ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیفت سینه در تهران آشنا کنیم. جراحی لیفت سینه یکی از مهم ترین و رایج ترین جراحی های زیبایی است که برخی از خانم ها به آن تمایل دارند. اگر بافت سینه شما سفتی خود را از دست داده و دچار افتادگی شده است، می توانید با این جراحی زیبایی سینه خود را بازیابی کنید. بسیاری از کسانی که این جراحی زیبایی را انجام دادند از نتیجه آن راضی بوده و نتیجه مطلوبی داشتند. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیفت سینه با ما همراه باشید.

لیفت سینه چیست ؟

با گذشت زمان و با بیشتر شدن سن، امکان دارد سینه هایتان افتاده و بی شکل به نظر برسند. عوامل دخیل در افتادگی و کشش سینه عبارتند از جاذبه، بارداری و شیردهی. لیفت سینه یا ماستوپکسی نوعی جراحی کانتورینگ سینه است که در آن پوست اضافی سینه برای اصلاح لیفت سینه برداشته می شود. این جراحی برای خانم هایی که سینه های کوچکی دارند قابل اجرا نیست و می توانید برای حجم دهی پروتز سینه انجام دهید.

لیفت سینه چیست ؟

عوامل تاثیر گذار در افتادگی سینه :

با گذشت زمان و با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی و ارتجاعی پوست کاهش می یابد و شاهد افتادگی سینه ها خواهیم بود. حتی عواملی مانند نیروی جاذبه زمین، بارداری و شیردهی در افتادگی سینه ها دخیل هستند. زنانی که دوران بارداری را سپری کردند و در حال شیردهی هستند از افتادگی سینه رنج می برند و با بارداری های مکرر این وضعیت جدی تر می شود.

افتادگی سینه ها علاوه بر مشکلات ظاهری آن، در برخی موارد منجر به درد در ناحیه گردن می شود، بنابراین مادرانی که دیگر تصمیم به بارداری مجدد ندارند به این جراحی مراجعه می کنند. زنانی که اعتماد به نفس خود را به دلیل افتادگی سینه از دست دادند، می توانند پس از مشورت با پزشک، مزایای جراحی لیفت سینه را تجربه کنند.

اعتماد به نفس نقش مهمی در زندگی خانم ها دارد و البته برای پوشیدن لباس های زیبا و مناسب باید این نکته را در نظر گرفت که سینه ها نقش مهمی را ایفا می کنند، بنابراین برای بیشتر شدن احساس رضایت از بدن افرادی که سینه های افتاده دارند، این جراحی توصیه می شود.

جراحی لیفت سینه چگونه انجام می شود ؟

جراحی لیفت سینه که در اتاق عمل و با بیهوشی عمومی انجام می شود، مستلزم آن است که دستان بهترین جراح لیفت سینه با دقت و مهارت برش های لازم را در اطراف سینه و آرئول ایجاد کرده و بافت سینه را به سمت پایین هدایت کند. شکلی که در حین جراحی به سینه ها داده می شود باید طبیعی و زیبا باشد و سینه ها تا حد امکان بالا کشیده شوند. در طی این جراحی، برش هایی در اطراف سینه ایجاد می شود و حتی ممکن است نوک سینه ها بریده و جابجا شوند. بخیه ها به قدری ظریف و هنرمندانه اعمال می شوند که حداقل بریدگی ها و بخیه ها بعد از جراحی دیده می شود.

روند جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه با بیهوشی عمومی انجام می شود. روند جراحی به این صورت است که ابتدا محل های برش به صورت زیر مشخص می شود :

هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه :

ایجاد بریدگی در این ناحیه از قفسه سینه با اسکار خاصی همراه نیست و در برخی موارد توصیه می شود که شدت افتادگی زیاد نباشد.

زیر نوک سینه تا زیر سینه :

برش های ایجاد شده در این ناحیه به مرور زمان محو می شوند.

در امتداد چین های طبیعی زیر سینه :

این نوع برش زمانی توصیه می شود که شدت افتادگی زیاد باشد. اسکارهای حاصل از این روش به خوبی زیر لباس ناپدید می شوند.

پس از ایجاد برش در ناحیه مورد نظر، پوست و بافت اضافی برداشته شده و سینه بلند می شود. گاهی اوقات لازم است موقعیت نوک پستان تغییر کند. در نهایت، برش ها بخیه می شوند و برای محافظت از بخیه ها، بانداژی روی قفسه سینه گذاشته می شود. جراحی لیفت سینه یک عمل سرپایی نیست و بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

از آنجایی که بعد از جراحی اثرات ماده بی حس کننده در بدن باقی می ماند و ممکن است فرد آگاه نباشد، توصیه می شود یکی از بستگان یا دوستان بیمار را پس از جراحی همراهی کند. در مورد اسکارهای حاصل از این جراحی باید گفت که با دیدن بهبود جای زخم و بخیه ها، جای زخم قرمز شده و به مرور زمان از بین می رود. میزان اسکار بستگی به محل برش و همچنین تکنیک و مهارت مورد استفاده در حین جراحی دارد.

روند جراحی لیفت سینه

لیفت سینه چه معایب و عوارضی دارد ؟

لیفت سینه با روش های غیر جراحی غیر تهاجمی است و عوارض بسیار کمی دارد. اما برخی از عوارض جانبی طبیعی هستند. در لیفت سینه با لیزر درمانی، امکان دارد زخم، خونریزی و مقداری درد داشته باشید. در موارد نادری احتمال تغییر رنگ پوست وجود دارد. لیفت صورت با تزریق ژل یا تزریق بوتاکس با قرمزی و کبودی همراه است. لیفت با نخ عوارض بسیار کمی دارد و کمی قرمزی و تورم در ناحیه بخیه دیده می شود.

جراحی لیفت سینه مانند هر نوع جراحی دیگری با عوارضی مانند خونریزی، عفونت و واکنش به بیهوشی همراه است. انتخاب یک جراح زیبایی با تجربه و حرفه ای این عوارض را کم می کند و آسیب های لیفت سینه را به حداقل می رساند. در ادامه به عوارض لیفت سینه می پردازیم :

جای زخم :

جای زخم و بخیه بعد از لیفت صورت باقی می ماند. بعد از یک تا دو سال جای زخم ها محو و کمی نرم می شوند. اما آن ها به طور کامل ناپدید نمی شوند. البته این زخم ها هنگام پوشیدن سوتین یا مایو قابل مشاهده نیستند.

مشکل در شیر دهی :

بعد از لیفت صورت می توانید شیر بدهید. اما برخی از زنان ممکن است تولید شیر کافی برایشان مشکل باشد.

بی حس شدن نوک سینه :

بی حسی سینه ها بعد از چند هفته از بین می رود. البته این در برخی افراد می تواند دائمی باشد. جراحی لیفت سینه تأثیری بر میل جنسی ندارد.

از دست دادن بخشی از آرئول :

این عارضه به ندرت اتفاق می افتد. به دلیل قطع خون رسانی به نوک سینه ها در حین لیفت، بافت سینه در این ناحیه آسیب دیده و باعث از بین رفتن بافت می شود.

تقارن نداشتن در شکل و اندازه سینه :

در نتیجه تغییرات در روند بهبودی، این وضعیت امکان دارد رخ دهد. گاهی اوقات عدم تقارن از قبل وجود دارد و جراح نمی تواند آن را اصلاح کند. به همین دلیل، انتخاب یک جراح مجرب بسیار مهم است.

آیا جای بخیه در لیفت سینه می ماند ؟

در تمام جراحی های سینه جای زخم و بخیه وجود دارد. اما بسته به ظرافت عمل جراح و روش هایی که برای بخیه زدن استفاده می شود، بهترین و زیباترین حالت ایجاد خواهد شد. به طور طبیعی وقتی سینه بریده می شود، ناحیه بریده شده باقی می ماند، اما این ناحیه به مرور زمان به دلیل تکنیک های بخیه زدن و استفاده از کرم های ترمیم کننده محو می شود. افراد بسیار حساس می توانند از لیزرهای پوستی کمک بگیرند که بر اساس نوع پوست و میزان بریدگی تعیین می شود. بریدگی ها و بخیه ها در ابتدا ملتهب و قرمز هستند و بعد از حدود 6 ماه بهتر می شوند.

اقدامات قبل از لیفت سینه :

یکی از نکات مهم در مورد جراحی لیفت سینه، انتخاب جراح مجرب و شرکت در جلسات مشاوره می باشد. حضور در این جلسات فرصت بسیار خوبی برای جراح است تا با اهداف و خواسته های بیمار آشنا شود و بیمار هرگونه سوالی را با پزشک در میان بگذارد. قبل از جراحی، پزشک بافت ها و آناتومی سینه و سوابق پزشکی بیمار را بررسی می کند. زیرا ابتلا به برخی اختلالات می تواند بر نتیجه جراحی تاثیر بگذارد و عوارض حین یا بعد از عمل را به همراه داشته باشد.

قبل از جراحی از بیمار خواسته می شود که مصرف داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین، نوافن و ژلوفن را قطع کند. این داروها خون را رقیق کرده و خطر خونریزی را افزایش می دهند. از سیگار کشیدن باید اجتناب کرد، زیرا نیکوتین موجود در سیگار خطر عوارض حین یا بعد از جراحی را بیشتر می کند.

لیفت سینه چه معایب و عوارضی دارد ؟

بعد از جراحی لیفت سینه چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

در روش های لیفتینگ غیر جراحی به مراقبت کمی نیاز است. در چند روز اول فقط باید از وارد کردن فشار به سینه خودداری کنید. اما کار روزانه بلامانع است. در مورد جراحی لیفت سینه، مراقبت ها متفاوت است و چندین عمل لازم است. پس از جراحی به احتمال زیاد سینه ها با گاز و سوتین مخصوص جراحی بسته می شوند. ممکن است یک لوله کوچک در ناحیه برش وارد شود تا خون و مایع اضافی تخلیه شود. در ادامه با مراقبت های بعد از لیفت سینه آشنا خواهید شد:

  • در طول روند بهبودی، بهتر است سینه ها در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند.
  • سینه ها تا دو هفته متورم و کبود می شوند. درد اطراف برش ها طبیعی است. قرمزی این ناحیه برای چندین ماه باقی می ماند.
  • شما باید 3 تا 4 روز بعد از عمل به استفاده از سینه بند جراحی به صورت شبانه روزی ادامه دهید.
  • در روزهای اول طبق نظر پزشک باید از مسکن استفاده کرد.
  • لوله های تخلیه ظرف چند روز برداشته می شوند. با برداشتن لوله ها بانداژها عوض می شوند.
  • به پشت بخوابید تا فشاری روی سینه خود احساس نکنید.
  • از پزشک خود در مورد فعالیت های روزانه مانند حمام کردن سوال کنید.
  • از کشیدن و بلند کردن اجسام خودداری کنید.
  • یک تا دو هفته پس از لیفت صورت باید از رابطه جنسی خودداری کنید.

نتایج جراحی لیفت سینه

نتایج جراحی لیفت سینه بلافاصله پس از عمل مشخص می شود و بیمار تغییر را در سینه های خود احساس می کند. اما آنچه مهم است این است که تمام توصیه ها و مراقبت های ذکر شده توسط جراح زیبایی سینه باید رعایت شود تا در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه حاصل شود. آنچه در پایان باید به آن اشاره کنیم این است که عواملی مانند سن یا تغییرات وزن می تواند بر بافت سینه حتی پس از جراحی تاثیر بگذارد. اما میزان تغییرات بسیار کمتر از تغییرات قبل از جراحی است.

آیا بعد از جراحی امکان افتادگی سینه وجود دارد ؟

افتادگی سینه فرآیندی است که سال ها یا زمان زیادی طول می کشد. بعد از جراحی لیفت سینه همیشه احتمال افتادگی وجود دارد اما متقاضی به شرطی این عمل را انجام می دهد که اولاً بعد از آن تغییری در وزن ایجاد نشود و ثانیاً قصد باردار شدن نداشته باشد. به خانم هایی که زایمان نکردند توصیه می شود پس از مادر شدن و پایان شیردهی این عمل را انجام دهند. تغییر وزن و کم شدن خاصیت ارتجاعی پوست باعث افتادگی سینه می شود زیرا پس از جراحی لیفت سینه افتادگی بسیار نادر و ناچیز خواهد بود. جراح اقدامات احتیاطی لازم برای جلوگیری از این مشکل را به شما یادآوری می کند.

هزینه لیفت سینه در تهران

هزینه لیفت سینه در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. روش های لیفت صورت غیر جراحی هزینه کمتری دارند. این روش ها موقتی هستند و در درازمدت پر هزینه خواهند بود. در مورد هزینه لیفت سینه در تهران نمی توان قیمت دقیقی را مشخص کرد. قیمت لیفت سینه بستگی به تجربه جراح، مرکز جراحی و هزینه دستیاران جراح دارد. منطقه جغرافیایی در قیمت ها بسیار تاثیرگذار است.

لیفت سینه یک عمل زیبایی محسوب می شود. به همین دلیل بیمه درمانی کفاف هزینه های او را نمی دهد. برای جراحی هایی که بنا به توصیه پزشک انجام می شود می توان از خدمات بیمه ای استفاده کرد. اما لیفت در قسمت های مختلف بدن فقط جنبه زیبایی دارد و توسط پزشک توصیه نمی شود.

انواع روش جراحی لیفت سینه :

جراحی لیفت سینه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. جراح با توجه به انتظارات بیمار و نوع سینه محل و میزان برش را تعیین می‌کند. تکنیک‌های مختلف جراحی لیفتینگ سینه برش‌های مختلفی داشته و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. در ادامه برخی از تکنیک‌های پرکاربرد در جراحی را معرفی می‌کنیم.

لیفت هلالی :

برای خانم‌هایی که افتادگی سینه کمی دارند و نیا به اصلاحات جزئی است، لیفت هلالی کاربرد دارد. در این تکنیک یک برش کوچک در قسمت بالایی آرئول ایجاد می‌شود. معمولا زمانی که جراحی لیفت با جراحی بزرگ کردن سینه همراه باشد، از این روش استفاده می‌شود.

لیفت پری آرئولار :

خانم‌هایی با افتادگی خفیف سینه می‌توانند با این تکنیک جراحی شوند. این روش نیز همانند لیفت هلالی به صورت ترکیبی با جراحی بزرگ کردن سینه کاربرد دارد. در تکنیک لیفت پری آرئولار برش دایره‌ای در اطراف آرئول ایجاد می‌شود. از این لیفت می‌توان برای کاهش اندازه آرئول استفاده کرد.

لیفت عمودی :

این تکنیک لیفت بیشتر از تکنیک‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراح در این روش پوست اضافی را برداشته و کل سینه را تغییر شکل می‌دهد. افتادگی‌های متوسط با تکنیک لیفت عمودی برطرف می‌شود. در لیفت عمودی جراح دو برش ایجاد می‌کند. یک برش در اطراف آرئول و دیگری به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه ادامه دارد. به دلیل شکل برش به این تکنیک، لیفت آب‌نبات چوبی نیز گفته می‌شود.

لیفت T وارونه :

جراح زیبایی برای خانم‌هایی با افتادگی شدید سینه از این روش لیفت استفاده می‌کند. در جراحی مقداری زیادی از پوست اضافی و بافت‌های افتاده برداشته می‌شود. بهترین نتایج با تکنیک لیفت T وارونه ایجاد می‌شود. این تکنیک شامل 3 برش است. یک برش در اطراف آرئول، برش دیگر به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه و برش آخر در امتداد ناحیه زیر سینه ایجاد می‌شود.

لیفت سینه با ورزش چگونه است ؟

ورش نه تنها باعث کوچک شدن سلول‌های چربی می‌شود، بلکه به تقویت ماهیچه‌ها نیز کمک می‌کند. تمرینات ورزشی مربوط به قسمت بالایی بدن به ویژه حرکات کششی باعث تقویت ماهیچه‌های قفسه سینه می‌شود. برای انجام حرکاتی که ماهیچه سینه را بیشتر هدف قرار دهد، باید با مربیان حرفه‌ای کار کرده و تمرینات مناسبی انجام داد. یکی از حرکات موثر در لیفت سینه حرکت پرس با هالتر است. البته هیچ یک از حرکات ورزشی نمی‌تواند به اندازه جراحی لیفت سینه یا روش‌های غیر جراحی لیفتینگ موثر باشد. در صورتی که افتادگی سینه بسیار کم و سطح پوست صاف باشد، انجام حرکات ورزشی در طولانی مدت تاثیر مطلوبی خواهد داشت.

هزینه لیفت سینه در تهران

کلام آخر

قبل از انجام این جراحی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه لیفت سینه در تهران همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *