ما در این مقاله سعی داریم شما را با اقدامات قبل از لیفت صورت آشنا کنیم. یکی از مهم ترین عوامل زیبایی در هر فردی صورت است. این عامل یکی از آسیب پذیر ترین قسمت های بدن است و اگر افراد به مدت طولانی در معرض آلودگی های مختلف و نور خورشید قرار بگیرند. آن ها می توانند طراوت و زیبایی خود را از دست بدهند. عوامل مختلفی مانند بیشتر شدن سن، استرس و تغذیه نامناسب بر زیبایی پوست تاثیر بسیاری می گذارند. در ادامه برای آشنا شدن با اقدامات قبل از لیفت صورت با ما همراه باشید.

لیفت صورت چیست ؟

لیفت صورت یک عمل جراحی زیبایی برای جوان سازی صورت است. این روش می تواند افتادگی پوست را کم کند. همچنین می تواند به صاف شدن چین های پوست روی گونه ها و خط فک کمک کند. لیفت صورت را ریتیدکتومی می نامند. در طول لیفت صورت، یک فلپ از پوست در هر طرف صورت به عقب کشیده می شود. بافت های زیر پوست اصلاح شده و پوست اضافی برداشته می شود. ظاهر جوان تری می دهد. لیفت گردن اغلب به عنوان بخشی از لیفت صورت انجام می شود. در این روش چربی گردن و افتادگی پوست را کم می کند.

لیفت صورت چیست ؟

سن مناسب برای لیفت صورت :

مانند سایر روش های زیبایی، برای لیفت صورت محدودیت سنی وجود ندارد. در این صورت می توان گفت که مناسب ترین سن زمانی است که افراد بیشتر به آن نیاز دارند و زمانی که ظاهر تغییر می کند. از آنجایی که ساختار آناتومیک و ویژگی های ژنتیکی افراد بر سلامت پوست تأثیر می گذارد، روند پیری، سن مناسب برای هر فردی متفاوت است. برای تعیین یک دوره زمانی کلی، دوره پیری برای لیفت صورت در میانسالی و برای لیفت کامل گونه و گردن مناسب تر خواهد بود. برای آشنا شدن با بهترین سن برای لیفت صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

خطرات و عوارض لیفت صورت

ماند بقیه روش های دیگر این روش هم دارای خطرات و عوارضی است که موقتی هستند و بعد از مدتی از بین می روند. در ادامه با خطرات و عوارض لیفت صورت آشنا می شوید :

هماتوم :

تجمع خون در زیر پوست شایع ترین عارضه لیفت صورت است. هماتوم باعث تورم و فشار می شود. در عرض 24 ساعت پس از جراحی ایجاد می شود. هنگامی که هماتوم تشکیل می شود، درمان سریع جراحی به جلوگیری از آسیب به پوست و سایر بافت ها کمک می کند.

جای زخم :

اسکارهای برش لیفت صورت بسیار ظریف اما دائمی هستند. با این حال، آن ها معمولا توسط خط مو و خطوط طبیعی صورت و گوش ها پنهان می شوند. به ندرت، برش ها می تواند منجر به زخم های برجسته شود. تزریق داروی کورتیکواستروئید یا درمان های دیگر امکان دارد برای بهتر شدن ظاهر اسکار استفاده شود.

آسیب عصبی :

آسیب عصبی نادر است. آسیب می تواند بر اعصابی که حس را کنترل می کنند یا ماهیچه ها را تحت تاثیر قرار دهد. این اثر می تواند موقت یا دائمی باشد. از دست دادن موقت حس یا ناتوانی در حرکت عضلات صورت می تواند از چند ماه تا یک سال طول بکشد. جراحی امکان دارد مقداری بهبود را ارائه دهد.

ریزش مو :

امکان دارد در نزدیکی محل های برش، ریزش موی موقت یا دائمی را تجربه کنید. ریزش موی دائمی را می توان با پیوند زدن پوست روی فولیکول های مو برطرف کرد.

از دست دادن پوست :

به ندرت، لیفت صورت می تواند خون رسانی به بافت های صورت را مختل کند که می تواند منجر به از دست دادن پوست شود. ریزش مو و ریزش پوست با دارو و مراقبت مناسب از زخم درمان می شود.

خطرات و عوارض لیفت صورت

در طول جلسه مشاوره لیفت صورت چه اتفاقاتی می افتد ؟

در ادامه با مواردی که امکان دارد در طول جلسه مشاوره اتفاق بیفتد آشنا می شوید :

تاریخچه پزشکی و معاینه :

برای پاسخ به سؤالات در مورد شرایط پزشکی گذشته و فعلی آماده باشید. شما در مورد جراحی های قبلی از جمله جراحی های پلاستیک قبلی صحبت می کنید. هر گونه عوارض جراحی های قبلی را حتما یادداشت کنید. همچنین اگر سابقه مصرف سیگار، مواد مخدر یا الکل را دارید به جراح پلاستیک اطلاع دهید.

بررسی دارو :

نام و دوز همه داروهایی را که به طور منظم مصرف می‌کنید، از جمله داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه، داروهای گیاهی، ویتامین‌ها و سایر مکمل‌های غذایی را ارائه دهید.

معاینه صورت :

جراح پلاستیک شما از زوایای مختلف و نمای نزدیک از برخی از ویژگی های صورت شما عکس می گیرد. جراح ساختار استخوان، شکل صورت، توزیع چربی و کیفیت پوست شما را بررسی خواهد کرد. این بررسی به تعیین بهترین گزینه های شما برای جراحی لیفت صورت کمک می کند.

انتظارات :

جراح شما سوالاتی در مورد انتظارات شما از لیفت صورت از شما خواهد پرسید. جراح به شما توضیح می دهد که چگونه لیفت صورت می تواند ظاهر شما را تغییر دهد. همچنین خواهید آموخت که لیفت صورت به چه چیزهایی پاسخ نمی دهد.

آیا می توان از چربی خود افراد برای لیفت صورت استفاده کرد ؟

تاثیر بافت چربی در فرد با استفاده از چربی مناسب در محل مناسب امکان پذیر است. از آنجایی که چربی گرفته شده از بافت چربی فرد حاوی مقدار زیادی سلول های بنیادی است، کیفیت بافت ها بیشتر شده است و حجم می دهد. این بافت های چربی برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز به چندین جلسه دارند. با تزریق چربی می توان به پوستی شاداب، درخشان و انرژی جوان دست یافت. اما برای پیری و افتادگی پیشرفته پوست، تزریق چربی به تنهایی کافی نیست و باید از چندین روش با هم استفاده کرد.

جایگزین های جراحی لیفت صورت

در ادامه با روش های لیفت صورت آشنا می شوید :

تزریق بوتاکس :

این درمان شامل تزریق سم بوتولینوم به عضلات صورت برای بی حرکت کردن آن ها است. این باعث شل شدن عضلات و کم شدن خطوط ریز، چین و چروک و سایر علائم پیری می شود.

سفت کردن پوست با لیزر :

این روشی است که از طریق قرار گرفتن در معرض نور مادون قرمز پوست را جوان می کند. پرتوهای نور باعث بیشتر شدن تولید کلاژن، رطوبت رسانی و استحکام پوست می شود و در نتیجه چین و چروک ها را کم می کند و صورت را محکم می کند.

بالابر میکرو جریان :

این روش غیر جراحی لیفت صورت از جریان الکتریکی برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کند. علائم پیری را کم می کند، پوست را احیا و آبرسانی می کند. زمان زیادی نمی برد و می تواند نتایج چشمگیری داشته باشد.

ترماژ لیفت :

این یک درمان حرارتی است که افتادگی پوست را کم می کند، خطوط را ترمیم می کند و بافت پوست را بهبود می بخشد. لایه های غنی از کلاژن پوست را با استفاده از فرکانس رادیویی گرم می کند که به مرور زمان باعث تشکیل کلاژن جدید می شود که باعث سفت شدن پوست می شود.

جایگزین های جراحی لیفت صورت

نتایج لیفت صورت بعد از چه مدت ایجاد می شود ؟

مراقبت بعد از عمل برای اطمینان از نتیجه عالی بسیار مهم است. زمان بهتر شدن 3 ماه است، اما برخی تغییرات تا 6 ماه قابل مشاهده است. اگر مراقبت و پیگیری به درستی انجام شود، نتیجه لیفت صورت می تواند تا یک سال بعد از جراحی باقی بماند. با این حال، تغییرات مربوط به سن در طول زمان همچنان مشاهده خواهد شد.

اقدامات قبل از لیفت صورت

اگر موهای کوتاهی دارید، بهتر است اجازه دهید آنقدر بلند شوند که بریدگی ها را بپوشاند. اگر تصمیم به رنگ کردن موهای خود دارید، چند روز قبل از عمل این کار را انجام دهید، زیرا این کار تا حدود یک ماه بعد از عمل ممنوع است. حداقل ده روز قبل از عمل از مصرف ویتامین E، آسپرین و سایر مسکن ها خودداری کنید. اگر به مسکن نیاز دارید، فقط می توانید از استامینوفن استفاده کنید. در این دوره قبل از مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید.

اگر سیگار می کشید، چهار هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنید و برای تسریع روند بهبودی سیگار را قطع کنید. سیگار خطر عوارض جراحی را بیشتر می کند و بهتر شدن زخم را به تاخیر می اندازد. ضرر قلیان دست کمی از سیگار کشیدن ندارد. تا دو ماه بعد از عمل الکل مصرف نکنید. اگر قبل از عمل سرماخوردگی، گلودرد، تبخال یا هر بیماری دیگری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید، پس از عمل به مدت سه روز به استراحت مطلق نیاز دارید. برای این دوره سرگرمی هایی مانند مجلات، کتاب، موسیقی، فیلم را آماده کنید.

هشت ساعت قبل از زمان تعیین شده برای عمل چیزی نخورید و ننوشید قبل از رفتن به بیمارستان حتما حمام کنید. تراشیدن صورت برای مردان و کوتاه کردن ناخن و پاک کردن لاک و آرایش برای زنان لازم است. قبل از مراجعه، اشیاء فلزی مانند انگشتر، گردنبند، گوشواره، سربند را بردارید. برای رسیدن به خانه یک بالشت و پتو در ماشین بگذارید. دفترچه بیمه، نتایج آزمایشات و تمامی مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشید، از زمان پذیرش تا 24 ساعت بعد از عمل، داشتن یک نفر برای مراقبت از شما الزامی است.

آیا جراحی لیفت صورت درد دارد ؟

از آن جایی که جراحی تحت بیهوشی انجام می شود، بیمار کمتر در حین جراحی درد را تجربه می کند. بیماران پس از جراحی از درد خفیف تا متوسط ​​رنج می برند، به همین دلیل است که جراح معمولا مسکن تجویز می کند. درد فقط در روزهای اول احساس می شود.

مراقبت های بعد از لیفت صورت 

دستورالعمل های مراقبت از زخم را طبق دستور جراح خود دنبال کنید. پوسته هایی را که روی زخم شما ایجاد می شود خراش ندهید. دستورالعمل های مربوط به زمان شروع استفاده از شامپو و صابون را دنبال کنید. لباس هایی بپوشید که در جلو بسته می شوند. از لباس هایی که روی سر را می کشد خودداری کنید. از فشار یا حرکت بیش از حد بر روی و اطراف برش ها خودداری کنید. از استفاده از لوازم آرایشی اجتناب کنید. از فعالیت یا ورزش شدید یا هوازی خودداری کنید. به مدت سه هفته از تابش مستقیم نور خورشید روی محل برش خودداری کنید. پس از آن، از ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. حداقل به مدت شش هفته از رنگ کردن، دکلره کردن یا صاف کردن موها خودداری کنید. برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از لیفت صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

آیا بعد از جراحی لیفت صورت جای زخم باقی می ماند ؟

اکثر جراحان برشی در خط مو یا پشت گوش ایجاد می کنند که جای زخم را پنهان می کند. بنابراین بستگی به محل ایجاد برش دارد.

تاثیرات لیفت صورت 

پاسخ به وضعیت عمومی بیمار، ساختار پوست، تجربه متخصص، محصولات استفاده شده و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد. اما با لیفت صورت امکان دارد فرد بدون چین و چروک یا افتادگی پوست به حالت قبل برگردد و تغییراتی که به مرور زمان در پوست ایجاد شده از بین برود. حفظ زیبایی به دست آمده برای مدت طولانی با رژیم غذایی و سبک زندگی سالم و مراقبت منظم از پوست بعد از عمل امکان پذیر است.

آیا می توان لیفت صورت را با عمل های دیگر انجام داد ؟

افرادی که از چهره خود ناراضی هستند در یک یا دو قسمت گیر می کنند و روی آن قسمت تمرکز می کنند. در این راستا در صورت وجود مشکل در بینی، ظاهر لب ها، تغییر ساختاری در گوش، مشکلات فک بر سایر اندام ها تاثیر می گذارد. از آنجایی که هر نقطه روی صورت مستقیما روی دیگری تأثیر می گذارد، به نگاه کلی به صورت کمک می کند. در مورد این موضوع اگر به دلیل نارضایتی از صورت خود به متخصص مراجعه می کنید، درخواست معاینه کامل صورت کنید. در این زمینه دو یا سه عمل مربوط به اندام هایی صورت مانند عمل بینی، جراحی چانه برای زاویه سازی صورت، عمل بلفاروپلاستی برای رفع افتادگی پلک ها و…  را می توان با هم انجام داد.

اقدامات قبل از لیفت صورت 

انتظارات واقع بینانه از لیفت صورت :

بسیار مهم است که یک بیمار بالقوه لیفت صورت انتظارات واقع بینانه ای در مورد جراحی داشته باشد. یک بیمار باید هم از مزایا و هم از محدودیت های آن آگاه باشد. لیفت صورت با از بین بردن چین و چروک و سفت کردن پوست صورت به کم شدن علائم پیری کمک می کند. جراحی فقط علائم پیری را به تاخیر می اندازد، روند طبیعی پیری را معکوس نمی کند. بیماری که تحت عمل جراحی قرار گرفته است در چند سال آینده بسیار جوان تر به نظر می رسد، اما در نهایت سن و علائم پیری نشان داده می شود. نتایج لیفت صورت بسته به تکنولوژی مورد استفاده بین 3 تا 6 سال باقی می ماند.

چه کسانی کاندیدای لیفت صورت هستند؟

بیشتر افرادی کاندیدای جراحی لیفت صورت خواهند شد که در سن میانسالی قرار دارند یعنی سنشان بین 40 تا 60 است. البته عمل لیفت صورت در هر سنی امکان پذیر است اما بیشتر این افراد دچار افتادگی پوست می شوند. در عمل لیفتینگ صورت چربی های اضافه برداشته می شود و عضلات زیرین سفت می شوند و همچنین پوست صورت و گردن کشیده می شود. با این عمل نشانه های افزایش سن در فرد از بین خواهد رفت و فرد چند سال جوان تر به نظر خواهد رسید. لیفت صورت می تواند یکی از بهترین راه های جوان سازی صورت باشد و تمامی خانم ها و آقایانی که چین و چروک های عمیقی دارند و تمایل دارند که جوان تر به نظر برسند می تواند گزینه مناسبی برای عمل لیفت صورت باشند.

افرادی که وزن زیادی را از دست می دهند و به همین دلیل پوست صورت افتاده می شود. بیمارانی که متقاضی عمل لیفت صورت هستند باید به طور کامل از لحاظ جسمانی سالم باشند. اغلب افراد خواهان کشیده تر شدن پوست خود هستند تا نشانه های پیری را در صورت و گردن خود بهبود دهند. افرادی که تصمیم به عمل جراحی لیفتینگ صورت دارند باید از نظر جسمانی در وضعیت مناسبی باشند. افراد کاندیدای عمل لیفتینگ صورت معمولا پوست هایی با چین و چروک بسیار و شل و افتاده ای دارند.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *