بهترین جراح تخلیه چربی شکم در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح تخلیه چربی شکم در تهران آشنا کنیم. جراحی لاغری روشی موثر برای جراحی شکم و پهلو است. در واقع ممکن است پس از یک دوره ورزش و رژیم، قسمت های مختلف بدن وزن کم کنند، اما هنوز مقداری چربی در شکم و پهلوها باقی می ماند. همچنین، شکم می تواند شل و آویزان شود، که همچنین باعث می شود فرد بسیار نامتناسب به نظر برسد. بسیاری از افراد دارای اضافه وزن به خوبی می دانند که از دست دادن حتی یک کیلوگرم چربی اضافی از طریق رژیم غذایی و ورزش چقدر دشوار است. اما پس از چندین دوره پرهیز و انجام انواع فعالیت های بدنی و ورزشی، چربی شکم و پهلو همچنان سر جای خود باقی مانده است. در چنین شرایطی جراحی شکم و پهلو بهترین گزینه است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح تخلیه چربی شکم در تهران با ما همراه باشید.

جراحی تخلیه چربی شکم چگونه است؟

روش زیبایی لیپوساکشن یا اصلاح بدن عنوانی کلی است که برای روش های حذف چربی استفاده می شود. از آنجایی که از این روش برای فرم دادن و زیبایی اندام استفاده می شود، به آن کانتورینگ بدن می گویند. جدیدترین روش برای از بین بردن چربی شکم یا فرم دادن به شکم و پهلو با روش های مختلفی قابل انجام است. هر روش با دستگاه خاصی انجام می شود که اساس کار اکثر این دستگاه ها تخریب بافت های چربی و استخراج آن ها می باشد.

ناگفته نماند که از بافت های چربی به دست آمده از روش های حذف چربی می توان برای تزریق و زیبایی سایر قسمت های بدن استفاده کرد. البته اگر حذف چربی با موفقیت و بدون آسیب رساندن به سلول های چربی انجام شده باشد، می توان از چربی حذف شده برای افزایش حجم اندام های مورد نظر برای تعادل بهتر و شکل فیزیکی بهتر استفاده کرد.

جراحی تخلیه چربی شکم چگونه است ؟

انواع روش های تخلیه چربی شکم

روش هایی برای تخلیه چربی شکم وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

تخلیه چربی شکم با روش تومسنت 

رفع چربی شکم و پهلو با روش تامسنت یکی از متداول ترین روش ها برای فرم دادن به شکم و پهلو است. در طی این روش، محلول استریل متشکل از آب و نمک به چربی انباشته شده تزریق می شود. البته قبل از استفاده از این محلول برای تسهیل فرآیند استخراج چربی، لیدوکائین به بدن تزریق می شود تا ناحیه تحت درمان بی حس شود. تزریق داروی دیگری به نام اپی نفرین به باریک شدن رگ های خونی در ناحیه تحت درمان کمک می کند. در نهایت، همه این موارد به سفت شدن و کمی متورم شدن ناحیه تحت درمان کمک می کند تا عمل راحت تر انجام شود.

علاوه بر این، انقباض رگ های خونی در ناحیه باعث کاهش خونریزی و در نتیجه کبودی بعد از عمل می شود. پس از تزریق محلول مذکور باید برش های زیادی در ناحیه تحت درمان ایجاد شود. لوله نازک دستگاه لیپوساکشن از طریق این برش های کوچک وارد بدن می شود. کانولا نامی است که به این لوله دادند. کانولا به پمپ خلاء متصل می شود و با کمک مکش باعث حرکت بافت چربی تخریب شده به داخل محفظه دستگاه می شود. در حین تخلیه چربی شکم و پهلو با روش تامسنت صدمات بسیار کم است و بنابراین عوارض بسیار کمی خواهد داشت.

تخلیه چربی شکم به روش لیزر 

استفاده از لیزر جدیدترین روش برای از بین بردن چربی شکم است. برداشتن چربی های شکم و پهلوها با استفاده از لیزر روش موثر دیگری است که برای فرم دادن به شکم و پهلو استفاده می شود. در این روش از نور لیزر پر انرژی برای تخریب بافت چربی و استخراج آن استفاده می شود. برای انجام لیپوساکشن با روش LAL باید فیبر لیزری از طریق یک برش کوچک به زیر پوست وارد شود. این فیبر لیزر امولسیون کننده و از بین برنده چربی های رسوب شده است. چربی های تخریب شده از طریق کانول دستگاه به محفظه مخصوص منتقل می شود.

تخلیه چربی شکم به روش امواج اولتراسوند 

استفاده از امواج اولتراسوند برای برداشتن چربی از ناحیه شکم و پهلو یکی از قدیمی ترین روش های لیپوساکشن است. برای از بین بردن چربی شکم و پهلو، میله ای فلزی زیر پوست شکم و پهلو قرار داده می شود. امواج اولتراسونیک تولید شده باعث ارتعاش و تخریب بافت چربی می شود. با شکستن سلول‌های چربی، تخلیه آن‌ها راحت‌تر امکان‌پذیر خواهد بود. روش VASER در دستگاه های جدیدتر UAL استفاده می شود. این کار منجر به تغییر در ظاهر پوست و آسیب به پوست در اثر ترشح چربی ها با شدت کمتر می شود.

تخلیه چربی به روش PAL

هنگام برداشتن چربی شکم و پهلو با روش PAL، یک کانولا در ناحیه مورد نظر قرار می گیرد و با حرکت سریع رفت و برگشت، بافت چربی را از بین می برد. لرزش و از بین بردن سلول های چربی به بیرون کشیدن آن ها از زیر پوست کمک می کند. روش PAL به بیمار کمک می کند تا درد کمتری را احساس کند. علاوه بر این دقت پزشک در این روش بالاست و بنابراین نتیجه عمل راضی کننده خواهد بود. روش جدید از بین بردن چربی شکم با روش PAL عموماً برای افرادی مناسب است که مقدار زیادی چربی انباشته شده دارند و یا قبلاً لیپوساکشن شدند.

انواع روش های تخلیه چربی شکم

تخلیه چربی به روش لیپوماتیک

روش لیپوماتیک با استفاده از دستگاه ارتعاشی انجام می شود. امواج ارتعاشی ایجاد شده توسط این دستگاه فرکانس پایینی دارد. این امواج چربی های ناحیه تحت درمان را ذوب کرده و از بدن خارج می کنند. اساساً دستگاه لیپوماتیک ابتدا چربی های سفت شده را امولسیون کرده و سپس آن ها را ساکشن می کند. یکی از مهمترین مزیت های روش لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر حفظ شادابی بدن و پوست شکم و پهلو می باشد. از دیدگاه پزشکان، استفاده از روش لیپوماتیک برای رفع چربی بازو، شکم، پهلو، ران، سینه، باسن و گردن گزینه بسیار مناسبی است. وجود برخی بی نظمی ها در توده چربی ناحیه تحت درمان طبیعی است. این چربی ها تا مدتی پس از جراحی در جای خود باقی خواهند ماند.

چه افرادی برای جراحی تخلیه چربی مناسب هستند؟

روش های حذف چربی شکم و پهلو بر اساس نیاز بیمار انتخاب می شوند. اصولاً جراح باید ابتدا تمام مدارک پزشکی و وضعیت پزشکی افراد را بررسی کند. سپس بسته به شرایط بیمار باید از بهترین روش برای رفع چربی شکم و پهلو استفاده کند. شرایط کلی استفاده از روش جدید از بین بردن چربی های شکم این است که سن فرد بالای 18 سال باشد. فرد باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد و مشکل پزشکی خاصی نداشته باشد. یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد این است که این نوع جراحی با بی حسی موضعی و از طریق داروهای آرامبخش انجام می شود. بنابراین افرادی که به داروهای بیهوشی حساسیت دارند نیز می توانند مزایای حذف چربی شکم را با سرنگ یا دستگاه تجربه کنند.

تخلیه چربی بعد از زایمان

تقریباً بسیاری از زنان پس از تغییرات بدنی در دوران بارداری و زایمان از افتادگی پوست و شکم رنج می برند. اکنون میزان چربی بعد از زایمان در برخی دیگر بسیار زیاد است و رژیم غذایی و ورزش موثر نیست، بنابراین این افراد مجبورند برای زیباسازی بدن و لاغری شکم و پهلو از روش های جراحی استفاده کنند. انتخاب بهترین روش جراحی برای کاهش وزن بعد از زایمان باید توسط پزشک انجام شود.

قبل از جراحی تخلیه چربی شکم چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

کانتورینگ شکم و پهلو، مانند جراحی چاقی، باید زیر نظر یک پزشک متخصص انجام شود. بنابراین اولین قدم در جراحی لیپوساکشن با هر روش حذف چربی، انتخاب بهترین جراح لاغری است. در مرحله بعد، بیمار باید در طول یک جلسه در مورد اهداف لیپوساکشن با پزشک صحبت کند. در جلسه مشاوره سوابق پزشکی بیمار و امکان انجام پیکرتراشی شکم و پهلو برای وی بررسی می شود. لازم است پزشک قبل از انجام عمل چربی برداری تمامی نکات را برای بیمار توضیح دهد.

بیمار باید دید واقع بینانه ای از نتیجه عمل حذف چربی داشته باشد. برخی از مهمترین موضوعاتی که در این جلسه باید مورد بحث قرار گیرد عبارتند از وجود انواع آلرژی و یا جراحی‌های قبلی، وجود بیماری‌های زمینه‌ای نظیر فشار خون و دیابت، مصرف انواع دارو‌ها و مکمل‌های غذایی نظیر ویتامین‌ها و دارو‌های بدون نسخه، مصرف مواد اعتیاد‌ آور، سیگار و الکل، بررسی نواحی مورد نظر برای درمان.

افرادی که قصد تخلیه چربی شکم را با سرنگ یا سایر روش های پیکرتراشی بدن دارند، باید قبل از انجام این گونه جراحی ها تصمیم خود را در مورد لاغری و کاهش وزن داشته باشند. اگر بنا به دلایلی جراحی اسلیو معده یا بای پس معده به شما توصیه شده است، باید اجازه دهید دوره نقاهت به طور کامل کامل شود، سپس تحت نظر پزشک می توانید با آخرین روش تخلیه شکم، درمان را ادامه دهید.

پوشیدن گن بعد از تخلیه چربی

برای جلوگیری از عوارض ناشی از تخلیه چربی با روش های مختلف، پوشیدن لباس مجلسی ضروری است. اهمیت استفاده از گن بعد از رفع چربی بسیار بالاست و دوره نقاهت را برای فرد کاهش می دهد. پوشیدن جین باعث تجمع رگ های خونی در زیر پوست می شود و در نهایت هیچ عفونتی برای فرد ایجاد نمی شود. فرد برای تهیه هر نوع ژن باید دقیقاً از تجویز پزشک متخصص استفاده کند.

انواع روش های تخلیه چربی شکم

نتیجه تخلیه چربی چقدر ماندگاری دارد؟

سلول های چربی در طی مراحل حذف به طور کامل از بین می روند. اما با گذشت زمان، بدن می تواند سلول های چربی جدید را بازسازی کند و قسمت های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار دهد. برای ماندگاری بیشتر نتایج، باید رژیم غذایی غنی از پروتئین های بدون چربی، میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و لبنیات کم چرب داشته باشید. ورزش تاثیر بسزایی در حفظ فرم جدید بدن دارد. ماندگاری نتیجه به عوامل مختلفی از جمله مهارت پزشک، ناحیه تحت درمان، وضعیت جسمانی فرد، تغذیه و سبک زندگی بستگی دارد. بنابراین نمی توان زمان خاصی را برای نتیجه چربی سوزی دائمی در نظر گرفت.

کاربرد های تخلیه چربی

حذف چربی را می توان برای قسمت های مختلف بدن انجام داد. کسانی که به وزن ایده آل نزدیک هستند می توانند از این روش برای بهبود ظاهر خود استفاده کنند. البته، شما باید انتظارات واقعی چربی سوزی داشته باشید. مثلا لیپوساکشن دهان سلولیت را از بین نمی برد. بنابراین قبل از انجام عمل حتما با پزشک خود مشورت کرده و هدف و انگیزه خود را برای کاهش چربی به او بگویید. در ادامه با کاربرد های تخلیه چربی آشنا می شوید :

تخلیه چربی صورت

حذف چربی صورت به منظور بهبود انحنای صورت، آشکارسازی برآمدگی های گونه، کاهش حجم لب و به طور کلی زیبا و شاداب جلوه دادن صورت انجام می شود. کسانی که صورت و لب های پر دارند بیشتر از بقیه از این روش زیبایی استفاده می کنند. با استفاده از این روش می توانید گونه ها، خط فک و چانه خود را فرم داده و آن ها را ظریف تر کنید.

تخلیه چربی شکم

شکم محل مناسبی برای ذخیره چربی است. برای آب کردن چربی های شکم، باید رژیم غذایی را دنبال کنید و به طور منظم ورزش کنید. با این حال، چربی هایی در ناحیه شکم وجود دارند که به راحتی از بین نمی روند. از بین بردن چربی های شکمی راه حل این مشکل است. کسانی که بیش از 30 درصد اضافه وزن ندارند، می توانند بهترین نتایج را از روش حذف چربی شکم ببینند.

تخلیه چربی اعضای بدن

اگرچه از بین بردن چربی های صورت و شکم محبوب ترین عمل های زیبایی هستند، اما می توانید با استفاده از این روش، چربی های سایر قسمت های بدن را از بین ببرید. پهلوها، بازوهای زیر چشم و ران ها از جمله قسمت های مختلف بدن هستند که توانایی تخلیه چربی را دارند.

تخلیه چربی تزریق شده

تزریق چربی یکی از روش های زیبایی است که برای جوان سازی صورت استفاده می شود. برخی افراد از تزریق چربی برای رفع سیاهی زیر چشم، فرم دادن به گونه ها و چانه و به طور کلی جوان سازی صورت استفاده می کنند. زمانی که فرد از نتیجه تزریق چربی راضی نیست، می تواند برای تخلیه چربی تزریق شده با پزشک مشورت کند.

بهترین جراح تخلیه چربی شکم در تهران

بهترین جراح تخلیه چربی شکم در تهران دارای ویژگی هایی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

  • آگاه کردن بیمار از خطرات احتمالی و عدم جراحی در صورت نیاز نبودن به عمل یا مضر بودن آن
  • داشتن تحصیلات بالا در حوزه جراحی پلاستیک
  • صبوری و حوصله در پاسخگویی به سوالات بیمار و راهنمایی او قبل و بعد از جراحی
  • داشتن نمونه کارهای موفق بسیار در حوزه جراحی شکم
  • متعهد بودن به اخلاق حرفه ای و اولویت قرار دادن سلامت بیمار برای جراحی
  • داشتن مهارت و تجربه بالا در انجام جراحی ابدومینوپلاستی
  • آگاهی داشتن به علوم روز زیبایی شناسی و تکنیک های نوین جراحی

برای آشنا شدن با بهترین دکتر کوچک کردن شکم در تهران به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

بهترین جراح تخلیه چربی شکم در تهران

لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوماتیک چگونه است؟

لیپوماتیک یکی از جدیدترین و کارآمدترین روش‌ها برای لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی است. هنگام انجام جراحی شکم، برای خارج کردن چربی اضافی از نواحی بالایی شکم، پهلوها و پشت کمر، می‌توان از تکنیک‌های مختلف لیپوماتیک استفاده کرد. درواقع لیپوماتیک نوعی روش لیپوساکشن بدون درد و عوارض زیاد است. دستگاه لیپوماتیک، یک موتور بادی دارد که هوای فشرده تولید می‌کند. این هوای فشرده به کانولا منتقل می‌شود و حرکات مختلفی را در آن ایجاد می‌کند.

در روش لیپوماتیک از شکاف ایجاد شده در شکم و یا ایجاد چند شکاف کوچک در پهلوها، می‌توان به بافت‌های چربی زیر پوست دسترسی یافت. سپس با کمک لوله‌های بلند و باریکی که کانولا نام دارد، بافت‌های چربی را خورد کرد و سپس بیرون کشید. کانولا درواقع همان لوله استیل بلند و باریکی است که وارد بدن می‌شود تا چربی‌ها را خورد کند و بیرون بمکد. با کمک خورد کردن بافت‌های چربی و خارج کردن آن از زیر پوست، می‌توان پهلو‌ها را لاغر کرد.

برای لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوماتیک، نخست شکاف‌های کوچکی در ناحیه شکم، پهلوها، پشت و یا اطراف ناف ایجاد می‌شود. سپس لوله کانولا وارد بدن می‌شود. لوله کانولا پس از ورود به زیر پوست، با حرکت در سه جهت افقی، عمودی و همچنین دوران و چرخش حول محور خود، بافت‌های چربی را به ذرات کوچک تبدیل می‌کند. سپس مانند یک جاروبرقی قدرتمند بافت چربی را بیرون می‌کشد. باید گفت که در کنار عمل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک به کار گرفته می‌شود. ترکیبی از این دو روش، یک جراحی شکم و پهلوی کارآمد و نتیجه بخش خواهد بود.

لاغری سریع با لیپوساکشن چگونه صورت می‌گیرد؟

لیپوساکشن شکم و معده به بیهوشی عمومی نیازی ندارد. با این که در گذشته چنین نبوده، اما امروزه برای تمام نواحی بدن صادق است. در واقع، هنوز جراحانی هستند که انجام روش قدیمی با استفاده از بیهوشی عمومی را ترجیح می‌دهند، به خصوص زمانی که در مورد شکم صحبت می‌کنیم. چه جراح شما فقط از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی استفاده کند، احتمالاً از روش تامسنت استفاده خواهد کرد که برای سال‌ها استاندارد طلایی برای لیپوساکشن ایمن و مؤثر بوده است.

روش تامسنت لیپوساکشن شکم، شامل پر کردن ناحیه چربی بین پوست و حفره شکم با ماده‌ای است که به آن مایع تومسنت، مخلوطی از سالین و اپی نفرین، با بی کربنات سدیم به عنوان بافر گفته می‌شود. اگر جراح شما لیپوساکشن شکم را با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام دهد، داروی بی‌حس کننده لیدوکائین را نیز به مایعات اضافه خواهد کرد. این دارو به جراحان اجازه می‌دهد تا بدون بیهوشی کامل بیماران، روش لیپوماتیک را بر روی آنها انجام دهند و خطرات ناشی از بیهوشی عمومی را کاهش ‌دهند و در کل این روش را ایمن‌تر می‌کند.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *