دکتر خوب برای کوچک کردن سینه

شکل سینه های مردان و زنان بسیار متنوع است. اندازه و شکل سینه های افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. در حالت عادی و استاندارد شکل و اندازه خاصی وجود ندارد. برخی از افراد دوست دارند سینه های خود را کوچک کنند. روش های مختلفی برای کوچک کردن سینه وجود دارد. فرقی نمی کند سینه های شما بزرگ باشد یا کوچک در هر صورت باید مراقب سلامتی آن ها باشید و با معاینه هر توده ای از وضعیت آن ها مطلع شوید و در صورت نیاز با متخصص زنان مشورت کنید. در ادامه برای آشنا شدن با دکتر خوب برای کوچک کردن سینه با ما همراه باشید.

جراحی کوچک کردن سینه چیست ؟

اگر روش های فوق تاثیری در کم شدن سایز سینه شما نداشته باشد، جراحی می تواند گزینه مناسبی باشد. اما قبل از عمل بهتر است با یک ماما متخصص مشورت کنید تا تمامی دلایل بزرگ شدن سینه را بررسی کند. بسته به شرایط فیزیکی شما، جراحی می تواند برای شما خطرناک باشد و راه های کم خطر تری برای کم شدن سایز سینه وجود دارد. اگر جوان هستید، بهتر است این روش را به تعویق بیندازید. بیشتر شدن سن می تواند باعث تغییراتی در بدن شما شود که منجر به کاهش سایز سینه می شود. جراحی سینه می تواند منجر به عوارض و خطرات جدی شود. پس هرگز برای پوشیدن لباس های خاص این کار را نکنید.

سعی کنید اطلاعات کافی در مورد کلینیک و جراحی که قصد انجام آن را دارید به دست آورید. در این مرحله باید با دقت اجرا کنید. زیرا کیفیت کار، سلامتی شما و نجات جان شما به آن بستگی دارد. پس از انتخاب کلینیک، برای مشاوره وقت بگیرید. پزشک می تواند اطلاعات کافی در مورد جراحی کوچک کردن سینه، عوارض احتمالی آن، دستورالعمل های مراقبت قبل و بعد از عمل به شما ارائه دهد. اکثر جراحانی که هزینه کمی برای این روش دریافت می کنند غیر قابل اعتماد هستند. تعدادی از جراحان تازه کار جراحی سینه را در تلاش برای کسب تجربه ارزان انجام می دهند. بی تجربگی جراح، مدیریت چالش های حین عمل را دشوار می کند و ممکن است جان بیمار در خطر باشد.

جراحی کوچک کردن سینه چیست

چگونگی انجام جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه در ابتدا شامل بلند کردن نوک پستان به موقعیت جدید است. سپس بافت و پوست اضافی سینه برداشته شده و شکل می گیرد. نوک پستان در موقعیت جدید و بالاتری قرار خواهد گرفت. جراحی کوچک کردن سینه انواع مختلفی دارد که بهترین نوع آن بر اساس اندازه سینه ها و میزان تغییری که بیمار می خواهد در نظر گرفته می شود. هر کدام از این روش ها جای زخم های متفاوتی را بر جای خواهند گذاشت. اما جای زخم زیر لباس محو می شود.
یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی این است که برش از اطراف نوک پستان شروع می‌شود و تا چین‌های طبیعی زیر سینه‌ها ادامه می‌یابد. اگر سینه ها بسیار بزرگ و آویزان باشند، نوک سینه به طور کامل برداشته شده و در موقعیت جدیدی قرار می گیرد. روش بعدی این است که برش در اطراف نوک پستان و پایین ایجاد می شود. این روش برای خانم هایی که سینه های خیلی بزرگ دارند توصیه نمی شود. هنگامی که نیاز به برداشتن مقدار کمی از بافت باشد، برشی در اطراف هاله ایجاد می شود.

در جراحی کوچک کردن سینه چه اتفاقاتی می افتد؟

ابتدا بیمار در مورد خواسته ها و اهداف جراحی با پزشک صحبت می کند. سابقه بیماری یا وضعیت پزشکی خاص، استفاده از هر گونه دارو، مکمل های گیاهی و ویتامین ها بررسی می شود. سینه ها به طور کامل توسط جراح پلاستیک معاینه و عکس گرفته می شود. نکته مهم این است که اندازه گیری قد و وزن برای تعیین بی خطر بودن یا نبودن جراحی انجام می شود. افرادی که اضافه وزن دارند یا قصد بارداری در آینده دارند باید جراحی را به تعویق بیندازند.

مراحل جراحی کوچک کردن سینه

برای جراحی کوچک کردن سینه زنان، برش هایی روی سینه ها ایجاد می شود و سپس چربی از طریق آن برداشته می شود. در برخی موارد چربی اضافی با لیپوساکشن برداشته می شود، در صورتی که بزرگی سینه ها فقط به دلیل بافت چربی باشد و نیازی به برداشتن پوست اضافی نباشد، برای جراحی کوچک کردن سینه از لیپوساکشن به تنهایی استفاده می شود. روش مورد استفاده برای کم شدن اندازه سینه را می توان با شرایط فردی، ساختار سینه، درجه کوچک کردن سینه، ترجیحات شخصی شما و توصیه جراح تعیین کرد.

تمام برش ها قبل از جراحی مشخص شده و جزئیات قبل و بعد از جراحی برای بیمار توضیح داده می شود. روش های مختلفی برای انجام روش جراحی وجود دارد، اما انتخاب بر اساس ارزیابی شرایط، اولویت ها و امکانات انجام می شود که این تفاوت ها شامل روش های برش، بافتی که باید برداشته شود و بافتی که باید برداشته شود، می باشد. به عنوان پایه سینه جدید قرار می گیرد. داروهایی برای راحتی شما در طول جراحی کوچک کردن سینه ارائه شده است. این گزینه ها شامل آرامبخشی داخل وریدی و بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما پیشنهاد خواهد کرد. هنگامی که بافت ساخته شد، نوک پستان تغییر مکان می دهد.

در صورت لزوم، ناحیه اطراف نوک پستان همراه با پوست اضافی اطراف آن برداشته می شود. هنگامی که بافت سینه کوچک می شود، لایه زیرین برداشته می شود و سینه شکل می گیرد. گاهی اوقات، برای سینه های نوسان بسیار بزرگ، نوک پستان و ناحیه اطراف آن را می توان برداشت و بالا برد. بافت‌های سینه به هم فشار داده می‌شوند تا سینه کوچک‌تری تشکیل دهند. برای ایجاد یک سینه جدید، بخیه هایی در زیر بافت سینه گذاشته می شود. بخیه ها، پوست چسبنده و چسب جراحی پوست بسته می شود. خطوط روی بافت سینه دائمی هستند، اما در بیشتر موارد محو می شوند و می توانند به طور قابل توجهی بهبود یابند. با گذشت زمان، تورم بعد از عمل بهتر می شود و خطوط بافتی محو می شوند.

چگونگی انجام جراحی کوچک کردن سینه

بعد از جراحی کوچک کردن سینه چه انتظاراتی باید داشت؟

ماموپلاستی کوچک یا جراحی کوچک کردن سینه بیشتر تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و حدود یک تا دو ساعت طول می کشد. برای جلوگیری از عفونت به بیمار آنتی بیوتیک داده می شود. بیمار همان روز به خانه برمی گردد و به او توصیه می شود تا حد امکان استراحت کند. در صورت بروز درد می توانید از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

مراقبت های بعد از جراحی کوچک کردن سینه 

پس از جراحی، سینه‌ها کبود، متورم و دردناک می‌شوند، اما درد نباید خیلی شدید باشد. بیشتر ناراحتی ها را باید با داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح کنترل کرد. پس از چند روز باندهای شما آزاد می‌شوند، اما برای کنترل تورم و کمک به گرفتن شکل جدید سینه‌ها باید از یک سوتین ورزشی یا سایر پوشش‌های حمایتی به مدت 4 تا 6 هفته استفاده کنید. علت آن تورم و اختلال اعصاب است و طی چند هفته تا چند ماه پس از کم شدن تورم و بازسازی اعصاب از بین می رود.

اکثر مردم برای بهتر شدن یک هفته مرخصی می گیرند. بهتر است در این مدت فعالیت های خود را تا حد امکان کم کنید. گاهی اوقات برای کمک به گردش بهتر خون در بدن کمی پیاده روی کنید. بدن برای بازیابی کامل به زمان و انرژی نیاز دارد. اگرچه استراحت یک یا دو هفته ای همیشه آسان نیست، اما برای بهبودی سریع تر و رسیدن به نتیجه مطلوب، حداقل هفته اول را خوب استراحت کنید. می توانید پس از 2 هفته استراحت با فعالیت کم ورزش کنید. بیشتر از پیاده روی و ورزش های سبک، ورزش هایی مانند دویدن، ورزش های سنگین و بالاتنه را حداقل یک ماه به تعویق بیندازید.

بعد از جراحی ماموپلاستی سینه تا چه اندازه کوچک می شود؟

برخی از افراد تمایل دارند بدون توجه به تناسب بین اعضای بدن، شکل سینه مورد نظر را داشته باشند. اگر هر بدن شکل خاص خود را دارد و شکل سینه را باید با توجه به سایر قسمت های بدن عمل کرد. جراح سینه باید شکل کل بدن را مانند یک مجسمه ساز در نظر بگیرد و سپس عمل جراحی را بر اساس سایر قسمت های بدن انجام دهد تا اعضای بدن با یکدیگر هماهنگ باشند. اگر تصمیم به جراحی گرفتید سعی کنید قبل از عمل از سینه خود عکس بگیرید و نتیجه جراحی زیبایی سینه را با قبل از عمل مقایسه کنید.

برای آشنا شدن با بهترین نوع پروتز سینه به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

تاثیر تغییر وزن قبل از جراحی کوچک کردن سینه

هنگامی که می خواهید تحت عمل جراحی کوچک کردن سینه قرار بگیرید، باید وزن خود را حداقل برای سه ماه حفظ کنید. زیرا تغییر وزن بعد از جراحی به خصوص در سینه هایی که از چربی تشکیل شدند، سینه های آن ها را خالی و افتاده نشان می دهد. رژیم غذایی و کم شدن وزن زخم های جراحی را به خطر می اندازد و از بهبودی آن ها جلوگیری می کند، سعی کنید قبل از جراحی رژیم بگیرید و وزن ثابتی برای سه ماه داشته باشید سپس عمل جراحی را انجام دهید.

زیرا سینه مطابق با فرم بدن شما طراحی می شود و تغییر وزن امکان دارد باعث تغییر شکل و کم شدن سایز سینه شود، زیرا در طی جراحی کوچک کردن سینه قسمتی از بافت سینه برداشته می شود. دلیل کوچک شدن بافت تغییر نکرده است و رشد نخواهد کرد. با وزن ثابت به پزشک مراجعه کنید و در صورت کم شدن وزن بعد از جراحی کاهش وزن، جراحی لیفت سینه را مد نظر قرار دهید.

چه افرادی برای جراحی کوچک کردن سینه مناسب هستند؟

تمام خانم هایی که برای کم شدن سایز یا شکل سینه های خود به این روش نیاز دارند می توانند از این روش استفاده کنند. اما این روش برای افرادی که بیماری های زمینه ای دارند توصیه نمی شود. افراد زیر مجاز به انجام این روش نیستند. افرادی که دارای اضافه وزن غیر طبیعی هستند. افرادی که در حال حاضر رژیم های محدود کننده کالری دارند. زنان جوانی که در سن رشد هستند و سینه های آن ها هنوز به اندازه ثابتی نرسیده است. افراد دیابتی و یا دارای اضافه وزن در صورت داشتن مجوز از پزشک مربوطه مجاز به انجام عمل جراحی هستند.

تاثیر تغییر وزن قبل از جراحی کوچک کردن سینه

عوارض جراحی کوچک کردن سینه

از جمله موارد بسیار مهمی که شما به عنوان فردی که قصد انجام این جراحی را دارید باید در مورد آن بدانید عوارض جانبی آن است. سروما یا خونی که بعد از عمل جمع می شود یک چیز بسیار طبیعی است. هر چه حجم بافت برداشته شده از سینه بیشتر باشد، این سروما و رگ های خونی بزرگتر خواهند بود. این کاملا طبیعی است و حتی به عنوان یک عارضه شناخته نمی شود، اما باید از آن آگاه باشید.

طرز خوابیدن بعد از جراحی کوچک کردن سینه چگونه است؟

نحوه خوابیدن بعد از ماموپلاستی در سه هفته اول بسیار مهم است. پس از جراحی سینه، فرد باید به پشت بخوابد. در این دوران از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری کنید. جراحی ماموپلاستی برای اصلاح شکل و اندازه سینه ها انجام می شود. به همین دلیل برای حصول نتیجه ایده آل از جراحی و تثبیت سینه در بهترین موقعیت خود، باید از فشار دادن به سینه ها خودداری کرد. اگر بیمار نمی تواند به پشت بخوابد، باید وضعیت بهتری به غیر از خوابیدن روی شکم انتخاب کند. زیرا فشار دادن به سینه ها می تواند به بافت سینه فشار وارد کند یا باعث سفتی سینه ها شود. هنگام خواب باید از دو بالش زیر سر خود استفاده کنید. زیرا تورم و درد را تا حدودی کم می کند.

دکتر خوب برای کوچک کردن سینه

یکی از دغدغه هایی که اکثر افراد به خصوص خانم ها برای جراحی سینه خود دارند، انتخاب یک دکتر خوب برای کوچک کردن سینه است. زیرا جراحی که انتخاب می کنند باید بتواند تمام خواسته ها و نیازهای منطقی جراحی سینه آن ها را برآورده کند. دکتر خوب برای کوچک کردن سینه باید آناتومی بدن بیمار را کاملا بشناسد تا بتواند تمام عیوب، مشکلات و ظاهر سینه را با توجه به شرایط و خواسته های بیمار اصلاح کند. داشتن تجربه کافی و مهارت های لازم از دیگر مواردی است که در انتخاب دکتر خوب برای کوچک کردن سینه باید به آن توجه کرد. یک جراح سینه با تجربه با دانش و مهارت بالایی که دارد سعی می کند انواع جراحی سینه را با کمترین عارضه ممکن انجام دهد.

اولویت دادن به سلامت بیمار و روشن شدن هدف جراحی از دیگر ویژگی های یک دکتر خوب برای کوچک کردن سینه است. یک جراح سینه خوب باید در جلسه مشاوره ای که قبل از انجام عمل با بیمار خود دارد به تمام صحبت ها، خواسته ها و نیازهای بیمار گوش دهد و با حوصله به تمام سوالات او پاسخ دهد. باید بیمار را از عوارض احتمالی ناشی از جراحی مطلع کند. دقت و توجه به علم زیبایی در تمامی اعمال جراحی برای شما ضروری است زیرا نتیجه جراحی سینه به شدت تحت تاثیر این مشکل خواهد بود. دقت و مهارت جراح باید به حدی باشد که بعد از عمل تعداد بخیه ها و برش های کمتری در نواحی مورد نظر نمایان شود.

كوچك كردن سينه اقايان چگونه است؟

چاق شدن مردان و افزایش وزن در ناحیه سینه با بزرگ تر شدن پستان‌ها همراه است. در واقع زمانی که چربی در ناحیه سینه زیاد می‌شود، مردان پستان‌هایی بزرگ و چاق پیدا می‌کنند. بر هم خوردن تعادل هورمونی هم عاملی برای اضافه شدن چربی‌های پستان و وقوع ژنیکوماستی در مردان است. نخستین روش مؤثر کاهش وزن کل بدن است. مردان هم مانند زنان نمی‌توانند با تمرین‌هایی خاص فقط ناحیه سینه و پستان را کوچک کنند. ورزش کردن روی تمام اعضای بدن به طور هم‌زمان اثر می‌گذارد. مردان هم باید از رژیم غذایی سالم و کم چربی استفاده کنند تا لاغر شوند. کاهش مصرف الکل هم می‌تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد.

کدام راه را برای کوچک‌کردن سینه انتخاب می‌کنید؟

روش‌های مختلفی برای کوچک کردن سینه وجود دارد. انتخابتان هرچیزی که باشد، باید بدانید که هیچ شکل استانداردی برای سینه‌ها وجود ندارد. شکل و اندازه سینه آدم‌ها با یکدیگر فرق می‌کند و دنبال کردن کلیشه‌های تبلیغاتی و استانداردهایی که درباره شکل و ظاهر بدن به ویژه درباره خانم‌ها مطرح می‌شود، بسیار اشتباه است. این شما هستید که باید از شکل اندام‌های مختلف بدنتان از جمله پستان راضی باشید. اگر قصد دارید که تغییری در وضعیت این عضو بدن بدهید هم بهتر است که با پزشک زنان و متخصصان مشورت کنید.

دکتر خوب برای کوچک کردن سینه

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب گنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 5

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *