ما در این مقاله سعی داریم شما را با جراحی کوچک کردن شکم آشنا کنیم. شلی پوست، رسوبات چربی و ترک های پوستی روی پوست شکم از شایع ترین شکایات افرادی است که به دنبال جراحی زیبایی هستند و در نتیجه بارداری یا کم شدن وزن اتفاق می افتد. این افراد امکان دارد از جراحی زیبایی برای کاهش شکم بهره مند شوند. این روش به طور موثر پوست و بافت اضافی را از بین می برد و شکمی را با پوست صاف، سفت و کشیده باقی می گذارد. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی کوچک کردن شکم با ما همراه باشید.

جراحی کوچک کردن شکم چیست ؟

جراحی لاغری روشی موثر برای جراحی شکم و پهلو است. امکان دارد پس از یک دوره ورزش و رژیم، قسمت های مختلف بدن وزن کم کنند، اما هنوز مقداری چربی در شکم و پهلوها باقی می ماند. همچنین، معده می تواند شل و آویزان شود، که همچنین باعث می شود فرد بسیار نامتناسب به نظر برسد. بسیاری از افراد دارای اضافه وزن به خوبی می دانند که از دست دادن حتی یک کیلوگرم چربی اضافی از طریق رژیم غذایی و ورزش چقدر دشوار است.

اما پس از چندین دوره پرهیز و انجام انواع فعالیت های بدنی و ورزشی، چربی شکم و پهلو همچنان سر جای خود باقی مانده است. در چنین شرایطی جراحی شکم و پهلو بهترین گزینه است. با این حال باید انتظارات واقعی از نتایج این عمل داشت و البته تغییراتی در سبک زندگی پس از جراحی ایجاد کرد. در چنین شرایطی شاید لاغری شکم و پهلو از طریق جراحی تنها و بهترین راه برای بسیاری از این افراد باشد.

جراحی کوچک کردن شکم چیست ؟

پیکر تراشی برای برداشتن چربی های اضافی بدن :

مجسمه سازی مجموعه ای از روش های تهاجمی و غیرتهاجمی است که با استفاده از آن می توان چربی های مختلف بدن را از بین برد و به اندامی ایده آل دست یافت. لیپوماتیک ترکیبی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted است.روش لیپوماتیک جدیدترین روش رفع چربی شکم است که با ایمنی بالا مشکل ایمنی را که در روش لیپوساکشن سنتی وجود داشت برطرف کرده است. با حذف چربی با این روش، سلول های چربی از نظر فیزیکی به طور کامل از بین رفته و با حرکات ارتعاشی کانولا آزاد می شوند و این چربی به آرامی و بدون درد و خونریزی توسط دستگاه از بدن خارج می شود.

در این روش از بین رفتن چربی شکم به دلیل اینکه از لیزر و گرما در بافت چربی استفاده نمی شود، امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم است که به سفت شدن و لیفت شدن پوست کمک زیادی می کند. در این روش حذف چربی، دوره نقاهت بین 3 تا 7 روز طول می کشد. پس از این عمل بیمار باید به مدت 9 هفته از ژل مخصوص استفاده کند. بسیاری از افراد تصور می کنند که حذف چربی با لیپوماتیک فقط با دستگاه خاصی انجام می شود، اما اینطور نیست، هر فردی با توجه به ظاهر خود نیاز به تغییرات خاصی دارد و برای همه افراد از این روش استفاده نمی شود.

چه افرادی برای جراحی کوچک کردن شکم مناسب هستند ؟

جراحی شکم برای کم شدن وزن برای افرادی که بیش از 30 درصد اضافه وزن ندارند مناسب است. ابتدا باید با ورزش و رژیم غذایی وزن خود را کم کنید. سپس جراحی برای برداشتن چربی اضافی باقی مانده در شکم و پهلو انجام می شود. پس از جراحی شکم و پهلو، وزن شما نه باید کاهش یابد و نه افزایش یابد. حفظ وزن ثابت برای گرفتن بهترین نتایج از جراحی و حفظ اندامی ایده آل کلیدی است. اگر بالای 60 یا 70 سال دارید، نتایج لیپوساکشن به اندازه 30 یا 40 سالگی برای شما خوب نخواهد بود. یکی دیگر از مواردی که شما را به گزینه ای مناسب برای جراحی شکم و پهلو تبدیل می کند داشتن پوستی با خاصیت ارتجاعی خوب است.

اگر بیش از 60 یا 70 سال دارید، نتایج لیپوساکشن برای شما به خوبی افراد 30 یا 40 ساله نخواهد بود. در ضمن بهتر است بعد از آخرین بارداری جراحی شکم و پهلو برای کم شدن وزن انجام شود تا نتیجه تغییر نکند. زیرا بعد از بارداری ممکن است پوست شکم آویزان شود. کسانی که سیگار می کشند و الکل می نوشند انتخاب خوبی برای این روش نیستند. برای به دست آوردن نتایج پایدار، توصیه می شود چند هفته قبل از عمل و چند ماه پس از عمل سیگار را به طور کامل ترک کنید. داشتن سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری های زمینه ای و مصرف دارو بسیار مهم است. قبل از عمل با جراح خود مشورت کنید. برخی از داروها باید قبل از جراحی قطع یا بررسی شوند.

روش های جراحی کوچک کردن شکم

این عمل ها می توانند در یک جلسه و تنها در چند ساعت تا 10 لیتر چربی شکم و پهلوهای شما را از بین ببرند و شکمی کوچک و پهلوهای باریک داشته باشید. این بدان معنی است که با کمک رژیم غذایی و ورزش امکان دارد بعد از چند سال به آن برسید و حتی گاهی اوقات راه رفتن در یک روز غیرممکن است. در ادامه با روش های جراحی کوچک کردن شکم آشنا می شوید :

جراحی با ابدومینوپلاستی :

در این عمل دو کار انجام می شود تا شکم شما کوچک و خوش فرم شود. ابتدا پوست و چربی اضافی شکم برداشته می شود. علاوه بر این، پارگی یا تغییر شکل عضلات شکم شما اصلاح می شود تا شکم شما سفت و خوش فرم شود. ابدومینوپلاستی برای افرادی که شکم بزرگ و آویزان دارند و یا برای خانم هایی که چندین بار بارداری داشتند بسیار مناسب است.

روش های جراحی کوچک کردن شکم

جراحی با بادی جت :

این یک روش پیشرفته برای حذف چربی از بدن است که از جریان آب با فشار بالا برای شکستن و شل شدن بافت چربی به جای نیروی مکانیکی یا باد استفاده می کند. به این ترتیب چربی مخلوط با آب به آرامی از زیر پوست خارج می شود.

جراحی با اولترازد :

این یک روش پیشرفته، سریع و دقیق برای برداشتن و تخلیه بافت چربی از شکم، پهلوها و سایر قسمت های بدن است. با این روش می‌توان چربی‌ها را حتی از نواحی حساس مانند صورت پاک کرد. با این دستگاه فشار منفی در بافت چربی زیر پوست ایجاد می شود. نتیجه تشکیل حباب های در حال رشد در داخل سلول های چربی است. دیواره سلول چربی نمی تواند این فشار منفی را تحمل کند، می شکند و منفجر می شود. به این ترتیب بافت چربی ذوب شده و به راحتی از بدن خارج می شود. در روش لیزر لیپولیز، نور لیزر با استفاده از فیبر نوری و کانول مخصوص به زیر پوست هدایت می شود تا بافت چربی تجزیه شود.

جراحی با دستگاه پال :

نوعی دستگاه لیپوساکشن است که به جراح کنترل و دقت بیشتری در حذف چربی می دهد. دستگاه PAL یا دستگاه لیپوساکشن برقی با استفاده از حرکات فیزیکی، چربی های شکم و پهلوها را به طور یکنواخت و بدون آسیب رساندن به سایر بافت های زیر پوست می کند. این روش دقت و دقت بالایی دارد و نتایج آن برای کنده کاری بسیار مناسب است.

جراحی با لیزر لیپولیز :

این روش جدیدی است که با استفاده از اشعه لیزر بافت چربی زیر پوست را از بین می برد. در این روش نور لیزر با استفاده از یک فیبر نوری و یک کانول مخصوص به زیر پوست هدایت می شود تا بافت چربی تجزیه شود. البته لازم به ذکر است که در هر جلسه فقط می توان مقدار محدودی از چربی را از بین برد. بنابراین، اگر چربی شکم و پهلو کمی دارید، این روش کارساز خواهد بود.

جراحی با لیپوماتیک :

یکی از روش های جدیدتر برای از بین بردن چربی شکم و سایر قسمت های بدن لیپوماتیک است. حذف چربی با این روش کم خطر بوده و عوارض کمتری برای بیمار دارد و قیمت مناسبی دارد. در این روش از بین بردن چربی های شکم، چربی های بدن تکه تکه شده و از طریق لوله ای به نام کالونا از بدن خارج می شوند. فقط در روش حذف چربی با لیپوماتیک می توان از چربی استخراج شده برای افزودن به نواحی دیگر مانند تزریق چربی به باسن و سینه استفاده کرد. علاوه بر این، چربی برداری با لیپوماتیک باعث از بین رفتن سلولیت می شود.

یکی از روش هایی که در سال های اخیر ابداع شده و جزو روش های جدید لاغری به حساب می آید لاغری با دستگاه پال می باشد. با استفاده از روش‌های جراحی تهاجمی مانند ابدومینوپلاستی یا کمتر تهاجمی مانند لیپوساکشن می‌توان چربی‌های اضافی شکم و پهلو را در یک یا دو جلسه از بین برد. روش ابدومینوپلاستی یا تامی تاک همان جراحی شکم است که در آن علاوه بر برداشتن چربی های اضافی شکم، پوست اضافی و افتادگی شکم برداشته می شود. از طرفی عضلات شل و پاره شده شکم کشیده و دوخته می شوند.

روش های جراحی کوچک کردن شکم

با این کار عضلات دیواره شکم ترمیم و سفت می شوند، ابدومینوپلاستی عملی است که با برداشتن پوست و چربی اضافی و سفت شدن عضلات شکم، بدن شما را لاغر و متناسب می کند. در این روش برش های افقی و عمودی در اطراف و زیر ناف و همچنین در ناحیه بالای ناحیه شرمگاهی ایجاد می شود تا پوست آویزان از شکم خارج شود. سپس بافت چربی اضافی برداشته می شود. پس از دوخت ماهیچه های شکم، قسمت های بالا و پایین پوست بریده شده به هم دوخته می شود. ابدومینوپلاستی یک جراحی تهاجمی اما بسیار موثر برای برداشتن چربی و افتادگی شکم است. این روش برای کسانی که وزن زیادی از دست دادند یا زنانی که بارداری را تجربه کردند موثر است.

برای شکم هایی که چربی اضافه دارند و افتادگی کمتری دارند می توانید از روش ابدومینوپلاستی استفاده کنید که برش کمتری دارد و عمل سبک تری است. ابدومینوپلاستی روش های مختلفی دارد. در تامی تاک، برش های افقی در قسمت تحتانی شکم ایجاد می شود. سپس پوست و لایه های چربی اضافی زیر آن برداشته می شود. معمولا در شکم های بزرگ عضلات شکم کشیده یا پاره می شوند. جراح با کشیدن عضلات شکم و دوختن آن ها به هم، عضلات شکم را محکم و خوش فرم می کند. این کمک می کند که شکل شکم شما پس از عمل طبیعی و متناسب به نظر برسد.

همچنین می توانید اطراف سوراخ ناف را برش دهید و آن را به جای اصلی خود بازگردانید. نافی که بعد از جراحی شکم دیده می شود، ناف واقعی فرد است. برای شکم هایی که چربی اضافه دارند و افتادگی کمتری دارند می توانید از روش مینی تامیم تاک استفاده کنید که برش کمتری دارد و عمل سبک تری است. لیپوساکشن همانطور که از نامش پیداست روشی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن، جراحی شکم و پهلو است.

در این روش با ایجاد شکاف هایی در بدن، پروب های دستگاه لیپوساکشن وارد بدن می شود. سپس بافت های چربی خورده شده و خارج می شوند. روش لیپوساکشن همراه با ابدومینوپلاستی برای برداشتن چربی از پهلو، پشت و حتی ران و باسن استفاده می شود. لیپوساکشن هم می تواند یک روش مکمل برای ابدومینوپلاستی باشد و هم می تواند به عنوان یک روش جداگانه و مستقل برای لاغری شکم و پهلوها با جراحی مورد استفاده قرار گیرد.

آیا بعد از جراحی، شکم برگشت خواهد داشت ؟

احتمال بازگشت معده بعد از جراحی زیبایی شکم وجود دارد اما با رعایت مراقبت های تغذیه ای و انجام فعالیت های ورزشی و تلاش برای بهتر شدن رفتار غذایی و فعالیت های روزانه می توان احتمال آن را کم کند.

نتیجه جراحی کوچک کردن شکم

پس از جراحی و پس از دوره نقاهت، امکان دارد تغییراتی مانند از دست دادن پوست شل و اضافی را مشاهده کنید و معده شما به طور محسوسی صاف تر می شود. به یاد داشته باشید که اگر بعد از جراحی سبک زندگی خود را تغییر دهید و وزن خود را کنترل کنید، نتایج جراحی ماندگار خواهد بود. پس از دو هفته، تورم کاهش می یابد و می توانید به تدریج فعالیت های گذشته خود را از سر بگیرید. برخی از مشکلات ممکن است تا شش ماه پس از جراحی باقی بمانند، که در جراحی کوچک شکم کمتر است.

انواع روش های کوچک کردن شکم :

انواع مختلفی از روش های جراحی شکم وجود دارد که هر کدام برای رفع نگرانی های خاص طراحی شدند. انواع اصلی عبارتند از:

کوچک کردن شکم کامل :

این رایج ترین نوع ابدومینوپلاستی است که برای افرادی مناسب است که مقدار قابل توجهی پوست و چربی اضافی دارند و همچنین عضلات شکم ضعیف شدند. این شامل یک برش افقی از لگن به باسن و یک برش دوم در اطراف ناف است.

مینی کوچک کردن شکم :

این روش برای افرادی که پوست و چربی اضافی کمتری دارند، معمولاً زیر ناف، ایده آل است. یک برش افقی ایجاد می شود و ناف دست نخورده باقی می ماند.

کوچک کردن شکم طولانی :

این روش برای افرادی طراحی شده است که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند و پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم، باسن و کمر دارند. این شامل یک برش طولانی تر است که در اطراف باسن گسترش می یابد.

چطور از شر چربی زیر شکم خلاص شد ؟ 

مبارزه با هریک از انواع چربی شکم، راه و روشی خاص دارد. برای از بین بردن این نوع چربی، راه‌های زیر را امتحان کنید :

رژیم غذایی سالم و سرشار از فیبر:

مصرف روزانه سبزی‌جات، نان غلات کامل و سبوس‌دار و دیگر منابع فیبر.

خلاص شدن از اسکوات‌های تکراری:

احتمالاً به تازگی شنیده‌اید که حرکت اسکوات حرکت فوق العاده‌ای برای شما است و دیگر بدون هیچ‌گونه برنامه خاص و بدون اطلاع از فرم صحیح حرکت، فقط همین حرکت را انجام می‌دهید. این کار در طولانی مدت باعث انحراف ستون فقرات می‌شود و شکم شما برجسته‌تر از قبل به نظر خواهد رسید.

پیروی از برنامه ورزشی مناسب:

بدن و عضلات شکم شما نیاز به برنامه ورزشی اصولی و حرفه ای دارد. نمی‌توانید با انجام روزی سه حرکت آن هم بدون مشورت مربی متخصص، به نتیجه دلخواه‌ شما برسید.

نتیجه جراحی کوچک کردن شکم

کلام آخر

سعی کنید برای انجام این روش بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزند. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین برای آشنا شدن با بهترین دکتر افتادگی شکم در تهران می توانید به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *