ما در این مقاله سعی داریم شما را با جراحی افتادگی گردن آشنا کنیم. لیفت گردن یکی از روش های زیبایی است که با هدف برداشتن پوست و چربی اضافی از خط فک و زیباتر و جوان تر نشان دادن گردن انجام می شود. این روش جراحی نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد، اما نمی تواند روند طبیعی پیری را متوقف کند. جراحی لیفت گردن با هدف کم شدن علائم پیری در انتهای صورت انجام می شود و بسیاری از افراد تمایل دارند این روش را همزمان با لیفت صورت انجام دهند. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی افتادگی گردن با ما همراه باشید.

لیفت گردن چیست ؟

لیفت گردن یکی از جراحی های پلاستیک و زیبایی است که با هدف رفع چین و چروک و افتادگی پوست در ناحیه زیر چانه و گردن انجام می شود. در حین جراحی، با برداشتن پوست اضافی و افتادگی پوست در ناحیه گردن و کشیدن پوست، تمام خطوط و علائم پیری از بین می‌رود و منجر به ایجاد پوستی صاف و شفاف می‌شود. از آنجایی که  علائم پیری به طور همزمان روی صورت و گردن ظاهر می شود، جراحی لیفت گردن معمولا همزمان با جراحی لیفت صورت انجام می شود.

لیفت گردن چیست ؟

چگونگی انجام جراحی لیفت گردن

این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و پس از بیهوشی باید برش هایی در محل های مشخص شده ایجاد شود. با پیشرفت علم پزشکی روش های مختلفی برای ایجاد برش و انجام جراحی های لیفت صورت و گردن ارائه می شود. در این روش با ایجاد برش در این پوست گردن کشیده می شود و پوست اضافی از برش ها جدا می شود و در پایان عمل دوخته می شود.

برای از بین بردن چربی های انباشته شده زیر چانه باید برش هایی در زیر چانه ایجاد کرد و عضلات گردن کشیده شده و پوست گردن جوانتر می شود. لیفت آندوسکوپی گردن یکی از روش های دیگر است. در این روش با استفاده از ابزار آندوسکوپ نیازی به ایجاد برش های بزرگ نیست و با ایجاد چند برش بسیار کوچک می توان جراحی لیفت گردن را انجام داد که نسبت به روش های دیگر عوارض کمتری را به همراه دارد.

چه افرادی برای جراحی لیفت گردن کاندیدای مناسبی هستند ؟

علائم پیری در صورت و گردن با ظاهر چین و چروک مشخص می شود. علاوه بر بیشتر شدن سن، امکان دارد به دلایل دیگری مانند مشکلات ژنتیکی و ارثی و یا حتی ابتلا به برخی بیماری ها به ویژه بیماری های پوستی، پوست زودتر چروک و افتادگی پیدا کند. این مشکل باعث می شود افراد با شرایط و سنین مختلف برای جراحی لیفت صورت و گردن داوطلب شوند. در برخی افراد این علائم در ناحیه گردن بسیار بیشتر از صورت لکه دار می شود و به همین دلیل امکان دارد نیاز به انجام جراحی لیفت گردن به تنهایی باشد.

افرادی که مایل به جراحی لیفت گردن هستند باید دارای شرایطی باشند. این افراد باید پوست گردن و زیر چانه الاستیسیته خود را از دست داده باشد. میزان افتادگی پوست گردن متوسط باشد. سن فرد بین 30 تا 70 سالگی باشد. فرد از سلامت عمومی برخوردار باشد زیرا ابتلا به برخی از بیماری های زمینه ای امکان دارد  مشکلاتی را در حین جراحی به همراه داشته باشد. اگر که تجمع چربی در زیر چانه و در ناحیه غبغب زیاد باشد نیاز است که جراحی لیفت گردن همراه با لیپوساکشن غبغب صورت گیرد.

دلایل انجام جراحی لیفت گردن :

چگونگی ایجاد چین و چروک و زمان ظاهر شدن آن ها به عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، مراقبت از پوست در دوران جوانی و میانسالی، آب و هوای محل زندگی و استرس بستگی دارد. همه این عوامل تاثیر بسزایی در ظاهر پوست شما دارند. برخی امکان دارد متوجه این تغییرات نشوند یا بخواهند جوان‌تر به نظر برسند، اما بسیاری از افراد به دنبال اصلاح علائم پیری هستند.

لیفت گردن می تواند به شما کمک کند تا از شر علائمی مانند شل شدن پوست گردن، جمع شدن چربی در زیر چربی و گردن، کم شدن الاستیک پوست در زیر گردن، شل شدن بیش از حد پوست در زیر چانه، ایجاد خطوط چربی در پوست این ناحیه خلاص شوند. وراثت، گرانش، شرایط محیطی و استرس از دیگر دلایل افتادگی پوست و تجمع چربی در زیر گردن و انجام لیفت گردن است.

بعد از جراحی لیفت گردن چه نتایجی به وجود می آید ؟

هنگامی که می خواهید نتایج لیفت گردن را ارزیابی کنید، به یاد داشته باشید که چند هفته تا چند ماه طول می کشد تا التهاب برطرف شود. حداقل شش ماه طول می کشد تا بخیه ها به طور کامل بهبود یابند. سبک زندگی سالم و استفاده از کرم های ضد آفتاب با ماندگاری طولانی، نتایج جوان سازی پوست را پایدارتر می کند. هنگامی که تورم و کبودی ناشی از جراحی فروکش کرد، بهبودهای حاصل از جراحی لیفت گردن قابل مشاهده خواهد بود

. نتایج نهایی ظاهر جوانی شما را به طور کامل باز نمی‌گرداند، اما به افزایش اعتماد به نفس شما کمک زیادی می‌کند. نتایج مثبتی از جراحی لیفت گردن انتظار می رود، اما هیچ تضمینی برای دستیابی به این هدف وجود ندارد. در برخی موارد نمی توان با انجام یک عمل جراحی به نتیجه مطلوب رسید. بنابراین انجام جراحی های اضافی دور از ذهن نیست.

اجرای توصیه های جراح پلاستیک برای موفقیت جراحی ضروری است. بسیار مهم است که تا زمان بهتر شدن کامل، به ناحیه تحت عمل فشار، سایش، خراش و حرکت بیش از حد خودداری کنید. از پوشیدن لباس هایی با یقه های تنگ که بالای سر می آیند خودداری کنید. جراح شما دستورالعمل های خاصی را برای مراقبت از خود در طول بهبودی به شما می دهد.

چگونگی انجام جراحی لیفت گردن

مراحل جراحی لیفت گردن :

بهترین جراح لیفت گردن با رعایت یک سری اصول و رعایت دقیق روش های جراحی سعی در بیشتر شدن احتمال موفقیت جراحی دارد. به عنوان اولین قدم، جلسات مشاوره باید قبل از جراحی لیفت گردن انجام شود. در این جلسات، جراح از شما می‌خواهد که شرایط پزشکی خود را توضیح دهید و اگر حساسیت دارویی یا بیماری خاصی دارید، آن را با جزئیات توضیح دهید.

جراح لیفت گردن در مورد انتظارات شما سوال خواهد کرد. در مواردی که خواسته های نامعقولی در این زمینه وجود دارد، سعی می کند دید واقع بینانه را در شما ایجاد کند تا پس از جراحی نا امید و پشیمان نشوید. در نهایت روز جراحی مشخص می شود و طبق قرار قبلی باید برای انجام عمل به مرکز یا کلینیک مراجعه کنید.

قبل از جراحی لیفت گردن چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

معمولا از بیمار خواسته می شود چند روز قبل از جراحی مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یا نوافن را قطع کند، این داروها با رقیق شدن خون احتمال خونریزی را بیشتر کند. از آنجایی که سیگار باعث ایجاد چین‌های پوستی می‌شود و روند بهبودی را به تاخیر می‌اندازد، چند هفته قبل و بعد از جراحی باید از استعمال دخانیات و سیگار خودداری کرد.

توصیه می شود در روز جراحی یکی از دوستان یا اعضای خانواده بیمار را همراهی کرده و یک شب را در کنار او بمانند. پزشک بافت گردن را به طور کامل معاینه و بررسی می کند تا مشخص شود کدام روش جراحی مناسب تر است. گاهی اوقات پزشک امکان دارد روش های زیبایی دیگری مانند لیفت ابرو یا لیفت صورت را برای گرفتن نتایج بهتر تجویز کند. برای آشنا شدن با اقدامات قبل از لیفت گردن به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت گردن

تمام داروها و قرص های تجویز شده توسط جراح را طبق دستور و به موقع مصرف کنید. جراح داروهایی را تجویز می کند که از عفونت در بدن جلوگیری می کند. استفاده از آن طبق دستورالعمل ضروری است. تا دو هفته پس از جراحی لیفت گردن از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید، زیرا این کار روند بهبودی را کند می کند. نگهداری از درن هایی که برای تخلیه ترشحات استفاده می شود.

در صورت بروز درد استفاده از مسکن های تجویز شده توسط پزشک توصیه می شود. برای کم شدن میزان تورم در نواحی جراحی، حتما گردن خود را صاف نگه دارید. گردن خود را زیاد نپیچانید یا خم نکنید. استفاده از کمپرس سرد می تواند تورم ناشی از التهاب در ناحیه گردن را کاهش دهد. از گذاشتن یخ به طور مستقیم روی پوست خودداری کنید زیرا جریان خون را قطع کرده و منجر به عوارض می شود.

دوره نقاهت بعد از لیفت گردن بدون جراحی چقدر است ؟

دوره نقاهت بعد از لیفت گردن بدون جراحی کوتاه و حدود سه روز است. برای یک تا دو روز پس از تزریق بوتاکس، باید از فعالیت بدنی شدید خودداری کنید تا بوتاکس در جای خود قرار گیرد. لیزر و رادیوفرکوئنسی بعد از درمان نیازی به استراحت ندارند. طول دوره نقاهت به روش درمانی انجام شده بستگی دارد.

جراحی های همزمان با لیفت گردن :

زمانی که فردی برای جوان سازی و بهتر شدن وضعیت پوست گردن به جراح پلاستیک مراجعه می کند، پس از ارائه شرح حال به جراح، امکان دارد نیاز باشد که همزمان با لیفت صورت توسط گردن، جراحی های دیگری مانند لیفت ابرو، لیفت صورت، لیپوساکشن غبغب، لیفت لب، جراحی زیبایی پلک انجام دهد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت گردن 

لیفت گردن بدون جراحی چه مزایایی دارد ؟

تعداد افرادی که می خواهند ظاهر خود را تغییر دهند اما نمی خواهند زیر تیغ بروند در حال بیشتر شدن است. البته نتایج روش های کم تهاجمی به خوبی نتایج جراحی نیست. اما این روش ها می توانند بافت و رنگ پوست را بهتر کنند، چین و چروک ها را از بین ببرند و گردن شما را جوان کنند. در ادامه با مزایای لیفت گردن آشنا می شوید :

خطرات کمتر :

از آنجایی که در این روش ها نیازی به بیهوشی عمومی و برش های بزرگ نیست، خطر کمتری برای سلامتی شما وجود دارد.

بهتر شدن سریع :

دوره نقاهت پس از بسیاری از روش های لیفت گردن بدون جراحی از چند ساعت تا چند روز متغیر است. عوارض جانبی این روش ها خفیف است و شامل قرمزی، ناراحتی پوست، تورم، حساسیت و درد است.

زمان کمتر درمان :

اکثر روش های غیر جراحی بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد، در حالی که روش های جراحی امکان دارد چندین ساعت طول بکشد.

هزینه کمتر :

لیفت گردن با روش های غیر جراحی با هزینه بسیار کمتری انجام می شود زیرا نیازی به بستری و بیهوشی ندارد و در زمان کوتاه تری انجام می شود.

هزینه جراحی لیفت گردن چقدر است ؟

هزینه لیفت گردن برای هر فرد متفاوت است زیرا میزان افتادگی و نوع پوست افراد متفاوت است. بنابراین نمی توان برای همه یک عدد را بیان کرد. عوامل موثر در تعیین هزینه لیفت گردن به میزان شلی و افتادگی پوست، شرایط سلامتی افراد، نوع پوست، چاقی و لاغری افراد و روش هایی که برای لیفت استفاده می شود بستگی دارد. بنابراین بهترین راه حل برای اطلاع از هزینه دقیق لیفت گردن، مشورت با پزشک مورد نظر است تا با معاینه شما، هزینه دقیق این عمل زیبایی را مشخص کند.

مدت زمان دوره نقاهت جراحی لیفت گردن

دوره نقاهت بعد از جراحی برای هر بیمار متفاوت است که بستگی به نوع جراحی و میزان آن دارد. بیماران پس از جراحی برای از سرگیری روال عادی زندگی خود باید صبور باشند. اکثر افراد می توانند پس از یک هفته تا 14 روز به سر کار و فعالیت های روزانه خود بازگردند. شرکت در فعالیت های ورزشی حداقل به سه هفته نیاز دارد. تا چند روز پس از جراحی احساس درد و ناراحتی خواهید کرد. تورم و کبودی بعد از جراحی طبیعی است، اما همه این عوارض در عرض یک هفته پس از جراحی از بین می روند.

با استفاده از کمپرس سرد می توانید درد و تورم را تا حد زیادی کنترل کنید. در برخی بیماران امکان دارد استفاده از بانداژ فشاری پس از جراحی لیفت گردن توصیه شود که به کم شدن تورم کمک می کند. این وسیله پزشکی باید به مدت پنج تا هفت روز در هر ساعت از شبانه روز استفاده شود، همچنین پانسمان ها دو روز پس از مداخله برداشته می شوند. به منظور حفظ نتایج جراحی، کم شدن تورم و درد، بیمار باید تا یک هفته از فعالیت شدید، خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کند.

توصیه هایی برای اصلاح سر و گردن به جلو :

برای کار اداری و یا انجام بازی های ویدیویی، صفحه نمایش رایانه خود را در ارتفاعی قرار دهید که یک سوم فوقانی صفحه، مستقیما در مقابل چشمان شما قرار گرفته باشند. همچنین فاصله صفحه نمایش از چشمان شما باید بین 50 تا 60 سانتی متر باشد. به علاوه، حمایت از کمر را فراموش نکنید. اگر کودکان برای تماشای تلویزیون بر روی زمین نشسته و به سمت بالا نگاه می کنند، از آن ها بخواهید از یک صندلی راحتی استفاده کرده و مستقیم بنشینند. هر 20 تا 30 دقیقه از جای خود بلند شده و سر و گردن خود را به پشت شانه ها ببرید.

در این حالت تا عدد 3 بشمارید و این حرکت را 15 تا 20 مرتبه تکرار کنید. همچنین می توانید پشت به یک دیوار بایستید، یک بالش را پشت کمر خود قرار دهید و سپس سعی کنید که سر خود را به دیوار برسانید. در این حالت نیز تا عدد 3 شمرده و این تمرین را 20 تا 25 بار تکرار کنید. همیشه در هنگام نشستن و یا رانندگی کردن از یک بالش در پشت کمر خود استفاده کنید. با حمایت کردن از کمر، سر و گردن به صورت خود به خودی به جای اصلی خود باز می گردند. زمانی که در خانه هستید، به صورت دمر خوابیده و سر و گردن و شانه های خود را به عقب بکشید، در همین حال استخوان کتف های خود را به یکدیگر فشار دهید.

در این حالت تا عدد 3 شمرده و این تمرین را 15 تا 20 مرتبه تکرار کنید. حداکثر وزن مجاز برای یک کوله پشتی، 15 درصد از وزن کودک می باشد. هیچ گاه از کوله پشتی هایی که دارای یک بند بوده استفاده نکرده و از انداختن کوله بر روی یکی از شانه های خود به تنهایی، خودداری کنید. همیشه به منظور خنثی سازی فشار وارد شده از طرف کوله، از کمر بند مخصوص کوله استفاده کنید و در صورت وجود، بند مخصوص سینه آن را نیز ببندید. بدن استفاده از این بند ها، بدن به منظور جبران فشار وارد شده از طرف کوله پشتی، سر و گردن را به جلو می فرستد.

مدت زمان دوره نقاهت جراحی لیفت گردن

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیفت گردن در زعفرانیه را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *