هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیفت سینه در زعفرانیه آشنا کنیم. بیشتر خانم ها به دلایل متفاوت مانند بالا رفتن سن یا شیردهی از افتادگی سینه رنج می برند. این اتفاق برای برخی افراد ناخوشایند است و به دنبال راه هایی برای رفع آن هستند. امروزه افتادگی سینه با روش های مختلف لیفت سینه قابل درمان است و باعث سفت شدن بافت پوست در این ناحیه می شود. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیفت سینه در زعفرانیه با ما همراه باشید.

عمل لیفت سینه چیست ؟

سینه‌ها تحت تأثیر نیروی جاذبه هستند و این باعث می‌شود که با بیشتر شدن جزئی وزن یا تغییر سایز، آویزان شوند. عواملی مانند سنگینی سینه یا افتادگی آن نقش مهمی در تغییر شکل و افتادگی سینه ها دارد که علاوه بر این عارضه، سینه ها را دچار بدشکلی و تغییر شکل می کند.

امروزه جراحی لیفت سینه کمک زیادی به رفع افتادگی سینه ها می کند که می تواند اثرات بیشتر شدن وزن یا چاقی سینه ها را اصلاح کند. این جراحی که با بلند کردن سینه های افتاده همراه است شکل و اندازه بسیار ایده آلی ایجاد می کند که می تواند زیبایی بدن و ساختار زیبای سینه را تحت تاثیر قرار دهد. لیفت سینه یا ماستوپکسی یکی از جراحی هایی است که به کشش سینه ها به سمت بالا و جوان سازی بافت سینه کمک می کند.

عمل لیفت سینه چیست ؟

عوامل تاثیر گذار در افتادگی سینه :

با گذشت زمان و با بیشتر شدن سن خاصیت ارتجاعی پوست کم می شود و شاهد افتادگی سینه ها می شوید. عواملی مانند جاذبه زمین، بارداری و شیردهی در افتادگی سینه ها نقش دارند.

زنانی که دوران بارداری و شیردهی را پشت سر گذاشتند دچار افتادگی سینه می شوند و با بارداری های مکرر این وضعیت شدیدتر می شود. افتادگی سینه ها علاوه بر مشکلات ظاهری که به دنبال دارد، در برخی موارد باعث درد گردن می شود، بنابراین مادرانی که دیگر تصمیم به بارداری مجدد ندارند به این جراحی مراجعه می کنند.

خانم هایی که به خاطر افتادگی سینه ها اعتماد به نفس خود را از دست دادند می توانند با مشورت پزشک جراحی لیفت سینه را انجام دهند. اعتماد به نفس نقش مهمی در زندگی خانم ها و پوشیدن لباس های زیبا دارد و با توجه به سلیقه باید در نظر گرفت که سینه ها نقش مهمی را ایفا می کنند، بنابراین این جراحی برای بیشتر شدن احساس رضایت از بدن برای افرادی که سینه های آویزان دارند توصیه می شود.

جراحی لیفت سینه چگونه انجام می شود ؟

جراحی لیفت سینه که در اتاق عمل و با بیهوشی عمومی انجام می شود، به بهترین جراح سینه نیاز دارد که برش های لازم را در اطراف سینه و هاله سینه با دقت و مهارت انجام داده و بافت سینه را به سمت بالا هدایت کند. فرمی که در هنگام جراحی به سینه ها داده می شود باید طبیعی و زیبا باشد و سینه ها تا جایی که امکان دارد به سمت بالا بلند شوند.

در هنگام این جراحی، برش هایی در اطراف سینه به وجود می آید و حتی امکان دارد نوک سینه ها بریده شده و حرکت داده شوند. بخیه ها به قدری ظریف و هنرمندانه زده می شوند که بعد از جراحی کمترین اثر بریدگی و بخیه های جراحی دیده می شود.

روش انجام عمل لیفت سینه

جراحی لیفت سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. روند جراحی به این صورت است که امکان دارد ناحیه هایی بر داده شود. هاله قهوه ای دور نوک پستان برش داده می شود. ایجاد بریدگی در این ناحیه از قفسه سینه با اسکار خاصی همراه نیست و در برخی موارد توصیه می شود که شدت افتادگی زیاد نباشد.

از زیر نوک پستان تا زیر سینه بریده می شود. برش های ایجاد شده در این ناحیه به مرور زمان محو می شوند. در امتداد چین های طبیعی زیر سینه بریده می شود. این نوع برش زمانی توصیه می شود که شدت افتادگی زیاد باشد. جای زخم های این روش به خوبی زیر لباس محو می شود.

پس از ایجاد برش در ناحیه مورد نظر، پوست و بافت اضافی برداشته شده و سینه به سمت بالا کشیده می شود. گاهی اوقات لازم است موقعیت نوک پستان تغییر کند. در نهایت، برش ها بخیه زده می شود و برای محافظت از بخیه ها، یک پانسمان روی قفسه سینه قرار می گیرد.

جراحی لیفت سینه یک عمل سرپایی نیست و نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان نیست. اما از آنجایی که بعد از جراحی، اثرات ماده بی حس کننده در بدن باقی می ماند و امکان دارد فرد هوشیاری کامل نداشته باشد، باید فردی را به عنوان همراه نزد خود داشته باشید تا به شما کمک کند.

در مورد اسکارهای این روش با مشاهده بهبود جای زخم و بخیه، جای زخم قرمز شده و به مرور زمان از بین می رود. میزان شفافیت اسکارها به محل برش و روش و مهارت مورد استفاده در هنگام جراحی بستگی دارد.

جراحی لیفت سینه چه انواعی دارد ؟

جراحی لیفت سینه به روش های متفاوتی صورت می گیرد. با توجه به انتظارات بیمار و نوع سینه، جراح محل و میزان برش را تعیین می کند. رو های مختلف جراحی لیفت سینه برش های متفاوتی دارند و هر کدام کاربرد مختلفی دارند. در ادامه با انواع جراحی لیفت سینه آشنا می شوید :

لیفت هلالی :

لیفت هلالی برای خانم هایی که کمی افتادگی سینه دارند و خواهان اصلاحات جزئی هستند استفاده می شود. در این روش برش کوچکی در قسمت فوقانی آرئول ایجاد می شود. این روش زمانی استفاده می شود که جراحی لیفت همراه با جراحی بزرگ کردن سینه باشد.

لیفت پری آرئولار :

زنان مبتلا به افتادگی خفیف سینه می توانند با این روش تحت عمل جراحی قرار گیرند. این روش همراه با جراحی بزرگ کردن سینه مانند لیفت هلالی استفاده می شود. در روش لیفت پری آرئولار، یک برش دایره ای در اطراف آرئول ایجاد می شود. از این لیفت می توان برای کم شدن اندازه آرئولار استفاده کرد.

لیفت عمودی :

این روش لیفت بیشتر از سایر روش ها استفاده می شود. در این روش، جراح پوست اضافی را برمی دارد و شکل کل سینه را تغییر می دهد. افتادگی متوسط را می توان با روش لیفت عمودی حل کرد.

در لیفت عمودی، جراح دو برش ایجاد می کند. یک برش در اطراف آرئولار و دیگری به صورت عمودی از لبه پایینی هاله به سمت پایین سینه. به دلیل شکل برش، به این روش لیفت آبنبات چوبی هم گفته می شود.

لیفت T وارونه :

پزشک از این روش لیفت برای زنانی که دچار افتادگی شدید سینه هستند استفاده می کنند. در جراحی، مقدار زیادی از پوست اضافی و بافت های افتاده برداشته می شود. بهترین نتایج با روش لیفت T وارونه حاصل می شود.

این روش از 3 برش تشکیل شده است. یک برش در اطراف آرئول، یک برش دیگر به صورت عمودی از لبه پایینی هاله به سمت زیر سینه و آخرین برش در امتداد ناحیه زیر سینه ایجاد می شود.

لیفت سینه برای چه افرادی مناسب نیست ؟

روش های متفاوت لیفت سینه برای بیشتر شدن سایز سینه مفید نیست. اگر با لیفت انتظار دارید ظاهر سینه ها گردتر شود، باید گفت که لیفت احتمالا شما را نا امید خواهد کرد.

برای بزرگ کردن سینه و به وجود آمدن فرم مناسب می‌توانید عمل لیفت سینه و بزرگ کردن سینه را انجام دهید. ترکیب جراحی لیفت سینه و جراحی کوچک کردن سینه را برای افرادی که می خواهند سینه های کوچکتری داشته باشند توصیه می شود.

اگر می خواهید باردار شوید، بهتر است لیفت را به تعویق بیندازید. در دوران بارداری سینه ها آویزان می شوند و اثر لیفت از بین می رود. قبل از هر اقدامی حتما با پزشک مشورت کنید. در جلسه مشاوره در مورد انتظارات خود و نتیجه مطلوب با پزشک گفت و گو کنید. لیفت سینه امکان دارد گزینه مناسبی برای شما نباشد.

روش انجام عمل لیفت سینه

مراحل عمل جراحی لیفت سینه

عمل جراحی لیفت سینه مراحلی دارد که مراجعه کنندگان باید این مراحل را پشت سر بگذارند. در ادامه با مراحل عمل جراحی لیفت سینه آشنا می شوید :

بیهوشی :

بیهوشی برای انواع جراحی ها نیاز است و زیر نظر جراح و متخصص بیهوشی انجام می شود. بسته به شرایط بیمار و توجه به اطلاعات و سوابق پزشکی، فرد بیهوش می شود و تحت بیهوشی عمومی یا تزریق داخل وریدی عمل می شود.

انسزیون ها :

3 راه کار برای انجام انسزیون وجود دارد. برش اطراف هاله تیره نوک سینه، برش به شکل عمود از هاله نوک سینه به طرف کریز سینه، از هاله نوک سینه به طور عمودی به طرف کریز سینه و یک برش افقی در امتداد کریز خورده می شود.

فرم دهی سینه ها :

پس از برش، ابتدا بافت سینه به سمت بالا کشیده می شود. نوک پستان و هاله تیره نوک پستان در محل اصلی یا بالاتر قرار می گیرند. در افرادی که هاله نوک سینه بزرگی دارند، مقداری از آن بریده شده و کوچکتر می شود. سپس با برداشتن پوست اضافی سینه، خاصیت ارتجاعی آن جبران می شود.

بستن هاله نوک سینه :

پس از تمام شدن فرم دهی سینه و ترمیم پوست باقی مانده از ناحیه برش، آن را می بندند. اکثر برش های ایجاد شده در جراحی لیفت سینه ناپدید می شوند.

بانداژ :

پس از جراحی لیفت سینه، جراح سینه ها را پانسمان می کند. استفاده از بانداژ الاستیک کشی یا سوتین های طبی توصیه شده توسط جراح ضروری است. استفاده از بانداژ و سوتین طبی برای کم شدن تورم ضروری است. نتیجه جراحی لیفت سینه بعد از تمام شدن جراحی دیده می شود. اما پس از پایان تورم و کبودی هنگام جراحی، نتیجه جراحی به طور کامل قابل مشاهده است.

عمل لیفت سینه چه نتایجی دارد ؟

نتایج جراحی لیفت سینه پس از عمل مشخص می شود و بیمار تغییر را در سینه های خود احساس می کند. تمام نکات و مراقبت های ذکر شده توسط پزشک سینه باید رعایت شود تا در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه مشاهده شود.

عواملی مثل سن یا تغییر وزن می تواند بر بافت سینه حتی پس از جراحی تاثیر بگذارد. اما میزان تغییرات بسیار کمتر از تغییرات قبل از جراحی است.

هزینه لیفت سینه در زعفرانیه

هزینه لیفت سینه در زعفرانیه به عوامل متفاوتی بستگی دارد. روش های لیفت غیر جراحی هزینه کمتری دارند. اما باید در نظر داشت که این روش ها موقتی هستند و در دراز مدت هزینه های زیادی را به همراه دارند.

در مورد هزینه لیفت سینه در زعفرانیه نمی توان قیمت دقیقی را مشخص کرد. هزینه لیفت سینه در زعفرانیه بستگی به تجربه جراح، مرکز جراحی و هزینه دستیاران جراح دارد. منطقه جغرافیایی در قیمت گذاری تاثیر زیادی دارد.

لیفت سینه یک عمل زیبایی به حساب می آید. به همین خاطر بیمه درمانی هزینه آن را پوشش نمی دهد. برای جراحی هایی که با نظر پزشک انجام می شود می توان از خدمات بیمه ای استفاده کرد. اما لیفت در قسمت های مختلف بدن فقط جنبه زیبایی دارد و توسط پزشک توصیه نمی شود.

بعد از عمل لیفت سینه چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

لیفت سینه برای بالا بردن سینه و فرم و زیبایی بیشتر آن انجام می شود و هر جراحی دوران نقاهت خاص خود را دارد و مراقبت های بعد از لیفت سینه است که باعث می شود سینه شما هر چه سریعتر بهتر شود. به همین خاطر باید مراقبت های بعد از عمل لیفت سینه را جدی بگرید و آن ها را به خوبی انجام دهید. در ادامه به مراقبت های بعد از عمل لیفت سینه می پردازیم :

 • بهتر است هنگام استحمام از یک همراه کمک بگیرید تا استحمام برایتان راحت شود.
 • در 2 روز اول پس از جراحی لیفت سینه از حمام کردن خودداری کنید
 • از تماس با آفتاب و آفتاب گرفتن پرهیز کنید.
 • هنگام خواب طوری دراز بکشید که سرتان بالاتر از سایر قسمت های بدن باشد تا فشاری به بدنتان وارد نشود.
 • بهتر است مراقب زخم های خود باشید و از دستکاری آن ها خودداری کنید.
 • بعد از 2 هفته می توانید از سوتین های ورزشی استفاده کنید.
 • بهتر است محل جراحی را به طور مداوم ضد عفونی کنید، می توانید آن را با دستمال تمیز ضدعفونی کنید.
 • ناحیه اطراف زخم خود را نرم نگه دارید.
 • بعد از 2 روز می توانید استحمام کنید، در واقع زمانی است که دستگاه تخلیه خون و مایعات متصل به بدن خارج می شود.
 • استفاده از سوتین طبی تا 2 ماه و هر روز ضروری است
 • استفاده از استخرها و وان های عمومی تا 2 ماه ممنوع است.
 • استفاده از سوتین با فنر یا سیم ممنوع است.

آیا امکان ترکیب جراحی لیفت سینه و بزرگ کردن سینه وجود دارد؟

در برخی موارد ممکن است، بیمار با انجام جراحی لیفت به نتایج دلخواه نرسد. اگر مراجعه‌کننده بخواهد، سایز سینه‌ها افزایش پیدا کند یا فرم آن حجیم‌تر شود، جراح زیبایی هر دو جراحی لیفت سینه و پروتز سینه را ترکیب می‌کند. در حین جراحی سینه برای افزایش سایز آن، پروتزهایی در سینه قرار می‌گیرد. در این حالت با یک عمل هر دو مشکل برطرف می‌شود. لیفت سینه به بالا رفتن سینه‌ها کمک می‌کند و در افزایش یا کاهش سایز سینه تاثیری ندارد.

یکی از مهمترین عوامل برای خانم ها است به دلیل این که شما با لیفت سینه می توانید مشکل افتادگی سینه خود را حل کنید. که این نوع لیفت با روش های مختلف انجام می شود مثلا لیفت سینه با جراحی، لیفت سینه با نخ، استفاده از کرم و چسب های لیفت سینه و عمل لیفت سینه است.

هزینه لیفت سینه در زعفرانیه

کلام آخر

قبل از انجام عمل لیفت سینه سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیفت سینه در زعفرانیه را انتخاب کنید. از افراد با تجربه مشورت بگیرید و سعی کنید مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *