اقدامات قبل از لیفت سینه

ما در این مقاله قصد داریم شما را با اقدامات قبل از لیفت سینه آشنا کنیم. بسیاری از خانم ها از افتادگی سینه های خود رنج می برند و به دنبال درمان این مشکل هستند؛ با کمک روش لیفت سینه می توان این افتادگی ها را درمان کرد و سینه هایی بسیار زیبا و خوش فرم داشت؛ لیفت سینه جزء روش های بسیار پرکاربرد و پرطرفدار است که خانم ها می توانند از آن کمک بگیرند و اندام متناسبی داشته باشند؛ برای لیفت سینه از روش های مختلفی می توان استفاده کرد که هر یک از این روش ها به نوعی کمک کننده هستند؛ اگر شما نیز از افتادگی سینه های خود رنج می برید و به دنبال درمان این مشکل هستید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

لیفت سینه چیست؟

از روش لیفت سینه برای بالابردن سینه خانم ها و در ضمن جذابیت و خوش فرمی سینه هایشان استفاده کرد؛ این روش کم تهاجمی محسوب می شود و می تواند پوست سینه ها را بکشد و افتادگی ها را برطرف کند؛ نتیجه ای که از لیفت سینه حاصل می شود، بسیار مهم است زیرا در صورتی که به بهترین نحو انجام گیرد، سینه‌هایی با شکل و فرم مطلوب برای خانم ها به ارمغان می آورد؛ انجام لیفت سینه به وسیله روش‌های مختلفی امکان‌پذیر می باشد و با گذر زمان میزان تقاضا جهت انجام این جراحی زیبایی افزایش می‌یابد.

در صورت استفاده کردن از روش لیفت سینه می‌توان افتادگی هایی که در سینه‌ها رخ داده را کاهش داد که با این روش، نوک سینه ها در موقعیت بالاتری قرار می گیرد؛ گاهی اوقات برخی از خانم ها تمایل دارند که در طول انجام جراحی لیفت سینه، اندازه آرئول‌ها (ناحیه تیره اطراف نوک سینه) را کمتر کنند تا با فرم جدید سینه‌هایشان تناسب کافی داشته باشند و از مزایای لیفت سینه برخوردار شوند.

افتادگی سینه در خانم ها به دلایل متعددی ممکن است رخ دهد؛ اولین موضوعی که به ذهن هر فردی می رسد، افزایش سن است زیرا با گذر زمان و افزایش یافتن سن، سینه ها دچار افتادگی می شوند و فرم معمول خود را از دست می دهند؛ در ضمن در صورتی که خانم ها باردار شوند، سینه هایشان بسیار سنگین می شود و در نتیجه رباط های موجود در سینه کش می آیند که در نهایت موجب افتادگی سینه ها می گردد؛ مورد موثر دیگر مربوط به نوسانات وزن است که با کاهش و افزایش وزن، سینه ها افتاده می شوند.اقدامات قبل از لیفت سینه

انواع روش های لیفت سینه

برای لیفت سینه از روش های مختلفی استفاده می شود که برخی از آن ها جراحی و برخی نیز غیرجراحی اند؛ در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد و اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد :

1 . لیفت سینه با نخ : در این روش از لیفت سینه باید از نخ‌هایی به خصوص استفاده کرد که این نخ ها موجب بالاتر کشیده شدن پوست نواحی اطراف سینه‌ها می‌شوند؛ برای انجام این روش می توان از نخ‌های بسیار کوچک خاردار استفاده کرد؛ متخصص زیبایی با استفاده از سوزن زیرپوستی نخ ها را وارد بافت پوست می‌کند؛ پس از آن نخ‌ها را محکم می‌ کند؛ در ادامه ایشان باید نخ‌ها را به سوی بالا و نزدیک به استخوان ترقوه بکشد؛ در صورت انجام این روش، هیچ‌گونه برش و زخمی در پوست به وجود نمی آید و نخ‌ها بعد از گذشت یک الی دو سال جذب می شوند و نیاز به ترمیم دارند.

2 . لیفت سینه به روش Caci : در صورت استفاده از این روش، عضلاتی که در قفسه سینه وجود دارند، در هدف جراح قرار می گیرند و ایشان با کمک دستگاهی دستی، پالس های الکتریکی را به ماهیچه های اطرف سینه انتقال می دهد؛ در نهایت ماهیچه‌هایی که در سینه وجود دارند تحریک و سفت می‌شوند؛ مدت زمان ماندگاری این روش بلند مدت است؛ این روش مانند بسیاری از روش‌های دیگر تقویت کننده عضلات، بستگی به زمان استفاده از دستگاه و فرکانس دارد؛ این احتمال وجود دارد که جراح جهت دریافت نتیجه مطلوب، از دستگاه Caci چند مرتبه در هفته و به مدت چند هفته استفاده کنند.

3 . لیفت سینه با لیزر درمانی : در روش لیزردرمانی، پرتوهای انرژی بسیار قوی مورد استفاده قرار می گیرند که این پرتوها می توانند سلول های مرده را از بین ببرند و تولید کلاژن را تحریک کنند؛ در صورتی که کلاژن به مقدار بسیار زیاد تولید شود، پوست اطراف سینه دچار کشش می شوند و سینه لیفت می گردد.

4 . لیفت سینه با ترماژ : با کمک این روش نیز می توان تولید کلاژن را تحریک کرد؛ برای انجام این روش از امواج رادیویی کمک گرفته می شود تا فیبرهای پروتئینی پوست سفت شوند؛ جراح جهت انجام لیفت سینه، از دستگاهی به نام ترماکول (ThermaCool) کمک می گیرد؛ این دستگاه می تواند امواج رادیویی را به عمیق ترین لایه های پوست بفرستد، بعد از درمان کردن می‌توان سفت شدن پوست اطراف سینه را بلافاصله حس کرد؛ در صورتی که می خواهید نتیجه بسیار مطلوب تری از این روش بگیرید، بهتر است این روش درمان تکرار شود؛ این روش درمانی برای افتادگی های خفیف مورد استفاده قرار می گیرد.

5 . لیفت سینه با پلاسما : این روش نوعی فناوری جدید در نظر گرفته می شود که برای لیفت سینه مورد استفاده قرار می گیرد؛ در این روش باید به لایه های پوست، انرژی پلاسمای سرد انتقال یابد، این انرژی می تواند پوست را منقبض کند و کمک بزرگی به تولید کلاژن کند؛ در صورت استفاده از این روش، می توان در ناحیه مورد نظر، اثرات جوان‌کننده را مشاهده کرد؛ در این روش از لیفت سینه، انرژی پلاسما موجب سفت شدن سینه‌ها می‌گردد.

6 . لیفت سینه به روش VBL : در این روش می توان برای لیفت کردن سینه از پلاسمای غنی از پلاکت استفاده کرد؛ این پلاسما تهیه شده از خون خود شخص می باشد؛ این روش نمی تواند به تنهایی افتادگی سینه‌ها را به طور کامل تحت درمان قرار دهد؛ با کمک این روش، گردش خون در ناحیه مورد نظر افزایش می یابد و زخم‌ها و چین و چروک‌ها تا حدودی رفع می شوند؛ تزریق پی‌آرپی موجب بهبود یافتن شرایط پوست و تولید شدن کلاژن و الاستین جدید می گردد؛ روش VBL کمک بزرگی به سفت شدن سینه‌ها و بهبود یافتن رنگ پوست می کند؛ خانم ها باردار یا مبتلا ب سرطان نباید از این روش استفاده کنند.

7 . لیفت سینه با تزریق بوتاکس : برای انجام این روش باید از سم بوتولونیوم استفاده کرد؛ این سم می تواند موجب فلج شدن عصب و ماهیچه‌های زیر پوست شود و آن ها را به طور موقت از کار بیندازد؛ کم شدن حرکت ماهیچه‌ها، بر روی پوست سطح صاف ایجاد می کند؛ مدت زمان ماندگاری این روش تقریبا 4 ماه می باشد.

8 . لیفت سینه با تزریق ژل : معمولا برای لیفت کردن سینه از طریق تزریق ژل، از ژلی استفاده می شود که مناسب لیفت صورت است؛ در ترکیبات این ژل اسید هیالورونیک وجود دارد و برندهای مختلفی دارد؛ برای مشاهده کردن نتایج حاصل از تزریق ژل، باید به مدت چند ماه صبر کرد؛ فیلرهایی که مورد استفاده قرار می گیرند غیرتهاجمی می باشند و با عوارض بسیار کمتری برخورداراند؛ برخی از پزشکان بنا به دلایل متعدد، این روش را برای خانم ها توصیه نمی کنند.

9 . لیفت سینه با طب سوزنی : این روش تقریبا قدیمی است و البته کاملا طبیعی می باشد؛ در این روش همانند روش جراحی، به ایجاد برش در سینه نیاز نیست؛ تعداد جلساتی که برای انجام روش طب سوزنی باید گذرانده شود، زیاد است و به طور معمول به نیاز فرد بستگی دارد؛ تعداد این جلسات از 15 تا 45 جلسه تجویز می گردد؛ نمی توان نتایج حاصل از لیفت سینه با طب سوزنی را به سرعت مشاهده کرد زیرا به گذر زمان نیاز دارد.

10 . لیفت سینه با جراحی (ماستوپکسی) : جراحی لیفت سینه را با عنوان ماستوپکسی نیز می توان شناخت؛ در صورت انجام این روش، پوست مازاد از بین می رود و بافت اطراف سینه سفت می شود و در این صورت دچار تغییر شکل می شوند و تغییر می یابند؛ این روش در تمام جهان محبوب و مورد تائید است؛ در کشور آمریکا از سال ۲۰۰۰ تاکنون بسیاری از افراد به دنبال انجام این روش هستند و روز به روز تعداد طرفدارانشان افزایش می یاید؛ با این جراحی می توان سینه هایی زیبا و جوان داشت.

این نوع از جراحی اخیرا در بسیاری از بیمارستان ها و مراکز جراحی زیبایی به صورت سرپایی مورد استفاده قرار می گیرد؛ گاهش اوقات برای انجام این جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود اما اکثر مواقع بیهوشی عمومی انجام می گیرد؛ تکنیک هایی که برای جراحی استفاده می شوند متفاوت اند و کاملا بستگی به نظر جراح دارند؛ در هر یک از این تکنیک ها، ناحیه مربوط به برش تفاوت دارد که این برش ممکن است در اطراف آرئول‌ها (ناحیه تیره اطراف نوک سینه) یا به صورت افقی در امتداد سینه ایجاد گردد؛ مدت زمان لازم برای انجام جراحی لیفت سینه 2 الی 3 ساعت است.انواع روش های لیفت سینه

اقدامات قبل از لیفت سینه

پیش از آن که بخواهید لیفت سینه را انجام دهید باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید و در رابطه با نکات و توصیه های مهم از ایشان نظر بگیرید؛ جراح متخصص در جلسات مشاوره، سوالات متعددی از شما می پرسند که باید پاسخ داده شوند؛ اقدامات قبل از لیفت سینه به شرح زیر اند :

شما باید به جراح مورد نظر خود در رابطه با سوابق پزشکی خود در گذشته اطلاعات کافی بدهید و سوالات ایشان را به خوبی پاسخ دهید؛ جراح باید در رابطه با بیماری های شما و در ضمن داروهای مصرفی تان اطلاعات کافی داشته باشد؛ همچنین باید سابقه خانوادگی خود در رابطه با سرطان پستان را بررسی کنید و به جراح اطلاع دهید.

شما باید پیش از لیفت سینه معاینات لازم را انجام دهید زیرا باید موقعیت نوک سینه‌ها و رنگ سینه به خوبی بررسی شوند؛ این امکان وجود دارد که پزشک جهت تکمیل کردن پرونده پزشکی شما از سینه‌هایتان عکس بگیرد.

در ضمن باید انتظاراتی که از جراحی دارید را با جراح خود در میان بگذارید و در رابطه با نتایج حاصل از جراحی با ایشان صحبت کنید.

همچنین باید سعی کنید که از مصرف کردن سیگار، داروهایی از جمله آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری نمایید.

توصیه های مهم پس از لیفت سینه

پس از این که لیفت سینه شما به هر طریقی به پایان رسید باید به برخی نکات و توصیه های مهم توجه کنید تا مشکلی در این زمینه برای شما رخ ندهد؛ این توصیه های مهم به شرح زیر است :

  • در روزهای ابتدایی پس از انجام لیفت سینه باید از داروهای مسکن طبق نظر جراح استفاده کنید.
  • باید سعی کنید تا مدتی به پشت بخوابید تا هیچ فشاری به سینه های شما وارد نشود.
  • نباید اجسام سنگین بلند کنید و در ضمن نباید این اجسام را بکشید.
  • دست کم تا مدت زمان 2 هفته پس از لیفت سینه، از انجام رابطه جنسی خودداری نمایید.
  • در رابطه با انجام فعالیت‌های روزانه مانند استحمام، نظر جراح متخصص را بپرسید.
  • لوله‌های مخصوص تخلیه پس از گذشت چند روز برداشته می‌شوند؛ زمانی که لوله‌ها برداشته می شوند باید بانداژها تعویض گردند.
  • باید 3 الی 4 روز پس از جراحی از سوتین مخصوص جراحی به صورت شبانه روزی استفاده نمایید.
  • در طول دوران بهبودی بهتر است سینه‌هایتان را در معرض آفتاب مستقیم قرار ندهید.

توصیه های مهم پس از لیفت سینه

هزینه لیفت سینه

در صورت انجام لیفت سینه باید هزینه هایی به جراح مورد نظر پرداخت گردد که البته این مبلغ به روشی که برای لیفت استفاده می شود بستگی دارد زیرا هر یک از روش ها به ابزار و تجهیزات متفاوتی نیاز دارند؛ در ضمن مشکلاتی که سینه دارد نیز بر روی هزینه لیفت سینه اثر می گذارد زیرا هر چه مشکل شدیدتر باشد باید برای درمان اقدامات بیشتری به کار گرفته شود و در نهایت مبلغ بیشتری پرداخت شود؛ به طور کلی موارد مختلف بسیاری می توانند بر روی هزینه لیفت سینه اثر بگذارند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کسب کنید وارد سایت ما شوید.

کلام آخر

بسیاری از خانم ها برای زیبایی و بالا کشیدن سینه های خود از روش لیفت سینه استفاده می کنند؛ این روش با تکنیک های مختلفی انجام می گیرد که هر یک از آن ها برای عده ای از افراد مناسب است؛ در این مقاله سعی داشتیم شما را با روش لیفت سینه و اقدامات قبل از لیفت سینه آشنا کنیم تا بتوانید اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید؛ از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با لیفت سینه دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *