ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر کوچک کردن شکم در تهران آشنا کنیم. کوچک کردن شکم روش های خوب و بد زیادی دارد که افراد می توانند بدون در نظر گرفتن جوانب به یکدیگر توصیه کنند. از سوی دیگر، بسیاری از افراد روند کم شدن وزن را طی کردند و تنها بخشی که کاهش آن دشوارتر است معده است. در این میان نباید کاهش سایز را با دستیابی به وزن مناسب نادیده بگیرید. به خصوص با کاهش سایز ناحیه شکم که می تواند زیبایی بدن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر کوچک کردن شکم در تهران با ما همراه باشید.

کوچک کردن شکم چیست؟

جراحی لاغری روشی موثر برای جراحی شکم و پهلو است. در واقع امکان دارد پس از یک دوره ورزش و رژیم، قسمت های مختلف بدن وزن کم کنند، اما هنوز مقداری چربی در شکم و پهلوها باقی می ماند. همچنین، معده می تواند شل و آویزان شود، که باعث می شود فرد بسیار نامتناسب به نظر برسد. بسیاری از افراد دارای اضافه وزن به خوبی می دانند که از دست دادن حتی یک کیلوگرم چربی اضافی از طریق رژیم غذایی و ورزش چقدر دشوار است.

اما پس از چندین دوره پرهیز و انجام انواع فعالیت های بدنی و ورزشی، چربی شکم و پهلو همچنان سر جای خود باقی مانده است، در چنین شرایطی جراحی شکم و پهلو بهترین گزینه است. با این حال باید انتظارات واقعی از نتایج این عمل داشت و البته تغییراتی در سبک زندگی پس از جراحی ایجاد کرد. در چنین شرایطی شاید لاغری شکم و پهلو از طریق جراحی تنها و بهترین راه برای بسیاری از این افراد باشد.

کوچک کردن شکم چیست ؟

کاندیدای مناسب برای کوچک کردن شکم

جراحی شکم برای کم شدن وزن برای افرادی که بیش از 30 درصد اضافه وزن ندارند مناسب است. در واقع ابتدا باید با ورزش و رژیم غذایی وزن خود را کم کنید. سپس جراحی برای برداشتن چربی اضافی باقی مانده در شکم و پهلو انجام می شود. پس از جراحی شکم و پهلو، وزن شما نه باید کاهش یابد و نه افزایش یابد. حفظ وزن ثابت برای گرفتن بهترین نتایج از جراحی و حفظ اندامی ایده آل کلیدی است. اگر بالای 60 یا 70 سال دارید، نتایج لیپوساکشن به اندازه 30 یا 40 سالگی برای شما خوب نخواهد بود.

یکی دیگر از مواردی که شما را به گزینه ای مناسب برای جراحی شکم و پهلو تبدیل می کند داشتن پوستی با خاصیت ارتجاعی خوب است. اگر بیش از 60 یا 70 سال دارید، نتایج لیپوساکشن برای شما به خوبی افراد 30 یا 40 ساله نخواهد بود. در ضمن بهتر است بعد از آخرین بارداری جراحی شکم و پهلو برای کم شدن وزن انجام شود تا نتیجه تغییر نکند. زیرا بعد از بارداری ممکن است پوست شکم آویزان شود.

کسانی که سیگار می کشند و الکل می نوشند انتخاب خوبی برای این روش نیستند. برای به دست آوردن نتایج پایدار، توصیه می شود چند هفته قبل از عمل و چند ماه پس از عمل سیگار را به طور کامل ترک کنید. همچنین داشتن سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری های زمینه ای و مصرف دارو بسیار مهم است. قبل از عمل با جراح خود مشورت کنید. برخی از داروها باید قبل از جراحی قطع یا بررسی شوند.

کوچک کردن شکم با جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک یکی از جدیدترین و موثرترین روش های لاغری شکم و پهلو از طریق جراحی است. در حین انجام عمل لیپوماتیک می توان از تکنیک های مختلف لیپوماتیک برای برداشتن چربی های اضافی بالای شکم، پهلوها و پشت استفاده کرد. در واقع لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن بدون درد است که عوارض زیادی دارد. دستگاه لیپوماتیک دارای موتور پنوماتیکی است که هوای فشرده تولید می کند. این هوای فشرده به داخل کانولا منتقل شده و در آنجا حرکات مختلفی ایجاد می کند.

در روش لیپوماتیک از شکاف ایجاد شده در شکم یا با ایجاد چند شکاف کوچک در طرفین به بافت های چربی زیر پوست دسترسی پیدا می کند. سپس با استفاده از لوله های بلند و باریکی به نام کانول، بافت چربی را خورد و سپس آن را خارج کرد. کانولا در واقع یک لوله فولادی بلند و باریک است که برای خوردن و مکیدن چربی وارد بدن می شود. با خوردن بافت چربی و برداشتن آن از زیر پوست می توان پهلوها را لاغر کرد.

برای لاغری شکم و پهلوها با جراحی لیپوماتیک، ابتدا شکاف های کوچکی در شکم، پهلوها، پشت یا اطراف ناف ایجاد می شود. سپس لوله کانولا وارد بدن می شود. لوله کانولا پس از نفوذ به زیر پوست، با حرکت در سه جهت افقی و عمودی و همچنین چرخش حول محور خود، بافت چربی را به ذرات ریز تبدیل می کند. سپس مانند یک جاروبرقی قدرتمند بافت چربی را از بین می برد.

روش لیپوماتیک دو ویژگی و مزیت مهم دارد. اول اینکه اندازه برش های ایجاد شده در پوست در مقایسه با روش های قدیمی لیپوساکشن بسیار کوچکتر است. علاوه بر این درد و عوارض بعد از عمل در لیپوماتیک به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. یکی دیگر از ویژگی های مهم لیپوماتیک این است که چربی خارج شده از بدن را می توان به سایر قسمت های بدن تزریق کرد. در نتیجه، می‌توانید از چربی خود برای شکل دادن به سایر قسمت‌های بدن استفاده کنید، مثلا با تزریق چربی به باسن و سینه‌ها. علاوه بر ابدومینوپلاستی از لیپوماتیک استفاده می شود که ترکیب این دو روش جراحی موثر و کارآمد شکم و پهلو خواهد بود.

لیپوماتیک علاوه بر این که به عنوان یک عمل کمکی با ابدومینوپلاستی انجام می شود، می تواند به تنهایی برای برداشتن چربی از شکم و پهلوها در مواقعی که افتادگی زیادی در شکم وجود ندارد استفاده شود. جراحی لیپوماتیک با روش ها و دستگاه های مختلفی انجام می شود که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بسته به نیاز و شرایط جسمانی هر فرد می تواند یکی از روش ها را پیشنهاد دهد.

کاندیدای مناسب برای کوچک کردن شکم

هزینه جراحی کوچک کردن شکم

رسیدن به اندامی متناسب و زیبا از راه های مختلفی امکان پذیر است. جراحی زیبایی شکم یکی از این روش ها است. این روش هزینه هایی دارد. هزینه جراحی شکم یکی از مواردی است که افراد در انجام این جراحی زیبایی به آن توجه می کنند. این هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد که بدون معاینه و بررسی های لازم توسط متخصص مجرب قابل تعیین نیست. هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو برای هر فردی بسته به میزان چربی و موارد دیگر متفاوت است. برای تعیین هزینه جراحی شکم، ابتدا بیمار باید توسط پزشک متخصص معاینه شود و میزان چربی را مشخص کند.

جراحی کوچک کردن شکم چه عوارضی دارد؟

جراحی کوچک کردن شکم عوارضی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

جمع شدن مایع زیر پوست سروما 

قرار دادن لوله های تخلیه در حین جراحی می تواند خطر تشکیل سروما را کاهش دهد. متخصص پوست شما همچنین می‌تواند با سوزن و سرنگ، سرم را از بین ببرد.

ترمیم نامناسب زخم

گاهی اوقات ترمیم خط برش نادرست است یا زخم ها باز می شوند. استفاده از آنتی بیوتیک در حین و بعد از جراحی خطر عفونت را کم می کند.

اسکار

جای زخم ابدومینوپلاستی دائمی است اما به گونه ای قرار می گیرد که بتوان آن را با لباس پوشاند. طول و دید اسکارها در افراد مختلف متفاوت است.

نکروز بافتی

در این جراحی بافت چربی دیواره شکم در معرض آسیب و مرگ قرار دارد. سیگار خطر نکروز بافتی را بیشتر می کند. بسته به وسعت ناحیه نکروز، امکان دارد ظرف چند هفته خود به خود بهتر شود یا نیاز به جراحی داشته باشد.

تغییرات حس پوست

در جراحی کاهش شکم، جابجایی بافت دیواره شکم می تواند بر اعصاب حسی سطحی شکم و اغلب قسمت فوقانی آن ها تأثیر بگذارد. در این نواحی احساس از دست دادن جزئی خواهید داشت. این تغییرات معمولا چند ماه پس از جراحی بهتر می شوند.

چگونه برای جراحی کوچک کردن شکم آماده شویم؟

مواردی وجود دارد که شما باید قبل از جراحی آن ها را انجام دهد تا دچار خطرات و عوارض نشوید :

معاینه فیزیکی

معاینه برای تعیین روش های درمانی انجام می شود و پزشک شکم شما را معاینه می کند. پزشک شما همچنین امکان دارد برای سابقه پزشکی شما از شکم شما عکس بگیرد.

بحث درباره انتظارات شما از جراحی

هدف خود را از جراحی زیبایی شکم و ظاهری که می خواهید بعد از جراحی به دست آورید، توضیح دهید. مطمئن شوید که مزایا و معایب، از جمله جای زخم را درک کردید. جراحی قبلی شکم شما امکان دارد نتایج شما را محدود کند. قبل از ابدومینوپلاستی ممکن است به موارد زیر نیاز داشته باشید.

پرهیز از مصرف دخانیات

سیگار باعث کم شدن جریان خون در پوست و اختلال در بهتر شدن زخم می شود. علاوه بر این، سیگار خطر آسیب بافتی را بیشتر می کند. اگر سیگار می کشید، پزشک به شما پیشنهاد می کند که در طول جراحی و بهبودی سیگار را ترک کنید.

پرهیز از مصرف داروها

احتمالا باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و داروهای خانگی که می‌توانند باعث خونریزی شوند اجتناب کنید.

جراحی کوچک کردن شکم چه عوارضی دارد ؟

ترتیبی برای کمک گرفتن در طول بهبودی

برنامه ریزی کنید که شخصی شما را از بیمارستان به خانه برساند و حداقل شب اول را در کنار شما بماند.

حفظ یک وزن ثابت

در حالت ایده آل، وزن شما باید حداقل 3 ماه قبل از جراحی ثابت باشد. اگر اضافه وزن دارید، توصیه می شود قبل از عمل وزن کم کنید. کم شدن وزن قابل توجه بعد از جراحی بر نتایج زیبایی جراحی تاثیر می گذارد. پس از خروج از بیمارستان، به شخصی در خانه نیاز دارید که از شما مراقبت کند و کارهای خانه را انجام دهد. بنابراین بهتر است قبل از عمل آمادگی های لازم را مشاهده کنید.

بررسی سابقه پزشکی

در مورد داروهایی که مصرف می کنید یا اخیرا مصرف کردید و هر عمل جراحی که انجام دادید از شما سوال می شود. هر گونه حساسیت دارویی را به پزشک پوست خود اطلاع دهید. اگر هدف شما از جراحی شکم کاهش وزن است، احتمالاً پزشک از شما سوالاتی در مورد کم شدن وزن و افزایش وزن شما خواهد پرسید.

داروهایی برای جلوگیری از عوارض

کمی قبل از ابدومینوپلاستی، برای جلوگیری از تشکیل لخته های خون، باید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید.

بعد از جراحی شکم چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

پس از جراحی، محل برش پوست و ناف با بانداژ پوشانده می شود. یک لوله کوچک برای تخلیه ترشحات و هرگونه خون به شما متصل خواهد شد. پس از عمل، تخت شما باید به گونه ای باشد که بالاتنه در حالت نیمه نشسته و زانوهای شما خمیده باشد. در روز اول با کمک تیم پزشکی خود پیاده روی کنید تا از لخته شدن خون جلوگیری کنید. چند روز اول درد متوسطی را احساس می کنید که با مسکن بهتر می شود. تورم در محل جراحی برای شش هفته اول طبیعی است. در نهایت، بهبودی امکان دارد تا سه ماه طول بکشد. لوله های تخلیه به مدت یک تا دو هفته پس از جراحی در جای خود باقی می مانند.

متخصص پوست یا یکی از اعضای تیم پزشکی شما نحوه تخلیه و نگهداری لوله های زهکشی را به شما آموزش می دهد. پس از ابدومینوپلاستی باید تا 10 روز به مصرف آنتی بیوتیک ادامه دهید. برای حدود شش هفته از هدبند استفاده کنید. این به جلوگیری از تجمع مایعات کمک می کند و از شکم در طول بهبودی حمایت می کند. پزشک دستورالعمل هایی را در مورد نحوه مراقبت از جای زخم به شما می دهد. در طول سه ماه اول پس از جراحی، هنگام حرکت باید مراقب باشید و از فعالیت هایی که باعث کشیده شدن خط زخم می شود اجتناب کنید. برای یک سال پس از عمل، به برنامه ای نیاز دارید تا به طور منظم توسط پزشک ویزیت شوید.

بهترین دکتر کوچک کردن شکم در تهران

برای یافتن بهترین دکتر کوچک کردن شکم در تهران باید راه هایی را طی کنید که در ادامه به آن می پردازیم :

پرس و جو از افراد مختلف

اگر فردی را می شناسید که جراحی شکم انجام داده است، از او در مورد جراح و انتخاب جراح بپرسید و اطلاعاتی را جمع آوری کنید.

جست و جو در اینترنت

با دسترسی به اینترنت و فضای مجازی به راحتی می توانید نوع خدمات و میزان تجربه و انواع جراحی هایی که وی بر روی چندین جراح زیبایی شکم انجام داده است را بررسی کنید تا در انتخاب خود دقت کرده و به درستی جراح شکم را انتخاب کنید.

مراجعه به کلینیک

پس از تحقیقات و بررسی های لازم می توانید به مطب جراح زیبایی شکم مراجعه کرده و با خدمات و نمونه هایی از جراحی های انجام شده و افرادی که با آن ها عمل جراحی کردند از نزدیک گفتگو کنید. با جراح شکم مشورت کنید و در مورد سطح تخصص، تعداد جراحی های انجام شده و سایر خدمات جراح پلاستیک اطلاعات کسب کنید.

چه افرادی نیاز به کوچک کردن شکم دارند؟

معمولا با شروع شدن روند چاقی اولین قسمت‌هایی از بدن که افزایش سایز دارد، شکم و پهلو است. از طرفی دیگر با شروع روند لاغری، تنها قسمتی که دیرتر به کاهش سایز می‌رسد و لاغر می‌شود، شکم و پهلو است. این قسمت از بدن چربی‌های سرسختی دارد و برای حذف شدن آن معمولا روند زمانبری لازم است. مگر اینکه رو به روش‌های جراحی تهاجمی یا غیرتهاجمی آورده شود. عدد مشخص و نرمالی برای سایز دور شکم نمی‌توان در نظر گرفت. زیرا سایز شکم هر فرد ممکن است بنا به قد و استخوان‌بندی مانند اندازه لگن متفاوت باشد.

در آمریکا برای آقایان دور کمر بیشتر از 102 سانتی‌متر و برای خانم‌ها دور کمر بیشتر از 88 سانتی‌متر نشان دهنده چاقی شکمی است. البته این عدد برای آسیای جنوبی طور دیگری بیان شده است. زیرا قد و استخوان‌بندی متفاوتی در این دو قسمت وجود دارد. در آسیای جنوبی دور کمر بیشتر از 90 سانتی‌متر در آقایان و دور کمر بیشتر از 85 سانتی‌متر برای خانم‌ها، نشان دهنده بزرگی سایز شکم است. در صورتی که نسبت دور کمر به دور لگن، برای آقایان بیشتر از 9 و برای خانم‌ها بیشتر از 8 باشد، نشان دهنده چاقی شکمی است. از این رو لازم است راهکارهای درستی را برای کوچک کردن شکم پیش گرفت. برای اندازه گیری بهتر است از یک متر استفاده کنید و محاسبات لازم را انجام دهید.

بهترین دکتر کوچک کردن شکم در تهران

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و دکتر خوب برای کوچک کردن شکم را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *