ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاندیدای مناسب لیفت صورت آشنا کنیم. لیفت صورت یکی از انواع جراحی های زیبایی است که چین و چروک های صورت را از بین می برد و جذابیت و شادابی پوست را باز می گرداند و از آنجایی که زیبایی صورت برای همه مهم است، این نوع جراحی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. در ادامه برای آشنا شدن با کاندیدای مناسب لیفت صورت با ما همراه باشید.

لیفت صورت چیست؟

با پیشرفت علم پزشکی، روش های جراحی بسیار مدرن تر و بهتر شدند. دو روش راحت برای جراحی لیفت صورت وجود دارد که عبارتند از :

روش غیرتهاجمی

یکی از بهترین روش های لیفت صورت، روش غیر تهاجمی است. در این روش با استفاده از تزریق و فیلر مشکلات پوستی بیمار برطرف شده و زیباتر به نظر می رسد.

روش تهاجمی

در این روش پزشک با برش پوست، چربی های اضافی صورت را از بین می برد و چین و چروک های صورت بیمار را برطرف می کند. این برش ها در قسمت بالایی پیشانی، زیر پلک ها، پشت گوش ها و زیر چانه ایجاد می شود. در روش غیر تهاجمی یک سری داروهای تسکین دهنده و تقویت کننده برای سفت شدن لایه های زیرین عضلات صورت به پوست تزریق می شود. این روش زمانی استفاده می شود که پوست شل است و دارای چین و چروک های بسیار عمیق است.

لیفت صورت چیست ؟

روش های مختلف لیفت صورت

لیفت صورت روش های مختلفی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

لیفت با نخ

در لیفت با نخ و لیفت کانتور از نخ های مخصوص بخیه در بافت زیر پوست استفاده می شود که به قسمت بالایی سر متصل شده و پوست را می کشد. این روش برای تعداد کمی از بیماران قابل انجام است، اما در مواردی که بتوان از این روش استفاده کرد، نتایج خوبی دارد.

مینی لیفت صورت

مینی لیفت صورت که به آن لیفت گونه گفته می شود، لیفت صورت با برش های محدود مناسب برای بیماران جوانی است که خاصیت ارتجاعی پوست خوبی دارند و تصمیم به لیفت قسمت میانی پوست صورت خود دارند. شاخص این عوارض، افتادگی پوست گونه ها و وجود غبغب است. مینی لیفت صورت بر ظاهر گونه ها تاثیر می گذارد اما مانند لیفت کامل صورت روی گردن تاثیر نمی گذارد.

عمل مینی لیفت صورت یک عمل کم تهاجمی است که در آن فضای کوچکی در غضروف گوش ایجاد می شود تا این فضا قابل مشاهده نباشد. این عمل را می توان با استفاده از مسکن های ملایم انجام داد و بیمار پس از عمل مرخص می شود. این روش شامل سه یا چند برش برای برداشتن چربی اضافی و حرکت بافت است. در این روش با هدف قرار دادن یک سوم پایینی صورت، افتادگی خفیف گردن و صورت اصلاح می شود. عمل مینی لیفت صورت معمولاً 1-2 ساعت طول می کشد.

ریتیدکتومی

لیفت صورت استاندارد برای افرادی انجام می شود که علائم پیری بیشتری را روی پوست خود نشان می دهند. برای اکثر بیمارانی که تحت عمل لیفت صورت قرار می گیرند، افتادگی پوست گردن و افتادگی پوست صورت ناشی از چربی اضافی زیر چانه اصلاح می شود. برخلاف تصور رایج در لیفت صورت، پوست در جای خود کشیده نمی شود زیرا کشیدن بیش از حد پوست باعث افتادگی بیشتر پوست می شود زیرا پوست نمی تواند خود را در جای خود نگه دارد.

این نوع لیفت صورت به دلیل کشش بیش از حد ظاهری غیرعادی به پوست شما نمی دهد. در عوض، چربی صورت به ترکیب جدیدی با پوست تنظیم می شود. در نتیجه صورت شما شبیه ماسک نخواهد بود، خط رویش موهایتان از بین نمی رود و جای زخم های قابل مشاهده باقی نمی ماند. در نهایت ظاهر شما شکلی طبیعی با کمترین جای زخم دارد.

لیفت همزمان

این روش که لیفت صورت SMAS نامیده می شود، شبیه لیفت صورت استاندارد است زیرا پوست هرگز به عقب کشیده نمی شود. در عوض، چربی زیر پوست و عضلات صورت اصلاح می شوند تا ظاهری طبیعی داشته باشند. این روش با کشیدن مستقیم از روی پوست تمام لایه های صورت را جوان می کند و نتایج این روش طولانی می ماند و محو نمی شود. چربی صورت که پایین آمده برداشته می شود و به جای طبیعی خود در بالای گونه منتقل می شود. در نتیجه ظاهر صورت پر، جوان و شاداب می شود. خطوط فک و گردن به همین ترتیب اصلاح می شوند.

لیفت صورت چه مزایایی دارد؟

لیفت صورت فواید زیادی دارد، یکی از مهم ترین مزایای لیفت صورت این است که نتایج آن دائمی است و چهره افرادی که این جراحی را انجام می دهند هرگز به حالت اولیه باز نمی گردد. مزیت دیگر این جراحی محافظت از پوست در برابر اثرات مضر آفتاب و باد و حفظ جوانی و زیبایی آن است. با لیفت صورت، صورت شما حداقل ده سال جوانتر به نظر می رسد و وقتی در جامعه بیرون می روید، اعتماد بیشتری دارید. مزیت نهایی این جراحی این است که برش هایی که در این جراحی روی پوست ایجاد می شود پس از مدتی به طور کامل بهتر می شوند و اثری از آن باقی نمی ماند.

روش های مختلف لیفت صورت

مراقبت های قبل از لیفت صورت

برای اینکه عمل لیفت صورت بدون مشکل پیش برود و بیمار در حین عمل مشکلی نداشته باشد، بیمار باید قبل از عمل یک سری کارها را انجام دهد و خود را از نظر فیزیکی آماده کند. بیمار باید شش هفته قبل از جراحی سیگار و الکل را ترک کند. قبل از جراحی لیفت صورت، مصرف داروهای ضد التهاب و قرص آسپرین ممنوع است. زیرا این داروها باعث خونریزی حین جراحی شده و جان بیمار را به خطر می اندازد. فردی که قصد جراحی لیفت صورت را دارد نباید قبل از عمل از مکمل های گیاهی استفاده کند.

بعد از لیفت صورت چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی لیفت صورت بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از لیفت صورت آشنا می شوید :

  • بیمار باید در ساعتی که پزشک معالج برای کشیدن بخیه ها تعیین کرده به پزشک مراجعه کند و از این کار غافل نگردد.
  • پس از ترخیص از بیمارستان، بیمار باید تمام توصیه های پزشک خود را رعایت کرده و داروهای خود را به موقع مصرف کند.
  • فردی که لیفت صورت انجام داده است نباید از سشوار یا سشوار برای خشک کردن مو و بدن خود استفاده کند، زیرا این کار می تواند تورم ناشی از جراحی را تشدید کند.
  • در دوران نقاهت، بیمار باید مایعاتی بنوشد تا آب مورد نیاز بدنش تامین شود و سلامتی خود را سریعتر به دست آورد.
  • در این مدت بیمار باید غذاهای سالم و مغذی بخورد و میوه ها و سبزیجات را در برنامه غذایی خود قرار دهد.
  • تا دو هفته بعد از عمل، بیمار باید هنگام خواب از دو بالش استفاده کند و سر خود را بالاتر از حد معمول نگه دارد.
  • بیمار باید به طور مرتب پانسمان زخم های خود را عوض کند و از کرم ها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کند.

هزینه جراحی لیفت صورت

همه هزینه های این عمل به عهده خود بیمار است و هیچ شرکت بیمه ای در پرداخت این هزینه ها به بیمار کمک نمی کند. هزینه لیفت صورت در زعفرانیه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به دستمزد جراح، هزینه بیهوشی و تکنیک جراحی اشاره کرد. تا زمانی که عملیات به پایان نرسد نمی توان به طور قطعی در مورد این سوال اظهار نظر کرد. اما به کسانی که قصد انجام این جراحی را دارند توصیه می شود قبل از انجام جراحی هزینه ها و نحوه پرداخت آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارند و هماهنگی های لازم را تا زمان خروج انجام دهند، مشکلی نداشته باشند.

کاندیدای مناسب لیفت صورت چه افرادی هستند؟

افرادی که از سلامت جسمی و جسمی کامل برخوردارند. انتظارات واقع بینانه ای از نتایج جراحی لیفت صورت داشته باشند، علائم پیری در چهره آن ها دیده می شود. آن ها با کم شدن بافت و حجم چربی صورت مواجه شدند و پوست صورتشان آویزان شده است. دارای چین‌های عمیق از بینی تا دهان هستند که به این چین‌ها چین‌های نازولبیال می‌گویند. در صورت آن ها با خطوط عمیقی روبرو هستند که از گوشه های اطراف دهان تا قسمت پایینی چانه امتداد دارند یا به اصطلاح خطوط ماریونت هستند.

پوست آن ها در لبه استخوان فک پایین و قسمت میانی صورت شل است. به دلیل وجود چین ها و خطوط عمودی در ناحیه گردن، زیبایی خود را در این ناحیه از دست دادند. به دلیل تجمع چربی در ناحیه زیر چانه و فک پایین دچار افسردگی شدند. به دلیل وجود چین های عمیق در ناحیه گونه، برجستگی هایی با ظاهر زشت در این ناحیه دارند.

کاندیدای مناسب لیفت صورت چه افرادی هستند ؟

بهترین دکتر لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت فردی است که تجربه، دانش و مهارت خاصی در انجام این جراحی داشته باشد. عمل لیفت صورت تأثیر بسیار مستقیمی بر ظاهر افراد دارد و عدم انجام صحیح آن و به طور معمول می تواند تأثیرات مخربی بر وضعیت جسمانی و روانی فرد داشته باشد، سهل انگاری در انتخاب یک جراح خوب تا چه حد می تواند باعث پشیمانی شود. در ادامه با ویژگی های بهترین دکتر لیفت صورت آشنا می شوید :

عضویت در انجمن های معتبر

انجمن هایی مانند ISPAS و ASPS می توانند به شما در انتخاب جراح لیفت صورت کمک کنند. این انجمن ها که به عنوان مرجعی در زمینه پلاستیک و زیبایی شناخته می شوند، عضویت جراح انتخابی شما به آن ها می تواند شما را مصمم تر برای انجام اعمال زیبایی مورد نظر این پزشک کند.

داشتن مدرک معتبر :

مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک جایی است که در انتخاب جراح باید بیش از هر موضوع دیگری به آن توجه کنید. داشتن برد جراحی پلاستیک و زیبایی نشانه آن است که پزشک انتخابی شما تمامی دوره های لازم را برای کسب دانش و مهارت های لازم برای انجام انواع جراحی های زیبایی صورت و بدن گذرانده و شایسته اعتماد است.

داشتن نمونه کار :

تصاویر و فیلم های نمونه کارهای لیفت صورت می تواند یکی از معیارهای اصلی انتخاب یک جراح خوب برای انجام این عمل باشد. می توانید با دقت به عکس های قبل و بعد از افرادی که قبلا این عمل را با پزشک مورد نظر خود انجام دادند نگاه کنید و مشاهده کنید که چقدر در تکنیک های این عمل مهارت دارد.

لیفت صورت چه خطرات و عوارضی دارد ؟

لیفت صورت مانند روش های دیگر دارای عوارض و خطراتی است که در ادامه با عوارض لیفت صورت آشنا می شوید :

اسکار و جای زخم :

اسکارهای لیفت صورت دائمی هستند، اما توسط خطوط طبیعی صورت، گوش ها و خط مو پنهان می شوند. اگر موهای کوتاهی دارید، بهتر است موهایتان را قبل از لیفت صورت بلند کنید تا بتوانید آسیب های ناشی از لیفت صورت را با موهایتان بپوشانید. ضایعات ایجاد شده برجسته و قرمز می شوند. تزریق کورتیکواستروئید یا درمان های دیگر می تواند ظاهر اسکار را بهتر می کند.

تورم و کبودی :

تورم و کبودی صورت می تواند تا چند هفته ادامه داشته باشد. تورم می تواند ظاهر صورت شما را تحت تاثیر قرار دهد یا حرکت دادن صورت را دشوار کند. این در طول دوره نقاهت طبیعی است و معمولا در عرض چند هفته از بین می رود. باید سر خود را بالا نگه دارید، استفاده از کمپرس خنک می تواند موثر باشد. اگر قصد دارید برای یک موقعیت خاص عالی به نظر برسید، بهتر است حداقل شش هفته قبل از مراسم لیفت صورت انجام دهید.

تغییر در احساس پوست :

در حین لیفت صورت، بافت های گردن و صورت امکان دارد کمی تغییر وضعیت دهند و این روی احساس اعصاب صورت تأثیر می گذارد. ممکن است برای چند ماه تا دو سال در گونه ها، پوست سر و گردن بی حسی داشته باشید.

ریزش مو :

امکان دارد برای لیفت صورت، ریزش موی موقت یا دائمی یا طاسی را در نزدیکی محل برش تجربه کنید. اگر ریزش مو موقتی باشد، رشد مجدد مو دو تا سه ماه طول می کشد. ریزش دائمی مو با پیوند پوست حاوی فولیکول های مو از پوست سر اصلاح می شود. اگر ناحیه تحت تاثیر طاسی بزرگ باشد، بخشی از پوست سر با مو به ناحیه بدون مو منتقل می شود.

انواع روش لیفت صورت 

در گذشته تنها از طریق جراحی امکان لیفت صورت وجود داشت. اما امروزه با استفاده از روش‌های مختلف غیر جراحی می‌توان با کم‌ترین درد و بدون دوران نقاهت عمل لیفتینگ را انجام داد. البته روش‌های غیر جراحی موقت بوده و باید هر چند وقت یک‌بار تمدید شوند. روش‌های غیر جراحی نیازی به بیهوشی، بستری در بیمارستان و ایجاد برش‌های عمیق ندارند. در لیفت صورت به روش‌های مختلف می‌توان خطوط ریز، چین‌های عمیق، افتادگی پوست و فرورفتگی گونه‌ها را تا حدودی از بین برد. این روش‌ها عموما به کلاژن سازی پوست کمک کرده و سلول‌های پوستی را تحریک می‌کنند.

لیفت صورت با تزریق ژل :

یکی از اصلی‌ترین روش‌های لیفت غیر جراحی، لیفت صورت با تزریق ژل است. مواد تزریق شده در امتداد گونه‌ها، شقیقه، لب‌ها و زیر چشم حجم مناسبی ایجاد می‌کنند. با ایجاد حجم چین و چروک و فرورفتگی‌های پوست از بین می‌رود و باعث ایجاد پوستی جوان و شاداب می‌شود. پرکننده‌های پوستی از مواد مختلفی تشکیل شده‌اند. مواد شبه ژل مانند اسید هیالورونیک، اسید پلی لاکتیک یا هیدروکسیلاپاتیت کلسیم در این ژل‌ها وجود دارند. این مواد غنی از رطوبت بوده و باعث صافی پوست می‌شوند. ماندگاری ژل می‌تواند از ۶ ماه تا یک سال باشد.

 لیفت صورت با تزریق چربی :

در این روش چربی از بدن خود شخص گرفته شده و در نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. تزریق چربی (فیلر) یک روش نیمه تهاجمی است. در این روش سلول‌های چربی از نواحی دیگر بدن از طریق لیپوساکشن استخراج شده و به صورت تزریق می‌شود. با تزریق چربی حجم قسمت‌های مختلف صورت افزایش پیدا می‌کند. سلول‌های چربی با بافت صورت ادغام می‌شوند و برای چندین سال ماندگاری خواهد داشت.

لیفت صورت با نخ :

لیفت صورت با نخ یکی از روش‌های زیبایی پرطرفدار است. پزشک باید تجربه کافی داشته باشد، تا نخ را در نواحی مناسب قرار دهد. در غیر این صورت لیفت ظاهر طبیعی نخواهد داشت. در روش لیفت با نخ پوست به وسیله نخ‌های مخصوص به عقب کشیده شده و ظاهر پوست جوان می‌شود. این نخ‌ها علاوه بر کشیدن پوست به عقب به روند طبیعی جوان سازی کمک می‌کنند. در نواحی که نخ استفاده شده، کلاژن‌ سازی پوست افزایش پیدا می‌کند. کلاژن در جوان سازی نقش حیاتی دارد.

لیفت صورت با لیزر :

از لیفت با لیزر درمانی برای ایجاد پوستی صاف استفاده می‌شود. این روش باعث تولید مجدد سلول‌های پوستی ‌شود. افرادی که بر اثر افزایش سن پوست ناصافی دارند، این روش را می‌توانند امتحان کنند. لیزر درمانی برای پوست‌هایی که در معرض آفتاب آسیب دیده یا به دلیل جای جوش و لک ناهموار است، توصیه می‌شود.

لیفت صورت چه خطرات و عوارضی دارد ؟

کلام آخر

قبل از انجام لیفت صورت سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیفت صورت در زعفرانیه را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *