بهترین دکتر افتادگی گردن

با بیشتر شدن سن پوست بدن شل شده و در نواحی مختلف آویزان می شود. یکی از شایع ترین نواحی که از این مشکل رنج می برد گردن است. اکثر مردم با افزایش سن، چین و چروک روی گردن خود را می بینند. یکی از بهترین روش هایی که امروزه برای از بین بردن افتادگی پوست در ناحیه گردن مورد استفاده قرار می گیرد، لیفت گردن است که با کشیدن پوست این ناحیه باعث جوان سازی و از بین رفتن شلی پوست می شود.

لیفت گردن چیست؟

جاذبه مهم ترین عامل عوارض پیری و افتادگی صورت است. جدای از این بیشتر شدن و کمتر شدن وزن مکرر و عوامل ژنتیکی در این زمینه موثر است. افتادگی پوست ابتدا پیشانی و قسمت میانی صورت را درگیر می کند و به سمت پایین کشیده می شود. افتادگی پوست در قسمت پایین صورت و گردن بر حالت و فرم صورت تأثیر می گذارد.

بنابراین صورت بیضی شکل فرد مختل می شود. صاف شدن در زاویه بین گردن و فک اتفاق می افتد. این نگاه ظاهری قدیمی به آدم می دهد. این ظاهر امکان دارد با بقایای چربی انباشته شده در ناحیه کشاله ران همراه باشد. راه رهایی از این مشکلات انجام لیفت گردن است. بنابراین می توانید جوان تر به نظر برسید.

لیفت گردن چیست ؟

چگونگی انجام لیفت گردن

در طی عمل لیفت گردن که معمولا در حین لیفت صورت انجام می شود، برش از پشت گوش تا پوست سر کشیده می شود. در اینجا پوست و عضلات گردن جدا شده و به سمت بالا کشیده می شوند. پوست اضافی در ناحیه به دقت بریده و برداشته می شود. این برنامه چین و چروک و افتادگی گردن را اصلاح می کند. زاویه فک بیشتر مشخص می شود و ساختار گردن شکل می گیرد که ظاهری کشیده و جوان را نشان می دهد. در این روش، محل برش پشت گوش است و جای زخم وجود ندارد.

در صورت وجود چربی زیر چانه، افتادگی گردن به دلیل شل شدن عضلات گردن، در صورت وجود اختلال در ناحیه گردن، در حین عمل اصلاح می شود. رسوبات چربی را می توان با لیپوساکشن یا با ایجاد برش در ناحیه از بین برد. اگر این ناحیه به این شکل باز شود، می توان عضلات گردن را سفت کرد. به سفت شدن عضلات گردن کمک می کند. به دلیل حذف چربی، افتادگی ایجاد نمی شود. اما با اصلاح زاویه فک با گردن، مشخص تر می شود.

با جراحی لیفت گردن چه انتظاراتی بر آورده نمی شود؟

این جراحی زیبا فقط برای بهتر شدن ظاهر افراد انجام می شود و نمی تواند روند پیری را متوقف کند. لیفت گردن تنها با جراحی قابل انجام است. درمان های غیر جراحی نمی توانند نتایجی مشابه نتایج جراحی داشته باشند. اما می توانند تا حدودی نقایص پوستی را بهبود بخشند. افتادگی راه حل دائمی جز جراحی ندارد.

روش های لیفت گردن بدون جراحی

جایگزین های مختلفی برای لیفت گردن وجود دارد که بدون جراحی انجام می شود و نیازی به برش پوست یا بیهوشی عمومی ندارد. برای کم شدن علائم پیری گردن از روش هایی می توان استفاده کرد که در ادامه با بهترین روش لیفت گردن آشنا می شوید :

لیفت گردن با رادیوفرکانس

فرکانس رادیویی همراه با میکرونیدلینگ روشی غیر تهاجمی است که افتادگی پوست و چین و چروک را درمان می کند. این روش ترکیبی از روش های فرکانس رادیویی و میکرونیدلینگ است که به طور طبیعی کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک تولید می کند. در میکرونیدلینگ سوزن های کوتاه و بسیار ظریفی به منظور جوان سازی پوست وارد می شود. مزیت میکرونیدلینگ لایه برداری سطح پوست و بیشتر شدن اثر فرکانس رادیویی با تحریک تولید کلاژن و الاستین است.

لیفت گردن با بوتاکس

بوتاکس روشی شناخته شده برای کم شدن چین و چروک دور چشم، بین ابروها و پیشانی است. چروک های عمودی گردن را می توان با این روش از بین برد. این چین و چروک ها با بیشتر شدن سن برجسته تر می شوند و تزریق بوتاکس می تواند در عرض 2 تا 4 روز آن ها را محو کند. ماندگاری این روش بین ۲ تا ۴ ماه است که به قدرت عضلات، حجم بافت ها و حالات چهره هر بیمار بستگی دارد.

روش های لیفت گردن بدون جراحی

لیفت گردن با نخ

لیفت با نخ علاوه بر کشیدن پوست باعث جوان سازی آن می شود. این روش با استفاده از نخ های جاذب پلی ال-لاکتیک انجام می شود. طی 24-18 ماه آینده این نخ جذب بدن شده و باعث کلاژن سازی و جوان سازی پوست می شود. تعداد نخ های استفاده شده به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. گاهی این نخ ها زیر فک وارد می شود و زیر چانه ادامه می یابد.

لیفت گردن با تزریق فیلر

در این روش از پرکننده های هیدروکسی آپاتیت کلسیم و اسید هیالورونیک استفاده می شود. اسید هیالورونیک می تواند با جذب مولکول های آب، حجم قسمت های مختلف صورت را افزایش داده و فورا پوست شما را شاداب کند. زمانی که این تزریق ها در نقاط مناسب پوست گردن انجام شود، ساختار آن بهبود یافته و چین و چروک ها از بین می روند. تزریق ژل می تواند نتیجه ای مشابه لیفت صورت ایجاد کند. این روش عوارض جانبی جزئی دارد و باید هر 6 تا 12 ماه یکبار تکرار شود.

لیفت گردن با لیزر فرکشنال 

لیزر فرکشنال می تواند پوست شل شده گردن را سفت کرده و خطوط و چین و چروک های آن را به حداقل برساند. لیزرهایی مانند اربیوم و دی اکسید کربن می توانند گرما ایجاد کنند و دو لایه اول پوست را از بین ببرند و بافت را بهتر کند، پوست را سفت کنند و تولید کلاژن را تحریک کنند. از آنجایی که این لیزرها نسبت به سایر روش های لایه برداری ملایم تر هستند، دوره نقاهت آن ها کوتاه تر خواهد بود. ماندگاری این روش بین 6 تا 12 ماه می باشد.

لیفت گردن با مزوتراپی

برخی از افراد زیر چانه و بالای گردن تجمع چربی دارند. در مواردی که مقدار کمی چربی در گردن وجود دارد و پوست از کیفیت خوبی برخوردار است، پزشک مزوتراپی را برای بهتر شدن کانتور گردن پیشنهاد می کند. در حین مزوتراپی گردن، آنزیم های حل کننده چربی به گردن تزریق می شود و باعث تجزیه و متابولیسم چربی می شود.

این روش حدود 30 دقیقه طول می کشد و بهبودی معمولا سریع است. البته ممکن است برای چند روز در محل تزریق قرمزی و تورم مشاهده کنید. امکان دارد لازم باشد این روش را تا 4 بار تکرار کنید. شما می توانید بلافاصله پس از درمان نتایج را مشاهده کنید، اما معمولا چند ماه طول می کشد تا نتایج ظاهر شوند. میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی یک روش شخصی سازی شده خواهد بود.

لیفت گردن با اولتراسوند و هایفو

سونوگرافی نوع دیگری از انرژی است که به پوست نفوذ می کند و لایه های زیر پوست گردن و چانه را تحت تاثیر قرار می دهد. این روش توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 2009 برای لیفت غیرتهاجمی گردن و چانه و رفع چین و چروک تایید شد. هدف از این روش تحریک تولید کلاژن و ایجاد ظاهری جوان در گردن و چانه است. برای این کار انرژی اولتراسوند از لایه سطحی پوست عبور کرده و در زیر آن متمرکز می شود.

این ویژگی به درمانگر اجازه می دهد تا عمق مورد نظر را برای درمان به دقت تعیین کند و دمای مورد نیاز برای ایجاد بالابر را ایجاد کند. هایفوتراپی جدیدترین روش لیفت پوست بدون جراحی است. این روش پیشرفته می تواند به عمق پوست نفوذ کند و علاوه بر از بین بردن چربی، پوست را سفت کرده و تولید کلاژن را تحریک کند.

لیفت صورت با اولتراسوند در مطب انجام می شود و تقریبا 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. به طور معمول این روش دوره نقاهت ندارد و می توانید بلافاصله پس از انجام آن به فعالیت های قبلی خود ادامه دهید. همچنین امکان دارد متوجه قرمزی پوست شوید که ظرف چند روز از بین می‌رود. نتایج این روش متفاوت است اما بعد از ۲ تا ۳ ماه و با تولید کلاژن جدید ایجاد می شود. اثر این روش تا یک سال باقی خواهد ماند.

دلایل افتادگی گردن چیست؟

افتادگی گردن می تواند دلایلی داشته باشد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

حوادث آسیب زا

زمین خوردن و سایر حوادث شدید و ناگهانی می تواند باعث عدم تعادل در عضلات و کشیده شدن ستون فقرات و در نتیجه حرکت گردن به سمت جلو شود.

کوله پشتی

امروزه کودکان برای حمل وسایل خود به مدرسه از کوله پشتی استفاده می کنند و در کمال تعجب وزن برخی از آن ها 15 تا 20 کیلوگرم است. این امر باعث می شود سر به سمت جلو حرکت کند و گردن به تعادل برسد تا وزن بدن متعادل شود که باعث فشار غیرعادی به دیسک ها، مفاصل و اعصاب گردن، شانه ها و پشت می شود.

استفاده از کامپیوتر و تماشای تلویزیون

وضعیت بسیاری از کودکان هنگام بازی های رایانه ای و تماشای تلویزیون نامناسب است. نشستن در یک وضعیت نامناسب برای مدت طولانی می تواند بدن را به این وضعیت عادت دهد.

حالت نامناسب بدن هنگام استفاده از رایانه

پایین آوردن بیش از حد صفحه نمایش کامپیوتر و حرکت مکرر سر به سمت جلو برای خواندن متون دلیل اصلی مشکلات سر و گردن به جلو است.

دلایل افتادگی گردن چیست ؟

قبل از جراحی لیفت گردن چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

پس از تحقیق و انتخاب جراح مناسب باید با او جلسات مشاوره داشته باشید. در طول این جلسات، باید در مورد انتظارات خود از عمل، شرایط پزشکی مانند آلرژی و بیماری های مزمن، داروها و هر چیز دیگری که مصرف می کنید و جراحی های قبلی به آن ها بگویید. شما باید تمام نگرانی های خود را با جراح خود در میان بگذارید تا همه آ نها توسط یک متخصص برطرف شود. تنها کسی که می تواند بهترین مشاوره را به شما بدهد جراح شما است زیرا او تمام خصوصیات شما را می داند و می تواند بهترین مشاور برای شما باشد. برای آشنا شدن با اقدامات قبل از لیفت گردن به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

نتایج جراحی لیفت گردن

کم شدن تورم، التهاب و کبودی گردن معمولا چندین ماه طول می کشد. می توان گفت حدود شش ماه طول می کشد تا بخیه ها به طور کامل از بین بروند. آنچه مهم است این است که پوست در طول دوره بهبودی در برابر نور مستقیم خورشید محافظت شود. از فشار یا سایش بخیه باید اجتناب شود، بنابراین توصیه می شود که بیمار تا حد امکان لباس راحت بپوشد که با گردن و بخیه تماس نداشته باشد.

بعد از جراحی لیفت گردن چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

تورم و کبودی بعد از جراحی طبیعی است، اما می توانید از حوله های خنک برای بهتر شدن وضعیت خود استفاده کنید. از گذاشتن مستقیم یخ روی پوست خودداری کنید، در روزهای اول پس از عمل لیفت صورت می توانید به آرامی صورت و گردن خود را بچرخانید اما نباید فشار زیادی به گردن وارد شود.

برای کم شدن تورم باید سر خود را بالا نگه دارید و به گردن خود فشار کمی وارد کنید. بعد از عمل، کبودی و تورم طبیعی است که بعد از چند هفته کاملا از بین می رود. می توان از یک لوله نازک برای تخلیه مایع اضافی استفاده کرد. تجویز برخی مسکن ها و آنتی بیوتیک ها برای کم شدن درد و عفونت ضروری است.

بهترین دکتر افتادگی گردن

بهترین دکتر افتادگی گردن دارای ویژگی ها و خصوصیاتی است که در ادامه به آن می پردازیم :

  • از نمونه کار های خود به شما عکس نشان دهد.
  • جراح باید مورد تایید انجمن انجمن جراحان پلاستیک باشد.
  • تمام مراقبت ها و عوارضی که امکان دارد پس از جراحی لیفت گردن به وجود بیاید را برای شما تشریح کند.
  • تجهیزات لازم و جدید را برای انجام جراحی داشته باشد.
  • درباره نحوه انجام لیفت گردن و بهترین روش برای انجام آن، مشاوره صادقانه به شما بدهد.
  • اجازه انجام لیفت گردن را داشته باشد.

توصیه هایی برای اصلاح حالت سر و گردن به جلو

برای کار اداری و یا انجام بازی های ویدیویی، صفحه نمایش رایانه خود را در ارتفاعی قرار دهید که یک سوم فوقانی صفحه، مستقیما در مقابل چشمان شما قرار گرفته باشند. همچنین فاصله صفحه نمایش از چشمان شما باید بین 50 تا 60 سانتی متر باشد. به علاوه، حمایت از کمر را فراموش نکنید. اگر کودکان برای تماشای تلویزیون بر روی زمین نشسته و به سمت بالا نگاه می کنند، از آن ها بخواهید از یک صندلی راحتی استفاده کرده و مستقیم بنشینند. هر 20 تا 30 دقیقه از جای خود بلند شده و سر و گردن خود را به پشت شانه ها ببرید.

در این حالت تا عدد 3 بشمارید و این حرکت را 15 تا 20 مرتبه تکرار کنید. همچنین می توانید پشت به یک دیوار بایستید، یک بالش را پشت کمر خود قرار دهید و سپس سعی کنید که سر خود را به دیوار برسانید. در این حالت نیز تا عدد 3 شمرده و این تمرین را 20 تا 25 بار تکرار کنید. همیشه در هنگام نشستن و یا رانندگی کردن از یک بالش در پشت کمر خود استفاده کنید. با حمایت کردن از کمر، سر و گردن به صورت خود به خودی به جای اصلی خود باز می گردند. زمانی که در خانه هستید، به صورت دمر خوابیده و سر و گردن و شانه های خود را به عقب بکشید، در همین حال استخوان کتف های خود را به یکدیگر فشار دهید. در این حالت نیز تا عدد 3 شمرده و این تمرین را 15 تا 20 مرتبه تکرار کنید.

حداکثر وزن مجاز برای یک کوله پشتی، 15 درصد از وزن کودک می باشد. هیچ گاه از کوله پشتی هایی که دارای یک بند بوده استفاده نکرده و از انداختن کوله بر روی یکی از شانه های خود به تنهایی، خودداری کنید. همیشه به منظور خنثی سازی فشار وارد شده از طرف کوله، از کمر بند مخصوص کوله استفاده کنید و در صورت وجود، بند مخصوص سینه ی آن را نیز ببندید. بدن استفاده از این بند ها، بدن به منظور جبران فشار وارد شده از طرف کوله پشتی، سر و گردن را به جلو می فرستد.

بهترین دکتر افتادگی گردن

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *