ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر لیفت ابرو در زعفرانیه آشنا کنیم. با افزایش سن، تغییرات زیادی در چهره انسان رخ می دهد. انسان ها همیشه به زیبایی و زیبا دیده شدن علاقه دارند. پیشرفت تکنولوژی و روش های نوین پزشکی در زمینه جراحی زیبایی بسیاری از دغدغه های بشر را در زمینه زیبایی برطرف کرده است. لیفت ابرو یکی از روش های جدید زیباسازی صورت است که طرفداران زیادی دارد. لیفت ابرو شامل بالا بردن ابرو است که باعث ایجاد تغییرات زیادی در صورت می شود. لیفت ابرو یکی از جزئی ترین عمل های زیبایی صورت است که تغییرات بزرگی را به همراه دارد. البته جراحی تنها راه برای تقویت ابرو نیست. روش های غیر جراحی و کم تهاجمی یا حتی غیرتهاجمی زیادی برای دستیابی به این امر وجود دارد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت ابرو در زعفرانیه با ما همراه باشید.

لیفت ابرو چیست ؟

همه خانم ها و البته حتی آقایان هر روز به دنبال راه هایی برای افزایش زیبایی چهره خود هستند. یکی از موثرترین مولفه های زیبایی صورت، قوس بالارونده ابرو بوده و داشتن چنین ابروهایی چهره را زیباتر و جوانتر نشان می دهد. قوس ابرو نه تنها کل صورت را زیبا می کند، بلکه چشم ها را زیباتر می کند. امروزه لیفت ابرو یکی از رایج ترین روش ها در بین خانم ها و آقایان برای افزایش زیبایی ابرو است که در زبان انگلیسی به معنای لیفت ابرو است. با توجه به معنای لغوی کلمه لیفت به هر کاری که باعث بالا آمدن ابرو به سمت پیشانی شود، لیفت ابرو گفته می شود.

لیفت انواع مختلفی دارد، به عنوان مثال لیفت پیشانی و لیفت صورت همگی برای لیفت پوست استفاده می شوند. افتادگی پلک و ابرو که به دلیل افزایش سن و کاهش کلاژن و خاصیت ارتجاعی پوست ایجاد می شود، باعث لیفت ابرو می شود. البته افتادگی ابرو یا پلک به عوامل دیگری مانند کاهش وزن قابل توجه، عوامل ژنتیکی و ابتلا به برخی بیماری ها بستگی دارد. یکی از متداول ترین روش های لیفت، لیفت ابرو با مواد است که برای افرادی که زمان و حوصله کافی برای آرایش ابرو ندارند، انتخابی عالی است.

امروزه این روش یکی از محبوب ترین روش های زیباسازی ابرو، بسیار کم خطر و مقرون به صرفه می باشد. اگر هر روز ابروهای خود را با محصولات آرایشی آرایش می کنید و ظاهر آن ها را تمیز می کنید، ممکن است این محصولات آرایشی به مرور زمان به ابروهای شما آسیب رسانده و باعث ریزش آن ها شوند، اما لیفت یا لمینت ابرو بدون هیچ آسیبی ابروها برای مدت طولانی مرتب نگه می دارد و آن ها را پرپشت و تیره نشان می دهد. برای انجام این روش به بهترین دکتر لیفت شقیقه و ابرو در تهران مراجعه فرمایید.

لیفت ابرو چیست ؟

انواع روش های لیفت ابرو

زنان ابروهای کمانی و برآمده دارند. ابروهای کمانی و برآمده چهره خانم ها را زیباتر و جذاب تر می کند. مردان اغلب تمایل به داشتن ابروهای صاف دارند. بنابراین روش لیفت ابرو برای آقایان و خانم ها متفاوت است. در ادامه با انواع روش های لیفت ابرو آَنا می شوید :

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

انجام لیفت ابرو با تزریق بوتاکس روشی برای لیفت ابرو بدون توسل به جراحی است. در این روش قطعاتی برای تزریق بوتاکس مشخص می شود. سپس با استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی، نواحی تعیین شده بی حس می شوند. سپس بوتاکس از نواحی بی حس تزریق می شود. تزریق فیلر به عضلات باعث فلج شدن آن ها و رفع چین و چروک این ناحیه می شود. مدت زمان لازم برای لیفت ابرو با تزریق بوتاکس چند دقیقه است و 3 تا 5 ماه طول می کشد. پس از تزریق بوتاکس فرد نیازی به استراحت ندارد و می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

گاهی این روش با سایر روش های لیفت ابرو ترکیب می شود و نتیجه بهتری حاصل می شود. در هنگام لیفت ابرو تزریق بوتاکس، کبودی و جای زخم روی صورت ظاهر می شود و این عوارض موقتی بوده و پس از مدت کوتاهی از بین می روند. بنابراین لیفت ابرو با تزریق بوتاکس روشی بدون درد و کم هزینه است که نقش مهمی در افزایش شادابی و شادابی پوست و صورت دارد. تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در کلینیک های مختلف با هزینه های متفاوت انجام می شود. بهتر است فرد قبل از انجام بوتاکس از هزینه آن مطلع شود و سپس عمل را انجام دهد.

لیفت ابرو با نخ

در این روش برش هایی با قطر 3 تا 4 میلی متر در داخل ابرو ایجاد می شود. استفاده از روش لیفت با نخ برای افزایش زیبایی در حدود دهه 1990 آغاز شد. اما با گذشت زمان، روش و تجهیزات مورد استفاده تکامل یافته است. افرادی که بین 30 تا 50 سال سن دارند و علائم پیری زیادی ندارند، بهترین کاندید برای لیفت ابرو با نخ هستند. در این روش با استفاده از سوزن های ظریف، برش های نازکی در داخل ابرو ایجاد می شود و نخ هایی به داخل این شکاف ها وارد می شود. این رشته ها باعث از بین رفتن افتادگی پوست می شوند. روش لیفت با نخ در سایر قسمت های صورت مانند دور لب، گردن، استخوان گونه و گونه ها کاربرد دارد. بخیه زدن و وارد کردن نخ های زیر پوست باعث ایجاد واکنش در بدن شما می شود.

پاسخ بدن شما تولید کلاژن بیشتر است. با تحریک پوست، کلاژن سازی از آنجا شروع می شود. کلاژن تولید شده چین و چروک ها و شکاف های پوستی را در پوست شل و افتاده پر می کند و باعث کشیدگی پوست، رفع چین و چروک و جوان سازی پوست می شود. در لیفت ابرو با نخ، صورت مصنوعی به نظر نمی رسد و حالت طبیعی صورت حفظ می شود. اثرات این روش موقتی است و پس از حدود یک سال از بین می رود. لیفت ابرو با نخ یکی از روش های لیفت ابرو است که عوارض زیادی ایجاد نمی کند. قرمزی و تورم خفیف بعد از عمل مشاهده می شود. این عوارض دائمی نیستند و به زودی از بین خواهند رفت. از نظر هزینه یکی از کم هزینه ترین روش ها محسوب می شود. هزینه لیفت ابرو با استفاده از نخ بر اساس تعداد نخ های استفاده شده تعیین می شود. برای اطلاع از هزینه لیفت ابرو با نخ در زعفرانیه با پزشکان با تجربه مشورت کنید.

لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با لیزر یکی از روش های غیر تهاجمی لیفت ابرو بدون جراحی است. عملکرد لیفت ابرو با لیزر مانند استفاده از لیزر برای سفت کردن و از بین بردن پوست شل است. در این روش طی فرآیندی به نام نئوکلاژنز، تولید کلاژن در پوست افزایش می یابد. با گرم کردن ماهیچه های اطراف ابروها منقبض می شوند و پوست بالای پلک به سمت بالا کشیده می شود. این روش یکی از روش های لیفت ابرو است که اثرات آن بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است.

در این روش مانند تزریق بوتاکس هیچ ماده ای به بدن تزریق نمی شود و یک روش موثر و با کیفیت بالا کشیدن ابرو است. واکنش بدن به تزریق ماده خارجی در این روش مشاهده نمی شود. اما با توجه به اینکه برش هایی در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود، خطر عفونت وجود دارد. از طرفی این روش ها نسبت به سایر روش های لیفت ابرو هزینه بیشتری دارند. بیمار نیاز به چندین جلسه لیزر درمانی دارد که هزینه را افزایش می دهد.

انواع روش های لیفت ابرو 

لیفت ابرو با جراحی کلاسیک

لیفت ابرو با جراحی معمولی یک روش تهاجمی است. در این روش فرد بیهوش است. جراحی در خط مو یا خط بین پیشانی و جایی که رشد مو شروع می شود انجام می شود. در این روش لیفت ابرو، جراح پلاستیک پوست را می کشد و پوست اضافی را از بین می برد. در طی این عمل جراحی، ماهیچه های ایجاد کننده خطوط اخم ضعیف شده و چین و چروک بین ابروها از بین می رود. این روش جراحی برای افرادی که دارای چین و چروک های متعدد و شدید هستند بسیار موثر است. استفاده از انواع دیگر روش های لیفت ابرو در افرادی که چین و چروک های زیادی روی پیشانی خود دارند، تاثیر چندانی ندارد. تاثیر این روش نسبت به سایر روش های لیفت ابرو تاثیر بیشتری دارد.

لیفت ابرو با هایفوتراپی

لیفت ابرو به روش هایفوتراپی یکی از جدیدترین روش های لیفت ابرو به منظور لیفت ابرو و رفع چین و چروک دور ابرو می باشد. در این روش انرژی امواج فراصوت با شدت بالا و فرکانس بالا به صورت موضعی به لایه های عمقی پوست نفوذ می کند. انعقاد حرارتی ایجاد شده باعث کشیدگی و سفت شدن پوست پیشانی و بالا کشیدن ابروها می شود.

لیفت ابرو با اولتراپی

اولتراتراپی روشی برای سفت کردن پوست است که از انرژی و حرارت فراصوت در لایه های عمیق تر پوست استفاده می کند. تحریک حرارتی باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می شود. افزایش تولید کلاژن در رفع چین و چروک و سفت شدن پوست نقش دارد. پس از این درمان احساس سفت شدن پوست می شود که موقتی است و پس از مدتی از بین می رود. این روش به لیفت کردن پوست شل و افتاده اطراف پلک ها و ابروها کمک می کند. ابروها فرم گرفته و به سمت بالا کشیده می شوند. این درمان غیر جراحی و غیر تهاجمی علاوه بر تحریک کلاژن سازی و لیفت پوست اطراف ابروها، در فک، گردن و سینه کاربرد دارد. اثرات کامل این درمان 8 تا 12 هفته پس از درمان مشهود است.

لیفت ابرو با آندوسکوپی

یکی دیگر از روش های لیفت ابرو، آندوسکوپی است. این روش یک روش تهاجمی است و بیمار کاملا بیهوش می شود. برای انجام لیفت ابرو به روش آندوسکوپی، چندین برش در بالای پیشانی ایجاد می شود. سپس دستگاهی به نام آندوسکوپ در برش ها قرار می گیرد. امواج ارسال شده توسط آندوسکوپ، تصاویری را روی مانیتور ایجاد می کند. به این ترتیب جراح تصویر واضحی از پوست خواهد داشت که به او در تعیین روش جراحی کمک می کند. لیفت آندوسکوپی ابرو برای افتادگی خفیف تا متوسط ​​استفاده می شود.

از آنجایی که برش های ایجاد شده برای جراحی با این روش محدود است، عوارض کمتری ایجاد می کند و دوره نقاهت آسان و سریعی را فراهم می کند. با این روش نه تنها ابروها بلند می شوند، بلکه پوست اطراف ابرو صاف می شود. چین و چروک های پیشانی با این روش برطرف می شود و پیشانی صاف می شود. این روش برای افتادگی های خفیف و متوسط ​​مناسب است و به دلیل ایجاد برش های محدود، عوارض کمتر و دوره درمان کوتاه تری را به همراه دارد. این روش علاوه بر لیفت ابروها باعث صاف شدن پوست اطراف ابرو و پیشانی شده و چین و چروک این نواحی را از بین می برد.

انواع روش های لیفت ابرو 

بهترین دکتر لیفت ابرو در زعفرانیه

برای شناخت بهترین جراح لیفت ابرو باید ویژگی های خاصی از پزشک مورد نظر را بررسی کرد. این ویژگی ها به شما کمک می کند تا بهترین پزشک را انتخاب کنید و لیفت ابرو را به او بسپارید. در ادامه با ویژگی های بهترین دکتر لیفت ابرو آشنا می شوید :

محبوبیت :

یک پزشک محبوب در بین مراجعین خود کارهای خوبی انجام داده است که او را به یک پزشک معتمد، محبوب و مشهور تبدیل کرده است.

تخصص :

یک پزشک خوب لیفت ابرو باید دارای مدارک بالایی باشد و از تخصص مناسب در حرفه خود استفاده کند. تخصص برای یافتن بهترین پزشک لیفت ابرو را فراموش نکنید.

نمونه کارهای متعدد :

پزشک لیفت ابرو باید نمونه کارهای مختلفی داشته باشد و مبتدی نباشد. قطعا پزشکی که در زمینه لیفت ابرو کارهای مختلفی انجام داده است، تجربه زیادی دارد و کارش تمیز و منحصر به فرد است.

قیمت مناسب :

برخی از مردم این تصور را دارند که اگر یک پزشک برای عمل لیفت ابرو قیمت های بسیار بالایی دریافت کند، قطعاً کار با کیفیت و تمیزی ارائه می دهد. اما بهتر است بدانید که قیمت نشان دهنده کیفیت کار نیست. قیمتی که یک پزشک خوب از شما می گیرد باید کاملا معقول باشد.

بهترین دکتر لیفت ابرو در زعفرانیه

جراحی لیفت ابرو

اگر به دنبال لیفت ابرو دائمی هستید باید از روش‌های غیرتهاجمی دست بکشید و گزینه جراحی را بررسی کنید. تصمیم در مورد انجام این روش باید حتما زیر نظر پزشک متخصص زیبایی گرفته شود. انواع جراحی بالا کشیدن ابرو شامل موارد زیر است:

لیفت کلاسیک: این روش که به لیفت باز ابروها یا لیفت تاجی معروف است با یک برش مداوم در بالای پیشانی شروع می‌شود. جراح مقداری از بافت و پوست پیشانی را برمی‌دارد تا خط رویش مو به عقب کشیده نشود. در این صورت جای زخم دیده نخواهد شد.

لیفت آندوسکوپی: این روش شامل چند برش در پشت خط رویش مو است تا لوله آندوسکوپ برای مشاهده بافت و عضلات زیرین از طریق یکی از برش‌ها وارد شود. سپس ابزار مخصوصی از طریق برش دیگر وارد بافت زیرین می‌شود تا جراح بافت پیشانی را بالا بکشد و با بخیه آن را ببندد.

لیفت محدود: این روش ترکیبی از لیفت کلاسیک و آندوسکوپی است. جراح برش‌های کوچکی ایجاد می‌کند اما از اسکوپ کمک نمی‌گیرد. با این روش مرکز پیشانی اصلاح نخواهد شد اما چین‌وچروک پا کلاغی گوشه چشم با بالا کشیده شدن ابرو کاهش می‌یابد.

لیفت ابرو چه مزایایی دارد؟

اگر جلوی آینه بایستید و پیشانی خود را به آرامی به سمت بالا بکشید، می توانید تاثیر لیفت پیشانی یا ابرو را تصور کنید. بالا بردن ابروها ظاهری شاداب‌تر و البته هوشیارتر به صورت شما می‌دهد. در ضمن می‌توان افتادگی پلک‌ها را از این طریق کاهش داد. با بالا کشیدن ابروها و پیشانی چین و چروک‌های عرضی روی پیشانی نیز به طور موثری صاف می‌شوند و باعث می‌شوند که صورت شما دوستانه‌تر و مثبت‌تر به نظر برسد. لیفت ابرو و پیشانی زمانی منطقی است که دیگر با ظاهر خود احساس راحتی نمی‌کنید و چروک‌های عمیق پیشانی شما را آزار می‌دهد. با سفت شدن ناحیه فوقانی صورت، ظاهر جوان خود را به دست می‌آورید و می‌توانید چین و چروک‌هایی را که به طور طبیعی با افزایش سن ایجاد می‌شوند، از بین ببرید.

در حالی که جراحی خطراتی را به همراه دارد و مدتی طول می کشد تا بهبودی حاصل شود، اما مزایایی هم نسبت به جایگزین‌های غیر جراحی دارد. یک جراح ماهر لیفت ابروی شما را مطابق با مشخصات دقیق شما تنظیم می‌کند و سال‌ها تجربه را در سالن جراحی به نمایش می‌گذارد. جراح شما ظاهری بسیار طبیعی متناسب با صورت شما ارائه می‌دهد و مزیت اصلی گزینه جراحی در همین است. بسیاری از مردم نتایج جراحی را طبیعی‌تر می‌بینند، به خصوص که جراح شما کنترل بسیار بیشتری بر نتایج دارد. از بین رفتن خطوط اخم بین ابروها و چین‌های پیشانی را می‌توان به عنوان یکی از مزایای لیفت ابرو دانست.

ماندگاری لیفت ابرو تا چه مدت است؟

اگر نواحی مربوط به اندازه کافی سفت شوند، اثر جوانسازی لیفت ابرو از طریق عمل جراحی حدود 5 تا 10 سال باقی خواهد ماند. در صورت تمایل، در صورتی که دیگر از نتیجه راضی نباشید، می توانید این روش را تکرار کنید. روش‌های کم تهاجمی معمولا نصف این مدت زمان ماندگاری دارند. روش‌های طبیعی نیز تا زمانی که در برنامه مراقبت روزانه شما قرار داشته باشند، ماندگارند. البته این مدت زمان به ساختار پوست و سبک زندگی شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، نور شدید خورشید و مصرف نیکوتین می‌تواند باعث ایجاد سریعتر چین و چروک شود.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *