بلفاروپلاستی پلک فوقانی بدون جای بخیه

افتادگی پلک فوقانی یا بالایی، یکی از شرایط ناخوشایندی است که خیلی سریع، روی زیبایی چهره فرد تاثیر می‌گذارد و سن افراد را خیلی بیشتر از آنچه که هست نشان می‌دهد. معمولا با افزایش سن و یا برخی مشکلات ژنتیکی و متابولیسمی بدن، پلک فوقانی افتادگی پیدا می‌کند. با این حال، با پیشرفت دانش پزشکی، افرادی که افتادگی پلک دارند می‌توانند به راحتی درمان شده و ظاهری جوان داشته باشند. یکی از روش‌های درمانی مدرن برای این کار، بلفاروپلاستی بدون جای بخیه است.

در این روش، برخلاف بلفاروپلاستی رایج، هیچگونه برشی در اطراف چشم ایجاد نمی‌شود. همچنین خبری از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی نیست و فقط با کمک کرم مخصوص، ناحیه مورد نظر بی حس می‌شود. در بلفاروپلاستی بدون جای بخیه از تکنولوژی پلاسما جت استفاده می‌شود که در نوع خود بی‌نظیر است. در ادامه این مطلب، به طور کامل و تخصصی به معرفی بلفاروپلاستی بدون جای بخیه خواهیم پرداخت.

عوامل افتادگی پوست پلک فوقانی

قبل از آنکه با روش درمانی بلفاروپلاستی بدون جای بخیه آشنا شوید، بهتر است عوامل افتادگی پوست پلک فوقانی را بشناسید؛ زیرا آشنایی با دلایل این مشکل، روند درمانی آن را مشخص‌تر خواهد کرد.

ممکن است به دلایل زیر، افتادگی پلک پیدا کنید:

●       افزایش سن و وارد شدن به دوره میانسالی و پیری

●       برخی مشکلات و دلایل ژنتیکی که باعث افتادگی پلک بالایی می‌شود

●       استعمال دخانیات و سیگار کشیدن

●       قرار گرفتن طولانی‌مدت در برابر نور خورشید

●       عفونت، آلرژی و خاراندن چشم به دفعات زیاد (که منجر به تورم و در نهایت افتادگی پلک می‌شود)

●       مشکلات  عصبی مانند سکته مغزی، تومور مغزی و …

●       برخی بیماری‌های عضلانی مانند افتالموپلژی و ضعف در عضله و تاندون بالای چشم

●       ضربه به چشم، از دست رفتن چربی در ناحیه چشم و مصرف بیش از حد قطره چشمی

دلایل افتادگی پوست پلک چشم

روش درمان پلاسما جت پلک

روش درمانی بلفاروپلاستی بدون جای بخیه با کمک پلاسما جت، یکی از مدرن‌ترین روش‌های درمان پزشکی است که از آخرین تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کند. در این روش که از نوع کم تهاجمی است، برای رفع افتادگی پلک، پف زیر چشم و چروک دور چشم، از تابش جرقه ناشی از پلاسما روی پوست استفاده می‌شود.

خوب است بدانید که انرژی پلاسما، یک شکل از انرژی الکتریکی است که تاثیر باورنکردنی روی جوانسازی و زیبایی پوست دارد. در این روش درمانی، انرژی پلاسما با کمک دستگاه «پلکسر» یا همان لیفت پلک پلاسما جت، آخرین لایه رویی از پوست اطراف چشم، در معرض اشعه پلاسما قرار گرفته و خیلی سریع واکنش می‌دهد. تاثیرگذاری بلفاروپلاستی بدون جای بخیه، خیلی سریع، ماندگار و کم هزینه است.

بلفاروپلاستی بدون جای بخیه با کمک پلاسما جت

چگونگی انجام بلفاروپلاستی بدون جای بخیه با پلاسما جت

در بلفاروپلاستی پلاسما جت، یک دستگاه پلاسما جت بر روی پوست پلک‌ها قرار می‌گیرد. این دستگاه با یونیزه کردن مولکول‌های هوا، یک پالس انرژی پلاسما را به پوست می‌فرستد که باعث تصعید ناگهانی و سریع لایه‌های بالایی پوست می‌شود. این فرآیند باعث ایجاد انقباض در پوست می‌شود که می‌تواند افتادگی پلک، پف پلک و چین و چروک را بهبود بخشد.

نکته جالب در استفاده از این روش، تحریک شدید پوست در تولید کلاژن است؛ به نحوی که پس از تابش جرقه روی پوست، بلافاصله فرایند تولید کلاژن و جوانسازی پوست آغاز شده و پوست صورت کشیده و جوان می‌شود.

مدت زمان انجام این روش درمانی، فقط نیم ساعت تا 40 دقیقه است. بنابراین، پس از انجام آن، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به زندگی عادی برگشته و کارهای روزمره خود را انجام دهید.

مزیت بلفاروپلاستی بدون جای بخیه

بلفاروپلاستی بدون جای بخیه، مزایای زیادی به همراه دارد؛ از جمله اینکه:

●       در این روش، هیچ نیازی به ایجاد برش نیست؛ بنابراین پس از عمل، جای بخیه ایجاد نمی‌شود و دوره نقاهت خیلی راحت و کوتاهی دارد.

●       عوارض روش بلفاروپلاستی معمولی که باعث تورم شدید، کبودی و حتی عفونت است، در این روش وجود ندارد.

●       مدت زمان بلفاروپلاستی بدون جای بخیه، بسیار کوتاه است.

●       نیازی به بیهوشی یا بی حسی موضعی نیست.

●       پس از درمان با این روش، فرد خیلی سریع، نتایج مثبت آن را مشاهده می‌کند.

●       بلفاروپلاستی با پلاسما جت، باعث لیفت پوست در اطراف چشم و جوانسازی می‌شود.

سن مناسب جهت بلفاروپلاستی پلک

واقعیت این است که هر فردی در هر زمانی می‌تواند کاندید عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک شود؛ با این حال، در افراد کمتر از 20 سال، این درمان بیشتر با هدف رفع مشکلات ژنتیکی در افتادگی پوست انجام می‌شود. در افراد بالای 40 یا 50 سال نیز به دلیل کهولت سن و ایجاد چین و چروک در اطراف چشم، بلفاروپلاستی پلک بالا انجام می‌شود. بنابراین می‌توان گفت، بازه سنی معمول برای این عمل، چیزی بین 20 تا 80 سال است.

جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی

افراد منع از انجام از پلاسما جت پلک

چه کسانی نمی‌توانند یا نباید بلفاروپلاستی جت پلک را انجام دهند؟ در این بخش، به این افراد اشاره خواهیم کرد.

خانم‌های باردار

خانم‌های باردار جزو گروه‌های حساس هستند. از آنجا که استفاده از روش بلفاروپلاستی پلاسما جت می‌تواند مقداری از ذرات شیمیایی را از طریق پوست وارد خون کند، این روش برای نوزاد و فرد باردار پیشنهاد نمی‌شود و خطرساز است. با این حال، این روش برای گروه‌های دیگر مشکلی ایجاد نمی‌کند. دقت کنید که این روش برای دوران شیردهی نیز اصلا توصیه نمی‌شود. بهتر است برای انجام بلفاروپلاستی با پزشک متخصص مشورت شود.

افراد مبتلا به صرع

برای افرادی که صرع دارند، بلفاروپلاستی پلاسما جت توصیه نمی‌شود؛ زیرا احتمال بروز شوک عصبی به این افراد بالا است.

افتادگی پلک شدید

اگر میزان افتادگی پلک شما بسیار شدید است (معمولا در افراد خیلی مسن دیده می‌شود)، پیشنهاد می‌شود به جای این روش از روش‌های درمانی تهاجمی مانند جراحی بلفاروپلاستی استفاده شود. حتی اگر میزان چربی جمع شده در ناحیه دور چشم خیلی زیاد است، انجام پلاسما جت، تاثیر چندانی نخواهد داشت. بهتر است از بلفاروپلاستی بدون جای بخیه، برای افتادگی‌های خفیف و یا متوسط استفاده شود.

مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی بدون جای بخیه

بعد از بلفاروپلاستی پلاسما جت، نکات مهمی را باید رعایت کنید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

●       برای اینکه جلوی عفونت بعد از بلفاروپلاستی پلاسما جت را بگیرید، بهتر است پوست خود را به صورت مرتب بشویید؛ شما می‌توانید شیوه صحیح شستشو صورت را از پزشک بپرسید.

●       استفاده از انواع کرم‌های ضد آفتاب و کرم‌های ترمیمی دور چشم به مراقبت از پوست دور چشم شما کمک زیادی می‌کند. این کار را مرتبا تکرار کنید؛ خصوصاً زمانی که از منزل خارج شده و در معرض نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرید. البته توصیه اولیه ما این است که بعد از این روش درمانی، حداقل تا 4 روز در منزل بمانید و جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوید.

●       خارش چشم بعد از بلفاروپلاستی، اتفاقی شایع است؛ با این حال تا حد امکان اصلا به دور چشم خود و ناحیه تورم دست نزنید و از خاراندن پوست در آن ناحیه خودداری کنید. بهتر است حتی ماساژ دور چشم را هم انجام ندهید؛ زیرا باعث تشدید تورم می‌شود.

●       یک هفته تا 2 هفته، سیگار کشیدن را کنار بگذارید؛ همچنین مصرف نوشیدنی الکلی را قطع کنید.

●       تا یک ماه بعد از بلفاروپلاستی با پلاسما جت، به هیچ عنوان دور چشم خود، بوتاکس تزریق نکنید.

●       سعی کنید تا مدت مشخص، به مکان‌هایی مانند استخر، جکوزی و سونا نروید.

قبل و بعد از بلفاروپلاستی

عوارض جانبی بلفاروپلاستی بدون جای بخیه

به جرات می‌توان گفت، بلفاروپلاستی بدون جای بخیه، یکی از بهترین روش‌های زیبایی با دوره نقاهت کوتاه است؛ با این حال، حتی این روش نیز دارای عوارضی قابل توجه است که باید آنها را درنظر گرفت. هرچند این عوارض، خیلی کوتاه برطرف می‌شوند؛ اما اگر مدت زمان ماندگاری عوارض طولانی شد باید به پزشک اطلاع دهید. از جمله عوارض بلفاروپلاستی بدون جای بخیه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

●       ایجاد زخم دور چشم

●       عفونت

●       حساسیت و خارش چشم

●       کبودی و تورم

●       قرمز شدن ناحیه دور چشم

●       تاری دید

بهتر است برای کمتر شدن عوارض و تاثیرگذاری حداکثری این روش، به سراغ یک پزشک کارآزموده و با تجربه بروید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *