عمل بینی

جراحی-بینی.jpg بعد
جراحی-بینی.jpg قبل

عمل بینی (رینوپلاستی) چیست؟

عمل بینی، در حقیقت یکی از انواع جــراحــی است که در آن، پزشک متناسب با درخواست فرد، در ظاهر بینی تغییراتی ایجاد می‌کند. این عمل با تغییر در ظاهر استخوان بینی و بافت غضروفی صورت می‌گیرد. خوب است بدانید که رینوپلاستی با سپتوپلاستی (تغییر جدی در ساختار داخلی بینی) متفاوت است.
از جمله اهداف رایج عمل بینی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بزرگ یا کوچک کردن بینی
 • تغییر زاویه بینی
 • صاف کردن پل بینی
 • اصلاح ساختار نوک بینی
 • بزرگ یا کوچک کردن سوراخ‌های بینی
 • برطرف کردن افتادگی نوک بینی
 • صاف کردن برآمدگی یا فرورفتگی بینی

اگر شما هم نیاز دارید اندام خود را زیباتر کنید، می‌توانید از طریق فرم زیر اطلاعات تماس خود را ثبت نمایید، سپس به صورت رایگان با شما تماس گرفته می‌شود. علاوه بر پاسخ‌گویی به سوالات، صمیمانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

مشاوره رایگان

نمونه عمل‌های بینی دکتر عطالله حیدری

مزیت‌های رقابتی

پیشرفته‌ترین تجهییزات پزشکی

ما در کلینیک از مجهزترین دستگاه و ابزارهای مرتبط زیبایی ایران بهره می‌بریم

بیش‌از ۱۰سال سابقه

دکتر حیدری فوق تخصص زیبایی دارای بیش از ده سال سابقه در زمینه خدمات زیبایی است

عضو انجمن پلاستیک ایران

دکتر حیدری عضو فعال در انجمن پلاستیک ایران و آمریکا برای بدست آوردن دانش روز دنیا است

همراهی شما تا بهترین نتیجه

از مشاوره رایگان تا مراقبت‌های بعد از عمل گام به گام همراه شما هستیم

مراحل جــراحــی بینی

برای عمل بینی، پزشک ابتدا از داروهای بیهوشی استفاده می‌کند. این داروها ممکن است از نوع مسکن‌های وریدی باشند که از طریق رگ تزریق می‌شوند. با این حال پزشک ممکن است از بیهوشی عمومی برای شما استفاده کند. بعد از مرحله بیهوشی، روند جــراحــی بینی به صورت باز یا بسته انجام شده و در هر کدام از این روش‌ها، پزشک محدودیت یا آزادی متفاوتی دارد. برای مثال، در رینوپلاستی باز بعد از ایجاد برش، بخشی از استخوان یا غضروف، دستخوش تغییرات شده و فرم آن عوض می‌شود.

برای این کار، معمولا پزشک از غضروف گوش استفاده کرده و آن را برای بهبود ظاهر بینی به کار می‌برد. البته نحوه و چگونگی عمل بینی به تشخیص پزشک و شرایط بیمار بستگی دارد. در این مرحله، اگر انحراف بینی وجود داشته باشد، پزشک می‌تواند با صاف کردن تیغه بینی آن را برطرف کرده و فرورفتگی و یا برآمدگی نامناسب بینی را اصلاح کند. با این کار، تنفس بیمار تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا می‌کند.

مراحل جراحی بینی
مراحل جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی

با جــراحــی بینی چه مشکلاتی را می‌توانیم برطرف کنیم؟

از جمله مشکلاتی که می‌توانیم با جــراحــی بینی آنها را برطرف کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم هماهنگی بین بینی و دیگر نقاط صورت
 • پهن بودن بیش از حد بینی
 • درشت بودن بیش از حد سوراخ‌های بینی
 • فرورفتگی یا برجستگی زیاد روی بینی
 • نوک بینی درشت و گوشتی یا افتاده
 • عدم تقارن بینی
 • انحراف بینی و مشکلات تنفسی
 • عدم رضایت فرد از ظاهر بینی و تمایل به داشتن بینی فانتزی یا عروسکی

انواع عمل بینی

عمل بینی گوشتی

این جــراحــی با هدف اصلاح در ظاهر بینی‌های گوشتی (پوست و بافت ضخیم به همراه استخوان ضعیف) انجام می‌شود.

عمل بینی استخوانی

در این روش، پزشک با کمک تکنیک‌های رینوپلاستی باز یا بسته، تغییراتی را در شکل استخوانی بینی اعمال می‌کند.

عمل بینی عروسکی

در این عمل، نوک بینی به سمت بالا، ظاهر بینی ظریف‌تر شده و پل بینی برجستگی بهتری پیدا می‌کند. عمل بینی عروسکی، برای خانم‌ها در نظر گرفته می‌شود.

عمل بینی فانتزی

بینی فانتزی، انحنای جذابی در نمای نیم رخ داده و همچنین نوک بینی نیز به اندازه قابل توجهی کوچک می‌شود. برای افراد با چهره کوچک و صورت گرد مناسب است.

عمل انحراف بینی

به این عمل، سپتوپلاستی نیز گفته می‌شود. در این روش که ۹۰ دقیقه زمان می‌برد، از بیهوشی کامل یا موضعی استفاده می‌شود. در عمل انحراف بینی، پزشک برش‌هایی محدود در بینی ایجاد کرده و بخشی از بافت استخوانی را جدا می‌کند. این عمل با هدف صاف کردن تیغه بینی و راحت‌تر کردن تنفس انجام می‌شود.

عمل بینی مردانه

رینوپلاستی مردانه معمولا با عمل بینی در خانم‌ها تفاوت جدی دارد؛ زیرا هدف از زیبایی بینی در آقایان با خانم‌ها متفاوت است. معمولا عمل بینی آقایان با هدف ایجاد تقارن در ظاهر بینی، تغییر زاویه بینی و یا تغییر ارتفاع بینی انجام می‌شود. تناسب در چهره آقایان بسیار مهم است؛ در مردان، عمل بینی بیشتر از آنکه برای اهداف جذابیت‌های مردانه است.

تکنیک‌های جــراحــی بینی

 

تکنیک‌های مختلفی برای انجام عمل بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ این تکنیک‌ها عموما به دو دسته کلی باز و بسته تقسیم می‌شوند. در ادامه با هرکدام از آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

عمل بینی با تکنیک بسته (رینوپلاستی بسته، Closed Rhinoplasty)

در رینوپلاستی بسته یا اندونازال، پزشک هیچگونه برشی روی پوست ایجاد نمی‌کند و به همین دلیل، تمام برش‌ها در ناحیه زیر پوست بینی و داخل سوراخ‌ها انجام خواهد شد. در این تکنیک، پزشک برای ایجاد تغییرات اساسی خصوصاً در نوک بینی، محدودیت بیشتری دارد. عمل بینی بسته را نمی‌توان یک عمل تهاجمی دانست و پزشک معمولا زمانی از این تکنیک استفاده می‌کند که بینی به اصلاح یا تغییرات جدی نیاز نداشته باشد.

از آنجا که این روش، کاملاً بسته، سریع و بدون برش سطحی است؛ بنابراین اسکار کمتری به جا گذاشته و دوره نقاهت راحتی دارد. مدت زمان عمل بینی با این تکنیک نیز، بین نیم ساعت تا ۹۰ دقیقه است که نسبت به تکنیک باز، کوتاه‌تر است. نکته جالب اینکه این تکنیک، عوارض کمتری به جا می‌گذارد. هرچند با وجود این مزایا، وجود برخی مشکلات تنفسی تا دو سه روز بعد از عمل، قابل پیش‌بینی است.

closed-rehinoplasty
closed-rehinoplasty
nose-operation
nose-operation

عمل بینی با تکنیک باز (رینوپلاستی باز،‌ Open Rhinoplasty)

عمل بینی با تکنیک باز، یکی از انواع جــراحــی تحت بیهوشی است که در آن، پوست بینی بیمار کاملا برداشته می‌شود تا پزشک، دید بهتری به ساختار داخلی بینی داشته باشد. این ویژگی باعث می‌شود که دست پزشک برای انجام تغییرات جدی در بینی کاملا باز باشد.

در رینوپلاستی باز، جراح قسمتی از ناحیه کلوملا یا بافت غضروفی را برش داده و پوست باله‌های زیر پل بینی را بر می‌دارد (کمی به سمت بالا قرار می‌دهد تا بتواند روی بافت داخلی بینی تغییرات لازم را اعمال کند).

از جمله مزایای این روش می‌توان به دسترسی آسان به تمام قسمت‌های بینی و لیفت بینی اشاره کرد. همچنین در این تکنیک، پزشک می‌تواند به صورت همزمان در صورت نیاز، برای پیوند یا پروتز بینی اقدام کند. روش جــراحــی بینی باز، عوارض خیلی کمتری دارد و بیمار بعد از عمل، دوره راحت‌تری را خواهد داشت.

با این حال، این عمل دارای عوارض قابل توجهی است که از آن جمله می‌توان به کبودی، تورم و اسکار عمل اشاره کرد. جــراحــی رینوپلاستی باز، مدت زمان بیشتری نسبت به جــراحــی بینی بسته دارد. همچنین این عمل، از نوع تهاجمی است و ممکن است بعد از آن، عوارض عمل تا ۳ هفته بیمار را درگیر کند.

عمل بینی باز برای چه کسانی مناسب است؟

این تکنیک برای افرادی که بینی بزرگ و گوشتی دارند؛ یا افرادی که به اصلاح در ظاهر غضروفی بینی نیاز دارند، مناسب است. معمولا افرادی که به گذاشتن گرافت در بینی نیاز پیدا می‌کنند، بهترین کاندید برای عمل بینی باز هستند.

بهترین سن برای عمل بینی

هرچند نمی‌توان به طور دقیق یک بازه سنی قطعی را برای انجام عمل بینی درنظر گرفت؛ اما معمولا زمانی که بافت بینی به حداکثر رشد طبیعی خود رسیده است، بهترین زمان عمل بینی است. به همین دلیل، افرادی که سن بین ۱۸ تا ۴۰ دارند، برای انجام این عمل مناسب هستند. در این بازه، بافت بینی به رشد طبیعی خود رسیده و احتمال تغییرات جدی در آینده کمتر است. پوست و بافت بینی در این بازه سنی، انعطاف‌پذیر بوده و قابلیت کشسانی خوبی دارد.

سن مناسب جراحی بینی
سن مناسب جراحی بینی

کاندیدای ایده آل جــراحــی زیبایی بینی

کاندیدای ایده‌ال برای جــراحــی بینی چه کسی است؟ خوب است بدانید که پزشک برای همه افراد نمی‌تواند عمل بینی را تجویز کند. در مواردی، فرد مراجعه کننده ممکن است انتظارات غیر واقعی و غیر منطقی از زیبایی چهره خود داشته باشد. با این شرایط، کاندید مناسب برای انجام عمل بینی باید دارای شرایط زیر باشد:

برخورداری از شرایط جسمی

فرد مراجعه‌کننده باید کاملا سالم باشد تا بتواند دوره نقاهت بعد از عمل را به خوبی سپری کند. همچنین سلامت جسمی کمک می‌کند که ریسک عمل کاهش یافته و عوارض آن کمتر شود.

توانایی مالی

هزینه عمل بینی مانند دیگر عمل‌های زیبایی متناسب با کیفیت آن، زیاد است. به همین دلیل، فرد باید توانایی مالی در پرداخت آن را داشته باشد. در مواردی که فرد، نمی‌تواند به اندازه کافی هزینه عمل را بپردازد، مشکلاتی مانند وسواس فکری و عدم رضایت از عمل به وجود می‌آید.

بازه سنی مناسب

سن فرد همانطور که اشاره شد، بهتر است در یک بازه بین ۱۸ تا ۴۰ سال باشد تا نتایج رضایت‌بخشی به دنبال داشته باشد.

سلامت روحی

فرد داوطلب برای عمل بینی باید از سلامت روحی برخوردار باشد و هیچگونه بیماری روان‌پزشکی نداشته باشد. معمولا افراد با مشکلات روحی، انتظارات پایداری از زیبایی بینی خود ندارند.

جراحی بینی
جراحی بینی

چگونه برای جــراحــی بینی آماده شویم؟

اولین قدم برای آمادگی قبل از عمل بینی، بررسی تاریخچه و سوابق پزشکی شما است. سعی کنید تمام سوابق پزشکی خود را به پزشک ارائه دهید و اگر مشکلات و بیماری خاصی دارید، آن را با جراح در میان بگذارید.

این واقعیت را بپذیرید که فرم بینی هر کسی می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین برای اینکه با ساختار طبیعی بینی خود بیشتر آشنا شده و از نتایج بعد از عمل آگاه شوید، با پزشک مشورت کنید.

عمل بینی تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد؛ پزشک نیز با توجه به سلیقه و نیاز شما حالت بینی را تغییر می‌دهد. در همین راستا، پزشک، عکس‌های مختلفی از بینی شما می‌گیرد تا هنگام عمل، بتواند تمام زوایای بینی شما را بررسی کند.

با جــراحــی بینی چه مشکلاتی را می‌توانیم برطرف کنیم؟

از جمله مشکلاتی که می‌توانیم با جــراحــی بینی آنها را برطرف کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم هماهنگی بین بینی و دیگر نقاط صورت

پهن بودن بیش از حد بینی

درشت بودن بیش از حد سوراخ‌های بینی

فرورفتگی یا برجستگی زیاد روی بینی

نوک بینی درشت و گوشتی یا افتاده

عدم تقارن بینی

انحراف بینی و مشکلات تنفسی

عدم رضایت فرد از ظاهر بینی و تمایل به داشتن بینی فانتزی یا عروسکی

جــراحــی زیبایی بینی چقدر طول میکشد؟

اگر جــراحــی بینی با هدف زیبایی صورت گیرد، معمولا عمل بین ۱ تا ۲ ساعت زمان می‌برد؛ با این حال، ممکن است جــراحــی‌های ترمیمی تا ۴ ساعت نیز طول بکشند. به همین دلیل برای اطلاع از اینکه رینوپلاستی چقدر ممکن است طول بکشد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

کدام جــراحــی بینی برای شما مناسب است؟

شاید بپرسید، با توجه به انواع عمل بینی، کدام یک از آنها برای فرم بینی ما مناسب است؟ در حقیقت، برای تشخیص نوع جــراحــی، باید فاکتورهای مختلفی را بررسی کنید.

برای مثال، یکی از مهم‌ترین فاکتورها، فرم بینی شما است. اگر بینی شما از نوع گوشتی است و بافت استخوانی ضعیفی دارد، بهتر است از رینوپلاستی باز استفاده شود. در این روش، جراح سعی می‌کند تا نوک بینی را کوچکتر و جمع‌تر کند. انواع دیگری از بینی مانند بینی زینی شکل و بینی کج نیز وجود دارد که هر کدام از آنها، به مدل خاصی از جــراحــی نیاز دارند. به طور کلی، برای تعیین نوع جــراحــی، همه چیز به نظر و تشخیص پزشک بستگی دارد.

femme-se-prepare-pour-chirurgie-du-nez (1)
femme-se-prepare-pour-chirurgie-du-nez (1)

قبل از انجام جــراحــی زیبایی بینی چه باید کرد؟

برای کسب نتیجه حداکثری و رضایت بخش از عمل بینی، بهتر است مراقبت‌ها و نکات زیر را قبل از جــراحــی رعایت کنید:

بهتر است قبل از جــراحــی به مدت یک هفته، هیچگونه نوشیدنی الکلی مصرف نکنید. مصرف این نوشیدنی‌ها نه تنها مقدار آب بدن شما را کم می‌کند بلکه با کاهش سیستم ایمنی بدن، ممکن است عوارض عمل را شدیدتر کند.

بهتر است قبل از عمل، شکم خود را خیلی پر نکنید؛ این یعنی صرف شام را به آخر شب موکول نکنید. بهتر است به جای مصرف کربوهیدرات، از ترکیبات پروتئین مانند جوجه و سویا و لوبیا استفاده کنید.

داروهایی مانند کومارین را کنار بگذارید؛ تنها در صورتی آنها را مصرف کنید که پزشک مصرف آنها را مجاز دانسته باشد.

مصرف ویتامین E قبل از جــراحــی بینی، توصیه نمی‌شود. این ممنوعیت برای مکمل‌های غذایی با ویتامین E نیز صدق می‌کند.

مصرف مکمل‌های OTC یک هفته قبل از عمل توصیه نمی‌شود؛ زیرا ممکن است باعث واکنش نسبت به بیهوشی شود.

سعی کنید قبل از عمل، غذاهایی مانند ماهی، زنجبیل و جینسینگ را مصرف نکنید.

از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین در قبل از عمل خودداری کنید.

قبل و بعد از عمل، استعمال دخانیات را کنار بگذارید

عوارض عمل بینی چیست؟

از جمله عوارض رینوپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشکلات تنفسی

بینی نامتقارن

اسکار عمل

بی حسی بینی

مشکلات بویایی

خونریزی

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

وجود برخی مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای در افراد باعث می‌شود که عمل بینی در آنها خطراتی به همراه داشته باشد. به همین دلیل، افرادی که دارای شرایط زیر هستند، هرگز برای عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی مناسب نیستند:

افراد دارای بیماری‌های قلبی

فشار خون و دیابت

افراد با اختلالات حسی

بیماری‌های روانی مانند افسردگی

مراقبت های بعد از عمل بینی
مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت‌های بعد از عمل بینی چیست؟

 • بعد از جــراحــی بینی، مصرف غذاهای آبکی مثل سوپ، آش و آب گوش پیشنهاد می‌شود. سعی کنید غذاهایی که مصرف آنها به فک شما فشار وارد می‌کند را مصرف نکنید.
 • اگر سرما خوردید، برای برطرف کردن عوارضی مانند آبریزش بینی از داروهای آنتی هیستامین و ضد حساسیت استفاده کنید. مصرف این داروها باعث باز شدن مجاری تنفسی در بینی و احساس آسایش شما می‌شود. هرچند، تورم ناشی از عمل ممکن است تا ۱۰ روز بعد از جــراحــی ادامه داشته باشد.
 • استفاده از کمپرس سرد را بعد از عمل به مدت چند روز ادامه دهید. هر بار که کمپرس سرد را روی بینی قرار می‌دهید، ۱۵ دقیقه صبر کنید تا به خوبی تاثیر خود را در کاهش تورم نشان دهد.
 • هنگام خستگی، بهتر است فرم استراحت شما به حالت نشسته یا ایستاده باشد. تنها در هنگام شب و برای خواب مجاز هستید که به پشت دراز بکشید (این مراقبت را به مدت ۲ هفته بعد از عمل ادامه دهید).
 • نحوه خوابیدن شما در شب باید به پشت باشد؛ همچنین زاویه سر شما با بالش بهتر است ۳۰ تا ۴۵ درجه در نظر گرفته شود.
 • بهتر است برای ضدعفونی کردن برش‌های ایجاد شده و اسکار عمل، از پراکسید هیدروژن استفاده کنید. همچنین وازولین را هر شبانه روز ۴ بار استفاده نمایید.
 • شما می‌توانید برای تمیز کردن داخل بینی از پراکسید استفاده کنید.
 • برای پاک کردن خون خشک شده داخل بینی از اسپری آب نمک استفاده نمایید.
 • سعی کنید تا حد ممکن به بینی خود دست نزنید و آن را ماساژ ندهید.
 • به دندان‌های خود هنگام شستن دهان، فشار وارد نکنید.
 • اگر بعد از عمل خواستید عطسه بزنید، دهان خود را در حالت باز نگه دارید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 • مصرف کورتون زیر نظر پزشک می‌تواند تورم و اسکار را سریع‌تر بهبود دهد.
 • اگر بینی شما خونریزی داشت می‌توانید زیر نظر پزشک از داروهایی مانند نئو سینفرین استفاده کنید.
 • سعی کنید تا حد امکان، اجسام و وسایل سنگین را بلند نکنید.
 • از قرارگرفتن در شرایطی که احتمال می‌دهید به بینی شما ضربه بخورد، خودداری کنید.
 • تنفس طبیعی خود را به صورت شکمی تمرین کنید. بعد از عمل بهتر است تنفس با بینی را کنار بگذارید.

 

 

در طول جلسه مشاوره جــراحــی بینی چه انتظاراتی دارید؟

هر فردی می‌تواند انتظارات متفاوتی از جــراحــی بینی داشته باشد اما به طور معمول، افراد با خواست‌گاه‌های متفاوت فرهنگی و اجتماعی برای عمل زیبایی بینی مراجعه می‌کنند. برخی از آنها به دنبال ایجاد تناسب در ساختار بینی خود هستند. برای مثال، تناسب منطقی از منظر زیبایی‌شناسانه در بینی این است که پهنای پایین آن با پهنای هر چشم فرد برابر باشد؛ همچنین پهنای صورت، ۵ برابر پهنای بینی در ناحیه پایین است.

علاوه بر این، افراد ممکن است تمایلات فانتزی داشته باشند؛ برای مثال، شبیه شدن صورت به عروسک‌های باربی و یا مدل‌های دیگر می‌تواند یکی از انتظارات فرد باشد. علاوه بر این، انتظاراتی مانند برطرف شدن مشکلات تنفسی یا رفع انحراف بینی نیز می‌تواند قابل توجه باشد.

maxresdefault
maxresdefault

انتخاب بهترین جراح بینی

تقاضا برای عمل بینی با گذشت زمان، نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه روز به روز، بیشتر شده است. واقعیت این است که شدت عوارض و نیز میزان اثربخشی عمل بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها، تجربه و میزان تخصص پزشک است. در صورتی که جراح، مهارت کافی داشته باشد، نتایج عمل ماندگاری بیشتری خواهد داشت و احتمال برگشت شرایط قبل از عمل، بسیار کم می‌شود. از جمله ویژگی‌های بهترین جراح بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یک جراح حرفه‌ای در نهایت صبر، به صحبت‌های بیمار گوش کرده و شرایط او را معاینه می‌کند.
 • بهترین جراح بینی، دارای تاییدیه و گواهینامه‌های معتبر از سازمان‌های بهداشتی جهانی، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است.
 • نداشتن سوء سابقه درمانی، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای بهترین پزشک جراح است.
 • ارائه مشاوره‌های حرفه‌ای و تخصصی قبل از عمل نیز یکی از ویژگی‌های جراح خوب است.

هزینه عمل بینی

 

قیمت عمل بینی در سال ۱۴۰۲ به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که از جمله آن می‌توان به میزان تجربه جراح، فرم بینی، مقدار تغییرات مورد نیاز بینی و نیز هزینه‌های جانبی اشاره کرد. همچنین نوع تکنیک جــراحــی نیز تاثیر زیادی در قیمت عمل دارد. اینکه برای عمل زیبایی بینی به کدام کلینیک مراجعه می‌کنید نیز بی تاثیر نیست؛ زیرا برخی کلینیک‌ها مانند کلینیک دکتر عطا حیدری، با اعمال قیمت‌های رقابتی و مقرون به صرفه، خدمات زیبایی ارزان‌تر و در عین حال با کیفیت‌تری ارائه می‌دهند. به طور کلی، هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها متفاوت است؛ با این حال این قیمت از ۱۵ تا ۶۰ میلیون تومان می‌تواند تغییر کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه جــراحــی بینی و هزینه‌های جانبی آن می‌توانید با مشاورین متخصص از طریق راه‌های ارتباطی کلینیک دکتر عطا حیدری ارتباط بگیرید.

خدمات دیگر جراحی های زیبایی در کلینیک دکتر عطا حیدری

از جمله خدمات ارائه شده در کلینیک عطا حیدری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. با کلیک بر روی عنوان های زیر، با خدمات هر بخش بیشتر آشنا شوید:

اگر شما هم نیاز دارید اندام خود را زیباتر کنید، می‌توانید از طریق فرم زیر اطلاعات تماس خود را ثبت نمایید، سپس به صورت رایگان با شما تماس گرفته می‌شود. علاوه بر پاسخ‌گویی به سوالات، صمیمانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

مشاوره رایگان

سوالات متداول عمل بینی

چه نکاتی برای انتخاب جراح بینی مناسب باید در نظر گرفته شود؟

جستجوی یک جراح با تخصص و تجربه در زمینه جراحی بینی، بررسی نمونه‌های کارهای پیشین او، و اطمینان از فهم دقیق او از انتظارات شما از عمل مهم است.

جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

بسته به متد ها و اهداف جراحی بینی، مدت زمان جراحی بین 1.5 الی 4 ساعت طول می‌کشد. معمولا مدت زمان عمل بینی اولیه در افراد بین 1.5 تا 2 ساعت است.

چقدر زمان لازم است تا بیمار پس از جراحی بینی به طور کامل بهبود یابد؟

زمان بازگشت به حالت عادی بر اساس نوع جراحی و شرایط فردی متغیر است. اما بیشتر بیماران پس از یک تا دو هفته به فعالیت‌های روزمره باز می‌گردند.

آیا بعد از عمل بینی می‌توان با هواپیما سفر کرد؟

حتما با پزشک معالج خود در ایسن باره مشورت کنید ولی به طور معمول تا یک هفته بعد از جراحی رینوپلاستی نباید سوار هواپیما شد.

مشکلات تنفسی و بویایی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارند؟

مشکلات و ناراحتی های تنفسی بعد از عمل طبیعی است و در افراد مختلف متفاوت است اما به طور معمول بین 1 تا 2 ماه زمان می‌برد تا فرد این دوره را پشت سر بگذارد.

اگر بعد از عمل بینی چسب نزنیم چه می‌شود؟

برای تقویت و محافظت از بافت بینی عمل شده و همچنین جلوگیری از افتادگی نوک بینی بستن چسب بینی بسیار ضروری است. طبیعی ایست خودداری از این کار باعث کمتر شدن تاثیرات عمل بینی می‌شود.

امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 8

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *