تفاوت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

فانتزی یا نیمه فانتزی؟ کدامیک از این مدل بینی‌ها به صورت شما می‌آید؟ این مقاله قرار است به تفاوت‌ بینی فانتزی و نیمه فانتزی بپردازد؛ با ما همراه باشید… واقعیت این است که در بین انواع مدل‌های بینی در جراحی‌های رینوپلاستی (Rhinoplasty)، مدلی زیباتر است که با ساختار چهره و صورت شما مطابقت بیشتری داشته باشد. با این حال، همه‌چیز به نگاه و سلیقه شما بستگی دارد و شما می‌توانید بعد از مشاوره تخصصی با پزشک، بهترین تصمیم را بگیرید.

اگر می‌خواهید بینی شما، شباهت بیشتری به مدل‌های باربی و جذاب هالیوودی داشته باشد، بینی فانتزی یا عروسکی پیشنهاد مناسبی است. از طرفی اگر به حفظ ساختار طبیعی بینی اهمیت می‌دهید و در عین حال نمی‌خواهید زیبایی مدل‌ فانتزی را از دست بدهید، مدل نیمه فانتزی گزینه مناسبی برای شما است.

منظور از عمل بینی فانتزی چیست؟

قبل از آشنایی با تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی، بیایید با هرکدام از این عمل‌های زیبایی آشنا شویم.

به زبان ساده، جراحی بینی فانتزی یا عروسکی (Fantastic nose)، یکی از انواع جراحی رینوپلاستی است که در آن، ابعاد بینی (خصوصا نوک بینی) تا حد زیادی کوچکتر و جمع‌تر می‌شود. این جراحی برای افرادی که بینی درشت، گوشتی با پوستی ضخیم و مقاوم دارند، چندان توصیه نمی‌شود. به همین دلیل، عمل بینی فانتزی، بهترین گزینه برای افراد با پوست نازک و بینی استخوانی است.

در عمل بینی فانتزی، هدف اصلی، تغییر اساسی در فرم بینی شما است؛ بنابراین باید انتظار تغییر قابل توجهی در فرم بینی خود داشته باشید. معمولا بینی‌های عروسکی باریک‌تر هستند و با فرم طبیعی بینی کاملا فرق دارند؛ همچنین نوک بینی پس از این عمل، به سمت بالا جهت داده می‌شود. از طرفی پزشک سعی می‌کند یک زاویه 110 تا 130 درجه بین بینی و لب بالایی ایجاد کند تا به مدل‌های هالیوودی و باربی شباهت بیشتری داشته باشد.

شاید مفید باشد: منظور از عمل بینی گوشتی چیست؟

منظور از عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

منظور از عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

عمل بینی نیمه فانتزی (Semi Fantastic Nose surgery) نوعی جراحی زیبایی بینی است که در آن، جراح با حفظ ظاهر طبیعی بینی، تغییراتی در آن ایجاد می‌کند تا تناسب و زیبایی آن را افزایش دهد. این مدل عمل بینی، بینابین عمل بینی طبیعی و فانتزی قرار دارد و برای کسانی که تمایل به داشتن بینی عروسکی و فانتزی ندارند، اما در عین حال خواهان تغییراتی در بینی خود هستند، مناسب است.

شاید تصور کنید که در بینی نیمه فانتزی، ظاهر بینی خیلی فرقی نمی‌کند. واقعیت این است که در عمل بینی نیمه فانتزی نیز، تغییراتی در ظاهر و فرم بینی ایجاد می‌شود؛ برای مثال، پزشک می‌توانند یک انحنای ملایم روی پل بینی به وجود بیاورد یا ابعاد و سایز بینی را کمی کوچکتر کند. همچنین می‌تواند نوک بینی را کمی بالاتر ببرد؛ اما نه به اندازه عمل بینی فانتزی (معمولا زاویه نوک بینی در این حالت، 90 تا 105 درجه است)!

پیشنهاد مقاله: مراحل عمل بینی استخوانی در تهران

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی چیست؟

تفاوت‌های قابل توجهی بین مدل بینی فانتزی و نیمه فانتزی وجود دارد. در ادامه، تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی را در فاکتورهای مختلف، بررسی می‌کنیم.

  • اندازه: بینی‌های فانتزی بسیار کوچک هستند، در حالی که بینی‌های نیمه فانتزی کوچکتر از بینی‌های طبیعی و بزرگتر از فانتزی هستند.
  • قوس: بینی‌های فانتزی دارای قوس تیز و مشخص هستند، در حالی که قوس بینی‌های نیمه فانتزی ملایم‌تر و طبیعی‌تر است.
  • نوک بینی: نوک بینی‌های فانتزی به شدت سر بالا است، در حالی که نوک بینی‌های نیمه فانتزی فقط کمی سربالا است.
  • زاویه بین نوک بینی و لب بالا: در بینی‌های فانتزی، این زاویه بیشتر از 105 درجه است، در حالی که در بینی‌های نیمه فانتزی، این زاویه بین 90 تا 105 درجه است.
  • طبیعی بودن: بینی‌های فانتزی ظاهری غیر طبیعی و عروسکی دارند، در حالی که بینی‌های نیمه فانتزی ظاهری طبیعی‌تر و متناسب با سایر اجزای صورت دارند.
  • مناسبت: بینی‌های فانتزی برای افرادی با صورت کوچک و ظریف مناسب‌تر هستند، در حالی که بینی‌های نیمه فانتزی برای افراد با انواع مختلف صورت مناسب هستند.

با وجود این تفاوت‌ها، خوب است بدانید که هر کدام از این مدل‌ها، کاندیداهای خود را دارند و نمی‌توان گفت، یکی از آنها زیباتر از دیگری است.

تفاوت میان کاندیدای جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

بهترین کاندیدای جراحی بینی فانتزی، معمولا افرادی هستند که بینی استخوانی و پوست نازکی دارند. از آنجا که در عمل بینی فانتزی، تغییرات زیادی ایجاد می‌شود، بینی‌های استخوانی با مقاومت بالا، گزینه بهتری هستند. در مقابل، عمل بینی نیمه فانتزی برای افرادی مناسب است که بینی گوشتی دارند. دیگر تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی، نوع نگاه به عمل زیبایی بینی است. معمولا کاندیدای جراحی بینی فانتزی، تمایل دارد که ساختار بینی خود را کاملا تغییر دهد و از فرم طبیعی فاصله بگیرد. این افراد به شبیه شدن به مدل‌های عروسکی و فانتزی اهمیت می‌دهند؛ در حالی که در مدل‌های نیمه فانتزی، افراد تمایل دارند ساختار طبیعی بینی را تا حدودی حفظ کنند. 

مهم ترین تفاوت میان جراحی فانتزی و نیمه فانتزی در شیوه اجرای متد

مهم ترین تفاوت میان جراحی فانتزی و نیمه فانتزی در شیوه اجرای متد

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی از نظر تکنیکی با هم تفاوت دارند. جراحی بینی فانتزی یک عمل پیچیده و دقیق است که نیاز به مهارت بالای جراح دارد. در این عمل، بینی به شکلی تغییر می‌کند که قوس زیاد و ظرافت بالایی داشته باشد. جراحی بینی نیمه فانتزی یک عمل ساده‌تر است که در آن جراح سعی می‌کند ظاهر طبیعی بینی را حفظ کند و فقط قوس کم و زیرک در آن اضافه کند. این شکل بینی نزدیک‌تر به شکل بینی‌های معمولی است.

تفاوت مراحل جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

یک تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی، در مراحل عمل زیبایی است. برای مثال، در مراحل عمل بینی فانتزی، پل و نوک بینی با کمک غضروف به حالت متفاوت از فرم معمولی بینی شکل داده می‌شود. این در حالی است که در عمل نیمه فانتزی، ساختار فرم بینی با کمک غضروف‌ها کاملا غیر طبیعی شکل داده می‌شود.

شاید مفید باشد: هزینه جراحی بینی آقایان

نکات مهم قبل از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

اگر قصد دارید جراحی بینی انجام دهید، باید به این موارد توجه کنید:

  • مشورت با پزشک: یکی از مهم‌ترین مراحل جراحی بینی، مشورت با یک پزشک متخصص است. پزشک با شنیدن نظرات و درخواست‌های شما، بهترین راه‌حل را به شما معرفی خواهد کرد.
  • بررسی سلامتی: قبل از جراحی، باید وضعیت سلامتی خود را مورد بررسی قرار دهید تا از عوارض ناخواسته جلوگیری شود.
  • دیدگاه منطقی: داشتن دیدگاه منطقی از نتایج جراحی بسیار ضروری است. برای رسیدن به بهترین نتایج، با پزشک جراح در مورد انتظارات خود صادقانه صحبت کنید.
  • پزشک حرفه‌ای: انتخاب یک پزشک حرفه‌ای و با تجربه در زمینه جراحی بینی امری ضروری است. برای انتخاب پزشک مناسب، به نظرات و تجارب بیماران قبلی توجه کنید.

در آخر، تصمیم نهایی برای جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی بستگی به خواسته‌ها و علاقه‌مندی‌های شما دارد. همچنین، فراموش نکنید که قبل از همه چیز، با پزشک خود در مورد خواسته‌های خود صحبت کنید تا تصمیم درست را بگیرید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر از فرم بینی خود ناراضی هستید و علاقه دارید یک بینی فانتزی یا نیمه فانتزی داشته باشید، بهتر است بعد از آشنایی با تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی، با یک پزشک مشورت کنید. هرچند انجام تحقیق می‌تواند انتظارات شما را واقع‌بینانه کند؛ اما میزان آشنایی شما هرگز نمی‌تواند جای مشاوره و معاینه تخصصی جراح پلاستیک با تجربه را بگیرد. اگر مراجعه حضوری برای شما سخت و زمانبر است، می‌توانید از مشاوره آنلاین و یا تلفنی بهره‌مند شوید.

بین مدل بینی فانتزی و نیمه فانتزی کدامیک بهتر هستند؟

نباید فراموش کرد که هر مدل بینی اگر متناسب با ساختار چهره و فرم صورت انتخاب شود، زیبایی خاص خودش را دارد؛ از طرفی، همه‌چیز به نگاه و سلیقه شما بستگی دارد، بنابراین نمی‌توان به این سوال، یک پاسخ قطعی داد.

برای مشورت در مورد تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی باید به چه کسی مراجعه کرد؟

بهترین پزشک برای مشورت در مورد تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی، متخصص گوش و حلق و بینی یا پزشک جراح پلاستیک است.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *