با بیشتر شدن سن پوست بدن شل شده و در نواحی مختلف آویزان می شود. یکی از شایع ترین نواحی که از این مشکل رنج می برد گردن است. اکثر مردم با افزایش سن، چین و چروک روی گردن خود را می بینند. یکی از بهترین روش هایی که امروزه برای از بین بردن افتادگی پوست در ناحیه گردن مورد استفاده قرار می گیرد، لیفت گردن است که با کشیدن پوست این ناحیه باعث جوان سازی و رفع شلی پوست می شود. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت گردن در زعفرانیه با ما همراه باشید.

لیفت گردن چیست؟

لیفت گردن بخشی از جراحی های زیبایی است. در این نوع جراحی می توان پوست اطراف گردن و خط فک را تغییر شکل داد. لیفت و کشیدن پوست گردن با از بین بردن چربی و پوست اضافی و کشش عضلات زیر پوست و برداشتن توده باعث جوان سازی پوست گردن می شود.

در لیفت گردن، بافت چربی با لیپوساکشن برداشته می شود و باندها و خطوط عمودی با استفاده از پلاتیسماپلاستی کم می شود. همزمان برش هایی در پشت گوش یا زیر چانه ایجاد می شود تا ماهیچه های پلاتیسمای گردن از پوست جدا شده و با بخیه سفت شوند و در مرحله بعد پوست به جای قبلی خود برمی گردد و مقادیر اضافی آن برداشته می شود.

لیفت گردن چیست ؟

دلیل افتادگی پوست گردن

چربی می تواند زیر چانه و جلوی گردن جمع شود. به طور طبیعی با بیشتر شدن سن اتفاق می افتد. این روش می تواند باعث پر شدن گردن از چربی و تغییر شکل آن شود. بخشی از این بدشکلی را می توان با تزریق چربی در چانه ترمیم کرد. با بیشتر شدن سن، پوست کل بدن، از جمله پوست گردن، سفتی و لطافت خود را از دست می دهد. شل شدن پوست گردن می تواند باعث افتادگی و آویزان شدن آن شود و گردن را کهنه و فرسوده نشان دهد.

در گردن ما یک عضله صاف و بزرگ به نام عضله پلاتیسما وجود دارد که وظیفه حفظ شکل گردن و زاویه آن را بر عهده دارد. این عضله مانند سایر بافت های بدن ما با بیشتر شدن سن شل می شود و استحکام خود را از دست می دهد. لبه های این عضله می تواند جدا شده و به سمت مرکز آن خم شود و در نتیجه خطوط نواری مشخصی در گردن افراد مسن ایجاد می شود.

چه زمان می توان برای انجام جراحی لیفت گردن اقدام کرد؟

افرادی که غبغب های آویزان دارند، مقدار زیادی چربی در گردن وجود دارد، خط فک آن ها از بین رفته است و می خواهند آن را ترمیم کنند، افرادی که دارای پوست اضافی و چین و چروک در ناحیه گردن هستند، می توانند با جراح پلاستیک مشورت کنند و از مزایای آن بهره مند شوند. افرادی که مایل به انجام این جراحی هستند باید از سلامت جسمانی کامل برخوردار بوده و انتظارات منطقی و واقع بینانه از نتایج جراحی داشته باشند.

چگونگی عملکرد جراحی لیفت گردن

برای انجام این عمل باید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید. این بیهوشی را می توان با تزریق داخل وریدی نیز انجام داد. جراح شما بر اساس جراحی بهترین نوع بیهوشی را برای شما انتخاب می کند.

سپس لازم است یک برش روی گردن خود ایجاد کنید. دو نوع لیفت گردن وجود دارد. برش سنتی و برش محدود. انتخاب نوع برش به تکنیک جراح شما بستگی دارد. برش سنتی از ناحیه رویش مو در گردن شروع می شود و در اطراف گوش گسترش می یابد.

سپس چربی اضافی غبغب و گردن برداشته شده و چربی باقیمانده در مکان های مناسب تنظیم می شود. عضلات گردن برای بهتر شدن افتادگی کمی کشیده می شوند. پوست کشیده شده و اضافی آن برداشته می شود. برای بهتر شدن وضعیت ماهیچه های زیر چانه و از بین بردن چربی، برشی زیر چانه ایجاد می شود. برای نتیجه دقیق تر و بهتر، لازم است برش های بیشتری انجام شود.

هر چه تعداد برش ها کمتر باشد، تغییرات کوچکتر و نامشهودتر است. مرحله بعدی بستن برش ها است که جراح شما این کار را با بخیه یا چسب های مخصوص جراحی انجام می دهد. اگر بخیه ها قابل جذب باشند نیازی به کشیدن ندارند و بعد از مدتی جذب می شوند اما جای زخم های ناشی از بخیه ها با استفاده از مو پوشانده می شود.

قبل از جراحی لیفت گردن چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

جراح لیفت گردن ابتدا سلامت جسمانی بیمار را بررسی می کند و پرونده پزشکی وی را مطالعه می کند. در این بررسی، هر گونه ریسک فاکتوری که امکان دارد بر نتیجه و دوره نقاهت جراحی تاثیر بگذارد، مشخص خواهد شد. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی لیفت گردن آشنا می شوید :

 • افراد باید قبل از جراحی دلایل انجام جراحی، انتظارات و خواسته خود را برای پزشک بازگو کنند.
 • اگر سابقه انجام جراحی داشتند با پزشک در میان بگذارند.
 • افراد باید با پزشک در خصوص گزینه های لیفت گردن و هم چنین دوره درمان صحبت کنند.
 • قبل از جراحی تمام اجزای صورت بررسی شود.
 • سابقه ابتلا به حساسیت، مشکلات دارویی و یا درمان های پزشکی به پزشک گفته شود.
 • گرفتن تصاویر از زوایای مختلف یکی از کارهای قبل از جراحی است.
 • در خصوص نتایج جراحی، مزایا و عوارض احتمالی آن با پزشک صحبت کنید.
 • مصرف هر گونه دارو، ویتامین ها و یا مکمل های گیاهی را با پزشک در میان بگذارید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت گردن

تورم و کبودی بعد از جراحی طبیعی است، اما می توانید از حوله های خنک برای بهبود وضعیت خود استفاده کنید. از قرار دادن مستقیم یخ روی پوست خودداری کنید. در روزهای اول پس از عمل لیفت صورت می توانید به آرامی صورت و گردن خود را بچرخانید اما نباید فشار زیادی به گردن وارد شود. برای کم شدن تورم باید سر خود را بالا نگه دارید و به گردن خود فشار کمی وارد کنید.

بعد از عمل، کبودی و تورم طبیعی است که بعد از چند هفته از بین می رود. می توان از یک لوله نازک برای تخلیه مایع اضافی استفاده کرد. پزشک برای کم شدن درد و عفونت داروهای مسکن و آنتی بیوتیک تجویز می کند، در اسرع وقت از آن ها استفاده کنید.

در مشاوره قبل از جراحی لیفت گردن چه می گذرد؟

در طول جلسات مشاوره قبل از جراحی لیفت گردن، آماده صحبت در مورد هدف خود از جراحی باشید. شرایط پزشکی، آلرژی دارویی و درمان دارویی؛ داروهای شیمیایی که در حال حاضر مصرف می کنید، داروهای گیاهی، ویتامین ها، الکل و تنباکو؛ جراحی های قبلی تمام سوالات خود را با جراح خود در میان بگذارید. درک و در نظر گرفتن تمام جنبه های لیفت گردن بسیار مهم است. طبیعی است که در مورد چهره جدید خود استرس داشته باشید و نگران باشید. در گفتن این احساس با جراح پلاستیک خود دریغ نکنید.

چگونگی عملکرد جراحی لیفت گردن

نتایج بعد از جراحی لیفت گردن

هنگامی که می خواهید نتایج لیفت گردن را ارزیابی کنید، به یاد داشته باشید که چند هفته تا چند ماه طول می کشد تا التهاب برطرف شود. حداقل شش ماه طول می کشد تا بخیه ها به طور کامل بهتر شود. سبک زندگی سالم و استفاده از کرم های ضد آفتاب با ماندگاری طولانی، نتایج جوان سازی پوست را پایدارتر می کند.

هنگامی که تورم و کبودی در اثر جراحی فروکش کرد، بهبودهای حاصل از جراحی لیفت گردن قابل دیده می شود. نتایج نهایی ظاهر جوانی شما را به طور کامل باز نمی‌گرداند، اما به افزایش اعتماد به نفس شما کمک زیادی می‌کند.

نتایج مثبتی از جراحی لیفت گردن انتظار می رود، اما هیچ تضمینی برای دستیابی به این هدف وجود ندارد. در برخی موارد نمی توان با انجام یک عمل جراحی به نتیجه مطلوب رسید. انجام جراحی های اضافی دور از ذهن نیست. اجرای توصیه های جراح پلاستیک پیش نیاز موفقیت جراحی است.

تا زمان بهبودی کامل، به ناحیه تحت عمل فشار، سایش، خراش و حرکت بیش از حد خودداری کنید. از پوشیدن لباس هایی با یقه های تنگ که بالای سر می آیند خودداری کنید. جراح شما دستورالعمل های خاصی را برای مراقبت از خود در طول بهبودی به شما می دهد.

جراحی لیفت گردن چه خطرات و عوارضی دارد؟

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا لیفت گردن انجام شود یا نه شخصی است. مزایای جراحی لیفت گردن شما را به اهداف خود نزدیک می کند، باید خطرات و خطرات این جراحی را بپذیرید. قبل از انجام جراحی لیفت گردن، باید از جراح خود فرم رضایت نامه درخواست کنید تا مطمئن شوید که عوارض جانبی احتمالی این روش را متوجه شدید. در ادامه با عوارض لیفت گردن آشنا می شوید :

 • نتایج ناموفق عمل به گونه ای که به جراحی ترمیمی نیاز باشد.
 • عوارض مربوط به بیهوشی
 • خطر ابتلا به ترومبوز وریدی عمیق به همراه عوارض قلبی و ریوی
 • خونریزی
 • روند ضعیف التیام زخم ها
 • از دست دادن موقتی و یا دائمی موهای اطراف محل برش
 • درد های مداوم
 • عدم تقارن در اجزا صورت
 • از دست دادن حس و یا دیگر تغییرات در حساسیت پوست
 • انباشت خون در در خارج از رگ های بدن
 • برداشتن بیش از حد پوست
 • عفونت
 • بدرنگی و از دست رفتن کیفیت پوست
 • اسکارها و زخم هایی که به صورت نامطلوبی باقی می مانند
 • تورم طولانی مدت

برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت سینه در زعفرانیه به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

مزایای جراحی لیفت گردن

۱ تا ۳ هفته بعد از عمل بهبودی سریع حاصل می شود.  باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود. این درمان بسیار مطمئن خواهد بود. خطرات احتمالی بسیار این روش کم است. ظاهری زیباتر و جوان تر خواهید داشت. عمل لیفت گردن به حدی طبیعی به نظر می آید که به غیر از خودتان کسی متوجه نمی شود.

بهترین دکتر لیفت گردن در زعفرانیه

یکی از نکات مهم در جراحی لیفت گردن انتخاب بهترین دکتر لیفت گردن در زعفرانیه است. در ادامه با ویژگی های بهترین دکتر لیفت گردن در زعفرانیه آشنا می شوید :

 • از نمونه کار های خود به شما عکس نشان دهد.
 • پزشک باید مورد تایید انجمن انجمن جراحان پلاستیک باشد.
 • همه مراقبت ها و عوارضی که امکان دارد بعد از جراحی لیفت گردن به وجود بیاید را برای شما تشریح کند.
 • تجهیزات لازم و جدید را برای انجام جراحی داشته باشد.
 • درباره نحوه انجام لیفت گردن و بهترین روش برای انجام آن، مشاوره  صادقانه به شما بدهد.
 • اجازه انجام لیفت گردن را داشته باشد.

بهترین دکتر لیفت گردن در زعفرانیه

کلام آخر 

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیفت گردن در زعفرانیه را انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *