بهترین نوع پروتز سینه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین نوع پروتز سینه آشنا کنیم. امروزه جراحی پروتز سینه یکی از رایج ترین روش ها برای بیشتر شدن سایز سینه و بهتر شدن ظاهر سینه است و اکثر خانم هایی که سینه های کوچکی دارند به این روش روی می آورند. برند پروتز سینه علاوه بر وضعیت جسمانی بیمار و مهارت جراح، در نتیجه عمل تاثیر می گذارد. مانند هر محصول دیگری، تولید کنندگان پروتز سینه محصولات خود را در سطوح مختلف کیفیت تولید می کنند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین نوع پروتز سینه آشنا می شوید :

جراحی پروتز سینه چیست؟

جراحی پروتز سینه به معنای استفاده از ایمپلنت سیلیکونی به منظور بیشتر شدن سایز سینه یا رفع مشکل عدم تقارن سینه است. حتی در مواردی که بیمار به دلیل سرطان سینه سینه های خود را از دست داده باشد می توان از پروتز برای ایجاد سینه های جدید استفاده کرد که این عمل به عنوان یک عمل زیبایی شناخته می شود و تحت پوشش بیمه تکمیلی نیست و نمی توانید به دنبال انجام عمل باشید. پروتز با بیمه تکمیلی البته در شرایطی که خانمی در حین درمان سرطان اندام حیاتی خود را از دست داده و تحت فشارهای روحی شدید قرار می گیرد، شرکت های بیمه، پروتز سینه را جزو عمل های زیبایی طبقه بندی می کنند.

بهترین نوع پروتز سینه

مزایای جراحی پروتز سینه

جراحی ایمپلنت سینه می تواند به فرد کمک کند تا سایز سینه خود را به صورت مادرزادی یا به مرور زمان به دلیل عوارض مختلف به حالت طبیعی و متعادل بازگرداند. برخی از افراد در اثر جراحی هایی مانند ماستکتومی سینه های متقارن ندارند، که بزرگ کردن سینه با جراحی پروتز سینه می تواند به آن ها در بازیابی زیبایی و اعتماد به نفس کمک کند. قبل از تصمیم به گذاشتن پروتز سینه، باید هدف خود را از این عمل مشخص کنید و با متخصصان مشورت کنید تا نیازهای واقع بینانه این عمل را داشته باشید.

چه افرادی برای جراحی پروتز سینه مناسب هستند؟

برخی از زنان مبتلا به سرطان سینه برخی از بافت سینه خود را از دست می دهند. در نتیجه می توانند این تغییر را با این جراحی جبران کنند. برخی از خانم ها امکان دارد عدم تقارن در شکل سینه ها داشته باشند که با این جراحی می توان آن را اصلاح کرد. برخی از زنان که از فرم سینه خود ناراضی هستند. برخی از زنانی که به دلیل بارداری یا شیردهی شکل سینه های خود را تغییر دادند زنانی که سینه های بزرگی ندارند و تمایل به بیشتر شدن سایز دارند برخی از زنانی که یک یا هر دو سینه را به دلیل اختلالات مادرزادی دارند برای زنانی که قصد دارند به اندازه کافی رشد نکرده باشند.

مراقبت های قبل از جراحی پروتز سینه 

این پروتز برای درمان و برداشتن بافت پستان و افتادگی پوست در نظر گرفته نشده است. در صورت داشتن چنین مشکلی، پزشک لیفت سینه با پروتز را برای رسیدن به نتیجه مطلوب پیشنهاد می کند. پروتز سینه طول عمر دائمی ندارد. میانگین طول عمر این پروتز حدود 10 سال است. هر تغییری مانند کم شدن یا بیشتر شدن وزن می تواند روی پروتز و طول عمر آن تاثیر بگذارد. زمانی که به ماموگرافی نیاز دارید.

استفاده از این روش تشخیصی بسیار پیچیده می شود و به روش های تشخیصی تخصصی تری نیاز خواهید داشت. اگر می خواهید پروتز را از سینه خود خارج کنید، امکان دارد به جراحی های دیگری مانند لیفت سینه نیاز داشته باشید تا بافت سینه به شکل اولیه خود بازگردد. قبل از جراحی باید از مصرف داروهایی مانند آسپرین یا سایر داروهایی که خونریزی را افزایش می دهند خودداری کنید. اگر سیگار می کشید، باید 6-4 هفته قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنید. برای آشنا شدن با دوره نقاهت جراحی پروتز سینه به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

بعد از جراحی پروتز سینه چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

این احتمال وجود دارد که تا چند هفته پس از بزرگ کردن سینه درد و تورم بعد از عمل وجود داشته باشد، گاهی اوقات برخی از افراد دچار کبودی  می شوند. با گذشت زمان، زخم ها بهتر می شود. اما جای زخم به دلیل بریدگی به طور کامل ناپدید نمی شود. در طول دوره نقاهت باید از سوتین های ورزشی برای ثابت نگه داشتن پروتز استفاده کنید. برای جلوگیری از درد، پزشک امکان دارد مسکن های مختلفی را برای بیمار تجویز کند.

اگر کار می کنید و فعالیت بدنی شدید انجام نمی دهید، می توانید پس از چند هفته زایمان را شروع کنید. شما باید به مدت دو هفته از فعالیت شدید و هر فعالیت دیگری که باعث بیشتر شدن ضربان قلب یا فشار خون می شود خودداری کنید. در این دوران سینه شما به هر گونه تماس فیزیکی و هر حرکت ناخوشایندی حساس خواهد بود. اگر پزشک از بخیه های قابل جذب برای شما استفاده نکرده و لوله تخلیه در نزدیکی سینه قرار نگرفته باشد، نیاز به یک قرار ملاقات دارید.

چه افرادی برای جراحی پروتز سینه مناسب هستند ؟

تعویض پروتز سینه 

امروزه بیشتر خانم ها به دنبال سینه هایی با فرم جذاب و برآمدگی زیبا هستند و برای این منظور به جراحی های زیادی روی می آورند اما یکی از جراحی های بی خطر برای بیشتر شدن و بزرگ کردن سینه، پروتز سینه است. از این روش بسیاری از متقاضیانی که خواهان پروتز سینه هستند باید بدانند که آیا پروتز را عوض کنند یا دائمی است.اما نظر سازنده از شرکت پروتز سینه این است که پروتز سینه هر 10 سال یکبار تعویض شود.

متخصصان جراحی پلاستیک بیمارانی را که پروتز سینه نصب کردند و افرادی که به مدت 10 سال پروتز سینه داشتند توسط سونوگرافی یا ام آر آی تحت نظر هستند. با انجام سونوگرافی یا MRA مشخص می شود که آیا پروتز آسیب دیده است یا خیر. در صورت نیاز به تعویض، متخصص جراحی پلاستیک پروتز سینه را با دقت تعویض می کند. با جایگزینی امکان قرار دادن پروتز برای مدت طولانی وجود خواهد داشت.

تعویض پروتز سینه بعد از 10 سال عمل پیچیده و سختی نیست و در صورت مراجعه به متخصص با تجربه و خبره در جراحی پلاستیک می توان به نتایج موفقیت آمیز و ایده آل دست یافت. این فرآیند زمان بر نیست و در یک جلسه به مدت 15 دقیقه قابل اجرا می باشد و متقاضی پس از تغییر توانایی مدیریت امور روزمره و فعالیت های روزمره را دارد و نیازی به استراحت و بستری شدن ندارد.

برش سینه چه نوع روش هایی دارد؟

جراحی زیبایی سینه یا پروتز سینه جراحی است که نیاز به بیهوشی دارد. آزمایش قبل از عمل باید سلامت جسمی بیمار و استفاده غیر مضر از داروهای بیهوشی را تضمین کند. مراحل عمل پروتز سینه ارتباط مستقیمی با نوع عمل دارد. 3 نوع برش در جراحی پروتز سینه وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

برش در اطراف هاله پستان 

این نوع برش بیشتر برای افرادی که قصد شیر دادن در آینده را ندارند توصیه می شود زیرا می تواند به مجاری شیر آسیب جدی وارد کند. این روش به جراح امکان دسترسی آسان برای قرار دادن ایمپلنت و حفظ تقارن سینه ها را می دهد و به دلیل تاریکی هاله اطراف نوک پستان، جای زخم کمتر به چشم می آید.

برش هلالی زیر چین پستان 

مزایا این نوع برش این است که امکان دسترسی آسان تر به جراح را برای قرار دادن ایمپلنت فراهم می کند و اسکار یا زخم ناشی از جراحی با سوتین پوشانده می شود. در عین حال این روش می تواند به مجاری شیر آسیب برساند و شیردهی را بعد از عمل پروتز سینه با مشکل مواجه کند.

برش زیر بغل 

در این روش جراح از محل طبیعی چین زیر بغل برای ایجاد برش استفاده می کند. مزایا این روش این است که هیچ جای زخم روی سینه ایجاد نمی کند. اما اگر در آینده نیاز به تجدید پروتز یا انجام سایر جراحی های اصلاحی روی پستان باشد، امکان تکرار این عمل وجود نخواهد داشت. یکی از روش های جدید جراحی بزرگ کردن سینه، تکنیک TABA است.

در این روش پوست و چربی اضافی شکم به طور همزمان برداشته شده و از همان برش شکمی پروتز سینه گذاشته می شود. مزیت این روش بزرگ کردن سینه این است که هیچ برشی روی سینه ها ایجاد نمی شود و بعد از عمل هیچ جای زخمی وجود ندارد. این روش برای افرادی که به دلیل بارداری دچار افتادگی سینه و پوست شکم می شوند استفاده می شود و قصد رفع این افتادگی را دارند.

این روش برای افرادی که پتوز شدید یا افتادگی سینه دارند مناسب نیست. پس از ایجاد برش در ناحیه مورد نظر، جراح پروتز سینه را قرار داده و با استفاده از بخیه، زخم های جراحی را می بندد. در روزها و هفته های اول پس از جراحی پروتز سینه، التهاب و درد سینه شایع است و به مرور زمان از بین می رود.

برش سینه چه نوع روش هایی دارد ؟

بهترین نوع پروتز سینه

در ادامه به بهترین نوع پروتز سینه می پردازیم :

پروتز سینه مارک منتور 

پروتز سینه منتور یکی از برندهای موفق در زمینه تولید پروتز می باشد. این برند توانسته نظر بسیاری را در کشور ما جلب کند. بسیاری از جراحان به بیماران خود توصیه می کنند که فرم سینه های برند منتور را برای عمل تهیه کنند زیرا فرم سینه های سیلیکونی منتور با کیفیت عالی تولید می شوند. پروتزهای آب نمک این برند کیفیت قابل قبولی دارند.

این برند متعلق به آمریکا است. برند پروتز سینه منتور محصولات خود را در اندازه ها و طرح های مختلف تولید می کند و درصد بالایی از خانم ها می توانند از این پروتز استفاده کنند. شرکت منتور به لطف محصولات با کیفیتی که تولید می کند به یکی از بهترین برندهای پروتز سینه تبدیل شده است. طول عمر این پروتزها طولانی است.

پروتز سینه مارک موتیوا 

پروتز سینه موتیوا یکی از بهترین برندهای پروتز سینه است. این برند پروتز سینه متعلق به آمریکاست. Motiva در سال 2004 تاسیس شد و محصولات آن در حال حاضر به طور متوسط ​​در 60 کشور استفاده می شود. شرکت Motiva همواره سعی کرده پروتزهای خود را با بهترین کیفیت در بازار عرضه کند.این برند علاوه بر پروتز سینه، ایمپلنت های دیگری را برای سایر قسمت های بدن تولید می کند.

محصولات این شرکت در اکثر کشورها دارای 10 سال گارانتی می باشد. در اروپا و آمریکا، پروتزهای Motiva و Mentor با یکدیگر رقابت می کنند. موتیوا یکی از بهترین برندهای پروتز سینه محسوب می شود و توانسته است بخش بزرگی از بازار کشورمان را به خود اختصاص دهد. در سال های اخیر محبوبیت این برند در ایران بیشتر شده است.

پروتز سینه مارک ناگور 

پروتز سینه تولید شده در شرکت ناگور دارای گارانتی طولانی مدت است و زمانی که برندی محصول خود را برای مدت طولانی گارانتی می کند به این معنی است که به کیفیت آن اطمینان دارد. در میان لیست بهترین برندهای ایمپلنت سینه، می توان نام تجاری ناگور را مشاهده کرد. فرم سینه های مارک ناگور به دلیل کیفیت بالا قیمت مناسبی دارند.

پروتز سینه مارک پلی تک 

تاریخچه تولید پروتزهای سینه پلی تک به سال 1986 برمی گردد.این برند پروتز جایگاه خود را در بازار اروپا تثبیت کرده است. این شرکت علاوه بر پروتز سینه، محصولات دیگری را تولید می کند. شرکت پلی تک محصولات خود را بر اساس استانداردهای بین المللی تولید می کند و امتیاز این شرکت متعلق به آلمان می باشد. این محصولات قبل از عرضه به بازار به طور کامل تست و بررسی می شوند. پروتز سینه پلی تک کاملا با بدن انسان سازگار بوده و مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند.

انواع پروتز سینه از لحاظ شکل ظاهری 

از آنجایی که فرم بدن هر خانمی متفاوت است، پروتزها در اشکال مختلف، اندازه های کاپ مختلف و رنگ های مختلف موجود هستند. همچنین پروتزهای جزئی سینه برای تقارن­ سازی سینه ها برای زنانی که قبلا جراحی سینه انجام دادند، وجود دارد. به این پروتزها فرم دهنده سینه  گفته می شود.

پروتز پستان گرد 

پروتز پستان گرد، برای برجسته ­سازی و خوش ­فرمی سینه انجام می گیرد. ایمپلنت های گرد را می‌توان با سیلیکون یا سالین پر کرد و انتخاب محبوب‌تری برای تقویت سینه است. ایمپلنت های گرد را می توان بین ماهیچه قفسه سینه و بافت طبیعی سینه یا زیر هر دو عضله و بافت غده قرار داد. ایمپلنت های گرد دارای اندازه‌ها و پروفیل‌های مختلفی هستند. هر نوع ایمپلنتی به سینه‌ها حجم می دهد، اما ایمپلنت های گرد هم در قسمت پایین سینه و هم در قسمت بالای سینه را حجم می ­‌دهند. این قسمت سینه، به طور معمول بدون ایمپلنت برجستگی زیادی ندارد.

پروتزهای سینه گرد برای خانم‌هایی مناسب است که می‌خواهند سینه‌هایشان برجسته‌ ­تر به نظر برسد. از طرف دیگر، کسانی که خواهان خوش ­فرمی سینه‌هایشان علاوه بر بزرگ کردن آنها هستند، معمولاً پروتزهای گرد را انتخاب می­‌ کنند.

پروتز سینه قطره اشکی

پروتز قطره اشکی اغلب برای خانم ­‌هایی مناسب است که سینه‌هایشان در ناحیه تحتانی و بیرونی پرتر و بالای نوک پستان کمتر است. این پروتزها را می ­توان در هر دو سمت راست یا چپ استفاده کرد.

مانند ایمپلنت های گرد، ایمپلنت های آناتومیک ممکن است سیلیکونی یا نمکی باشند. پروتزهای سینه آناتومیک انتخاب سومی را نیز ارائه می ­دهند: ژل سیلیکونی بسیار منسجم، که سفت­‌ تر از ایمپلنت های سیلیکونی سنتی است. نتیجه نهایی با ایمپلنت های قطره­ای بیشتر شبیه سینه‌­ های طبیعی است.

پروتز سینه آناتومیکال

ایمپلنت های آناتومیک برای زنانی که می‌خواهند ظاهری ظریف‌تر داشته باشند، بدون پری قسمت فوقانی که مشخصه ایمپلنت های گرد است، عالی هستند. این ایمپلنت ها برای استفاده در جراحی ترمیمی نیز ایده آل هستند چون نتایج طبیعی­‌ تری را ارائه می ­‌دهند. بزرگ کردن سینه با پروتز قطره اشکی برای افرادی که می­‌ خواهند بزرگ کردن سینه آن ها طبیعی­ تر به نظر برسد مفید است. علاوه بر این، برای افرادی که بافت سینه‌شان خیلی کم است، سینه‌های صاف و بی‌شکل، و خانم‌هایی با پوشش بافت نرم خیلی کم، عدم تقارن در سینه‌ها یا ظاهر ناقص، بهتر است از سینه‌های قطره‌ای استفاده کنند. چون افزایش سایز سینه‌ها طبیعی‌تر است.

بهترین نوع پروتز سینه 

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پروتز سینه در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام آن بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله بهترین نوع پروتز سینه همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *