بهترین دکتر پیکرتراشی در زعفرانیه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر پیکرتراشی در زعفرانیه آشنا کنیم. امروزه زیبایی و تناسب اندام بسیار داغ است، قطعا همه به دنبال ظاهری زیبا و اندامی متناسب هستند. در زندگی امروزی شاهد چاقی و اندام های نامتناسب هستیم. چاقی دو دسته است، یک دسته چاقی ارثی و دسته دیگر ناشی از عوامل تغذیه ای است. چاقی از نظر پزشکان یک بیماری محسوب نمی شود، اما این مشکل منجر به بیماری هایی خواهد شد که می تواند بسیار خطرناک باشد. بیماری هایی مانند : فشار خون، مشکلات ریوی، دیابت، بیماری های قلبی، تنگی نفس می توانند از اتفاقات چاقی باشند. امروزه با روش های جدیدی می توان چاقی را از بین برد که یکی از این روش ها پیکرتراشی است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر پیکرتراشی در زعفرانیه با ما همراه باشید.

پیکرتراشی چیست؟

نمی توان انکار کرد که همه به دنبال تناسب اندام و زیبایی هستند و پیکر تراشی مجموعه ای از روش های تهاجمی و غیر تهاجمی است که می تواند برای بسیاری از افراد راهی برای رسیدن به رویای اندام زیبا باشد. این روش شامل تکنیک های مختلفی است که شگفت انگیز است که می توان با این روش قسمت های مختلف بدن را لاغر کرد و ایده آل کرد. در واقع پیکر تراشی راهی برای از بین بردن چربی های موضعی است. این عمل جراحی موفقیت آمیزی است که در آن هیچ آسیبی به بافت ها، عروق خونی و اعصاب بدن وارد نمی شود.

هدف از فرم دهی بدن کاهش سایز و دستیابی به تناسب اندام ایده آل است. برای کسانی که با مشکل چاقی دست و پنجه نرم می کنند و ورزش و رژیم غذایی جوابگوی چاقی آن ها نبوده است، پیکر تراشی بدن می تواند راه حل مناسبی برای آن ها باشد، بسیاری از افراد اصطلاح پیکر تراشی بدن را شنیدند، اما به طور کامل از آن آگاه نیستند. برخی پیکر تراشی بدن را همان لیپوماتیک می دانند که اشتباه است. لیپوماتیک زیرمجموعه ای از پیکر تراشی بدن است. در مجموع پیکر تراشی بدن شامل انواع روش های تهاجمی و غیرتهاجمی است که می تواند چربی های اضافی را از بین ببرد.

پیکرتراشی چیست ؟

روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی روش های مختلفی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

پیکر تراشی به روش لیپوماتیک :

این روش یکی از روش های لاغری است که شامل از بین بردن چربی های اضافی بدن می باشد و در روش لیپوماتیک نیازی به برش ناحیه مورد نظر نیست و با ایجاد سوراخی در ناحیه تحت درمان میله ای وارد می شود که چربی اضافی از طریق آن وارد می شود. در این روش از امواج فرابنفش استفاده می شود.

یکی از مزایای روش لیپوماتیک این است که برای کسانی که قصد فرم دادن به سایر قسمت های بدن خود را دارند، پزشک می تواند ناحیه جدید را از چربی برداشته شده از ناحیه قبلی شکل دهد و پس از انجام لیپوماتیک فرد باید از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کند. و اگر فرد به داروها حساسیت دارد باید به جراح اطلاع داده شود. بهتر است مصرف نمک قبل و بعد از عمل کاهش یابد.

پیکرتراشی به روش لیپوست :

این روش نسل جدیدی از لیپوماتیک است برای کاهش وزن با این دستگاه از دو تکنیک TLA و ارتعاشات که حرکات متناوب هستند استفاده می شود که استفاده از این دو روش باعث جداسازی سلول های چربی بافت می شود.

این فرآیند امکان دانه‌بندی چربی در زیر پوست را به صفر می‌رساند و هیچ گونه بی نظمی رخ نمی‌دهد. در این روش نیز چربی های خارج شده می توانند مورد استفاده قرار گیرند برای خارج کردن چربی با این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود.

لیپوپوست را می توان در چند جلسه انجام داد و هر قسمت به طور جداگانه درمان می شود، لیپوپوست یکی از روش های لاغری ایمن است. ایمنی و امنیت یک تکنیک زیبایی یکی از عوامل مهم است و متقاضی باید توجه داشته باشد که این روش هیچ ضرری برای او ندارد.

پیکر تراشی به روش لیپوساکشن :

در این روش ابتدا برش کوچکی در محل مورد نظر ایجاد می شود سپس چربی از طریق کانولی که به دستگاه ساکشن متصل است تخلیه می شود که این روش با دو روش قبلی متفاوت است و چربی های استخراج شده در این روش قابل استفاده نیستند. در این روش چربی اضافی زیر جلدی سوزانده شده و سپس از بدن مکیده می شود، بنابراین چربی خارج شده دیگر قابل استفاده نیست.

روش لیپوساکشن برای اعضای بدن مانند : شکم، پاها، پشت، سینه، صورت و گردن مناسب است. این تکنیک بسیار موثر است اما در عین حال دوره نقاهت طولانی تری دارد که حدود 6 هفته تخمین زده می شود هر عمل زیبایی عوارض جانبی یا بیشتر خواهد داشت و لیپوساکشن از این قاعده مستثنی نیست.

پیکرتراشی به روش ابدومینوپلاستی :

ابدومینوپلاستی برای کسانی مناسب است که مقدار زیادی چربی اضافی در ناحیه شکم و پهلو دارند به طوری که شکمشان افتاده و آویزان است که در این صورت با روش لیپوماتیک قابل برداشتن نیست. به همین دلیل از روش ابدومینوپلاستی استفاده می شود که در این روش علاوه بر رفع چربی، چین و چروک های پوست از بین می رود و پوست شکم کشیده و صاف می شود.

جراحی ابدومینوپلاستی به این صورت انجام می شود که چربی و پوست اضافی زیر شکم بریده می شود و سپس پوست شکم از جایی بالای شکم به سمت پایین پیوند می شود. در این حالت یک خط برش در زیر ناحیه شکم ایجاد می شود که به مرور زمان از بین می رود. برای برداشتن کامل بخیه می توانید از میکرونیدلینگ با مزوتراپی کمک بگیرید. این روش برای لیفت ران و لیفت بازو کاربرد دارد.

پیکر تراشی به روش لیپولیزر :

این روش با استفاده از لیزر انجام می شود که با ایجاد گرما باعث تجزیه چربی می شود، اگرچه این روش باعث شل شدن پوست نمی شود، اما می تواند از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری کند.

افراد مبتلا به سرطان، دیابت، بیماری های قلبی و کلیوی نمی توانند پیکر تراشی را با تکنیک لیپولیزر انجام دهند و همچنین این عمل در دوران بارداری و شیردهی انجام نمی شود.

مانند هر عمل زیبایی، پیکرتراشی بدن با لیپولیزر نیاز به مشاوره با پزشک دارد که طی آن پزشک فرد را معاینه و بدن را معاینه می کند و همچنین میزان افتادگی پوست و درصد چربی بدن را به صورت جداگانه مشخص می کند.

روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی به روش واترجت یا بادی جت :

بادی جت وسیله ای است که پس از ورود به عرصه پزشکی تحول عظیمی در حذف چربی ایجاد کرده است. در این روش از فشار آب برای از بین بردن چربی به این صورت استفاده می شود. واترجت دارای میله ای فلزی است که با فشار آب را از نوک این میله به بیرون می راند. زیاد دور ریخته می شود، با چربی ها برخورد می کند و باعث تکه تکه شدن چربی می شود. این روش نسبت به روش های دیگر ماندگاری کمتری دارد و چربی حذف شده قابل استفاده نخواهد بود.

پیکرتراشی بدن با بادی جت یکی از روش های جدیدتر حذف چربی می باشد که در این روش عمل به صورت سرپایی و بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود. این روش یک روش کم تهاجمی می باشد. چربی تخلیه شده به این روش دارای بافت سالمی است که می توان از آن در سایر قسمت های بدن استفاده کرد.

پیکر تراشی به روش اولترازد :

این روش در پیکرتراشی بدن تکنیک بسیار موثری است. در این روش لاغری با امواج هایفو یا اولتراسوند انجام می شود. این روش باعث تحریک فیبروپلاست ها می شود که باعث تولید کلاژن می شود. چربی های عمیق و اضافی مایع شده و از بدن خارج می شوند. به طوری که سطح متناسب شود.

پیکر تراشی به روش کرایولیپولیز :

کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد یکی دیگر از روش های پیکرتراشی است. این تکنیک یک روش غیر تهاجمی است که از دمای سرد بین منفی 5 تا مثبت 5 استفاده می کند. سلول های چربی به سرما بسیار حساس هستند. سلول های چربی در معرض سرما می میرند. این روش بی خطر و بدون درد است و نیازی به بستری شدن ندارد. این روش برای کسانی که چربی موضعی دارند مناسب است. کرایولیپولیز برای کاهش اندازه استفاده می شود.

لاغری موضعی با دستگاه اکسیلیس :

این دستگاه باعث کاهش و از بین بردن چربی زیر پوست در ناحیه تحت درمان می شود. چربی ها با دریافت انرژی امواج رادیویی تجزیه و شکسته شده و از بدن دفع می شوند. در نتیجه بلافاصله پس از انجام اکسیلیس، نازکی و جمع شدگی ناحیه تحت درمان قابل مشاهده و قابل لمس خواهد بود. این روش همچنین بی خطر و بدون درد بوده و نیازی به بستری شدن ندارد و برای کسانی که چربی موضعی دارند مناسب است و روشی موثر و پرطرفدار است.

چه افراد می توانند از عمل پیکر تراشی استفاده کنند ؟

 •  افرادی که به داروی بیهوشی حساسیت ندارند.
 • افرادی که دارای سیستم ایمنی قوی هستند.
 •  کسانی که چربی اضافی زیاد و پوست آویزان در قسمت شکم دارند.
 • افرادی که از دخانیات استفاده نمی کنند یا این که این توانایی را دارند. که 2 ماه قبل از عمل از مصرف آن پرهیز کنند.
 • افرادی که می توانند از رژیم غذایی سالم و مناسب پیروی کنند.

در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت سینه در زعفرانیه به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

استفاده از پیکر تراشی برای خانم های باردار

زنان باردار به هیچ عنوان نمی توانند از این روش استفاده کنند، نه تنها تراشیدن بدن، بلکه هر عمل جراحی دیگری برای زنان باردار مناسب نیست زیرا در صورت انجام این کار به خود و جنین آسیب وارد می کند، بنابراین بهترین راه این است که از این روش بعد از بارداری و پایان دوره شیردهی استفاده کنید.

در کدام ناحیه از بدن پیکر تراشی صورت می گیرد ؟

از پیکرتراشی بدن در نواحی مختلف بدن استفاده کرد و از حجم چربی انباشته شده بکاهد. شکل دهی به طور کلی در شکم، پهلوها، پشت، بازوها، ران ها، باسن، پاها و مچ پا استفاده می شود. همچنین می توان از تکنیک های ظریف در نواحی کوچک مانند زیر بغل استفاده کرد و زیبایی را به بدن و صورت بازگرداند.

آیا پیکر تراشی یک روش ایمن و تاثیر گذار است ؟

طبق مطالعات دکتر ویتربو که در سال 2002 بر روی بیش از 100 کاندید جراحی لاغری موضعی انجام شد و در مجله جراحی پلاستیک و زیبایی به چاپ رسید. انجام روش های جدید لیپوساکشن و حذف چربی خطر بسیار کمتری داشت. بنابراین میزان خونریزی در بسیاری از نقاط بدن پس از حذف چربی بسیار کم است و نتایج بسیار رضایت بخش است.

علاوه بر این، بر اساس دو سال تحقیق و پژوهش مداوم توسط دکتر لی و همکارانش که در مجله انجمن جراحان پلاستیک کره جنوبی منتشر شده است، استفاده از لیپوماتیک برای حذف چربی و پیکرتراشی بدن در 48 نفر نتیجه گرفت. عوارض جانبی بسیار کمی دارد، اما مشکل جدی وجود ندارد. بنابراین در مقایسه با کسانی که روش های دیگری را برای کاهش وزن انتخاب کردند. آزمودنی ها خونریزی کمتر، هماتوم کمتر، کبودی کمتر، تورم کمتر و درد کمتری را در حین پیکرتراشی بدن لیپوماتیک تجربه کردند.

بهترین دکتر پیکرتراشی در زعفرانیه

بهترین دکتر پیکر تراشی در زعفرانیه باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. تمام آرزوهای بیماران مختلف به این برمی گردد که با کمترین عارضه و مشکل به نتیجه ای خوب برسند. از این رو بهترین پزشک پیکرتراشی در زعفرانیه شرایطی را فراهم می کند تا افراد در محیطی آرام و بدون استرس به بهترین نتیجه دست یابند. در ادامه به ویژگی های بهترین دکتر پیکرتراشی در زعفرانیه می پردازیم :

 • بهترین دکتر پیکر تراشی در زعفرانیه باید بیمار را از مزایای پیکرتراشی و معایب آن آگاه کند.
 • بهترین دکتر پیکر تراشی در زعفرانیه قبل از هر چیزی باید دارای سواد علمی و مدرک تخصصی کافی باشد.
 • هزینه مناسبی را برای روش های مختلف پیکرتراشی در نظر بگیرد.
 • قبل از پیکرتراشی باید با دقت بیمار را از لحاظ فیزیک و همینطور ذهنی معاینه کند.
 • بهترین دکتر پیکر تراشی در زعفرانیه در مرکز جراحی که انتخاب می کند بهترین تجهیزات استفاده شده باشند.
 • باید درباره اقدامات قبل از پیکرتراشی و مراقبت های بعد از پیکرتراشی توضیحات کافی را به فرد ارائه کند.
 • بهترین دکتر پیکر تراشی در زعفرانیه باید در انجام روش مورد نظر تخصص بالایی داشته باشد.

قبل از جراحی پیکر تراشی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای انجام هر عمل جراحی زیبایی نیاز به مراقبت قبل و بعد از جراحی وجود دارد. رعایت دقیق چنین مراقبتی منجر به دستیابی بهتر و سریعتر به نتیجه مطلوب خواهد شد. به همین دلیل جلسات مشاوره بین جراح و متخصص زیبایی باید در اولویت قرار گیرد. در طی این جلسات، فرد تمام دغدغه ها و اهداف مورد نظر خود را بیان می کند. از طرفی متخصص پزشکی تمامی مراحل و عوارض تکنیک پیکرتراشی را به طور مفصل برای فرد توضیح می دهد. برگزاری این جلسات برای کاهش نگرانی او از اهمیت بالایی برخوردار است.

در مرحله بعد تمامی سوابق پزشکی فرد مورد بررسی قرار می گیرد. وضعیت سلامت، آلرژی های خاص و عمل های قبلی باید بررسی شود. همچنین هر دارویی که فرد مصرف می کند باید با مشورت پزشک مصرف شود. در صورت تشخیص پزشک ممکن است از داروهای رقیق کننده خون استفاده شود. این داروها کمک زیادی به انجام تکنیک های پیکر تراشی بدون زحمت می کنند. معمولاً یک ماه قبل از این روش، مصرف الکل و تنباکو ممنوع است.

پزشک نواحی مورد نظر را بررسی و اندازه گیری دقیق می کند. با توجه به شرایط موجود و نتیجه مورد نظر فرد، مکان های اندازه گیری شده با نشانگر مشخص می شود. در این مرحله فرد می تواند نظر نهایی خود را بیان کند. اگر تکنیک انتخابی نیاز به بیهوشی داشته باشد، باید تمام مراحل و عوارض آن برای بیمار توضیح داده شود. رضایت نامه از متقاضی گرفته می شود. بسته به نوع و تکنیک پیکرتراشی، پزشک ممکن است نیاز به آزمایش را تشخیص دهد. در این صورت فرد باید تمامی آزمایشات اعلام شده توسط پزشک را انجام دهد. نتایج این آزمایشات به پزشک کمک می کند تا تکنیک های پیکر تراشی بدن را بهتر انجام دهد.

مدت زمان بهبودی بعد از پیکر تراشی :

بهبودی کامل و کسب نتایج مطلوب پس از این روش به نوع تکنیک انتخابی و میزان چربی اندام مورد نظر بستگی دارد. معمولاً پس از انجام پیکر تراشی بدن، دوره نقاهت حدود 1 تا 2 ماه طول می کشد تا فرد به طور کامل بهبود یابد. پس از بهبودی کامل چندین ماه طول می کشد تا فرد به نتایج مطلوب دست یابد که البته این امر مستلزم رعایت دستورات پس از جراحی است. از سوی دیگر، تکنیک های غیر جراحی دوره نقاهت بسیار کوتاه تری دارند. این روش ها که معمولا به صورت سرپایی انجام می شوند دوره نقاهت ندارند و فرد می تواند چند ساعت پس از پیکر تراشی بدن به فعالیت های روزانه خود بازگردد.

بهترین دکتر پیکرتراشی در زعفرانیه

کلام آخر

قبل از انجام پیکر تراشی از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله بهترین دکتر پیکرتراشی در زعفرانیه همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 4

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *