جراحی بینی فانتزی

یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی به خصوص در میان خانم‌ها، عمل جراحی بینی است. بینی مهم‌ترین عضو صورت است که درمیدان دید عموم قرار گرفته است. بنابراین تناسب بین ‌آن و دیگر اجزای صورت باید به طور کامل برقرار باشد تا چهره جذابی از شما به نمایش بگذارد. در میان انواع مختلف عمل بینی، جراحی بینی فانتزی درصد بالایی از داوطلبان را به خود اختصاص داده است. اما آیا همه افراد می‌توانند کاندیدای مناسبی برای انجام این نوع جراحی باشند یا خیر؟ آیا جراحی بینی فانتزی عوارض جانبی دارد؟ این عمل چه فرقی با جراحی بینی معمولی دارد؟ برای پاسخ به تمامی سؤالات لازم است تا ادامه مقاله را مطالعه بفرمائید.

جراحی بینی فانتزی چیست؟

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع رینوپلاستی است که به منظور تغییر شکل و سایز بینی به کار گرفته می‌شود. طی این عمل زیبایی تغییرات قابل توجهی در چهره فرد به وجود می‌آید. نوک بینی به سمت بالا متمایل می‌شود، طوری که با لب بالا، زاویه ۹۰ تا ۹۵ درجه ایجاد می‌کند، قوس بینی نیز مشخص و سوراخ‌های آن بسیار واضح به چشم می‌آیند. تمام این تغییرات را می‌توانید زمانی که فرد به حالت نیم رخ ایستاده است، به صورت واضح مشاهده کنید. انجام این پروسه زیبایی مستلزم دقت و مهارت بالایی است، بر همین اساس، انتخاب یک پزشک متخصص در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

مزایای جراحی فانتزی چیست؟

مزایای جراحی فانتزی چیست؟

افراد دارای بینی بزرگ یا منحرف با انجام عمل بینی فانتزی، می‌توانند بینی خود را متناسب با اجزای صورت کوچک کنند. مزایای این جراحی تنها شامل مواردی از این دست نمی‌شود. عمل بینی فانتزی یا عروسکی، مشکلات تنفسی را که بعضاً به دلیل ساختار نامناسب آن به وجود آمده را نیز تا حد قابل توجهی رفع می‌کند. در این راه، انتخاب یک متخصص زیبایی می‌تواند در نتیجه موفقیت‌آمیز عمل تأثیر به سزایی داشته باشد.

علاوه بر آنچه گفته شد، عمل فانتزی یا عروسکی بینی مزایای دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • باریک‌شدن پل بینی
 • تناسب بین یبنی و سایر اجزای صورت
 • افزایش اعتماد به نفس
 • ایجاد قوس و انحنا در بینی

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل بینی فانتزی هستند؟

اغلب افرادی که به دنبال عمل بینی فانتزی می‌روند، اشخاصی هستند که از ظاهر و فرم بینی‌شان رضایت کامل ندارند. آن‌ها ادعا می‌کنند که نسبت به صورت، بینی بزرگی دارند و در صدد کوچک‌کردن آن هستند. با توجه به این موضوع، افرادی که صورت پهن و بزرگی دارند، نمی‌توانند کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی باشند. جدای از این اشخاص، دسته دیگری هستند که یا مشکل انحراف بینی دارند و یا بر اثر ضربه، بینی‌شان آسیب دیده است. در نهایت پزشک متخصص است که تشخیص می‌دهد شرایط کافی برای جراحی بینی دارید یا خیر. جراح با توجه به بررسی‌هایی که بر روی سوابق پزشکی شما انجام می‌دهد، نظر خود را به شما اعلام می‌کند.

جراحی بینی فانتزی چقدر طول می‌کشد؟

جراحی بینی فانتزی چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان جراحی بینی فانتزی به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 • ظرافت و دقت عمل: معمولاً عمل‌های فانتزی به دلیل ظرافت و دقت بیشتر، به زمان بیشتری نسبت به عمل‌های طبیعی نیاز دارند.
 • مهارت جراح: هر چقدر جراح مهارت بیش‌تری داشته باشد، به همان میزان مدت زمان عمل کمتر خواهد بود.
 • میزان تغییرات انجام‌شده: اگر تغییراتی که باید در بینی ایجاد شود، بیش‌تر باشد، زمانی که برای عمل صرف می‌شود نیز بیش‌تر است. به طور کلی، عمل بینی فانتزی، بین یک تا سه ساعت طول می‌کشد.

معایب عمل بینی فانتزی چیست؟

متقاضیان انجام رینوپلاستی، این نکته را در نظر داشته باشند که ممکن است این عمل مانند هر عمل زیبایی دیگری، معایب و خطرات بالقوه‌ای داشته باشد. البته این عوارض بسته به وضعیت جسمانی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. یکی از مهم‌ترین عوارض جراحی بینی فانتزی، ایجاد مشکلات تنفسی و بعضاً بویایی برای بیمار است. دلیل این عارضه، کوچک‌شدن بینی و سوراخ‌های آن است که احتمال دارد تا مدت‌ها ادامه داشته باشد.

جراحی بینی فانتزی عوارض دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • درد شدید به همراه کبودی و تورم: این عارضه طبیعی است و با مصرف داروهایی که پزشک تجویز می‌کند، برطرف خواهد شد.
 • چسبندگی داخل بینی: از دیگر عوارض رینوپلاستی است که عمل تنفس را با مشکل مواجه می‌کند.
 • از بین‌رفتن بافت نرم بینی: وجود این عارضه ظاهر ناخوشایندی را برای متقاضی به وجود می‌آورد.
 • اختلال در ساختار بینی: این عارضه در سنین بالاتر به دفرمیتی منجر می‌شود.

قبل از این‌ که برای انجام عمل بینی فانتزی به پزشک مراجعه کنید، بهتر است با متخصص زیبایی مشورت کرده و تمام جوانب عمل را بررسی کنید. با انتخاب جراح متخصص و عمل به دستورالعمل‌های لازمه، می‌توانید میزان این عوارض را به حداقل برسانید و نتایج مثبتی از عمل بینی فانتزی دریافت کنید.

پیشنهاد مقاله: فرم مناسب برای جراحی بینی مردانه

مدل بینی فانتزی چه ویژگی هایی دارد؟

مدل بینی فانتزی چه ویژگی هایی دارد؟

شاید از خود بپرسید، بینی‌هایی که مورد عمل فانتزی قرار می‌گیرند، چگونه هستند و چه ویژگی‌هایی دارند. اما پیش از آن، لازم است بدانید که این نوع جراحی بر روی افرادی که بینی استخوانی دارند، نتایج جذاب‌تری به همراه دارد. به هر حال، مدل بینی فانتزی دارای ویژگی‌هایی به شرح زیر است:

 • بینی کمی قوس‌دار است و فاصله بین پل بینی و لب بالایی کمی بیش‌تر است.
 • نوک بینی رو به بالا است و سوراخ‌ها و اندازه بینی کمی کوچک است.
 • بینی دارای پوستی نازک است و استخوان و غضروف بسیار محکمی دارد.

عمل بینی فانتزی، باید با سایر اجزای صورت هماهنگی داشته باشد تا زیبایی طبیعی و ماندگاری را برای شما به ارمغان آورد.

فرق بینی عروسکی با فانتزی چیست؟

برخی به اشتباه تصور می‌کنند که جراحی بینی فانتزی و عروسکی دو نوع جراحی متفاوت است، در صورتی که این گونه نیست. در واقع فرقی بین جراحی بینی عروسکی با فانتزی وجود ندارد. هر دو با هدف یکسان و واحدی انجام می‌‌شوند و تغییراتی در ساختار بینی فرد به وجود می‌آورند. در هر دو نوع جراحی فانتزی و عروسکی، بینی کوچک و رو به بالا با کمی انحنا را برای شما ایجاد می‌‌کند. دلیل قوس و انحنای بینی در این مدل جراحی، تراشیدن مقداری از تیغه سپتوم است که در نتیجه بینی به مقدار لازم انحنا پیدا می‌کند.

نکات مهم درباره جراحی بینی فانتزی

خلاصه این‌که اگر بخواهیم، عمل بینی فانتزی بدون مشکلی را تجربه کنیم، لازم است تا یک سری نکات راجع به آن بدانیم. در ادامه به نکات کلیدی که باید درباره جراحی بینی فانتزی بدانید، اشاره می‌کنیم:

 • متقاضیان جراحی بینی فانتزی باید از بینی استخوانی با پوستی نازک برخوردار باشند.
 • کسانی که بینی گوشتی و بزرگی دارند، بهتر است از دیگر روش‌های جراحی بینی استفاده کنند.
 • عمل بینی فانتزی به دلیل ظرافت و دقت بیش‌تر باید توسط پزشک حاذق و بامهارتی انجام شود.
 • در صورت مهارت ناکافی پزشک، ممکن است مشکلات تنفسی و بویایی برای فرد متقاضی به وجود آید.
 • مشاوره قبل از انجام جراحی بینی فانتزی، امری لازم و ضروری است. جراح در جلساتی که ارائه می‌دهد، بهترین مدل بینی را با توجه به ویژگی‌های صورت شما پیشنهاد می‌کند.

شاید مفید باشد: عمل بینی استخوانی به روش باز

بعد از عمل بینی فانتزی چه کار باید کرد؟

رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل زیبایی بینی، بسیار بااهمیت هستند. حتی اگر بهترین متخصص زیبایی این عمل را برای شما انجام بدهد، در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌ها، شانس برخورداری از یک بینی جذاب و متناسب با صورت خود را از دست خواهید داد. در همین راستا، به برخی از مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی فانتزی اشاره می‌کنیم:

 • استراحت بعد از عمل بسیار اهمیت دارد، برای راحتی بیش‌تر از دو بالش برای زیر سر خود استفاده کنید.
 • از مصرف دخانیات حداقل ۴۸ ساعت بعد از عمل خودداری کنید.
 • سعی کنید از لباس‌هایی که در قسمت جلو باز هستند، استفاده کنید تا مجبور به پوشاندن از سر نباشید.
 • از خوردن غذاهای جامد و خشک پرهیز کنید، حتی‌الامکان غذاهای نرم را در برنامه غذایی خود بگنجانید.
 • مصرف مایعات را فراموش نکنید.
 • به هنگام خواب، سعی کنید سر خود را بالا نگه دارید.
 • تا زمانی که پانسمان روی بینی قرار دارد از استحمام و شست‌وشوی صورت اجتناب کنید.

هزینه جراحی بین فانتزی چقدر است؟

به طور دقیق نمی‌توان هزینه رینوپلاستی را تخمین زد. هزینه عمل بینی فانتزی به عوامل مختلفی مانند تجربه جراح، امکانات و تجهیزات جراحی، محل جغرافیایی، هزینه بیهوشی، مراقبت‌ها و نوع داروهای مصرفی بستگی دارد. این متغیرها می‌توانند تخمین نهایی هزینه را تحت تأثیر قرار دهند. جهت اطلاع شما باید بگوئیم که جراحان مختلف، هزینه رینوپلاستی را در سال ۱۴۰۲ بین ۱۴ تا ۸۰ میلیون تخمین زده‌اند.  

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *