باید ۲ برابر وزن مفاصل بدن باشد در غیر این صورت به مفاصل فشار وارد می کند و باعث بیماری های زیادی می شود. این موضوع در مورد چاقی صدق می کند. یک فرد دارای اضافه وزن باید به اندازه کافی ورزش کند و از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کند. این مشکل به ویژه در کودکان اهمیت بیشتری دارد و باید احتیاط های لازم را انجام داد تا کودک شما دچار مشکل نشود.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

برای انجام لیپوساکشن معمولا روش هایی وجود دارد که با بیهوشی یا نیمه بیهوشی و با بی حسی موضعی قابل انجام است. اگر مقدار آن خیلی زیاد نباشد و نیازی به بستری شدن بیمار نباشد، پس از گذشت چند ساعت از عمل، فرد می تواند ترخیص شود و از روز بعد می تواند فعالیت های روزانه را انجام دهد و چند روز یا چند هفته طول می کشد تا بهبودی پیدا کند. اما در همه موارد درجاتی از کبودی در بدن یا ترشحات در نواحی که برش برای جراحی ایجاد شده یا حتی سوراخ های کوچکی که برای تخلیه چربی ایجاد می شود وجود دارد، اما دوره نقاهت طولانی نیست و نیازی به انجام این کار نیست.

پس از انجام این روش فرد باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشد و آن را رعایت کند زیرا درست است که چربی در این نواحی به خصوص در ناحیه پهلو یا شکم تخلیه شده است اما اگر فرد رژیم غذایی خود را رعایت نکند امکان دارد پرخوری کند. این اتفاق نمی‌افتد، اما در سایر قسمت‌های بدن که چربی وجود دارد، مخصوصا در باسن، ران و بازوها، سلول‌های چربی وجود دارد و ممکن است چربی‌ها در این نواحی افزایش یابد، به عنوان مثال، ممکن است چاقی در بازوها ایجاد شود. ران ها و بنابراین رژیم غذایی و ورزش باید بعد از لیپوساکشن رعایت شود. علاوه بر این، لیپوساکشن شکم در مردان می تواند باعث تورم دستگاه تناسلی آن ها شود.

در صورت مشاهده علائم غیرطبیعی مانند تب، بی حالی، تنگی نفس و علائم غیر طبیعی تنفسی باید با پزشک متخصص مشورت کنید. پس از لیپوساکشن در هر ناحیه ای، استفاده از گن توصیه می شود. پس از این روش، فرد احساس افت فشار، سنگینی و سرگیجه می کند. اما از چربی خارج شده از فرد می توان برای تزریق استفاده کرد. در شانه ها، گونه ها، سینه، باسن و پاها، پشت دست و هر ناحیه ای که لک یا فرورفتگی در سطح بدن وجود دارد، می توان از چربی تخلیه شده از لیپوساکشن استفاده کرد و آماده تزریق به آن ها است.

انواع لیپوساکشن

پزشک شما بر اساس اهداف درمانی شما، ناحیه ای از بدن که باید تحت درمان قرار گیرد و این که آیا قبلا سایر روش های لیپوساکشن را انجام دادید، روش مناسب را تعیین می کند. در ادامه با روش های لیپوساکشن آشنا می شوید :

لیپوساکشن با امواج اولتراسوند

گاهی از این نوع لیپوساکشن در کنار لیپوساکشن سنتی استفاده می شود. در این روش کانولای مخصوص امواج ارتعاشی اولتراسونیک را به بدن منتقل می کند. این ارتعاشات یا ضربه ها دیواره های سلول های چربی را می شکنند و چربی را به مایع تبدیل می کنند و آسپیراسیون آن ها را تسهیل می کنند.

لیپوساکشن تامسنت

لیپوساکشن تامسنت رایج ترین روش لیپوساکشن است. پزشک یک محلول استریل، مخلوطی از آب نمک که به تجزیه چربی کمک می کند، یک داروی بی حس کننده برای تسکین درد و یک دارو برای انقباض عروق خونی در ناحیه تحت درمان تزریق می کند. سپس پزشک برش های کوچکی روی پوست ایجاد می کند و یک لوله نازک زیر پوست قرار می دهد. کانولا به یک آسپیراتور متصل است که چربی ها و مایعات را از بدن می مکد.

لیپوساکشن با نیرو

این تکنیک توسط کانول های متحرک مخصوص انجام می شود. برخی از کانولاها فقط حرکات رو به جلو، عقب و عرضی دارند. کانول های نسل جدید دارای حرکات سه بعدی هستند و به پزشک اجازه می دهند بدون اعمال نیروی خاصی به کانول، فقط با هدایت آن، چربی را بلغزانند و خارج کنند. اگر نیاز به برداشتن مقدار زیادی چربی دارید یا قبلا لیپوساکشن انجام دادید، پزشک ممکن است این روش را انتخاب کند.

لیپوساکشن با لیزر

در این تکنیک از نور لیزر با شدت بالا برای تجزیه و از بین بردن چربی استفاده می شود. در طی روش لیپوساکشن به کمک لیزر، نور لیزر با استفاده از یک فیبر نوری و یک کانول مخصوص به زیر پوست هدایت می شود تا بافت چربی را تجزیه کند. سپس چربی با استفاده از یک کانول برداشته می شود.

انواع لیپوساکشن

آماده شدن برای جراحی لیپوساکشن چگونه است؟

اولین قدم برای آماده سازی بیمار برای این درمان، شرکت در جلسات مشاوره است. در این جلسه وضعیت آناتومیکی بدن فرد و سوابق پزشکی وی بررسی می شود و اطلاعات لازم در مورد روش های درمانی مناسب در اختیار بیمار قرار می گیرد. اگر بیمار از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده می کند، به دلیل احتمال ایجاد اختلال در جراحی، پزشک از او می خواهد که مصرف این داروها را قطع کند. علاوه بر این، لازم است افراد سیگاری چند هفته قبل از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنند تا از افزایش خطر این روش جلوگیری شود.

هزینه لیپوساکشن در تهران

هزینه لیپوساکشن در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

تعداد نواحی

تعداد نواحی مورد نیاز برای جراحی تاثیر مستقیمی بر قیمت عمل ساکشن دارد. هر چه قسمت های بیشتری از بدن مورد عمل قرار گیرد، هزینه جراحی لیپوساکشن بدن بیشتر می شود.

ناحیه جراحی 

یکی از عوامل موثر بر هزینه لیپوساکشن، نواحی مورد نیاز برای جراحی پیکر تراشی بدن است. به عنوان مثال هزینه عمل لیپو شکم با هزینه جراحی لیپوماتیک بازو کاملا متفاوت است. بنابراین ناحیه مورد نظر برای جراحی و میزان چربی انباشته شده در آن ناحیه می تواند تاثیر مستقیمی بر هزینه لیپوساکشن داشته باشد.

میزان تخصص و مهارت پزشک

از دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی لیپوساکشن می توان به سطح تخصص و مهارت پزشک متخصص اشاره کرد. هر چه سطح تخصص و تجربه یک پزشک بالاتر باشد، نتیجه بهتری برای بیمار او نسبت به یک پزشک تازه کار و کم تجربه خواهد داشت. بنابراین جراحی که از تخصص و مهارت بالاتری برخوردار باشد می تواند هزینه بیشتری را برای عمل های خود دریافت کند.

ناحیه سکونت

منطقه جغرافیایی مطب یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت جراحی لیپوساکشن است. شهرهای بزرگ نسبت به شهرها یا شهرهای کوچک هزینه بیشتری برای جراحی خود می گیرند. این عامل را می توان برای مناطق مختلف یک شهر در نظر گرفت.

هزینه کلینیک

کلینیک یا بیمارستان مورد نظر برای انجام جراحی لیپوساکشن می تواند تاثیر زیادی در قیمت عمل داشته باشد. انجام عمل های جراحی در کلینیک ها یا بیمارستان های خصوصی به دلیل ارائه خدمات بیشتر به بیماران خود، هزینه های بیشتری را نسبت به بیمارستان های دولتی برای انجام جراحی دریافت می کنند.

قبل از لیپوساکشن چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

قبل از عمل لیپوساکشن، جراح امکان دارد دایره ها و خطوطی را روی نواحی از بدن فرد که قرار است تحت درمان قرار گیرد، مشخص کند. ممکن است عکس ها گرفته شود تا تصاویر قبل و بعد با هم مقایسه شوند. نحوه انجام لیپوساکشن به تکنیک خاص مورد استفاده بستگی دارد. جراح بر اساس اهداف درمانی فرد، ناحیه ای از بدن که باید تحت درمان قرار گیرد و اینکه آیا روش های دیگری برای لیپوساکشن در گذشته انجام شده است، تکنیک مناسب را انتخاب می کند. در ادامه با مراقبت های قبل از لیپوساکشن آشنا می شوید :

غذا و دارو

قبل از انجام عمل، فرد باید با جراح خود در مورد انتظارات از جراحی صحبت کند. جراح تاریخچه پزشکی شما را بررسی می کند و در مورد هر گونه بیماری که امکان دارد داشته باشید و هر دارو، مکمل یا گیاهی که ممکن است مصرف می کنید از شما سؤال کند. جراح به شما توصیه می کند که مصرف برخی داروها مانند رقیق کننده های خون یا NSAID ها را حداقل سه هفته قبل از جراحی متوقف کنید. ممکن است لازم باشد قبل از عمل آزمایشات آزمایشگاهی خاصی را انجام دهید.

سایر اقدامات احتیاطی

اگر عمل شما نیاز به برداشتن مقدار کمی چربی داشته باشد، جراحی را می توان در مطب انجام داد. اگر مقدار زیادی از چربی برداشته شود یا قصد انجام اقدامات دیگر را به طور همزمان دارید، می توان جراحی را در بیمارستان انجام داد و به دنبال آن یک شب اقامت داشت. در هر صورت، از شخصی بخواهید که شما را به خانه برساند و حداقل شب اول بعد از عمل در کنار شما بماند.

آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟

عمل لیپوساکشن به عنوان یک سرمایه‌گذاری در بدن شما است و مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری نیاز به حفظ و نگهداری دارد. لیپوساکشن شکم مانع از عود مجدد چاقی پهلو در شما نشده و به عنوان یک روش پیشگیری از افزایش وزن نیست. لیپوساکشن یک راه حل کاهش وزن نیست و نباید مانند آن استفاده شود. لیپوساکشن معده سلول‌های چربی را برای همیشه از ناحیه شکم شما حذف می‌کند. آن سلول‌ها از بدن شما به بیرون منتقل می‌شوند اما محل ذخیره کننده چربی در بدن شما تغییر نخواهد کرد.

پس از لیپوساکشن شکم، بدن شما نسبت به گذشته سلول‌های چربی حدود ۷۰ درصد کمتر در ناحیه شکم خواهد داشت. اگر بعد از لیپوساکشن شکم و پهلوها دوباره اضافه وزن پیدا کنید، بدن شما همان مقدار چربی را در همان مکان‌های قبلی ذخیره خواهد کرد. از آنجایی که سلول‌های چربی زیادی را در معده حذف کردیم، سایر نواحی ممکن است بزرگ‌تر از معده شما به نظر برسند. شکم شما همیشه کوچکتر از آن چیزی است که بدون لیپوماتیک وجود داشت، اما این بدان معنا نیست که می‌توانید هر چه می‌خواهید بخورید و هرگز اضافه وزن پیدا نکنید. بنابراین مراقبت‌های بعد از عمل لیپوساکشن، چیزی است که شما باید آن را حفظ کنید. لیپوساکشن یک راه حل سریع نیست و نباید این گونه به آن نگاه شود.

قبل از لیپوساکشن چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *