افتادگی سینه یکی از مشکلات رایج زنان است که در سنین مختلف و به دلایل مختلف ممکن است رخ دهد. درجه بندی صحیح افتادگی سینه بسیار مهم است، زیرا در تصمیم گیری جراح سینه برای انجام یا عدم انجام جراحی برای زنان مراجعه کننده بسیار موثر است. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیفت سینه با لیزر در تهران با ما همراه باشید.

جراحی لیفت سینه چیست؟

لیفت سینه که ماستوپکسی نامیده می شود، نوعی جراحی برای تغییر شکل و ظاهر سینه ها است. اما لیفت سینه با لیزر با Fotona SP Dynamis یک روش غیر جراحی موثر برای کم شدن افتادگی سینه و بافت های اطراف آن است. لیفت سینه با لیزر شامل یک فرآیند دو مرحله ای است که باعث سفت شدن سطحی و سفت شدن عمیق بافت سینه می شود. فناوری لیفت سینه با لیزر فوتونا شامل استفاده از Nd:YAG و Erbium YAG برای لیفت غیرتهاجمی و سفت کردن پوست اطراف بافت سینه است. لیفت سینه با لیزر با تابش نور لیزر به بافت سینه برای القای حرارت حرارتی عمل می کند. لیزر اربیوم در مرحله اول برای سفت کردن پوست به آرامی استفاده می شود، در حالی که در مرحله دوم لیزر Nd:YAG بافت های عمیق ناحیه درمان را به صورت حرارتی گرم می کند. برای انجام این روش سعی کنید بهترین دکتر لیفت سینه در تهران را انتخاب کنید.

جراحی لیفت سینه چیست

چگونگی انجام لیفت سینه با لیزر

در روش لیفت سینه با لیزر، جراح از پرتوهای لیزر برای ایجاد شکلی شبیه به سوتین داخلی استفاده می کند. این روش به تنهایی ممکن است تمام مشکلات افتادگی سینه را حل نکند و مکمل ماموپلاستی معمولی یا جراحی لیفت سینه است. ایجاد یک سوتین داخلی، که معمولا در قسمت پایین قفسه سینه قرار دارد، به نگه داشتن و بلند کردن بافت سینه کمک می کند. اشعه لیزر باعث تحریک فرآیند کلاژن سازی می شود که یکی از راه های افزایش مقاومت سینه ها در برابر افتادگی است.

لیفت سینه با لیزر چه کاربرد هایی دارد؟

افتادگی سینه یکی از مشکلات رایج در بین خانم ها است و می توان گفت همه خانم ها در نهایت دچار این مشکل می شوند. افتادگی سینه ممکن است به دلیل کهولت سن، بارداری، شیردهی و کاهش وزن اتفاق افتد. این افتادگی می تواند باعث ظاهر نامناسب و بر هم خوردن فرم بدنی زنان شود. به همین دلیل روش های زیادی برای جبران این مشکل ابداع شده است که یکی از آن ها لیفت سینه با لیزر است. این روش برای افرادی که به هر دلیلی قصد جراحی ندارند گزینه ایده آلی است.

با انجام لیفت سینه با لیزر می توان عدم تقارن سینه را از بین برد، افتادگی سینه را از بین برد و تا حدی سینه را کاهش داد. این عمل با استفاده از اشعه لیزر، موقعیت سینه را بالا می برد و شکل بهتری به آن می دهد. استفاده از لیزر برای لیفت سینه باعث تحریک تولید کلاژن و بهبود نتایج عمل می شود و به همین دلیل پس از لیفت سینه، پوست با شکل جدید خود سازگار می شود. بسیاری از پزشکان بر این باورند که جراحی لیفت سینه با لیزر یک روش کمکی برای جراحی زیبایی سینه است و به خودی خود برای افرادی که سینه های بزرگ و آویزان دارند موثر نیست.

عوارض لیفت سینه با لیزر:

لیفت سینه با لیزر ممکن است باعث ایجاد ناراحتی خفیف در طول جلسات درمانی برخی از بیماران شود. اکثر بیماران گزارش می دهند که درد بلافاصله پس از درمان ناپدید می شود. روش های لیفت سینه با لیزر فوتونا غیر تهاجمی هستند و به خوبی تحمل می شوند. لیفت سینه با لیزر هیچ گونه سوزش یا عارضه ای روی سینه ها ایجاد نمی کند. این روش ایمن است و خطر آسیب پوستی، زخم، عفونت و سایر عوارضی که ممکن است در اثر جراحی ایجاد شود، کمتر است. پس از آن فقط ممکن است تورم و کبودی وجود داشته باشد. صحبت با پزشک بهترین گزینه برای کم شدن هر گونه ناراحتی مرتبط با لیفت سینه با لیزر است.

زیرا برخی از مسکن ها شامل کرم بی حس کننده است که 40 دقیقه قبل از درمان استفاده می شود. بیماران ممکن است کمی گرما را در پوست ناحیه تحت درمان سینه احساس کنند. تمام علائم مرتبط با لیفت سینه با لیزر فوتونا باید ظرف چند ساعت پس از درمان ناپدید شوند. برخی از بیماران ممکن است پوست خشک و سفت داشته باشند. این علائم پس از لیفت سینه با لیزر طبیعی است و می توان از انرژی حرارتی تولید شده در ساختارهای پوستی نواحی تحت درمان انتظار داشت. بیماران می توانند سینه های خود را به طور مداوم مرطوب کنند تا از خشکی سینه جلوگیری شود.

چگونگی انجام لیفت سینه با لیزر

لیفت سینه به روش Caci چگونه است؟

از این روش برای بالا بردن سینه تا حدودی بدون جراحی استفاده می شود. Caci تراپی برای اولین بار به عنوان نوعی درمان برای آسیب های عضلانی توسعه یافت. این روش عضلات قفسه سینه را هدف قرار می دهد. در این روش با استفاده از یک وسیله دستی، تکانه های الکتریکی روی عضلات اطراف قفسه سینه ایجاد می شود. به لطف این روش، عضلات قفسه سینه قوی تر می شوند و به ایجاد اثر لیفت برای سینه ها کمک می کنند.

این روش مانند سایر روش های عضله سازی است. بنابراین نتیجه آن به زمان و دفعات انجام آن بستگی دارد. برای به دست آوردن نتیجه باید این روش را چندین بار در هفته و به مدت چند هفته تکرار کنید. از طرفی ماهیچه ها تا حدودی تقویت می شوند و بعد از آن دیگر Caci کار نمی کند. بنابراین می توان گفت که این روش به اندازه جراحی موثر نیست.

لیفت سینه با جراحی

روش های جایگزین لیفت سینه از جمله جراحی سینه با لیزر بسیار رایج شده است، اما هیچ یک به اندازه جراحی لیفت سینه مفید و موثر نبوده است. جراحی سینه با لیزر می تواند تاثیراتی در لیفت سینه و درمان افتادگی داشته باشد، اما این اثرات هرگز به اندازه لیفت جراحی قابل توجه و طولانی نخواهد بود. بهترین جراحی لیفت سینه با لیزر فقط می تواند افتادگی سینه را تا حدود 40 درصد لیفت جراحی درمان کند و اثر آن تا 50 درصد از زمان جراحی باقی می ماند. اگر قصد لیفت سینه و درمان افتادگی سینه را دارید، بهتر است به جای اینکه به دنبال روش های جایگزین باشید، زمان و هزینه خود را صرف بهترین نوع پروتز سینه یعنی جراحی لیفت سینه کنید. البته در مواردی که افتادگی سینه جزئی و محدود باشد، جراحی سینه با لیزر ممکن است منطقی تر از جراحی سینه باشد.

لیفت سینه با روش ترماژ چگونه است ؟

ترماژ یکی دیگر از روش های تحریک کلاژن است. در این روش از امواج رادیویی برای سفت کردن فیبرهای پروتئینی در پوست استفاده می شود. به همین دلیل از ترماژ به عنوان یکی از روش های لیفت سینه بدون جراحی استفاده می شود. در طول این عمل، یک جراح زیبایی از دستگاهی به نام ThermaCool استفاده می کند که به انتقال امواج رادیویی به لایه های عمیق تر پوست کمک می کند.

پس از درمان ترماژ، فرد احتمالا بلافاصله متوجه سفت‌تر شدن پوست می‌شود. الیاف کلاژن سفت شده در ناحیه قفسه سینه می تواند خطوط طبیعی را تقویت کند. اما این درمان باید تکرار شود زیرا اثرات آن موقتی است. نتیجه ترماژ مانند لیزر جزئی و محدود است و برای همه قابل اجرا نیست. بنابراین مزایای جراحی لیفت سینه بهتر از این روش است.

انواع پروتز سینه و روش های آن

جراحی پروتز سینه زیر عضله

در این روش برای اینکه پروتز قابل رویت نباشد آن را زیر عضله قرار می دهند. اگر پروتز روی عضله سینه شکل غیر طبیعی به سینه بدهد. به همین دلیل استفاده از روش کاشت پروتز در زیر عضله سینه ای بهترین روش جراحی پروتز می باشد.

جراحی پروتز سینه روی عضله

در این روش پروتز روی عضله قرار می گیرد که با حرکت دست از حرکت قفسه سینه جلوگیری می کند. در این روش پروتز پشت بافت سینه قرار می گیرد. این روش برای کاشت سینه استفاده نمی شود.

لیفت سینه با لیزر یک روش جراحی است یا غیر جراحی؟

از آنجایی که لیفت سینه با لیزر نیازی به جراحی ندارد، پس از انجام عمل، هیچ وقفه ای نخواهید داشت. برخی از بیماران ممکن است ناراحتی یا سفتی خفیف را در اطراف سینه‌های خود تجربه کنند. خشکی پوست بلافاصله پس از آن رایج است. در این بین می توانید از مرطوب کننده برای سینه های خود استفاده کنید.

انواع پروتز سینه و روش های آن

ایمن بودن لیفت سینه با لیزر

جراحی سینه با لیزر باعث خونریزی، تورم یا کبودی نمی شود. Smartlipo MPX به دو ویژگی مهم SmartSense و ThermaGuide مجهز شده است. با استفاده از فناوری لیزر Smartlipo MPX یا Smartlipo Triplex می توان نتایج ایمن، سریع و موثر را برای بیماران به دست آورد، زیرا هر دو سیستم به دو ویژگی منحصر به فرد مهم SmartSense و ThermaGuide مجهز هستند که پیشرفته ترین فناوری لیزر و پیچیده ترین را ارائه می دهند. بدون خونریزی، تورم یا کبودی که منجر به عوارض کمتر و زمان بهبودی سریع‌تر می‌شود.

سیستم SmartSense شامل یک ریزتراشه پیشرفته به نام شتاب سنج است که در قطعه دستی هوشمند قرار می گیرد. بر اساس تنظیمات جراح و حرکت دستگاه هوشمند، توان لیزر دقیق اندازه گیری و تحویل داده می شود. ThermaGuide بازخورد دما را برای ارائه سطح مناسب انرژی لیزر فراهم می کند و کانول ThermaGuide حاوی سنسوری است که دمای بافت را اندازه گیری می کند، بنابراین انرژی لیزر تا رسیدن به دمای مورد نظر برای درمان ایمن تر و یکنواخت تر تحویل داده می شود. نرم افزار پیچیده اجازه می دهد تا پارامترهای دما را برای هشدار به جراح انتخاب کرده و سپس انرژی لیزر را زمانی که دمای زیر جلدی از دمای مورد نظر فراتر رفت، کاهش دهد.

مانند سایر روش های جراحی لیزر، جراحی لیفت سینه با لیزر می تواند منجر به عوارض جانبی از جمله سوختگی پوست یا بافت چربی شود. ممکن است عدم تقارن، خونریزی، هماتوم، بی حسی در ناحیه تحت درمان برای چند روز و چند هفته، توده های موقتی زیر پوست به مدت یک هفته و افسردگی را تجربه کنید. این وظیفه جراح است که عوارض، خطرات و عوارض احتمالی را حتی در صورت عدم رفع آن ها به حداقل برساند.

ماندگاری لیفت سینه با لیزر چقدر است؟

پس از اولین لیفت سینه بدون جراحی، لیفت و سفت شدن سینه بلافاصله قابل مشاهده است. حداقل 3 جلسه درمانی با فواصل درمانی هر 3 هفته یکبار برای ایجاد نتایج مطلوب مورد نیاز است. درمان های نگهدارنده هر 6 ماه یکبار توصیه می شود تا اثرات سفت کننده و لیفت کننده پوست روی سینه ها حفظ شود. استفاده از فناوری لیزر دوگانه باعث افزایش تولید الیاف کلاژن و الاستین می شود که به بازسازی و جوان سازی ساختارهای پوست در نواحی درمان کمک می کند. لیفت سینه با لیزر روشی ایمن و غیر تهاجمی برای به دست آوردن نتایج فوری و رضایت بخش است. روش های لیفت سینه با لیزر به طور ایمن پوست سینه را با نتایجی که به تدریج طی چند هفته بهبود می یابد، تغییر شکل می دهد.

هزینه لیفت سینه با لیزر در تهران

به طور دقیق نمی توان رقم دقیقی را برای هزینه لیفت سینه با لیزر بیان کرد، زیرا عوامل زیادی بر هزینه ماموپلاستی با لیزر تأثیر می گذارد. برخی از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه نهایی عبارتند از: مهارت و تجربه جراح، اندازه و میزان افتادگی سینه ها، تعداد تغییرات اعمال شده و هزینه های جانبی. این عمل بسیار حساس است و باید توسط جراح مجرب انجام شود. بنابراین بهتر است هزینه عمل در اولویت اول بیمار نباشد و به دنبال نتیجه مطلوب باشد.

هزینه لیفت سینه با لیزر در تهران

انواع روش جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. جراح با توجه به انتظارات بیمار و نوع سینه محل و میزان برش را تعیین می‌کند. تکنیک‌های مختلف جراحی لیفتینگ سینه برش‌های مختلفی داشته و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. در ادامه برخی از تکنیک‌های پرکاربرد در جراحی را معرفی می‌کنیم.

لیفت هلالی

برای خانم‌هایی که افتادگی سینه کمی دارند و نیا به اصلاحات جزئی است، لیفت هلالی کاربرد دارد. در این تکنیک یک برش کوچک در قسمت بالایی آرئول ایجاد می‌شود. معمولا زمانی که جراحی لیفت با جراحی بزرگ کردن سینه همراه باشد، از این روش استفاده می‌شود.

لیفت پری آرئولار

خانم‌هایی با افتادگی خفیف سینه می‌توانند با این تکنیک جراحی شوند. این روش نیز همانند لیفت هلالی به صورت ترکیبی با جراحی بزرگ کردن سینه کاربرد دارد. در تکنیک لیفت پری آرئولار برش دایره‌ای در اطراف آرئول ایجاد می‌شود. از این لیفت می‌توان برای کاهش اندازه آرئول نیز استفاده کرد.

لیفت عمودی

این تکنیک لیفت بیشتر از تکنیک‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراح در این روش پوست اضافی را برداشته و کل سینه را تغییر شکل می‌دهد. افتادگی‌های متوسط با تکنیک لیفت عمودی برطرف می‌شود. در لیفت عمودی جراح دو برش ایجاد می‌کند. یک برش در اطراف آرئول و دیگری به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه ادامه دارد. به دلیل شکل برش به این تکنیک، لیفت آب‌نبات چوبی نیز گفته می‌شود.

لیفت T وارونه

جراح زیبایی برای خانم‌هایی با افتادگی شدید سینه از این روش لیفت استفاه می‌کند. در جراحی مقداری زیادی از پوست اضافی و بافت‌های افتاده برداشته می‌شود. بهترین نتایج با تکنیک لیفت T وارونه ایجاد می‌شود. این تکنیک شامل ۳ برش است. یک برش در اطراف آرئول، برش دیگر به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه و برش آخر در امتداد ناحیه زیر سینه ایجاد می‌شود.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 4

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *