عمل بلفاروپلاستی

بعد
قبل

از تأثیر شگفت‌انگیز بلِفاروپلاستی روی زیبایی چشم،‌ چه می‌دانید؟ عمل بلفاروپلاستی (Blepharoplasty)، یکی از روش‌های زیبایی چشم است که با هدف برطرف کردن افتادگی پلک‌ها انجام می‌شود. در این روش، با جدیدترین متد پزشکی و تجهیزات مدرن، ظاهر خسته پلک پایین و نیز افتادگی پلک بالایی، کاملاً برطرف شده و زیبایی چشم‌ها، چندین برابر می‌شود. افتادگی پلک‌ها معمولاً با افزایش سن، خود را نشان می‌دهد و ممکن است چهره افراد را غمگین، خسته یا سالخورده نشان دهد؛ با این حال، روش‌های متنوعی برای درمان این مشکل وجود دارد که یکی از آنها، عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک است.

البته بلفاروپلاستی پلک بالا که گاهی به آن لیفت پلک یا بالا بردن پلک هم می‌گویند، نباید با جراحی رفع افتادگی پلک (جراحی پتوز) اشتباه گرفته شود. در جراحی افتادگی پلک، عضلات و تاندون‌های پلک بالا که مسئول بالا نگه داشتن پلک هستند، سفت می‌شوند تا مشکل برطرف شود. بلفاروپلاستی زمانی باعث رفع افتادگی پلک می‌شود که پوست اضافی باعث سنگین شدن و افتادن پلک شده باشد. پس این دو جراحی با هم متفاوت‌اند ولی هردو می‌توانند افتادگی پلک را برطرف کنند.

اگر شما هم نیاز دارید اندام خود را زیباتر کنید، می‌توانید از طریق فرم زیر اطلاعات تماس خود را ثبت نمایید، سپس به صورت رایگان با شما تماس گرفته می‌شود. علاوه بر پاسخ‌گویی به سوالات، صمیمانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

مشاوره رایگان

نمونه عمل‌های بلفاروپلاستی دکتر عطالله حیدری

 

از آنجا که این روش، کاملاً جدید و پیشرفته است؛ می‌تواند سؤالات زیادی را در ذهن زیباجویان ایجاد کند. اگر شما نیز با این روش آشنا نیستید، در ادامه، اطلاعات تخصصی کاملی درباره آن به شما ارائه خواهیم کرد تا به تمام سؤالات شما درباره این روش درمانی پاسخ دهیم؛ با ما همراه باشید.

منظور از عمل بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) به طور خلاصه به جراحی زیبایی پلک گفته می‌شود که در آن، با هدف از بین بردن افتادگی پلک‌ها و حذف پف زیر چشم، مقداری از پوست، چربی یا بافت ناحیه بالا و پایین چشم را جدا کرده و حذف می‌کنند. البته در برخی موارد، ممکن است تنها بر روی افتادگی پلک بالایی یا پایینی تمرکز شود. این روش، تأثیر جادویی در زیبایی ظاهر چشم‌ها داشته و نوعی عمل جوانسازی پوست محسوب می‌شود.

جراحی بلفاروپلاستی فوقانی تخت دمان دکتر عطاالله حیدری
جراحی بلفاروپلاستی فوقانی تخت دمان دکتر عطاالله حیدری

کاربردهای عمل بلفاروپلاستی

plasticheskaya-khirurgiya-blefaroplastika
plasticheskaya-khirurgiya-blefaroplastika

بلفاروپلاستی زیبایی

بلفاروپلاستی زیبایی به کاربردی از این عمل جراحی اشاره دارد که از نظر پزشکی ضرورتی برای انجام آن نیست ولی می‌تواند موجب زیبایی و جوانی صورت شما شود.

متاسفانه پلک بالایی و گاهی پلک پایینی شما در اثر افزایش سن و تجمع چربی، پف کرده و متورم شده و دچار افتادگی می‌شوند. همین فرآیند پیری گاهی موجب افتادگی و تورم پلک ها هم می‌شود. با افزایش سن به مرور زمان پوست پلک شما شل، عضلاتش ضعیف و بالشتک‌های چربی مربوط به آن‌ دچار تورم شده و بیشتر به چشم می‌آیند. از دید زیبایی، این موارد می‌توانند جذابیت و زیبایی چشم‌ها و صورت شما را کاهش دهند و باعث می شود که پیرتر و خسته به نظر برسید. متخصصان مختلفی مجاز به انجام جراحی زیبایی پلک هستند. متخصصان چشم، جراحان پلاستیک و متخصصان گوش و حلق و بینی می‌توانند این جراحی را انجام دهند.

بلفاروپلاستی درمانی

منظور از بلفاروپلاستی درمانی آن دسته از جراحی‌های پلک هستند که به سبب وجود مشکلی در پلک‌ها یا ساختارهای آن انجام می‌شوند. این دسته از جراحی‌ها از دیدگاه پزشکی ضروری یا مهم هستند.

در بیشتر موارد بلفاروپلاستی درمانی زمانی انجام می‌شود که پوست اضافی پلک‌ها به حدی آن‌ها را سنگین کرده‌اند که دید فرد متخل شده باشد. گاهی هم تورم پلک بالا یا پایین عینک زدن یا قرار دادن لنزهای طبی را دشوار می‌کند که در آن صورت هم می‌توان از جراحی پلک برای رفع مشکل استفاده کرد. درمان التهابات پوستی ناشی از قرار گرفتن چین‌های پلک روی هم، از دیگر کاربردهای این عمل جراحی است.

گاهی اوقات پوست اضافی پلک‌ها به حدی پلک را سنگین می‌کند که فرد مجبور می‌شود برای بالا نگه داشتن پلک از عضلات پیشانی استفاده کند. در این حالت خستگی و ناراحتی عضلات پیشانی پیش می‌آید که با جراحی پلک قابل درمان است. همانند بلفاروپلاستی زیبایی، جراحی درمانی پلک هم می‌تواند توسط متخصصان چشم، جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی انجام شود.

featured-image-blog-blepharoplasty-1
featured-image-blog-blepharoplasty-1

این عمل، چگونه انجام می‌شود؟

 

اگر از انجام این عمل ترس دارید، خوب است بدانید که بلفاروپلاستی، از جمله عمل‌های سرپایی است؛ بنابراین، هرگز قرار نیست برای آن بستری شوید. از طرفی، قبل از انجام جراحی، باید مراحل مشاوره و معاینه توسط پزشک متخصص را سپری کنید. در جلسات مشاوره و معاینه، شرایط شما کاملاً بررسی شده و میزان افتادگی پلک‌های شما سنجیده می‌شود. پزشک همچنین قبل از عمل، داروهای مصرفی شما را بررسی می‌کند و پس از آن با شما درباره نتایج مورد انتظار صحبت خواهد کرد. این جلسات، به آگاهی بهتر شما از عمل و شرایط بعد از آن کمک بسیاری می‌کند. برای انجام عمل بلفاروپلاستی، ناحیه‌ای در امتداد خط بالایی چشم، برش داده شده و از داخل بافت آن، مقداری چربی اضافی برداشته می‌شود. همچنین اگر اطراف چشم شما، چین و چروک وجود داشته باشد، پوست اضافی نیز جدا می‌شود. در پایان، نواحی برش خورده، بخیه زده می‌شوند. برای برطرف شدن اسکار جراحی نیز باید مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید. البته جراحی زیبایی پلک، با کمک لیزر نیز انجام می‌شود که بدون خونریزی و توسط تجهیزات مدرن انجام می‌شود.

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی در چه مواردی انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی یکی از کم دردترین عمل‌‌های زیبایی است. ممکن است در روز جراحی کمی ناراحتی داشته باشید، اما پس از عمل، به سرعت احساس بهتری خواهید داشت.

چروک اطراف چشم

افتادگی پلک پایین

افتادگی پلک بالا

پیری پوست صورت

پف زیر چشم

چربی اضافی نواحی دور چشم

کاهش زاویه دید به علت افتادگی پلک

چربی اضافی نواحی دور چشم

کاهش زاویه دید به علت افتادگی پلک

post-banner-blepharoplasty-take-years-off
post-banner-blepharoplasty-take-years-off

چه کسانی کاندیدای مناسب بلفاروپلاستی هستند؟

بهترین کاندیدا برای عمل بلفاروپلاستی، افراد با حداقل سن ۳۰ سال هستند که هیچ‌گونه بیماری جسمی، خصوصاً در ناحیه چشم ندارند. همچنین، اگر می‌خواهید کاندید جراحی زیبایی پلک شوید و در عین حال، یکی از شرایط زیر را دارید، حتماً به پزشک متخصص اطلاع دهید:

 • بیماری‌های چشمی مثل گلوکوم، خشکی چشم و غیره
 • بیماری‌هایی مانند گریوز، کم کاری یا پر کاری تیروئید
 • انواع بیماری‌های قلبی و عروقی، فشار خون و یا قند خون بالا

هرچند عمل بلفاروپلاستی تا حد زیادی روی زیبایی چهره و اعتماد به نفس شما تأثیر می‌گذارد؛ با این حال، انتظارات خود را از این عمل، منطقی و واقع‌بینانه کنید. بلفاروپلاستی، افتادگی پلک را درمان می‌کند؛ اما هرگز نمی‌تواند ساختار چهره شما را تغییر دهد. خصوصاً در مواردی مانند عدم تقارن چهره و چشم‌ها، این عمل تأثیرگذار نیست.

انواع تکنیک‌های بلفاروپلاستی

بسته به اینکه پزشک، شرایط چشمان شما را چگونه تشخیص می‌دهد، ممکن است از تکنیک‌های بلفاروپلاستی متفاوتی استفاده شود. دو تکنیک رایج این عمل، جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین است که در ادامه هرکدام از آنها را به تشریح، معرفی می‌کنیم.

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا

عمل زیبایی پلک بالا، بیشتر با هدف افتادگی پلک و برطرف کردن کاهش دید ناشی از آن انجام می‌شود. در این جراحی، برش‌هایی محدود در ناحیه زیر ابرو و بالای چشم ایجاد می‌شود. پس از آن، چربی و پوست اضافی برداشته شده و مجددا ناحیه برش خورده، با بخیه بسته می‌شود. این روش به جوانسازی نیز کمک می‌کند و در برخی موارد همراه با لیفت ابرو انجام می‌شود.

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

در جراحی پلک تحتانی، مقداری از پوست و چربی زیر چشم برداشته می‌شود. این عمل بیشتر با هدف حذف پف زیر چشم و چروک اطراف آن انجام می‌شود. برای این کار، یک برش در زیر چشم ایجاد شده و با جدا کردن چربی، مشکلاتی از جمله چروک و پف را برطرف می‌کنند. این روش، روی جذابیت ظاهری چهره، تأثیر زیادی می‌گذارد. البته این عمل، سیاهی زیر چشم را برطرف نمی‌کند.

Rectangle-127-9-2048x694
Rectangle-127-9-2048x694

عوارض بلفاروپلاستی چیست؟

برجای ماندن اسکار بخیه یا جای زخم

انجام عمل در ناحیه حساس اطراف چشم

خشکی چشم، خارش یا بروز حساسیت

دو بینی و تاری چشم

عفونت، خونریزی، عدم توازن چشم

عدم توانایی پلک زدن یا بستن چشم

16395727014340
16395727014340

مراقبت‌های قبل از عمل بلفاروپلاستی چیست؟

آیا می‌توان با انجام بعضی از اقدامات، نتیجه بهتری از بلفاروپلاستی گرفت؟ پاسخ مثبت است. با انجام برخی کارها و رعایت چند نکته ساده، می‌توانید عمل بهتری را پشت سر بگذارید و نتایج باورنکردنی کسب کنید. از جمله مهم‌ترین نکات قبل از این عمل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهتر است هرگز قبل از جراحی زیبایی پلک، از داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید.
 • مصرف انواع مکمل و ویتامین‌ها را کنار بگذارید.
 • برای در امان ماندن از خونریزی بعد از بلفاروپلاستی، مصرف مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 • قبل از عمل بهتر است برای حداقل دو هفته، با سیگار کشیدن خداحافظی کنید؛ زیرا کشیدن سیگار می‌تواند میزان اکسیژن موجود در خون شما را کاهش داده و بازدهی نتایج مثبت عمل را به شدت کم کند.
 • بهتر است قبل از عمل، حتماً به حمام بروید و آلودگی های موجود روی پوست را برطرف کنید.
 • می‌توانید با تماشای فیلم یا انجام کار موردعلاقه، از استرس خود قبل از عمل کم کنید؛ با این کار می‌توانید با آرامش بهتری جراحی را سپری کنید و نتایج بهتری بگیرید.
 • یک لباس راحت، آزاد و مناسب برای روز عمل بپوشید تا بتوانید آن را به راحتی تعویض کنید و نیازی به وارد شدن فشار به صورت یا چشم‌ها هنگام عوض کردن لباس نباشد.
 • اگر بیماری خاصی دارید یا در ناحیه چشم، احساس ناراحتی می‌کنید، این مسأله را با پزشک در میان بگذارید.

دوره نقاهت بعد از عمل بلفاروپستی چقدر است؟

در اغلب موارد، دوره نقاهت این عمل بین ۱۰ تا ۱۴ روز به طول می‌انجامد؛ با این حال، احتمال دارد در برخی موارد، علائمی مانند تورم یا کبودی تا چند ماه همچنان مشاهده شود. شما می‌توانید با انجام برخی اقدامات مانند استفاده از کمپرس یخ و پمادهایی مانند پماد آنتی بیوتیک، دوره نقاهت را کاهش دهید.

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی، به تمام موارد و نکاتی که پزشک توصیه می‌کند، دقت کنید. توجه داشته باشید که انجام خودسرانه برخی کارها یا عدم رعایت توصیه‌ها پزشک بعد از عمل، می‌تواند عواقب بدی مانند عفونت یا التهاب در چشم‌ها داشته باشد. بهتر است بعد از عمل، نکات زیر را درنظر بگیرید:

 • بعد از عمل، مصرف منظم داروهای ضد التهال، ضد درد و عفونت را شروع کنید. اگر پلک زدن برایتان سخت است، می‌توانید از برخی پمادها برای راحت‌تر شدن پلک زدن استفاده کنید.
 • به مدت دو هفته بعد از عمل، هرگز سمت سیگار، الکل یا رفتارهای پرخطر نروید.
 • شنا کردن، جکوزی، سونا و حتی حمام بعد از عمل زیبایی پلک، توصیه نمی‌شود. مدت حمام نرفتن را می‌توانید از پزشک سؤال کنید.
 • بعد از عمل، هنوز نمی‌توانید داروهای رقیق‌کننده خون را مصرف کنید. بهتر است برای شروع مصرف آنها با پزشک مشورت کنید.
 • اگر تا قبل از عمل داروهای گیاهی مصرف می‌کردید، بهتر است تا دو هفته بعد از عمل، این داروها را کنار بگذارید.
 • اگر در ناحیه چشم یا اطراف آن درد احساس می‌کنید، می‌توانید از کمپرس یخ کمک بگیرید و درد آن را کاهش دهید.
 • بهتر است بعد از عمل، استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی صورت را کنار بگذارید.
 • کارهایی مانند نگاه طولانی به صفحه نمایش گوشی یا کامپیوتر را بعد از این عمل، به مدت حداقل ۲ هفته کنار بگذارید.
blefaro
blefaro

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

 

هزینه عمل بلفاروپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد که ویژگی‌های فردی، تکنیک‌های جراحی، دستمزد جراح و هزینه‌های کلینیک از جمله این موارد هستند. برای مثال، ویژگی‌های فردی مانند میزان افتادگی پلک‌ها، سن زیباجو، مقدار چین و چروک اطراف چشم و حتی میزان چربی اضافی موجود در زیر پوست، همگی روی هزینه جراحی تأثیر می‌گذارند؛ زیرا این عوامل، مدت زمان عمل و نیز تکنیک‌های آن را تعیین می‌کنند. از طرفی، اینکه از چه تکنیکی برای عمل و درمان استفاده شود (پلک بالا یا پایین) همگی روی هزینه این عمل تأثیر دارند. علاوه بر این، سابقه پزشک، دستمزد تعریف شده برای وی و نیز میزان شهرت او، روی هزینه جراحی تأثیر دارد. با این حال، به دلیل حساسیت بالای این عمل، هرچقدر برای بلفاروپلاستی هزینه شود، باز هم به اندازه حساسیت و اهمیت آن نیست. یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار روی قیمت عمل بلفاروپلاستی، هزینه‌های مربوط به کلینیک است. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به هزینه فراهم نمودن تجهیزات اتاق عمل، متخصص بیهوشی، وسایل جراحی، رعایت بهداشت محیط، موقعیت جغرافیایی در شهر موردنظر، مالیات و غیره اشاره کرد. به مجموعه این هزینه‌ها، مواردی مانند هزینه آزمایشگاه، معاینه، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل نیز اضافه کنید.

upper-eyelid-surgery
upper-eyelid-surgery

چرا کلینیک دکتر عطالله حیدری؟

آیا به معجزه پزشکان پنجه طلایی باور دارید؟ باید اعتراف کرد که انجام هر نوع عمل زیبایی خصوصا عملی مانند بلفاروپلاستی که در ناحیه حساس چشم است، فقط باید توسط یک پزشک کارآزموده و باتجربه صورت گیرد. یک پزشک حرفه‌ای که چندین سال تجربه داشته و رزومه و مهارت‌های قوی دارد، به راحتی می‌تواند بهترین نتیجه را برای زیبایی چهره شما به ارمغان آورد. از طرفی، میزان مهارت او می‌تواند باعث لبخند رضایت شما از نتیجه کار شود.

در میان پزشکان متخصص زیبایی، دکتر عطا حیدری، از جمله متخصصان معروف جراحی پلاستیک صورت و بدن در ایران است که از دانشگاه شهید پزشکی تهران، با رتبه ممتاز فارغ التحصیل شده است. دکتر حیدری همچنین از پزشکان برتر انجمن جراحان پلاستیک ایران بوده و مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرده است.

کلینیک زیبایی دکتر حیدری، زیر نظر ایشان و با بهره‌مندی از تیم پزشکی مجرب و متخصص، خدمات گسترده زیبایی را با قیمت کاملاً مقرون به صرفه و باورنکردنی ارائه می‌دهد. این کلینیک قبل از هرگونه عمل جراحی، به انجام مشاوره‌های قبل و بعد از عمل متعهد است تا هرگونه نگرانی و ابهامات شما از عمل برطرف شود. از طرفی، کلیه هزینه‌ها بدون هیچ ابهامی و کاملا شفاف توسط کارشناسان با شما در میان گذاشته می‌شود.

خدمات دیگر جراحی های زیبایی در کلینیک دکتر عطا حیدری

از جمله خدمات ارائه شده در کلینیک عطا حیدری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. با کلیک بر روی عنوان های زیر، با خدمات هر بخش بیشتر آشنا شوید:

اگر شما هم نیاز دارید اندام خود را زیباتر کنید، می‌توانید از طریق فرم زیر اطلاعات تماس خود را ثبت نمایید، سپس به صورت رایگان با شما تماس گرفته می‌شود. علاوه بر پاسخ‌گویی به سوالات، صمیمانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

مشاوره رایگان

سوالات متداول جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی چیست و چه مشکلاتی را حل می‌کند؟

جراحی بلفاروپلاستی یک روش زیبایی است که به اصطلاح جراحی پلک نیز معروف است و به منظور حذف اضافه‌ترین پوست و بافت اطراف چشمان به منظور بهبود انگاره چشمان خسته و پف کرده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چه افرادی می‌توانند از جراحی بلفاروپلاستی بهره‌مند شوند؟

افرادی که با مشکلاتی مانند پوست اضافی یا چشمان خسته و پف کرده روبرو هستند و به دنبال بهبود این وضعیت هستند، می‌توانند از جراحی بلفاروپلاستی بهره‌مند شوند.

آیا جراحی بلفاروپلاستی تنها برای بهبود ظاهر زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

علاوه بر بهبود ظاهر زیبایی چشمان، جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند به بهبود مشکلاتی مانند مشکلات  شعاع دید ناشی از افتادگی پوست پلک‌ها کمک کند.

چه ترتیب زمانی برای بازگشت به فعالیت‌های روزمره پس از جراحی بلفاروپلاستی وجود دارد؟

بیشتر بیماران پس از یک هفته به دو هفته به فعالیت‌های روزمره خود باز می‌گردند. تا زمانی که تورم و قرمزی‌ها بهبود یابند، باید از فعالیت‌های شدید پرهیز شود.

آیا عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را می‌توان باهم انجام داد؟

بله، به آن بلفاروپلاستی چهار پلک می‌گویند.

آیا عمل بلفاروپلاستی را می‌توان با جراحی های دیگر انجام داد؟

بله، در بسیار موارد عمل بلفاروپلاستی را با جراحی لیفت صورت، لیفت گردن و حتی تزریق چربی انجام می‌دهند و مانعی ندارد.

امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 9

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *