در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم تا اطلاعات کاملی را درباره مزایای لیفت سینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امکان دارد بنا به دلایلی برخی از افراد دچار مشکلاتی همچون افتادگی سینه شوند که می توانند برای درمان این مشکل، به سراغ جراحی لیفت سینه بروند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ویژگی های بهترین جراح لیفت سینه

برای انجام عمل لیفت سینه بایستی به بهترین جراح سینه مراجعه کنید که لازم است حتما در زمان انتخاب به این نکته توجه داشته باشید و پزشک موردنظرتان از ویژگی های ذیل برخوردار باشد:

 • تخصص زیبایی: یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح داشتن مدرک تخصصی و فوق تخصصی عمل زیبایی سینه است و معمولا پزشکانی که در این زمینه فعالیت می کنند دارای مدرک جراحی عمومی و یا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند.
 • تجربه کافی: از دیگر ویژگی های بهترین جراح لیفت سینه برخورداری از مهارت و تجربه کافی است، کیفت کار و میزان تجربه یک پزشک را می توان بر اساس نتیجه جراحی های قبلی او سنجید و در صورتی که درصد بالایی از بیماران از عمل خود رضایت داشته باشند بدین معنا است که پزشک مورد نظر تجربه کافی را دارد.
 • مشاوره صادقانه: بهترین جراح لیفت سینه در جلسه مشاوره ای که با بیمار دارد بعد از معاینه و بررسی های انجام شده کاملا صادقانه برخورد کرده و با ارائه توضیحات از بیمار می خواهد که دید واقع بینانه ای به این عمل زیبایی داشته باشد و در صورتی که فرد شرایط لازم برای عمل را نداشته باشد کاملا صادقانه و با ذکر دلایل منطقی او را از انجام جراحی منصرف می کند.
 • ارائه نمونه کار: یکی از روش های انتخاب بهترین دکتر لیفت سینه مشاهده نمونه عمل های او از طریق سایت و شبکه های مجازی است معمولا جراح به منظور جلب اعتماد مراجعه کنندگان نمونه کارهای قبلی خود را ارائه می دهد.

لیفت سینه چیست؟

لیفت سینه یا ماستوپکسی یکی از جراحی های زیبایی سینه است که در آن جراح لیفت سینه با برداشتن پوست اضافی سینه و کشیدن بافت اطراف آن، شکل بهتری به سینه می دهد و خطوط آن را مشخص می کند. جراحی سینه یا لیفت سینه برای رفع مشکل افتادگی سینه انجام می شود و پزشک متخصص نیز با اشراف کامل به جزئیات عمل لیفت سینه، آن را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

نکته حائز اهمیت این است؛ پزشکان متخصص توصیه می کنند که خانم ها تا زمان کامل شدن رشد سینه ها، زایمان و یا شیردهی صبر کنند و سپس برای عمل لیفت سینه اقدام کنند. جراحی لیفت سینه را می توان با هر سایزی از سینه انجام داد، همچنین هر چه سینه بزرگ تر باشد، نتیجه بهتری خواهد داشت.

مزایای لیفت سینه

لیفت سینه مانند روش های دیگر مزایا و فواید بسیار زیادی می تواند داشته باشد که از مزایای لیفت سینه به مطالب زیر اشاره می کنیم:

 • در صورت انجام این روش می توان اندامی جوان تر داشت.
 • یکی دیگر از مزایای لیفت سینه این است که بخش بالایی سینه دارای حالتی پر و حجیم می شود.
 • یکی دیگر از مزایای لیفت سینه این است که سبب بالا آمدن سینه ها می شود و موجب سفت شدن و تغییر یافتن سینه شل و آویزان می شود.
 • سبب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود که در این صورت احساس رضایت نسبت به اندام ها افزایش می یابد.

روش های مختلف لیفت سینه

لیفت سینه با نخ: انجام لیفت سینه به این روش هیچگونه برش و زخمی را به وجود نمی‌آورد. برای انجام لیفت سینه با نخ، پزشک متخصص از نخ های مخصوص استفاده می کند که با استفاده از این نخ‌ ها پوست اطراف سینه را به سمت بالا می کشد. پزشک متخصص با استفاده از سوزن های مخصوص نخ ها را وارد بافت پوست می کند و آن ها را محکم می کند و به سمت بالا می کشد.

لیفت سینه با لیزر درمانی: لیفت سینه در روش لیزر درمانی موقت می باشد. برای انجام لیزر درمانی با ایجاد پرتوهای قوی سلول های مرده پوست را از بین می‌برند تا کلاژن سازی انجام شود و تولید کلاژن افزایش پیدا کند.

لیفت سینه به روش Caci: این روش عضلات قفسه سینه را مورد هدف قرار می‌دهند. برای انجام لیفت سینه به این روش از دستگاه مخصوصی استفاده می شود که با استفاده از این دستگاه به ماهیچه هایی که اطراف سینه وجود دارد، پالس های الکتریکی منتقل می کنند تا با انجام این کار ماهیچه های سینه سفت شوند.

لیفت سینه با جراحی: برخی از افراد با مشورت پزشک متخصص برای لیفت سینه از روش جراحی استفاده می کنند که در این روش برای این که بافت اطراف سینه سفت شود، پوست اضافی را از بین می برند. برای انجام لیفت سینه پزشک متخصص از بی حسی موضعی استفاده می کند و بعد از جراحی نیاز به بستری نمی باشد و معمولا این جراحی به صورت سرپایی انجام می شود.

لیفت سینه به روش طب سنتی: برای انجام لیفت سینه به روش طب سنتی، نیاز به ایجاد هیچگونه برش نمی باشد، اما تعداد جلساتی که فرد باید برای انجام لیفت سینه مراجعه کند زیاد می باشد و افراد نمی‌توانند سریع تر نتیجه لیفت سینه را مشاهده کنند.

عوارض لیفت سینه

لیفت سینه همانند جراحی های دیگر دارای عوارضی می باشد. در این قسمت به برخی عوارض لیفت سینه می پردازیم:

 • ایجاد هماتوم بعد از لیفت سینه امکان پذیر است. هماتوم، تجمع خون زیر برش ها در ناحیه موردنظر می باشد که اگر این خون تخلیه نشود می تواند سبب بروز عفونت شود.
 • عفونت بعد از انجام جراحی لیفت ممکن است. اگر علائمی مانند بوی بد، تب، درد شدید و قرمزی مشاهده کردید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • بعد از انجام عمل لیفت جای زخم ها برای مدتی باقی می ماند، این که تا چه زمانی باقی می ماند و چه وقت بهبود می یابد به سیستم بدن بستگی دارد. ممکن است جای زخم ها در برخی از افراد بماند و به طور کامل التیام پیدا نکند.
 • عدم مهارت جراح لیفت سینه، می تواند سبب بروز عدم تقارن سینه ها شود. اگر به جراح خوبی برای این جراحی مراجعه نکنید، امکان رخ دادن این عارضه وجود دارد.
 • در افراد بعد از جراحی، از دست رفتن احساس در نوک سینه وجود دارد که در اکثر مواقع این بی حسی موقتی است و از بین خواهد رفت.
 • اگر جراح شما مهارت داشته باشد، می تواند بافت غده ای سینه را حفظ کند و این امر باعث می شود شما بتوانید بدون هیچ مشکلی به شیردهی ادامه دهید. در غیر این صورت شیردهی دچار اختلال می شود.
 • داروهای بیهوشی می تواند عوارضی برای برخی از افراد داشته باشند، همچنین برخی از افراد به این داروها حساسیت دارند.

اقدامات پس از جراحی لیفت سینه

به منظور دست یابی به مطلوب ترین نتیجه ممکن، بهترین جراح لیفت سینه مراقبت هایی را به شما توصیه می کند تا با رعایت آن ها به بهبودی سریع تر و نتیجه بهتر دست یابید.

از جمله مراقبت های پس از جراحی لیفت سینه به شرح زیر می باشد:

 1. فعالیت های سنگین و ورزش های طاقت فرسا را برای گذشت چند وقت کنار بگذارید تا روند بهبودی به درستی پیش رود.
 2. برای مدتی بهتر است که بر روی سینه ها نخوابید و فشارهای وارده بر سینه را به حداقل برسانید.
 3. بهترین جراح لیفت سینه به شما توصیه می کند تا مدتی بعد از عمل، به صورت طاق باز بخوابید.
 4. تا چند روز پس از جراحی، بهترین جراح  از شما می خواهد تا از غذاهای سبک استفاده کنید.
 5. بهتر است که برای مدت زمانی از لباس های تنگ و سوتین استفاده نکنید و در صورت ضروری بودن شرایط، از سوتین های طبی استفاده نمایید.
 6. بهترین جراح لیفت سینه برای نتیجه بخشی بهتر، داروهایی را به شما تجویز می کند، الزامی است که آن ها را طبق دستور پزشک و در ساعت تعیین شده مصرف کنید.

اقدامات پس از جراحی لیفت سینه

چه کسانی می توانند لیفت سینه انجام دهند؟

اغلب پزشکان بر این باورند؛ کسانی که دارای سینه های شل و افتاده می باشند، می توانند لیفت سینه انجام دهند. این روش بیشتر برای افراد مسن توصیه می شود. ولی امکان دارد بعضی از خانم های جوان نیز به علت کاهش وزن یا وراثت نیاز به لیفت سینه داشته باشند. به همین دلیل می توان گفت افرادی که لیفت سینه برای آن ها مفید است، افرادی هستند که دارای سینه های شل و افتاده می باشند.

افرادی که در اثر افزایش سن چربی خود را از دست داده و پوست آن ها چروک شده است نیز افراد مناسبی برای انجام این اقدام زیبایی می باشند. در این عمل حتی می توان تغییراتی در اطراف هاله سینه ها به وجود آورد. اگر این هاله در اثر بارداری یا عوامل دیگری بزرگ شده باشند، با استفاده از لیفت سینه می توان آن ها را به حالت قبلی بازگرداند.

چه عواملی بر هزینه لیفت سینه تاثیر می گذارد؟

همان طور که در این مقاله بیان کردیم؛ هزینه لیفت سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی که بر قیمت این جراحی موثر است عبارتند از:

 • هزینه بیهوشی
 • هزینه لباس عمل
 • قیمت پروتز سینه
 • هزینه آزمایشات
 • محل انجام عمل
 • میزان تجربه پزشک
 • هزینه دارو و نسخه های پزشک

نمونه های نام برده شده از مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند در هزینه لیفت سینه موثر باشد.

میزان تخصص پزشک

هر چقدر تخصص و تجربه پزشک شما در حوزه این جراحی بالاتر باشد، هزینه لیفت سینه نیز افزایش می یابد. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد؛ این است که متخصص باید توجه کافی به آن را داشته باشد، در صورتی جراحی با موفقیت به پایان می رسد که پزشک بتواند به خوبی آن را انجام دهد و عوارض این جراحی را کاهش دهد.

داروهای موردنیاز برای لیفت سینه

بعد از انجام لیفت سینه، استفاده از داروهایی برای بهبود سریع و همچنین جلوگیری از عفونت، لازم و ضروری می باشد. برای مثال یکی از داروهایی که عموما برای هر عمل مورد استفاده قرار می گیرد، داروهایی از خانواده آنتی بیوتیک ها می باشد. با توجه به این که هزینه این داروها ناچیز است؛ با این وجود در هزینه های جراحی تاثیر می گذارد.

محل انجام جراحی

معمولا در 3 محل می توانید عمل خود را انجام دهید. بیمارستان ها، درمانگاه ها و کلینیک ها. اگر عمل در بیمارستان ها و درمانگاه انجام شود، هزینه این مراکز به هزینه لیفت سینه اضافه می شود و این بدان معنا است که هزینه نهایی جراحی رابطه مستقیمی با محل انجام جراحی دارد.

هزینه آزمایشات

برای انجام عمل زیبایی آزمایش های مختلفی را پزشک تجویز می کند تا کلیه احتمالات را تحت کنترل قرار دهد. اگر می خواهید از هزینه نهایی عمل زیبایی سینه آگاه شوید، باید هزینه همه آزمایش هایی که باید انجام دهید را بدانید. در جلسات مشاوره می توانید با پزشک خود در رابطه با آزمایش هایی که باید انجام دهید، صحبت کند.

ارتباط هزینه لیفت سینه با بیهوشی

یکی دیگر از عواملی که در تعیین هزینه لیفت سینه پستان ها تاثیر گذار است، بیهوشی می باشد. هر چند بعضی از جراحی های زیبایی سینه نیازی به بیهوشی ندارند و فقط با بی حسی های موضعی انجام می شود.

هزینه مشاوره

همان طور که در این مقاله بیان کردیم، هزینه های لیفت سینه بر اساس عوامل متعددی محاسبه می شود. همچنین یکی از مواردی که تاثیر زیادی در نرخ عمل سینه دارد، نوع و وضعیت حال حاضر در سینه ها می باشد. به همین دلیل هزینه لیفت سینه، با جلسات مشاوره و معاینه تعیین خواهد شد.

چه عواملی بر هزینه لیفت سینه تاثیر می گذارد؟

کلام آخر

از گذشته تاکنون افراد در تلاش هستند تا اندام بدون نقصی داشته باشند و برای این هدف از رژیم غذایی مناسب و ورزش مداوم استفاده می کنند، اما سینه های خانم ها ممکن است در اثر عوامل مختلفی فرم طبیعی خود را از دست بدهند و حالت افتادگی پیدا کنند که در این صورت افراد می توانند به بهترین جراح لیفت سینه مراجعه کرده و افتادگی سینه های خود را رفع کرده و تناسب اندام خود را دوباره به دست بیاورند. از شما سپاسگزاریم که ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید. همچنین برای خواندن مقاله لیفت سینه چیست؟ به لینک مربوطه مراجعه کنید تا کلیه اطلاعات موردنیاز در رابطه با لیفت سینه را کسب کنید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *