جراحی بینی مردان

عمل بینی که در چند سال اخیر، بیشتر در میان خانم‌ها طرفدار داشت، اکنون در بین مردان نیز متقاضیان زیادی پیدا کرده است. این افراد به دلایل مختلفی مانند عدم رضایت از فرم بینی یا عدم هماهنگی آن با دیگر اجزای صورت به جراحی بینی رو می‌آورند. از آنجا که آناتومی بینی زنان با مردان بسیار متفاوت است، جراحی بینی این دو گروه نیز فرقی اساسی با هم دارند. در نتیجه، برای انجام جراحی بینی مردان باید به جراح متخصص مراجعه کرد تا با توجه به تفاوت‌های ظاهری اسکلت بینی خانم‌ها و آقایان بتواند جراحی موفقیت‌آمیز همراه با حفظ زوایای بینی این افراد انجام دهد.

ﻋﻣل بینی مردانه چیست؟

در جراحی بینی مردانه، تغییراتی در فرم و ساختار بینی فرد رخ می‌دهد. هدف اصلی عمل بینی در آقایان، ایجاد یک بینی طبیعی است که تعادل و هماهنگی را با دیگر اجزای چهره برقرار کند. در این بین ممکن است برخی از مردان به بینی قوس‌دار یا بینی رو به بالا تمایل داشته باشند. جراح سعی می‌کند تا با مشاوره‌هایی که قبل از عمل با فرد متقاضی انجام می‌دهد، بینی درخور و مناسب او طراحی کند. عملی که علاوه بر حفظ ظاهر مردانه، مطابق با میل او نیز انجام شود.

فرم مناسب برای جراحی بینی مردانه

بهترین فرم بینی برای آقایان، شکلی است که بینی حالت طبیعی خود را حفظ کند. از طرفی، مطالعات نشان می‌دهد که بینی مردان از بینی زنان بزرگتر است. اما این تنها دلیل عمل جراحی بینی در مردان نیست. بسیاری از آنان به دلایل مختلفی اقدام به جراحی بینی می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از مردان از داشتن بینی رو به بالا یا دارای قوس و انحنا ناراضی هستند؛ چرا که در تناسب چهره آن‌ها بسیار تأثیر دارد.

بینی مردان نباید بیش از حد کوچک و یا بیش از حد بزرگ باشد. به اندازه‌ای بزرگ باشد که ظاهر قوی مردان را تا حدودی حفظ کند. از طرفی نباید بیش از حد پهن یا نازک باشد. از آنجا که نوک بینی مردان در مقایسه با زنان  کمی انحنا دارد، اگر خیلی بزرگ باشد، ممکن است با چهره فرد همخوانی نداشته باشد. بنابراین، هنگام عمل، باید از کوچک‌کردن بیش از حد بینی آقایان خودداری شود.

مشکلات شایع بینی در مردان

بسیاری از مردان به دلیل وجود مشکلاتی در بینی خود اقدام به جراحی آن می‌کنند. این مشکلات ناشی از عوامل مختلفی مانند ژنتیک یا شکستگی بر اثر آسیب‌های ورزشی است. در هر حال، همه این عوامل باعث نگرانی و عدم اعتماد به نفس در گروهی از مردان می‌شود. برخی از مشکلات بینی که در بسیاری از مردان شایع است عبارتند از:

 • برآمدگی روی پل بینی: این مورد ممکن است به دلیل آسیب‌دیدگی یا ژنتیکی ایجاد شده باشد.
 • بینی کج یا رو به بالا: اصلاح بینی‌های کج یا رو به بالا، یکی از چالش‌های بزرگ در جراحی بینی است. دلیل این امر نیز وجود استخوان‌های کشیده و حفره‌های بینی در فرد بیمار است که فرآیند جراحی را می‌تواند با مشکل مواجه می‌کند.
 • بینی بزرگ: این یکی از دلایل شایع جراحی بینی در برخی از مردان است که بر تعادل ظاهری صورت و میزان جذابیت آنها تأثیر می‌گذارد.

شکستگی و انحراف بینی در آقایان

انحراف بینی مردانه

شکستگی و انحراف بینی یکی از دلایل اصلی جراحی بینی در مردان است که به علت ضربه یا تصادف رخ می‌دهد. زمانی که دیواره نازک (سپتوم بینی) به یک سمت منحرف می‌شود، می‌گوئیم که فرد دارای انحراف بینی است. این انحراف باعث کوچک‌تر شدن سوراخ‌های بینی می‌شود. در صورت شدت انحراف، مسیرهای هوایی بینی بسته و مشکلات تنفسی را برای او به وجود می‌آورند. در مواردی نیز احتمال خونریزی در بینی وجود دارد.

در این هنگام، مراجعه به پزشک متخصص اولین کاری است که اغلب مردان انجام می‌دهند تا بینی به حالت طبیعی خود بازگردد. جراح ابتدا وضعیت بینی بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهد و بسته به شدت آسیب، ممکن است آزمایش‌هایی مانند رادیولوژی یا سی‌تی‌اسکن بینی انجام دهد.

مشکلات تنفسی در مردان

وجود مشکلات تنفسی یکی از بیماری‌های شایع در بسیاری از مردان است که به دلایل مختلفی رخ می‌دهد؛ اما رایج‌ترین دلیل بروز آن، اختلالات بینی است. یکی از این اختلالات، وجود انحراف در تیغه بینی است که در اکثر مردان وجود دارد. جالب است بدانید که این انحراف به گونه‌ای است که حتی خود فرد نیز ممکن است آن را احساس نکند؛ اما باعث مشکلاتی در تنفس مردان می‌شود.

به همین دلیل، جراحی بینی مهم‌ترین کاری است که به سلامت بینی مردان کمک می‌کند تا از این طریق مشکلات تنفسی آنان را بهبود بخشد. جراح با توجه به حفره‌های بینی، افتادگی دریچه تنفس و میزان انحراف تیغه بینی، سعی می‌کند از روشی استفاده کند که علاوه بر حفظ ظاهر فرد، مشکلات تنفسی او را نیز رفع نماید.

انواع جراحی بینی مردان

بسته به مدل‌های مختلف فرم بینی مردان، جراحی‌های متنوعی انجام می‌شود که شامل موارد زیر است:

عمل بینی استخوانی مردانه
 • عمل بینی استخوانی مردانه: بینی‌های استخوانی برخی از مردان، پتانسیل بالاتری را در اختیار جراح می‌گذارد تا بیشترین تغییرات بر روی بینی فرد اعمال کنند. عمل بینی استخوانی در مردان بسیار شایع است. با انجام این جراحی، تیغه بینی صاف و خوش‌فرم می‌شود.
 • عمل بینی مردانه گوشتی: اغلب مردان بینی‌های گوشتی دارند. عمل بینی گوشتی بر روی این افراد، باعث می‌شود پر‌ه‌های بینی کوچک‌‌تر شده و با تغییر روی ساختار تیغه آن، بینی فرم بهتری به خود بگیرد.
 • عمل بینی فانتزی مردانه: نوک سربالا و قوس زیاد تیغه بینی در عمل بینی فانتزی انجام می‌شود که علاوه بر ایجاد ظاهری غیرطبیعی و زنانه، می‌تواند مشکلاتی نیز در تنفس مردان به وجود ‌آورد، به همین دلیل استفاده از آن توصیه نمی‌شود.

هدف از جراحی بینی در آقایان

عموماً جراحی بینی مردان یا به دلیل رفع عیوب و نواقص ظاهری بینی و یا درمان مشکلات تنفسی ناشی از پولیپ، انحراف تیغه بینی و بزرگی شاخک بینی صورت می‌گیرد. در هر دو حالت، انتخاب یک جراح و فوق تخصص می‌تواند این مشکلات را برطرف نموده و به شما در داشتن فرم بینی دلخواه کمک کند.

بهترین کاندیدای جراحی بینی مردان

آقایان دارای شرایط زیر، می‌توانند کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بینی باشند:

 • از سلامتی عمومی برخوردار باشند.
 • انتظارات واقع‌بینانه از نتیجه عمل داشته باشند.
 • مردانی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند.
 • مشکلات تنفسی دارند.
 • مشورت با جراح متخصص، یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص کاندیدای مناسب جهت انجام عمل جراحی بینی است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی مردان

خونریزی و گاهاً وجود مقدار کمی تورم در ناحیه بینی بعد از جراحی، امری شایع است که با رعایت دستو‌رالعمل‌های جراح می‌توانید این مشکلات را رفع کنید. با این حال، جراح نکاتی را به شما توصیه می‌کند که با رعایت آن‌ها، جای زخم سریع‌تر بهبود می‌یابد. این اقدامات شامل موارد زیر می‌شود:

 • خودداری از استعمال دخانیات
 • نوشیدن مایعات به مقدار کافی
 • اجتناب از خوردن غذاهای خشک و سفت
 • خودداری از انجام فعالیت‌های سنگین
 • استراحت به مدت دو الی سه روز بعد از عمل
 • استفاده از کمپرس سرد
 • نگهداری اسپیلنت بر روی بینی

تفاوت های جراحی بینی مردان و زنان

شکل کلی جراحی در زنان و مردان مشابه یکدیگر است. با این حال، تفاوت‌هایی نیز در روند جراحی وجود دارد که بستگی زیادی به سلیقه آقایان و خانم‌ها دارد. به عنوان مثال، بسیاری از مردان تمایل دارند تا بینی گوشتی و عریضی داشته باشند. این افراد از بینی کوچک ترس دارند و همین عامل باعث شده تا از انجام جراحی بینی منصرف شوند. از سوی دیگر، زنان خواهان داشتن بینی ظریف، نازک و کوچکی هستند.

در هر صورت با انتخاب یک جراح بینی متخصص، می‌توان تا حدود زیادی مشکلات بینی اعم از انحنای زیاد، شکستگی، انحراف، بینی بزرگ و انسداد آن را برطرف نمود. جراح سعی می‌کند تا در جراحی بینی با بررسی همه جوانب، بینی متعادل با چهره فرد متقاضی طراحی کند.  

هزینه جراحی بینی آقایان

هزینه جراحی بینی آقایان

به طور کلی، هزینه عمل جراحی بینی مردانه به فاکتورهای مختلفی از جمله مدل بینی، تجربه و مهارت جراح و نوع عمل بستگی دارد. در همین راستا به این نکته توجه داشته باشید که قیمت بالای جراحی بینی، لزوماً به معنای مهارت بالا و تجربه جراح متخصص نیست. گاهاً در شهرهای کوچک‌تر متخصصینی را شاهد هستیم که دستمزد بیشتری در مقایسه با جراحان شهرهای بزرگ دریافت می‌کنند. هزینه عمل بینی در تهران نیز بسته به فاکتورهای گفته شده، از میانگین 15 میلیون تومان تا 80 میلیون تومان متغیر است.

جراح فوق تخصص زیبایی برای جراحی بینی مردان

بدون شک با انتخاب جراح فوق تخصص، بهبودی قابل توجهی را در ظاهر بینی، نوع و ساختار آن تجربه خواهید کرد و به فرم مورد علاقه بینی دست پیدا می‌کنید. این افراد‌؛ هنرمندانی هستند که با دقت و ظرافت، زیبایی و تناسب را به چهره شما هدیه می‌کنند.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 4

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *