ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیفت گردن در تهران آشنا کنیم. لیفت گردن یک روش جراحی است که ظاهر علائم پیری را در خط فک و گردن بهبود می بخشد. اصطلاح پزشکی برای این روش درمانی، رتیدکتومی تحتانی یا لیپکتومی زیر ذهنی است. این که کدام روش خاص یا ترکیبی از رویه ها برای شما انتخاب می شود بستگی به نتیجه ای دارد که به دنبال آن هستید. بیشتر کانتور گردن بخشی از لیفت صورت است، اما اگر مشکلی در سایر قسمت‌های صورت وجود نداشته باشد، می‌توان آن را جداگانه انجام داد. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیفت گردن در تهران با ما همراه باشید.

لیفت گردن چیست ؟

معمولا اولین قسمتی از بدن که پیری را در شما نشان می دهد گردن است. گردن به دلیل شلی پوست زودتر از سایر اندام ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و علائم پیری در آنجا ظاهر می شود. مهم ترین مزیت جراحی لیفت گردن از بین بردن علائم پیری است. به همین دلیل لیفت گردن یکی از محبوب ترین روش های لیفت صورت است. لیفت گردن یک عمل زیبایی است که پوست و چربی اضافی اطراف خط فک را از بین می برد تا گردنی جوان تر و بدون چین و چروک به شما بدهد. مراقب باشید لیفت گردن نمی تواند روند پیری را متوقف کند و تنها نقش مهمی در جوان سازی آن خواهد داشت.

لیفت گردن چیست ؟

مهم ترین هدف از جراحی لیفت گردن 

جراحی لیفت گردن هدف های مشخصی  دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

از بین رفتن چین و چروک با لیفت گردن 

یکی از مواردی که افراد را وادار به انتخاب روش لیفت گردن می کند وجود چین و چروک های زیاد است. این دودمان بسته به عوامل متعددی مانند افزایش سن، وراثت، شرایط محیطی، استرس و غیره شکل می گیرد. لیفت گردن با برداشتن آنها به جوانتر و زیباتر نشان دادن فرد کمک می کند.

از بین رفتن غبغب با لیفت گردن

از طرفی تجمع چربی ناخواسته در ناحیه زیر گردن که به اصطلاح غبغب ایجاد می کند، می تواند ظاهری نامناسب در چهره فرد ایجاد کند، بنابراین لیفت گردن با از بین بردن رسوبات اضافی چربی، صورت فرد را لاغرتر و لاغرتر نشان می دهد.

از بین رفتن پوست اضافه و افتاده پس از لیفت گردن

در برخی افراد به دلیل کم شدن وزن ناگهانی یا بیشتر شدن سن، پوست شل و افتاده می شود که با لیفت گردن می توان آن را از بین برد. جراحی لیفت گردن علاوه بر موارد ذکر شده برای پارامترهای دیگری مانند برداشتن و اصلاح فرم عضلات گردن و همچنین اصلاح خط چانه و فک کاربرد دارد.

ریکاوری بعد از لیفت گردن چگونه است ؟

در طول دوره نقاهت بعد از جراحی گردن، پس از اتمام عمل، بانداژی به آرامی در اطراف صورت و گردن شما قرار می گیرد تا تورم و کبودی کم شود. یک لوله نازک در ناحیه درمان قرار داده می شود تا خون یا مایع اضافی که در زیر پوست جمع شده است تخلیه شود. دستورالعمل های خاصی در مورد نحوه مراقبت از محل جراحی، دوز و زمان مصرف داروها، پیشگیری از عفونت و مراقبت های بهداشتی عمومی دریافت خواهید کرد. برای کمک به به حداقل رساندن تورم، مهم است که سر خود را بالا نگه دارید. از گذاشتن کمپرس یخ روی گردن خودداری کنید، زیرا این کار به گردش خون آسیب می رساند و منجر به مرگ پوست می شود.

انواع روش های لیفت گردن

لیفت گردن شامل انواع مختلفی می باشد که هر کدام امکان دارد گزینه ای برای شما که قصد انجام لیفت صورت یا گردن را دارید باشد. هر کدام از این گزینه ها با توجه به نیاز افراد و تشخیص پزشک قرار می گیرد. در ادامه با انواع لیفت گردن آشنا می شوید :

لیفت گردن با لیزر :

لیزر فرکشنال یکی دیگر از روش های درمانی غیر جراحی برای لیفت گردن است. این روش باعث بهتر شدن بافت پوست می شود. فیلرهای تزریق شده به زیر پوست به بازیابی حجم از دست رفته پوست و شکستن و از بین بردن سلول های چربی کمک می کند.

لیفت گردن با روش جراحی :

لیپوساکشن : این روش برای از بین بردن چربی اضافی گردن استفاده می شود.

سروپکوپلاستی : از این روش برای برداشتن پوست اضافی گردن و تثبیت بافت این قسمت استفاده می شود.

پلاتیسماپلاستی : در این روش عضلات گردن یا برداشته یا سفت می شوند. نتیجه این عمل از بین رفتن خطوط گردن است.

انواع روش های لیفت گردن 

لیفت گردن غیر جراحی :

برخی از افراد ممکن است به دلیل ترس از روش های جراحی، روش های زیبایی غیر جراحی را برای از بین بردن خطوط و چین و چروک روی گردن خود انتخاب کنند. یکی از این روش ها بوتاکس است. جراح متخصص بوتاکس را روی نوارهای عمودی گردن تزریق می کند تا با شل کردن عضلات گردن، ایجاد چین و چروک را برای مدتی متوقف کند.

برای آشنا شدن با بهترین روش لیفت گردن به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

چه افرادی برای جراحی لیفت گردن مناسب هستند ؟

افرادی که از بیماری های خاصی رنج می برند که در روند درمان مشکل ایجاد می کند و یا بیماران سیگاری برای این روند مناسب نیستند. علاوه بر این، مشتریان باید اهداف واقع بینانه و دیدگاه مثبتی در مورد لیفت گردن داشته باشند تا به بهترین نتایج ممکن دست یابند. برخی از افراد احساس می کنند برای لیفت کامل صورت آماده نیستند زیرا قسمت بالایی صورت آن ها خوب است. اما بسیاری از بیماران از چین و چروک های فراوان در ناحیه صورت، فک، گردن و کشاله ران شکایت دارند و لیفت گردن می تواند گزینه خوبی برای رفع این مشکلات باشد.

مراحل جراحی لیفت گردن 

جراحی لیفت گردن مراحلی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم :

بیهوشی :

برای راحتی شما در طول عمل، دارو تزریق خواهد شد. این گزینه ها شامل بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین گزینه را برای شما توصیه خواهد کرد.

برش ها در جراحی :

بسته به درجه تغییری که به دنبال آن هستید، گزینه های لیفت گردن شما شامل یک برش سنتی یا یک لیفت محدود گردن است. برش سنتی لیفت گردن اغلب از خط مو شروع می شود و به سمت پایین و اطراف گوش حرکت می کند و در پشت خط مو به پایان می رسد. چربی اضافی از ناحیه گردن و کشاله ران برداشته می شود. بافت پوست پایه گردن در موقعیت جدیدی قرار می گیرد و ماهیچه سفت می شود.

پوست برای رسیدن به کانتور مورد نظر به سمت بالا کشیده می شود و قسمت اضافی آن بریده می شود. ایجاد برش جداگانه زیر چانه برای انجام فرآیند لیپوساکشن از این ناحیه و ترمیم عضله ضروری است. برای بستن برش ها از بخیه ها یا چسب های مخصوص استفاده می شود. لیفت گردن با برش محدود شامل ایجاد برش در اطراف گوش است. با کوچکتر شدن برش ها، نتایج محدودتر خواهد بود.

بستن برش ها :

خطوط برش با استفاده از بخیه یا چسب های مخصوص بسته می شوند.گاهی بخیه ها قابل جذب بوده و بعد از چند روز نیازی به کشیدن ندارند. خطوط بریده شده پس از بهتر شدن معمولا در خط مو و خطوط طبیعی گوش پنهان می شوند.

مشاهده نتایج :

بهبودهای قابل مشاهده از لیفت گردن در کم شدن تورم و کبودی دیده می شود. نتیجه نهایی لیفت گردن شما باید به گونه ای باشد که علاوه بر بازگرداندن جوانی، سطح اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

اسکار به جا مانده از لیفت گردن در چه ناحیه هایی به وجود می آید ؟

برش ها نزدیک به استخوان چانه ایجاد می شوند تا پس از تقویت عضلات گردن و بافت پایه این ناحیه به راحتی قابل مشاهده نباشند. اگر بافت چربی اضافی زیر چانه برداشته شود، برش های کوچکی در زیر و پشت لاله گوش ایجاد می شود. به بیمار توصیه می شود 5-7 روز پس از جراحی برای برداشتن بخیه ها به پزشک مراجعه کند. پس از بهبودی، برش ها به صورت خطوط بسیار ظریف و ظریف دیده می شوند.

روش های لیفت گردن بدون جراحی

روش هایی برای لیفت گردن بدون جراحی وجود دارد که افراد می توانند با این روش ها گردن خود را لیفت کنند. در ادامه به این روش های می پردازیم :

اولتراپی :

در این روش بر اساس انرژی اولتراسوند، پوست سفت می شود. هنگامی که این روش در لیفت گردن استفاده می شود، امواج اولتراسوند می تواند لایه های عمیق پوست و عضلات زیرین را سفت و بلند کند. اکثر مراجعین بعد از 2-3 ماه متوجه تغییرات می شوند.

بوتاکس :

اکثر مردم فکر می کنند بوتاکس فقط برای صورت استفاده می شود، اما برخلاف تصور رایج، از این روش می توان برای رفع چین و چروک و بلند کردن موقت گردن استفاده کرد. پزشک برای شل شدن عضلات گردن و کم شدن چین و چروک، بوتاکس را به عضلات گردن تزریق می کند. نتیجه استفاده از این تکنیک بین سه تا چهار ماه ماندگاری دارد.

فیلرهای درمال :

روش دیگر لیفت گردن است. این فیلرها از اسید هیالورونیک یا هیدروکسی آپاتیت کلسیم ساخته شدند و با تزریق آن به گردن و خط فک می توان حجم از دست رفته پوست را بازیابی کرد، چین و چروک ها را محو کرد و رنگ پوست را بهبود بخشید. نتیجه این روش بین شش تا دوازده ماه ماندگاری دارد. از آنجایی که این مواد تولید کلاژن را تحریک می کنند، پوست مشتری به مرور زمان نرم تر و جوان تر می شود.

لیفت گردن بدون جراحی

طب سوزنی :

در این روش سوزن های ظریفی وارد پوست می شود تا کلاژن و الاستین پوست را افزایش داده و رشد سلول های فیبروبلاست را تحریک کند. طب سوزنی جای زخم ها و چین و چروک های ناشی از آفتاب سوختگی را بهتر می کند. طب سوزنی را می توان با امواج رادیویی ترکیب کرد تا به لایه های عمیق تر پوست برسد.

کیبلا :

کیبلا ماده ای متشکل از دی اکسی کولیک اسید است که با تزریق آن چربی زیر چانه و بالای گردن را از بین می برد. این تکنیک برای بیمارانی استفاده می شود که می خواهند بدون لیپوساکشن چربی را از بین ببرند. درست مانند لیپوساکشن، سلول های چربی دیگر قادر به ذخیره چربی نیستند. برای بهترین نتیجه، جراحان تزریق کیبلا را در 4-6 جلسه به فاصله یک ماه توصیه می کنند. نتیجه لیفت صورت چهار تا شش هفته پس از اولین جلسه مشخص می شود.

بعد از جراحی لیفت گردن چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

سرت را بالا بگیر از چرخاندن گردن به پهلو، بالا یا پایین خودداری کنید. اگر نیاز به حرکت به پهلو دارید، شانه های خود را حرکت دهید. چیزی را خم نکنید و بلند نکنید. از کسی بخواهید که در بلند شدن از رختخواب به شما کمک کند. هنگام دراز کشیدن پاهای خود را حرکت دهید. در روز جراحی از رژیم غذایی مایع استفاده کنید. روز بعد، می توانید شروع به خوردن غذاهای جامد سبک کنید. اگر ترشحات از ناحیه جراحی خارج شد، دستورات جراح را دنبال کنید. تورم صورت و چشم ها بعد از جراحی طبیعی است. اگر تورم بدتر شد، با پزشک تماس بگیرید. سیگار نکشید یا در محیط های حاوی دود سیگار قرار نگیرید.

در چند روز اول پس از جراحی از قرار ملاقات خودداری کنید. تا حد امکان صحبت نکنید، نخندید، نجوید و خمیازه نکشید. پس از برداشتن پانسمان، دوش بگیرید. موهای خود را با یک شامپوی ملایم بشویید و آبکشی کنید. از اسپری مو استفاده نکنید. می توانید از یک مرطوب کننده ملایم برای صورت استفاده کنید، اما مراقب باشید که خط برش ناحیه درمان را لمس نکنید. بعد از دو هفته فعالیت های عادی را شروع کنید. اگر از خانه بیرون می روید و در معرض آفتاب هستید، حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

نتایج مورد انتظار از جراحی لیفت گردن 

هنگام ارزیابی نتایج لیفت گردن، به خاطر داشته باشید که چند ماه طول می کشد تا تورم کم شود و خطوط برش ناپدید شوند. مراقبت از پوست در برابر نور خورشید و پیروی از یک سبک زندگی سالم می تواند به طولانی شدن نتایج جوان سازی و حفظ ظاهری جذاب کمک کند. با کم شدن کبودی و تورم، بهبودی در ناحیه گردن مشاهده می شود. نتیجه نهایی نه تنها ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر در شما ایجاد می‌کند، بلکه در ایجاد اعتماد به نفس بیشتر بسیار مؤثر است. پیروی از دستورات پزشک برای موفقیت بسیار مهم است. همچنین در طول دوره بهبودی، نباید برش های جراحی را تحت فشار، اصطکاک یا حرکت بیش از حد قرار دهید. هنگام درآوردن لباس هایی که باید از سر و گردن جدا شوند خودداری کنید.

هزینه لیفت گردن در تهران

هزینه لیفت گردن بسته به عوامل مختلفی می تواند متفاوت باشد. دستمزد جراح پلاستیک با توجه به مهارت، تکنیک مورد استفاده در جراحی و موقعیت جغرافیایی کلینیک تعیین می شود. هزینه لیفت گردن در تهران به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از :

  • دستمزد جراح فوق تخصص پلاستیک
  • هزینه ها بیهوشی
  • دستمزد جراح فوق تخصص پلاستیک
  • هزینه خدمات بیمارستان و اتاق عمل
  • داروهایی که پیش از جراحی به بیمار داده می شوند.
  • آزمایشات پزشکی
  • لباس و وسایل یکبار مصرفی که به بیمار داده می شوند.

هزینه لیفت گردن در تهران 

چگونگی درمان لیفت گردن با هایفوتراپی 

پزشکان با استفاده از روش های نوینی مانند هایفوتراپی صورت و لیزر برای درمان انواع افتادگی ها و چین و چروک های ایجاد شده در نواحی مختلف پوست اعم از گونه، پلک، خط ابرو و خط لبخند و به خصوص پوست گردن اقدام کنند. اما در روش هایفوتراپی امواج خاصی با طول موج های متفاوت و شدت های مختلف، به لایه زیرین لایه سطحی پوست نفوذ می کند و سعی می کند با نور خود سبب تقویت و تحریک بیشتر پوست به ترشح کلاژن شود. کلاژن هورمونی تقویتی است که می تواند سبب ایجاد سلول های جدید و از بین بردن سلول های مرده پوست شود تا پوست دوباره خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری خود را به دست بیاورد.

ماندگاری اثر هایفوتراپی گردن 

کسانی که برای لیفت و درمان افتادگی های پوست گردن از این روش استفاده می کنند، باید بدانند که این روش هیچگونه دردی ندارد و می تواند سبب سفتی پوست گردد و از افتادگی پوست گردن جلوگیری کند. امواج گفته شده به رگ ها، اعصاب گردن و لایه های زیرین پوست صدمه ای وارد نمی کند و فقط به لایه هدف تابانده می شود و او را تحریک می کند. تعداد جلسات هایفوتراپی و لیفت گردن نیاز به تشخیص پزشک، نوع پوست و میزان افتادگی و چین و چروک های پوست گردن دارد. با این وجود بیشتر افراد بعد از گذراندن چند جلسه که حدود سه تا پنج جلسه می باشد، می توانند نتایج را در رفع افتادگی ها و جوان سازی گردن خود مشاهده کنند.

جراحی لیفت گردن چه کاربردی دارد؟

انجام عمل لیفت گردن علاوه بر کاهش سن و کمک به جوان سازی صورت باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شده و دوام نتایج آن تا حدود ۱۰ سال است و همچنین باعث می شود صورت لاغر تر از حالت طبیعی به نظر برسد. علاوه بر آن با انجام یک بار جراحی لیفت تمامی چین و چروکهای سطح پوست از بین رفته و نیازی به انجام دوباره یا چند باره این عمل نیست.

از اولین قسمت های بدن که با افزایش سن، کاهش وزن و حجم چربی بدن دچار افتادگی و چروک می شود، گردن است. زیرا پوست گردن زود تر از مابقی قسمت های بدن خاصیت کششی و الاستیکی خود را از دست می دهد. به همین منظور افراد زیادی برای کاهش این چین و چروک اقدام به جراحی لیفت گردن نموده تا زیبایی را به ظاهر خود بر گردانند.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیفت گردن در زعفرانیه را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *