ما در این مقاله سعی داریم شما را با مراقبت های بعد از پیکر تراشی آشنا کنیم. فرم دهی بدن به منظور لاغری و کم شدن سایز در قسمت های مختلف بدن انجام می شود. از این روش برای تغییر شکل زود هنگام بدن استفاده می شود. در پیکر تراشی بدن، پزشک متخصص چربی را تخلیه کرده و فرم بدن مورد نظر را برای مراجعه کنندگان ایجاد می کند. در ادامه برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از پیکر تراشی با ما همراه باشید.

پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی را می توان به صورت تهاجمی و غیر تهاجمی و با استفاده از روش های مختلف برای رسیدن به اندامی زیبا و ایده آل انجام داد. با استفاده از روش کانتورینگ می توان نواحی مختلف بدن را که چاق هستند ایده آل و لاغر کرد. پیکرتراشی یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چربی های موضعی است که طی آن هیچ آسیبی به بافت ها، عروق و حتی اعصاب بدن وارد نمی شود.

این تکنیک می تواند راه حل مناسبی برای افرادی باشد که نتوانستند با ورزش و رژیم های غذایی چاقی خود را اصلاح کنند. پیکر تراشی یک روش زیبایی است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان استفاده می شود و با روش های مختلفی قابل انجام است.

پیکر تراشی چیست ؟

چگونگی انجام پیکر تراشی :

کم شدن چربی بدن با استفاده از این روش هم به صورت پیکر تراشی بدن بدون جراحی و هم با جراحی پیکرتراشی بدن قابل انجام است. روش های زیباسازی اندام های جراحی که به صورت تهاجمی و با بیهوشی در اتاق عمل انجام می شود، نسبت به روش های غیر جراحی دوره نقاهت طولانی تری دارد. بنابراین اکثر افراد به دنبال روش های غیر جراحی برای رفع چاقی و رهایی از چربی های اضافی بدن هستند تا بتوانند در کمترین زمان و با کمترین عارضه به اندام ایده آل خود برسند.

چه افرادی برای انجام پیکر تراشی مناسب هستند ؟

بعضی از افراد کاندیدای مناسبی برای انجام پیکر تراشی هستند که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

  • این افراد باید انتظارات معقولی در مورد از بین بردن چربی اضافی داشته باشند
  • افرادی که چربی اضافی در پهلو، شکم، ران، باسن، بازوها دارند.
  • کسانی که از چاقی و لاغری دائمی رنج نمی برند.
  • کسانی که در سلامت کامل جسمی و پوستی هستند و تنها مشکلشان چاقی است.
  • افرادی که بدنشان زیاد شل نیست کاندیدای مناسب پیکر تراشی هستند.
  • افرادی که ترک های زیادی در پوست خود ندارند.

انواع روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی روش هایی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم :

پیکر تراشی به روش لیپوماتیک :

این روش یکی از تکنیک های لاغری است که شامل حذف چربی های اضافی بدن می شود و در روش لیپوماتیک نیازی به برش ناحیه مورد نظر نیست و با ایجاد سوراخ در ناحیه تحت درمان، میله ای وارد می شود که از طریق آن چربی های اضافی وارد می شود. در این روش از امواج فرابنفش استفاده می شود.

یکی از مزایای روش لیپوماتیک این است که کسانی که قصد فرم دادن به سایر قسمت های بدن خود را دارند، پزشک می تواند از چربی برداشته شده از ناحیه قبلی برای شکل دادن به ناحیه جدید استفاده کند. و اگر فردی به دارو حساسیت دارد باید جراح را در جریان قرار دهد.بهتر است مصرف نمک قبل و بعد از عمل کم می شود.

پیکر تراشی به روش لیپوست :

می توان گفت این تکنیک نسل جدیدی از لیپوماتیک است برای کم شدن وزن با این دستگاه از دو تکنیک TLA و ارتعاشات که حرکات متناوب هستند استفاده می شود که استفاده از این دو روش باعث جداسازی سلول های چربی بافت می شود. این فرآیند احتمال تشکیل توده های چربی در زیر پوست را به صفر می رساند و بی نظمی ایجاد نمی کند. در این تکنیک می توان از چربی برداشته شده استفاده کرد.

برای از بین بردن چربی با این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود. لیپوست را می توان در چند جلسه انجام داد و هر قسمت به طور جداگانه درمان می شود، لیپوست یکی از روش های لاغری ایمن است. ایمنی و امنیت یک تکنیک زیبایی یکی از عوامل مهم است و متقاضی باید توجه داشته باشد که این روش هیچ ضرری برای او ندارد.

پیکرتراشی به روش لیپوساکشن :

در این روش ابتدا یک برش کوچک در محل مورد نظر ایجاد می شود سپس چربی از طریق کانولایی که به دستگاه ساکشن متصل است تخلیه می شود که این روش با دو روش قبلی متفاوت است و چربی های استخراج شده در این روش قابل استفاده نیستند. در این روش چربی اضافی زیر جلدی سوزانده شده و سپس از بدن مکیده می شود، بنابراین چربی خارج شده دیگر قابل استفاده نیست.

روش لیپوساکشن برای اعضای بدن مانند: شکم، پاها، پشت، سینه، صورت و گردن مناسب است. این تکنیک بسیار موثر است اما در عین حال دوره نقاهت طولانی تری دارد که حدود 6 هفته تخمین زده می شود هر عمل زیبایی عوارض جانبی یا بیشتر خواهد داشت و لیپوساکشن از این قاعده مستثنی نیست.

پیکتراشی به روش ابدومینوپلاستی :

ابدومینوپلاستی برای کسانی مناسب است که مقدار زیادی چربی اضافی در ناحیه شکم و پهلو دارند به طوری که شکمشان افتاده و آویزان شده است که در این صورت با روش لیپوماتیک قابل برداشتن نیست. به همین دلیل از روش ابدومینوپلاستی استفاده می شود که در این روش علاوه بر از بین رفتن چربی، چین و چروک های پوست از بین می رود و پوست شکم کشیده و صاف می شود.

جراحی ابدومینوپلاستی به این صورت انجام می شود که چربی و پوست اضافی زیر شکم بریده می شود و سپس پوست شکم از جایی بالای شکم به سمت پایین پیوند می شود. در این حالت یک خط برش در زیر ناحیه شکم ایجاد می شود که به مرور زمان از بین می رود. برای برداشتن کامل بخیه می توانید از میکرونیدلینگ با مزوتراپی کمک بگیرید.

انواع روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی به روش لیپولیزر :

این روش با استفاده از لیزر انجام می شود که با ایجاد گرما باعث تجزیه چربی می شود، اگرچه این روش باعث شل شدن پوست نمی شود، اما می تواند از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری کند. افراد مبتلا به سرطان، دیابت، بیماری های قلبی و کلیوی نمی توانند لیپوساکشن را با تکنیک لیپوساکشن انجام دهند و این روش در دوران بارداری و شیردهی انجام نمی شود.

مانند هر عمل زیبایی، پیکرتراشی بدن با لیپولیزر نیاز به مشاوره با پزشک دارد که طی آن پزشک فرد را معاینه و بدن را معاینه می کند و همچنین میزان افتادگی پوست و درصد چربی بدن را به صورت جداگانه مشخص می کند.

پیکر تراشی به روش واترجت یا بادی جت :

بادی جت وسیله ای است که پس از ورود به عرصه پزشکی تحول عظیمی در حذف چربی ایجاد کرد. در این روش از فشار آب برای حذف چربی استفاده می شود. جت آب دارای میله ای فلزی است که از آب تحت فشار از نوک استفاده می کند. از این میله زیاد دور ریخته می شود، با چربی ها برخورد می کند و باعث تکه تکه شدن چربی می شود. این روش نسبت به روش های دیگر ماندگاری کمتری دارد و چربی حذف شده استفاده نمی شود.

پیکرتراشی بدن با اسپری بدن یکی از روش های جدید حذف چربی می باشد که در این روش عمل به صورت سرپایی بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود. این روش یک روش کم تهاجمی می باشد. چربی تخلیه شده به این روش دارای بافت سالمی است که می تواند در سایر قسمت های بدن استفاده شود.

لاغری با دستگاه اکسیلیس :

این دستگاه باعث کم شدن و از بین بردن چربی زیر پوست در ناحیه تحت درمان می شود. چربی با دریافت انرژی امواج رادیویی تجزیه و شکسته شده و از بدن دفع می شود. در نتیجه بلافاصله پس از انجام اکسیلیس نازکی و جمع شدگی ناحیه تحت درمان قابل مشاهده و قابل لمس است. این روش بی خطر و بدون درد بوده و نیازی به بستری شدن ندارد و برای کسانی که چربی موضعی دارند مناسب است و روشی موثر و پرطرفدار است.

جراحی پیکر تراشی چقدر زمان می برد ؟

مدت زمان پیکرتراشی بدن به معیارها و عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان زمان خاصی را برای همه افراد در نظر گرفت. به عنوان مثال، بسته به روش پیکرتراشی بدن انتخاب شده، تعداد نواحی مورد نیاز برای جراحی، میزان چربی اضافی که باید برداشته شود می تواند تأثیر مستقیمی بر طول مدت عمل پیکرتراشی بدن داشته باشد.

مراقبت های بعد از پیکر تراشی

بعد از جراحی پیکر تراشی باید بسیار مراقب رژیم غذایی خود باشید. اگر این حذف چربی تحت بیهوشی انجام شد، نیازی به استفاده از رژیم غذایی محدود ندارید. اما برای جلوگیری از کم آبی بدن بهتر است از مایعات بیشتری استفاده کنید. در ادامه با مراقبت های بعد از پیکر تراشی آشنا می شوید :

انجام فعالیت های فیزیکی :

استراحت مطلق در روزهای اول پس از مداخله ضروری است، بهتر است در روزهای اول از رانندگی خودداری شود. در صورت تمایل می توانید در روز عمل کمی پیاده روی کنید. اگر پوست ناحیه شکم بیش از حد شل است، بهتر است سه تا پنج روز قبل از عمل پیکر تراشی از نشستن در دمای 90 درجه خودداری کنید. زیرا در این حالت پوست چین خورده است و مایعات بین سپتوم ها گیر می افتد. که این عمل باعث سفتی پوست می شود.

بهتر است بیمار راه برود، در وضعیت نرم بنشیند یا دراز بکشد. می توانید یک روز بعد فعالیت بدنی خود را شروع کنید. بعد از 2-4 روز می توانید فعالیت های ورزشی سبک را شروع کنید. هر چه در روزهای اول پس از پیکر تراشی تحریک بیمار بیشتر باشد، مایعات بیشتری از بدن خارج می شود و بهتر است.

مراقبت های بعد از پیکر تراشی

تجویز آنتی بیوتیک :

پزشکان برای یک هفته آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

حمام کردن و مراقبت از زخم :

مراقبت بهداشتی از محل های برش بسیار مهم است. قبل از ماساژ ناحیه مورد نظر حتما دستان خود را بشویید. سپس برش را با آب و صابون بشویید و با حوله تمیز کنید. دوباره محل را بانداژ کنید و اگر بعد از 24 ساعت مایعی از محل برش خارج نشد، نمی توانید از کمپرس یا پانسمان جدید استفاده کنید. پس از 48 ساعت پس از پیکر تراشی، بهتر است یک یا دو بار در روز حمام کنید.

بعد از جراحی پیکر تراشی چه انتظاراتی باید داشت ؟

حدود دو تا سه ماه زمان نیاز دارید تا تورم و کبودی ناشی از جراحی برطرف شود و نتیجه را ببینید. پس از سه روز از جراحی پیکر تراشی، ممکن است دچار کبودی و تورم در ناحیه شوید. این کبودی ها و تورم بعد از دو هفته کم شود و بعد از یک ماه کاملاً از بین می رود. بعد از دو یا سه ماه می توانید اثر واقعی را ببینید.

البته ظاهر سفتی در محل جراحی امری طبیعی است و کافی است ناحیه مورد نظر را به آرامی ماساژ دهید. ممکن است دو یا سه ماه طول بکشد تا ناحیه عمل شده دوباره نرم شود. بیمار ممکن است صبح روز بعد پس از لیپوساکشن احساس سرگیجه کند. در این حالت باید بنشینید یا دراز بکشید. اگر به دستشویی و توالت می روید، بهتر است در را قفل نکنید.

در برخی موارد بیمار پس از پیکر تراشی دچار حالت تهوع و استفراغ می شود که به دلیل استفاده از داروهای بی حس کننده موضعی و آنتی بیوتیک است. احتمال بی نظمی قاعدگی تا یک ماه یا بیشتر بعد از اصلاح وجود دارد. دمای بدن به مدت 48 ساعت پس از اولین تخلیه چربی بیشتر می شود.

پیکر تراشی و زایمان طبیعی :

خانم هایی که عمل های پیکر تراشی بدن مانند سونوگرافی یا لیپوماتیک انجام دادند باید مراقب باشند که تا یک سال بعد از عمل اقدام به بارداری نکنند. زیرا درمان کامل نواحی جراحی به طور کلی بین 12 تا 18 ماه طول می کشد. زنانی که به روش سزارین یا طبیعی زایمان کردند. اگر می خواهند پیکر تراشی بدن انجام دهند بهتر است بعد از 6 ماه این کار را انجام دهند.

زیرا افزایش وزن و تغییرات هورمون استروژن در دوران بارداری طبیعی است و به همین دلیل بهتر است تا زمان بازگشت شرایط قبل از بارداری، روش های کم شدن وزن انجام نشود. فرم دادن به بدن قطعا می تواند به از بین بردن افتادگی پوست و ترک های پوستی و تجمع چربی باقی مانده از بارداری کمک کند.

هزینه جراحی پیکر تراشی چقدر است ؟

هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه بدن برای همه افراد یکسان نیست و به منطقه عمل و روش عمل بستگی دارد. به همین دلیل برای تعیین هزینه پیکر تراشی بدن باید معاینه دقیق توسط پزشک انجام شود. اصولا روش های کاهش چربی موضعی غیر جراحی نسبت به روش های لیپوساکشن و لیپوماتیک هزینه کمتری دارند و در بین روش های جراحی، روش لیپوماتیک هزینه مناسب تری نسبت به سایر روش ها دارد. در این میان هزینه جراحی پیکر تراشی بدن از تمامی روش های پیکر تراشی بدن بیشتر است. زیرا باید بیهوشی عمومی انجام شود و جراح تجمعات چربی را برمی دارد و با برش های مختلف پوست این ناحیه را صاف می کند.

بررسی تفاوت پیکرتراشی و لیپوماتیک :

نکته منحصر به‌ فردی که در این‌ میان وجود دارد، این است که برخی از افراد به‌ اشتباه پیکرتراشی را همانند لیپوماتیک می‌دانند. در صورتی ‌که این دو مقوله با یکدیگر متفاوت هستند. لیپوماتیک یکی از روش‌های موجود در زیر مجموعه عمل پیکرتراشی شناخته می‌شود که در برخی مواقع می‌تواند برای بدن افراد کارساز و مفید باشد. انجام عمل پیکر تراشی از برخی شیوه‌های غیر تهاجمی و تهاجمی تشکیل‌ شده است که هدف اصلی آن‌ها بر طرف نمودن چربی‌های اضافی در بخش‌های مختلف بدن می‌باشد. برخی از افراد تصور می‌کنند که پیکرتراشی فقط با یک روش انجام می‌گیرد، در صورتی‌ که باورهای آن‌ها کاملاً نادرست است و شیوه‌های متعددی که از پیکرتراشی وجود دارد، تحت نظر یک پزشک حاذق انجام خواهد گرفت تا بتوان یک ظاهر ایده‌آل را برای افراد ایجاد کرد.

به دلیل این ‌که امکان بازگشت چربی‌ها و اضافه ‌وزن بعد از پیکرتراشی نیز همچنان وجود خواهد داشت و به ‌عنوان یک روش پایدار و مفید شناخته نمی‌شود. اگر که پیشنهاد ما استفاده از جراحی‌های چاقی به عنوان روش بسیار کاربردی و مناسبی به ‌جای استفاده از انواع پیکرتراشی می‌باشد و بدون بازگشت می‌تواند امکان برطرف نمودن اضافه‌وزن و چاقی‌ها را برای افراد به وجود بیاورد.

انواع تکنیک‌های پیکرتراشی شامل چه مواردی خواهد شد؟

شناخت دقیق در رابطه با تکنیک‌های پیکرتراشی باعث می‌شود تا افراد بهترین روش ممکن را از بین آن‌ها برای رسیدن به تناسب اندام انتخاب کنند و بتوانند از نتیجه آن استفاده کنند. اولین ‌بار جراحی شکم چاق با عملکرد جراحی فتق ناف انجام شد. این جراحی بدین ‌صورت بود که قسمتی از چربی‌ها و پوست شکم از بخش پایین حذف می‌شد. سپس دو طرف شکم به یکدیگر بخیه می‌شد. اما به‌ مرور زمان پزشکان دریافتند که این روش نمی‌تواند کاربرد آن چنانی را برای رسیدن به تناسب اندام داشته باشد.

بعد از آن، روش‌های معقول‌تر دیگری برای کاهش چربی‌های اضافه بدن روی کار آمد که تقریباً مشابه با لیفت صورت بود. استفاده از این روش‌ها که باعث ثابت نگه ‌داشتن ناف در جای خود می‌باشد، اصطلاحاً با روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی نام گرفته است. در هر صورت درست است که استفاده از روش‌های پیکرتراشی ثبات کافی ندارد و مجدداً افزایش وزن برای افراد در یک بازه زمانی اتفاق خواهد افتاد، اما همچنان خود را موظف می‌دانیم تا در رابطه با انواع تکنیک پیکرتراشی اطلاعاتی در اختیار شما قرار بدهیم. حال در ادامه به بررسی این ‌موضوع خواهیم پرداخت.

هزینه جراحی پیکر تراشی چقدر است ؟

کلام آخر

قبل از انجام این روش درباره مراقبت های بعد از پیکر تراشی تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پیکرتراشی در زعفرانیه را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *