ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر لیفت سینه در تهران آشنا کنیم. برای بسیاری از زنان، افتادگی سینه چندان خوشایند نیست. به همین دلیل وقتی سینه هایشان به دلیل سن، بارداری، شیردهی یا هر دلیل دیگری شکل طبیعی خود را از دست می دهد، به دنبال راهی مطمئن برای سفت کردن و بلند کردن سینه ها می گردند. لیفت سینه یک روش جدید و ایمن برای بازگرداندن فرم طبیعی سینه ها است که می تواند به روش های مختلف انجام شود. برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت سینه در تهران با ما همراه باشید.

لیفت سینه چیست ؟

لیفت سینه برای بالا بردن سینه های افتاده استفاده می شود. این یک روش کم تهاجمی است که برای رفع افتادگی سینه ها و سفت کردن پوست این ناحیه استفاده می شود. نتیجه لیفت سینه سینه هایی با شکل مطلوب است. لیفت سینه با روش های مختلفی امکان پذیر است و هر سال تقاضا برای این عمل زیبایی بیشتر می شود. با استفاده از لیفت می توان افتادگی سینه ها را کاهش داد تا نوک پستان در موقعیت بالاتری قرار گیرد. برخی از افراد حتی تمایل دارند اندازه آرئول ها را در طول عمل لیفت سینه کم کنند تا با شکل جدید سینه ها سازگاری داشته باشند.

لیفت سینه چیست ؟

دلایل افتادگی سینه :

با بیشتر شدن سن سینه ها آویزان شده و سفتی و فرم خود را از دست می دهند. دلایل افتادگی سینه ها متفاوت است. برخی از دلایل عبارتند از :

بارداری :

در قفسه سینه رباط هایی به نام رباط های کوپر وجود دارد که سینه ها را بالا نگه می دارد. در دوران بارداری، این رباط ها با پر شدن و سنگین شدن سینه ها کشیده می شوند. این کشش بعد از بارداری باعث افتادگی سینه ها می شود. مهم نیست که بعد از بارداری شیر می دهید یا نه. در هر صورت، افتادگی در سینه ها اتفاق می افتد.

نوسانات وزن :

تغییر وزن می تواند باعث کشیدگی پوست سینه ها و در نتیجه از دست دادن خاصیت ارتجاعی سینه ها شود.

گرانش زمین :

با گذشت زمان، جاذبه زمین باعث کشیده شدن سینه ها و افتادگی رباط های سینه می شود. با بیشتر شدن سن طبیعی است.

لیفت سینه چه روش هایی دارد ؟

لیفت سینه به دو روش جراحی و غیر جراحی انجام می شود. جراحی لیفت سینه پوست اضافی را برداشته و با برداشتن افتادگی سینه، سینه را سفت می کند. البته بسیاری از بیماران به دلیل عوارض کمتر و دوره نقاهت، روش های غیر جراحی را انتخاب می کنند. در روش‌های لیفت سینه بدون جراحی، هیچ برشی روی سینه ایجاد نمی‌شود و نیازی به بی‌حسی نیست.

بدون شک روش های غیر  جراحی ایمن تر هستند و عوارض جانبی بسیار کمتری دارند. برای انتخاب بهترین روش لیفت سینه، با یک متخصص پوست با تجربه مشورت کنید و انتظارات خود را از عمل زیبایی با او در میان بگذارید. در ادامه با انواع لیفت سینه آشنا می شوید :

لیفت سینه با نخ :

در روش لیفت سینه با نخ، پوست اطراف سینه ها توسط نخ های مخصوص بالا کشیده می شود. در این روش از سیم خاردارهای کوچک استفاده می شود. جراح زیبایی نخ ها را با استفاده از سوزن زیرپوستی وارد بافت پوست می کند سپس نخ ها سفت می شوند. جراح سیم ها را به سمت بالا و نزدیک به استخوان ترقوه می کشد. در این روش هیچ بریدگی یا زخمی ایجاد نمی شود. نخ ها بعد از یک تا دو سال جذب می شوند و نیاز به تعمیر دارند.

لیفت سینه با تزریق ژل :

از ژل های لیفتینگ برای لیفت سینه با تزریق ژل استفاده می شود. این ژل ها حاوی هیالورونیک اسید بوده و دارای برندهای مختلفی هستند. Juvéderm و Restylane دو برند معروف ژل مناسب برای لیفت سینه هستند. علاوه بر این ژل ها، نوع دیگری از ژل برای لیفت سینه رایج است. ژل اسکالپترا بر پایه پلی لاکتیک اسید ساخته شده و بدن را برای تولید کلاژن تحریک می کند. البته هیچ یک از این فیلرها برای تزریق در ناحیه سینه مورد تایید FDA قرار نگرفته است.

چند ماه طول می کشد تا نتیجه تزریق ژل را ببینید. فیلرهای پوستی روشی غیر تهاجمی هستند و عوارض جانبی بسیار کمی دارند. اما از آنجایی که امکان مطالعات طولانی مدت در مورد اثربخشی آن وجود ندارد، برخی از پزشکان این روش را درمان مناسبی برای لیفت سینه نمی دانند. برای ایجاد یک نتیجه ایده آل، جراح چندین روش لیفت سینه را به صورت ترکیبی ارائه می دهد.

لیفت سینه به روش caci :

این روش در ابتدا برای درمان آسیب های عضلانی مورد استفاده قرار گرفت. در لیفت سینه Caci، عضلات قفسه سینه هدف قرار می گیرند. جراح با استفاده از یک دستگاه دستی، تکانه های الکتریکی را به عضلات اطراف قفسه سینه منتقل می کند. در نتیجه عضلات سینه تحریک و سفت می شوند. پایداری این روش بلند مدت است. این روش مانند سایر روش های عضله سازی به زمان استفاده از دستگاه و فرکانس ارسالی بستگی دارد. جراح امکان دارد استفاده از دستگاه Caci را چندین بار در هفته به مدت چند هفته تجویز کند تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

لیفت سینه چه روش هایی دارد ؟

لیفت سینه با پلاسما :

این روش یک فناوری جدید سفت کردن سینه محسوب می شود. برای لیفت سینه، انرژی پلاسمای سرد به لایه های پوست منتقل می شود. این انرژی باعث انقباض پوست شده و به تولید کلاژن جدید کمک می کند.با این روش اثرات جوان سازی در ناحیه مورد نظر مشاهده می شود. در لیفت سینه با پلاسما دستگاه مانند روش ترماژ روی پوست قرار می گیرد و انرژی پلاسما باعث سفت شدن سینه ها می شود. نتایج را می توان پس از لیفت پلاسما مشاهده کرد. اما نتایج اصلی بعد از چند ماه و تولید کلاژن جدید دیده می شود.

لیفت سینه با لیزر درمانی :

لیزر درمانی با ایجاد پرتوهای انرژی قدرتمند، سلول های مرده پوست را از بین می برد و تولید کلاژن را تحریک می کند. لیزر درمانی برای از بین بردن چین و چروک های عمیق، لکه های پوستی و اسکار بسیار مفید است. با بیشتر شدن تولید کلاژن، خاصیت ارتجاعی پوست در ناحیه قفسه سینه افزایش می یابد.

لیفت در این روش موقتی و جزئی خواهد بود. برای ایجاد نتیجه مطلوب نیاز به درمان های تکراری است. رباط های قفسه سینه مانند وریدهای صورت نیستند. به همین دلیل، نتیجه لیفت سینه به خوبی لیفت صورت با لیزر درمانی نخواهد بود. برای اصلاح افتادگی سینه ها با متخصص پوست یا جراح پلاستیک مشورت کنید.

لیفت سینه با ترماژ :

روش دیگر برای تحریک کلاژن در این ناحیه لیفت سینه با ترماژ است. در این روش از امواج رادیویی برای سفت کردن الیاف پروتئینی پوست استفاده می شود. جراح از دستگاهی به نام ThermaCool برای انجام لیفت صورت استفاده می کند. این دستگاه امواج رادیویی را به لایه های عمیق تر پوست می فرستد. پس از درمان، می توانید بلافاصله احساس سفت شدن پوست کنید.

برای ایجاد نتیجه مطلوب، درمان حرارتی باید تکرار شود. زیرا نتیجه لیفت در این روش موقتی است. پزشکان از لیفت با ترماژ برای اصلاح افتادگی خفیف استفاده می کنند. این روش در صورت نشست قابل توجه قابل اجرا نیست. لیفت ترماژ برای ترمیم افتادگی خفیف استفاده می شود و برای افتادگی شدید کاربرد ندارد.

لیفت سینه با طب سوزنی :

لیفت سینه با طب سوزنی روشی قدیمی برای بالا کشیدن سینه است. این روش اولین بار در شرق آسیا مورد استفاده قرار گرفت. روش طب سوزنی طبیعی است و نیازی به برشی مانند جراحی لیفت سینه ندارد. تعداد جلسات مورد نیاز برای طب سوزنی زیاد است و بسته به سن و افتادگی سینه ها از 15 تا 45 جلسه متغیر است. به همین دلیل تغییرات ناشی از طب سوزنی را نمی توان به سرعت مشاهده کرد و باید زمان را سپری کرد و دوره را به پایان رساند.

لیفت سینه با VBL :

در روش VBL سینه ها با استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت بلند می شوند. این پلاسما از خون خود فرد به دست می آید. این روش به تنهایی نمی تواند مشکل افتادگی سینه را حل کند. اما گردش خون را در این ناحیه بیشتر می کند و چین و چروک و زخم را تا حدودی از بین می برد. تزریق پی آر پی باعث بهتر شدن وضعیت پوست و تولید کلاژن و الاستین جدید می شود.

با استفاده از روش VBL می توان به سفت شدن سینه ها و بهبود رنگ پوست کمک کرد. VBL مانند سایر عمل های زیبایی سینه توسط جراح پلاستیک زیبایی و ترمیمی انجام می شود. نتایج این روش پس از چند ماه قابل مشاهده است و تا چندین سال ماندگاری دارد. این روش برای زنان باردار و شیرده و افراد مبتلا به سرطان سینه توصیه نمی شود.

لیفت سینه با تزریق بوتاکس :

سم بوتولینوم در لیفت سینه با تزریق بوتاکس استفاده می شود. این سم عصب و ماهیچه های زیر پوست را فلج کرده و از کار می اندازد. کاهش حرکت عضلات باعث ایجاد سطحی صاف روی پوست می شود. بوتاکس در ابتدا برای از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک معرفی شد. اما در حال حاضر از بوتاکس برای درمان میگرن مزمن استفاده می شود.

بسیاری از پزشکان در سراسر جهان از بوتاکس برای جراحی لیفت سینه استفاده می کنند. اما این روش برای افتادگی سینه مورد تایید FDA نیست. نتایج این روش جزئی بوده و حدود 4 ماه ماندگاری دارد. با روش های غیر جراحی لیفت سینه می توان سینه های افتادگی را از بین برد.

لیفت سینه چه روش هایی دارد ؟

قبل از لیفت سینه چه نکاتی باید رعایت شود ؟

قبل از انجام لیفت سینه باید با جراح زیبایی مشورت کنید و در مورد نکات مهم قبل و بعد از لیفت صحبت کنید. پزشک از شما در مورد سابقه پزشکی و انتظارات شما می پرسد و بهترین روش لیفت سینه را بر اساس شرایط پیشنهاد می کند.

سابقه پزشکی :

آماده پاسخگویی به سوالات مربوط به سابقه پزشکی گذشته و حال خود باشید. در مورد استفاده از هر نوع دارو و جراحی های گذشته به پزشک اطلاع دهید. اگر در خانواده خود سابقه سرطان سینه دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. نتایج ماموگرافی یا بیوپسی سینه را بیاورید.

معاینه پزشکی :

برای انتخاب بهترین روش درمانی، پزشک سینه های شما را معاینه می کند. وضعیت نوک سینه ها و رنگ سینه باید بررسی شود. پزشک می تواند برای تکمیل پرونده پزشکی از پستان ها عکس بگیرد.

انتظارات واقع بینانه :

انتظارات خود را بالا ببرید و در مورد نتیجه بعد از عمل صحبت کنید.

قبل از جراحی لیفت سینه، جراح ممکن است از شما بخواهد که ماموگرافی انجام دهید. انجام چندین ماموگرافی تغییرات در بافت پستان را مشخص می کند. قبل از جراحی باید از سیگار کشیدن، مصرف داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی خودداری کنید.

بهترین دکتر لیفت سینه در تهران

بهترین دکتر لیفت سینه در تهران دارای ویژگی هایی است که در ادامه به آن می پردازیم :

  • مسئولیت و تعهد حرفه ای عامل مهمی است. بهترین جراح ماستوپکسی یا لیفت سینه با این ویژگی ها، حضور و نظارت کامل بر تمامی مراحل جراحی را وظیفه خود می داند تا بهترین شرایط را فراهم کند تا کمترین عارضه برای بیمار ایجاد شود.
  • اولویت دادن به سلامت متقاضی مهمترین ویژگی برای هر پزشک است.
  • تجربه و سابقه کاری موفق در زمینه لیفت سینه و ماستوپکسی
  • بهترین جراح در مورد عوارض و خطرات ماستوپکسی به شما می گوید و چیزی ناگفته باقی نمی گذارد.
  • پیگیری وضعیت سلامتی بیمار پس از عمل یکی از ویژگی های بهترین دکتر لیفت سینه در تهران است.
  • تجربه، مهارت، تخصص و دانش کافی جراح شما موفقیت جراحی و در نتیجه سلامت شما را تضمین می کند. بهترین جراح سینه باید حداکثر آشنایی را با آناتومی بدن داشته باشد. البته پیدا کردن این ویژگی آسان نیست و باید با توجه به آثار واقعی آن ها این ویژگی را پیدا کنید.
  • جراح باید در دسترس باشد تا بیمار بتواند قبل یا بعد از عمل در صورت داشتن نگرانی یا مشکل به ملاقات او برود یا با تماس تلفنی پاسخ او را بیابد.
  • شکیبایی جراح و تیم همراهش برای پاسخگویی به سوالات و نگرانی های شما و مشاوره پس از عمل از دیگر ویژگی های پزشک است.
  • بهترین جراح لیفت سینه باید اطلاعات خود را به روز نگه دارد و دانش و دانش کافی از جدیدترین و بهترین تکنیک های روز داشته باشد.
  • همدلی و همدردی با متقاضی در طول مراحل جراحی از ویژگی های بهترین دکتر لیفت سینه در تهران است.

لیفت سینه با ورزش چگونه است ؟

ورزش نه تنها باعث کوچک شدن سلول‌های چربی می‌شود، بلکه به تقویت ماهیچه‌ها نیز کمک می‌کند. تمرینات ورزشی مربوط به قسمت بالایی بدن به ویژه حرکات کششی باعث تقویت ماهیچه‌های قفسه سینه می‌شود. برای انجام حرکاتی که ماهیچه سینه را بیشتر هدف قرار دهد، باید با مربیان حرفه‌ای کار کرده و تمرینات مناسبی انجام داد. یکی از حرکات موثر در لیفت سینه حرکت پرس با هالتر است. البته هیچ یک از حرکات ورزشی نمی‌تواند به اندازه جراحی لیفت سینه یا روش‌های غیر جراحی لیفتینگ موثر باشد. در صورتی که افتادگی سینه بسیار کم و سطح پوست صاف باشد، انجام حرکات ورزشی در طولانی مدت تاثیر مطلوبی خواهد داشت.

انواع روش جراحی لیفت سینه :

جراحی لیفت سینه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. جراح با توجه به انتظارات بیمار و نوع سینه محل و میزان برش را تعیین می‌کند. تکنیک‌های مختلف جراحی لیفتینگ سینه برش‌های مختلفی داشته و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. در ادامه با انواع روش جراحی لیفت سینه آشنا می شوید :

لیفت هلالی :

برای خانم‌هایی که افتادگی سینه کمی دارند و نیا به اصلاحات جزئی است، لیفت هلالی کاربرد دارد. در این تکنیک یک برش کوچک در قسمت بالایی آرئول ایجاد می‌شود. معمولا زمانی که جراحی لیفت با جراحی بزرگ کردن سینه همراه باشد، از این روش استفاده می‌شود.

لیفت پری آرئولار :

خانم‌هایی با افتادگی خفیف سینه می‌توانند با این تکنیک جراحی شوند. این روش نیز همانند لیفت هلالی به صورت ترکیبی با جراحی بزرگ کردن سینه کاربرد دارد. در تکنیک لیفت پری آرئولار برش دایره‌ای در اطراف آرئول ایجاد می‌شود. از این لیفت می‌توان برای کاهش اندازه آرئول استفاده کرد.

لیفت عمودی :

این تکنیک لیفت بیشتر از تکنیک‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراح در این روش پوست اضافی را برداشته و کل سینه را تغییر شکل می‌دهد. افتادگی‌های متوسط با تکنیک لیفت عمودی برطرف می‌شود. در لیفت عمودی جراح دو برش ایجاد می‌کند. یک برش در اطراف آرئول و دیگری به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه ادامه دارد. به دلیل شکل برش به این تکنیک، لیفت آب‌نبات چوبی نیز گفته می‌شود.

لیفت T وارونه :

جراح زیبایی برای خانم‌هایی با افتادگی شدید سینه از این روش لیفت استفاده می‌کند. در جراحی مقداری زیادی از پوست اضافی و بافت‌های افتاده برداشته می‌شود. بهترین نتایج با تکنیک لیفت T وارونه ایجاد می‌شود. این تکنیک شامل 3 برش است. یک برش در اطراف آرئول، برش دیگر به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه و برش آخر در امتداد ناحیه زیر سینه ایجاد می‌شود.

بهترین دکتر لیفت سینه در تهران

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *