بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه آشنا کنیم. داشتن اندام متناسب، شکمی صاف با پوستی سفت آرزوی هر فردی است. امروزه با پیشرفت روش های جدید می توان به راحتی به این هدف دست یافت. یکی از راه های رفع چاقی موضعی در ناحیه شکم، ابدومینوپلاستی است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه با ما همراه باشید.

ابدومینوپلاستی چیست ؟

ابدومینوپلاستی یک درمان کلینیکی و جراحی است، بنابراین برای داشتن شکمی صاف و متناسب باید در انتخاب این روش دقت کنید. در این جراحی با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت شدن عضلات دیواره شکم، ناحیه شکم صاف و بدون برآمدگی و چین خوردگی می شود.

می توانید با این جراحی لیپوساکشن را برای برداشتن چربی های شکم انتخاب کنید، لیپوساکشن مشابه لیپوساکشن نیست و با آن متفاوت است. زیرا هدف از لیپوساکشن فقط حذف چربی است و در طی آن شلی پوست یا عضلات شکم ترمیم نمی شود. حتی ممکن است بعد از لیپوساکشن پوست به خوبی منقبض نشود و به حالت اولیه خود برگردد اما در ابدومینوپلاستی معمولاً ظاهر شکم تغییر می کند و این ناحیه نازک و زیباتر می شود.

در حین عمل، عضلات شکم سفت می شوند، پوست شل و چربی اضافی برداشته می شود، شکل کلی شکم بیرون زده اصلاح می شود و ناحیه شکم زیباتر به نظر می رسد. در جراحی شکم، ناحیه شکمی که به دلیل افزایش یا کاهش وزن، بارداری یا از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست شکل اولیه خود را از دست داده است، می تواند بافت سفت و متناسب خود را بازیابد.

در طی این فرآیند چین های اضافی پوست و چربی های سرسخت از بین رفته و در نتیجه زیبایی و جوانی به این ناحیه از بدن باز می گردد. جراحی ابدومینوپلاستی با هدف برداشتن چربی و پوست اضافی از قسمت تحتانی معده، پایین شکم، پهلوها و کمر به منظور ایجاد اندامی باریک تر و خوش فرم تر است. در طی این جراحی عضله اصلی شکم و همچنین عضلات ضعیف یا منزوی که در دوران بارداری کشیده شده یا تغییر شکل دادند به حالت اولیه باز می گردند.

بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه

انواع ابدومینوپلاستی و روش انجام آن

بسته به هدف شما، این عمل می تواند از یک ساعت تا پنج ساعت طول بکشد. وضعیت جسمانی یکی از عواملی است که در تعیین نحوه انجام جراحی به صورت سرپایی یا بستری نقش دارد. در ادامه با انواع ابدومینوپلاستی آشنا می شوید :

ابدومینوپلاستی کامل

این گزینه برای افرادی مناسب است که بیشتر به اصلاحات و تغییرات در ناحیه شکم نیاز دارند. در این روش برش در قسمت تحتانی شکم و از طریق استخوان لگن ایجاد می شود. در ابدومینوپلاستی کامل، ناف حرکت داده می شود و پوست به سمت پایین کشیده می شود تا ماهیچه های شکم به صورت عمودی از جناغ سینه تا پایین لگن سفت شوند.

یک برش بزرگ در سر تا سر پایین شکم، به موازات سمت چپ به راست یا بالعکس ایجاد می شود، یک برش دیگر برای آزاد کردن ناف از بافت های اطراف ایجاد می شود، پوست باید از دیواره شکم جدا شود و بعد عضلات شکمی تراز و صاف می شود. مرحله بعد در آوردن چربی ها و پوست های اضافی و تعبیه سوراخ جدیدی برای ناف و قرار دادن آن سر جای خود است.

مرحله بعد کشیدن و به هم رساندن پوست باقی مانده و بخیه کردن آن است. در این عمل حداکثر مقدار اضافی پوست و چربی از شکم خارج می شود. این جراحی برای افرادی که مایل به تغییر فرم گسترده و از بین بردن چاقی ناشی از کاهش وزن زیاد یا حاملگی های متعدد هستند، مفید است.

پزشک در طی عمل پوست و ماهیچه هایی را که نیاز به تغییر شکل و اصلاح دارند مورد جراحی قرار می دهد. همچنین برش هایی در اطراف ناف ایجاد می شود تا بافت اضافی این ناحیه برداشته شود. پس از عمل نیز پزشک لوله هایی را زیر پوست قرار می دهد تا مایع اضافی را از ناحیه عمل شده خارج کند و پس از چند روز آن ها را خارج می کند.

ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی ابدومینوپلاستی

در این روش برش ها کوتاه تر و کوچک تر می شوند. این جراحی اغلب بر روی افرادی که رسوبات چربی و چاقی آن ها زیر ناف است انجام می شود. در طی این روش، ناف احتمالاً حرکت نمی‌کند و پوست شکم بین خط برش و ناف با جراحی برداشته می‌شود. مینی ابدومینوپلاستی شامل مواردی مانند : برداشتن چربی های اضافی، به وجود آمدن برش بزرگی سرتاسر زیر شکم، کشیدن و به هم رساندن پوست دو طرف شکم و بخیه کردن آن، بریدن پوست های اضافی، جدا کردن پوست از دیواره شکمی زیر ناف.

این نوع روش را می توان با آندوسکوپ انجام داد. بسته به شرایط فیزیکی و سایر عوامل، جراحی امکان دارد تا دو ساعت طول بکشد. همانطور که با ابدومینوپلاستی کامل، در ابدومینوپلاستی جزئی، امکان دارد از لوله ها برای برداشتن مایع بافت اضافی در این ناحیه استفاده شود.

مینی ابدومینوپلاستی بر روی برداشتن پوست اضافی در ناحیه زیر ناف تمرکز دارد و بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال فرم دادن و اصلاح فرم زیر شکم خود هستند و نیازی به تقویت عضلات شکم ندارند. در این روش ناف حرکت نمی‌کند و عضلات کمتر سفت می‌شوند، برش‌ها کوچک‌تر می‌شوند و در نتیجه جای زخم کوچک‌تر و دوره نقاهت کوتاه‌تر می‌شود.

ابدومینوپلاستی اطراف شکم

این جراحی در پشت و پهلو های تحتانی انجام می شود و برای افرادی که چاقی آن ها محدود به شکم نیست و شامل پهلو ها و نواحی اطراف آن می شود مناسب است. در صورت وجود چربی اضافی در ناحیه پشت و همچنین شکم، لیپوساکشن پشت یا ابدومینوپلاستی اطراف شکم هر دو گزینه های درمانی مناسبی هستند، اما در روش دوم علاوه بر قابلیت برداشتن چربی های باسن و پشت، پوست اضافی برداشته می شود، در نتیجه فرم بدن بهبود یافته است.

پس از جراحی، برش ها بخیه شده و بانداژ می شوند. پزشک شما امکان دارد از یک باند الاستیک مخصوص برای پوشاندن ناحیه جراحی بعد از عمل استفاده کند. تمام دستورالعمل های جراح خود را در مورد پانسمان و بانداژ مناسب رعایت کنید. پزشک به شما توصیه می کند که چگونه بنشینید یا دراز بکشید تا به کاهش درد بعد از عمل کمک کند.

ابدومینوپلاستی معکوس

با تشخیص پزشک مانند کاهش وزن ناگهانی یا پوست اضافی در قسمت فوقانی شکم، نوع دیگری از این جراحی انجام می شود که به آن ابدومینوپلاستی معکوس می گویند. در این عمل برشی زیر استخوان سینه ایجاد می شود و به جای پایین آوردن پوست به سمت بالا کشیده می شود و بافت اضافی از این ناحیه خارج می شود.

انواع ابدومینوپلاستی و روش انجام آن

ابدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

ابدومینوپلاستی یکی از رایج ترین درمان هایی است که بر روی زنان و مردان انجام می شود، به ویژه آن هایی که بدنشان به دلیل کاهش وزن یا تغییرات دیگری مانند بارداری دچار تغییرات قابل توجهی شده است، زیرا بعد از بارداری یا کاهش وزن بیشتر از ظاهر شل شدن پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم بسیار شایع است. این پوست افتاده می تواند در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم باشد و با این روش ها به راحتی از بین نرود.

افرادی که وزن زیادی از دست دادند و می‌خواهند از شر پوست شل از تغییر وزن خلاص شوند، سالمندانی که ضعف عضلات شکم دارند، زنانی که بعد از بارداری شکل و ناحیه بدن آن ها تغییر کرده است. کسانی که به دنبال رسیدن به اندام ایده آل و اصلاح اندام خود هستند. نتایج جراحی ابدومینوپلاستی نشان دهنده افزایش کنترل و قدرت مثانه و عضلات شکم و کاهش درد کمر است.

البته لازم به ذکر است که اگر خانمی هستید که هنوز قصد بچه دار شدن دارید، امکان دارد این جراحی برای شما مناسب نباشد و احتمالا مجبور شوید آن را به بعد از دوران باروری موکول کنید، زیرا در طی این جراحی ماهیچه ها ی شکم شما سفت خواهند شد و اگر در آینده باردار شوید، این ماهیچه ها می توانند جدا شده و باعث فتق شوند.

همچنین اگر قصد کاهش وزن زیادی دارید، باید منتظر بمانید تا وزن شما تثبیت شود و به مقدار مناسبی برسد و قبل از آن عمل شکم انجام ندهید. جراحی ابدومینوپلاستی باعث ایجاد زخم در ناحیه شکم می شود و این زخم برای مدت طولانی روی پوست باقی می ماند.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است و برای درمان چاقی استفاده نمی شود. در بیشتر موارد این عمل برای خانم هایی انجام می شود که بعد از سزارین فرم طبیعی شکم خود را از دست داده اند و به دنبال بهبود اندام و زیبایی خود هستند. بنابراین اگر در آینده قصد بارداری دارید، تصمیم به کاهش وزن زیادی دارید، شاخص توده بدنی شما بالای 30 است یا بیماری مزمنی دارید، پزشک ابدومینوپلاستی را توصیه نمی کند.

برخلاف ابدومینوپلاستی ، جراحی لیپوساکشن را می توان در نواحی بزرگتر بدن مانند پاها، بازوها، ران ها انجام داد. لیپوساکشن با از بین بردن رسوبات چربی اضافی به بهبود فرم بدن و تغییر شکل این نواحی کمک می کند. این روش درمانی برای رفع چاقی در ناحیه وسیع تری از بدن مناسب است و نتایج آن نسبت به درمان های غیرتهاجمی دائمی تر و قابل پیش بینی تر است.

لیپوساکشن نه جایگزین رژیم غذایی یا ورزش مناسب است و نه درمان موثری برای سلولیت یا افتادگی پوست محسوب می شود. همچنین در لیپوساکشن پوست اضافی برداشته نمی شود اما در ابدومینوپلاستی علاوه بر چربی اضافی، پوست شل و آویزان از بدن خارج می شود.

نحوه انجام جراحی بین این دو روش متفاوت است. در لیپوساکشن پس از بیهوشی، ابتدا برش های کوچکی در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود، سپس یک لوله نازک و توخالی از طریق این برش ها وارد بدن می شود و با ساکشن چربی را از بدن خارج می کند. اگر در ابدومینوپلاستی پس از ایجاد برش در شکم، چربی برداشته شود، پوست اضافی برداشته شود، سپس پوست باقیمانده به هم نزدیک شود و شکم صاف و باریک شود.

قبل از ابدومینوپلاستی چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

اگر فعالیت بدنی دارید و ورزش می کنید، باید به مدت 4 تا 6 هفته از ورزش شدید اجتناب کنید. علاوه بر این، پزشک ممکن است به مدت 1 ماه به شما استراحت دهد تا بهبودی کامل پیدا کنید. قبل از جراحی شکم، پزشک دستورالعمل های قبل از جراحی را به شما می دهد. این دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید تا بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید. توصیه می شود برای انجام عمل ابدومینوپلاستی تا رسیدن به وزن ایده آل صبر کنید.

فردی که برای عمل جراحی شکم ارجاع داده می شود، به طور کلی باید از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشد. زنانی که به دنبال این روش هستند باید پس از زایمان یا زمانی که دیگر قصد بچه دار شدن ندارند به دنبال این درمان باشند تا از کشش بیشتر عضلات شکم در دوران بارداری جلوگیری کنند. دسیگار کشیدن می تواند عوارض بعد از عمل را بیشتر کند و بهبودی را عقب بیندازد. اگر سیگار می کشید، باید برای مدتی آن را ترک کنید. سیگار نکشیدن کافی نیست و باید حداقل 2 هفته قبل از عمل و 2 هفته بعد از عمل از انواع آدامس، چسب های نیکوتینی و سیگار الکترونیکی پرهیز کنید.

مطمئن شوید که وعده های غذایی مناسب و کامل دارید. قبل از عمل سعی کنید زیاد غذای سنگین نخورید زیرا تغذیه خوب نقش مهمی در بهبودی دارد. در مشاوره قبل از عمل، پزشک امکان دارد به شما دستور دهد که مصرف برخی داروها و مکمل های غذایی را برای مدتی قبل و بعد از عمل متوقف کنید. در مورد داروهای مصرفی خود، به ویژه رقیق کننده های خون، به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی مانند جراحی های دیگر دارای مراقبت هایی است که باید آن ها را به خوبی و با دقت انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید. پس از عمل، لوله های مخصوص خروج مایع بافتی از ناحیه شکم تا چند روز در بدن باقی می ماند. پزشک به شما نشان می دهد که چگونه از آن ها مراقبت کنید و چگونه آن ها را تخلیه کنید.

جراح متخصص می تواند آنتی بیوتیک و داروهای رقیق کننده خون را تجویز کند. برای 6 هفته، یک کمربند برای کمک به جلوگیری از مایع اضافی و حمایت از ناحیه عمل شده استفاده می‌کنید. دوره نقاهت برای ابدومینوپلاستی جزئی کوتاه‌تر است، اما همچنان باید حداقل به مدت 6 هفته از فعالیت‌های شدید، از جمله ورزش‌های شدید یا بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید.

بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه

بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه باید ویژگی و خصوصیت هایی داشته باشد تا افراد بتوانند به آن ها اطمینان کامل داشته باشند و نزد ان ها جراحی خود را انجام دهند و نتیجه مناسبی از آن ها بگیرند. در ادامه با ویژگی های بهترین دکتر ابدومینوپاستی در زعفرانیه آشنا می شوید :

  • یکی از ویژگی های بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه میزان تخصص و مهارت پزشک است.
  • داشتن سابقه کاری فراوان از خصوصیات بهترین جراح است.
  • بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه باید ظرافت در انجام عمل داشته باشد.
  • یکی دیگر از خصوصیات بهترین جراح ارتباط خوب و صمیمانه با بیماران است.
  • کمال صداقت و تعهد می تواند یکی دیگر از ویژگی های بهترین دکتر بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه باشد.
  • پزشک باید علم زیباشناسی را بداند.

ابدومینوپلاستی چه عوارضی دارد؟

این جراحی مانند جراحی های دیگر دارای عوارضی است که بعد از مدتی از بین می رود و جای نگرانی نیست. در ادامه با آن آشنا می شوید :

کم شدن احساس پوستی 

در حین جراحی شکم، بسته به تغییرات بافتی، اعصاب ناحیه شکم و در موارد نادر قسمت های بالای ران تحت تاثیر قرار می گیرند. ممکن است در این نواحی کاهش حس یا بی حسی را تجربه کنید. این بی حسی معمولا پس از چند ماه بهبود می یابد.

تجمع مایع زیر پوست

لوله های زهکشی که بعد از جراحی زیر پوست قرار می گیرند، خطر تجمع بیش از حد مایع در زیر پوست را تا حد زیادی کاهش می دهند. پزشک می تواند به صورت دستی این مایعات را با استفاده از سوزن ها و سرنگ های مخصوص خارج کند.

عفونت

در برخی موارد، نواحی در امتداد خط برش به خوبی بهبود نمی یابند یا شروع به جدا شدن می کنند که منجر به مشکلات متعددی مانند عفونت می شود، به همین دلیل پزشک برای کاهش خطر عفونت، در حین و بعد از عمل، آنتی بیوتیک تجویز می کند.

عوامل تاثیر گذار بر انتخاب روش جراحی شکم

دو عامل بسیار مهم در تعیین روش جراحی شکم نقش بسزایی دارد، یک عامل میزان شلی و افتادگی پوست و دومین عامل میزان چربی های زیر پوست می باشد. این دو عامل جراح را راهنمایی می کند تا کدام نتیجه را بگیرد؛ در صورتی که فردی تنها تجمع چربی بدون شلی و ترک های پوستی داشته باشد این گونه افراد با چنین شرایطی کاندید مناسب جراحی لیپوماتیک می باشند.

معمولا افرادی که بارداری نداشته و نوسانات حجمی زیاد نداشتند این حالت رخ می دهد که فرد کاندید لیپوماتیک خواهد بود. اما اگر فرد شلی پوست با ترک های واضح بارداری داشته باشد؛ این افراد کاندید مناسب برای جراحی باز یا ابدومینوپلاستی خواهد بود. البته اگر فردی افتادگی شدید پوست و تجمع چربی زیر پوست داشته باشد در روش باز به صورت همزمان از لیپوماتیک استفاده می شود.

بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه

کلام آخر

قبل از انجام جراحی سعی کنید بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه را انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و سعی کنید از افرادی که قبلا این جراحی را انجام دادند پرس و جو کنید و با آگاهی دست به انجام این جراحی بزنید. همچنین شما می توانید برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیپوساکشن در زعفرانیه به سایت مربوطه مراجعه فرمایید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *