بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران آشنا کنیم. بیشتر شدن سن، بارداری و ویژگی‌های ارثی قابل توجه، افزایش یا کاهش وزن، همگی بر شکل شما تأثیر می‌گذارند و باعث افتادگی پوست، ترک‌های پوستی و رسوب چربی در ناحیه شکم، به ویژه در اطراف کمر و باسن می‌شوند. شلی پوست و چربی های سرسخت باعث ایجاد وزن در ناحیه شکم و پهلو می شود که پوشیدن لباس های مورد نظر را دشوار می کند و همچنین کمردرد را بیشتر می کند. یکی از بهترین راه کار ها برای درمان این مشکلات جراحی ابدومینوپلاستی است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر ابدومینوپلاستی با ما همراه باشید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی که به نام تامی تاک شناخته می شود، جراحی زیبایی است که برای بهتر شدن شکل و ظاهر شکم و تقویت عضلات دیواره شکم انجام می شود. در طی این عمل، پزشک پوست و چربی اضافی شکم را برمی دارد و ظاهری صاف و محکم به شکم می بخشد. با این جراحی می توانید لیپوساکشن را برای برداشتن چربی های شکم انتخاب کنید، ابدومینوپلاستی مشابه لیپوساکشن نیست و با آن متفاوت است.

زیرا هدف از لیپوساکشن فقط حذف چربی است و در طی آن شلی پوست یا عضلات شکم ترمیم نمی شود. حتی امکان دارد بعد از لیپوساکشن پوست به خوبی جمع نشود و به حالت اولیه خود برگردد اما در ابدومینوپلاستی به طور کلی ظاهر شکم تغییر می کند و این ناحیه نازک و زیباتر می شود. این روش به شدت تحت تأثیر میزان پوست و چربی اضافی است.

هر چه پوست و چربی شکم بیشتر باشد، پیچیدگی این عمل بیشتر می شود. با کسب اطلاعات لازم در مورد این عمل، تاریخچه کاملی از وضعیت جسمانی خود تهیه کنید و پس از مشورت با پزشک خود تصمیم به انجام این جراحی حساس بگیرید. در جراحی ابدومینوپلاستی ناحیه شکمی که به دلیل بیشتر شدن یا کم تر شدن وزن، بارداری یا از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست شکل اولیه خود را از دست داده است، می تواند بافت سفت و متناسب خود را بازیابد.

در طی این روش چین های اضافی پوست و چربی های سرسخت از بین رفته و در نتیجه زیبایی و جوانی به این ناحیه از بدن باز می گردد. جراحی ابدومینوپلاستی با هدف برداشتن چربی و پوست اضافی از قسمت پایینی معده، پایین شکم، پهلوها و کمر به منظور ایجاد اندامی باریک تر و خوش فرم تر است. در این جراحی عضله اصلی شکم و عضلات ضعیف یا منزوی که در دوران بارداری کشیده شده یا تغییر شکل دادند به حالت اولیه باز می گردند.

ابدومینوپلاستی چیست ؟

مراحل جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی مراحلی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

مشاوره با پزشک

برای انجام این عمل فرد باید با جراح مشورت کند و او را از وضعیت جسمی و روحی خود مطلع کند. افرادی که می خواهند عمل جراحی شکم را انجام دهند باید در مورد سابقه پزشکی، داروها و حساسیت به داروهای مختلف به پزشک اطلاع دهند. متقاضی عمل باید انتظارات خود از عمل را برای جراح توضیح دهد. در این مرحله پزشک تصمیم می گیرد که آیا این عمل برای این فرد مناسب است یا خیر. علاوه بر این، نوع عمل برای فرد مشخص می شود.

انجام آزمایش

امکان دارد آزمایش ها و عکس هایی برای بیمار تجویز شود که همه این آزمایش ها باید به درستی انجام شود و نتیجه بررسی شود و در نهایت فرد برای عمل آماده شود.

انجام عمل

در این عمل فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و در موارد نادر امکان دارد از بیهوشی اپیدورال استفاده شود. پس از بیهوشی، جراح دو برش در شکم ایجاد می کند و بافت ها و ماهیچه های شکم را به هم نزدیک کرده و بخیه می زند. یکی از این برش ها از یک طرف استخوان ران به انتهای دیگر استخوان ران می رود و دیگری در اطراف ناف ایجاد می شود. هنگامی که بافت های شکمی در جای خود ثابت شدند، پوست اضافی و چربی زیر جلدی برداشته شده و ناف در جای خود قرار می گیرد. سپس پوست شکم بخیه می شود.

چه افرادی برای جراحی ابدومینوپلاستی مناسب هستند؟

این عمل جراحی هم برای زنان و هم برای مردان کاربرد دارد. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود شما چربی اضافی، ضعیف شدن خاصیت ارتجاعی پوست و یا ضعف در بافت همبند را در شکم خود تجربه کنید. تغییرات و افزایش وزن قابل توجهی که در دوران بارداری اتفاق می افتد. افرادی که جراحی های شکم مانند جراحی سزارین داشتند، تیپ بدنی این مسائل را ژنتیکی دارد.

افرادی که اضافه وزن داشتند و در طول مدت زمان زیادی وزن کم کردند. شاخص توده بدنی بین 30 تا 35 داشته باشید. ابدومینوپلاستی می تواند به راحتی پوست و چربی اضافی را از بین ببرد و عضلات شکم را سفت کند. ابدومینوپلاستی علائم کشیدگی و پوست اضافی در قسمت تحتانی شکم را از بین می برد. این جراحی را می توان همراه با سایر عمل های زیبایی مانند جراحی سینه برای بانوان انجام داد و به نتایج بهتری دست یافت.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

بسته به اهداف شما و میزان تغییری که می خواهید مشاهده کنید، روش های مختلفی برای جراحی زیبایی کم شدن وزن وجود دارد. در طی یک عمل جراحی معمولی شکم، جراح برش های افقی و بیضی شکل در ناحیه موهای ناحیه تناسلی ایجاد می کند تا پوست و چربی بیشتری را از بین ببرد. در مرحله بعد با بخیه های دائمی عضلات شکم را سفت می کند. مقدار پوست اضافی برداشته شده نوع عمل و طول برش ایجاد شده را تعیین می کند.

برش بالای ناحیه تناسلی به هم بخیه می‌شود و یک اسکار باقی می‌ماند که در امتداد چین طبیعی شکم قرار گرفته و روی خط بیکینی می‌افتد. جراح پوست اطراف ناف را اصلاح می کند. بند ناف از طریق یک برش کوچک برداشته می شود و در موقعیت طبیعی خود بخیه می شود. در طول عمل، پزشک امکان دارد آنتی بیوتیک مصرف کند تا خطر عفونت را کم کند.

مراحل جراحی ابدومینوپلاستی

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

این جراحی مانند روش های دیگر دارای مزایایی است که در ادامه به آن می پردازیم :

بهتر شدن شکل ظاهری بدن

برای بیشتر خانم ها، بهتر شدن اندام تنها مهم ترین دلیل انتخاب ابدومینوپلاستی است. جراحی ابدومینوپلاستی به طور چشمگیری ظاهر شکم شما را بهتر می کند. بعد از عمل، افراد با دیدن شکمی صاف تر و سفت و متناسب با بدن و وزن طبیعی خود بسیار خوشحال می شوند. اگر بعد از بارداری یا کاهش وزن شدید با چربی و پوست اضافی شکم دست و پنجه نرم می کنید، بهتر است این جراحی را امتحان کنید و برای همیشه از شر چربی و پوست اضافی شکم خلاص شوید.

وضعیت بدنی پیشرفته

در ابدومینوپلاستی، عضلات مرکزی شکم سفت می شوند و در این شرایط ستون فقرات شما توسط عضلات تقویت شده بهتر حمایت می شود. این زمانی است که فشار روی بقیه بدن کم می شود و وضعیت فیزیکی شما بهبود می یابد.

تسکین کمر درد

وضعیت مناسب به شما امکان می دهد راحت بنشینید و بایستید. کمردرد یکی از مشکلاتی است که می تواند وضعیت نشستن و ایستادن شما را تحت تاثیر قرار دهد. جراحی شکم به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری های کمر را کم می کند.

از بین رفتن فتق

فتق یکی از دردناک ترین آسیب هایی است که امکان دارد برای هر فردی اتفاق بیفتد. اگر از نوع خاصی از فتق رنج می برید، جراحی شکم علاوه بر ترمیم فتق، گزینه مناسبی برای کم شدن درد و جلوگیری از رشد مجدد آن است. با سفت کردن عضلات شکم و تقویت دیواره شکم از طریق ابدومینوپلاستی می توانید تا حد زیادی از شکستن بافت دیواره های شکم جلوگیری کنید و عود فتق را به میزان قابل توجهی کم کنید. جراحی شکم روش مناسبی برای ترمیم فتق محسوب نمی شود، اما در صورت ترکیب با جراحی ترمیم فتق، می تواند به طور موثری از عود فتق جلوگیری کند.

از بین بردن جای زخم سزارین 

اگر شما یکی از هزاران زنی هستید که سزارین شدند، جای زخم امکان دارد برای شما ناراحت کننده باشد. در جراحی شکم، اسکارهای قدیمی همراه با پوست اضافی برداشته می‌شوند یا جای زخم‌های جدید روی زخم‌های قدیمی ایجاد می‌شود.

انجام حرکت های ورزشی راحت

با داشتن شکم سفت تر و وزنی که از این جراحی کم می کنید، می توانید راحت تر ورزش کنید و در مقایسه با قبل از جراحی، وزن خود را برای شما راحت تر حفظ می کند.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی چه عوارضی دارد؟

جراحی زیبایی شکم مانند سایر جراحی ها دارای معایب و عوارض خاص خود می باشد. اگر جراحی زیبایی شکم توسط جراح متخصص و واجد شرایط انجام شود. پس از آن، بیماران دیگر با عوارض و خطر مواجه نمی شوند. اما در غیر این صورت، احتمال بروز مشکلات زیاد مانند عفونت، بی حسی، درد شدید، تجمع مایع در زیر پوست، تغییر رنگ پوست، آسیب عصبی و … در بین بیماران بسیار شایع است. بروز عوارض مانند تورم و کبودی بعد از جراحی زیبایی شکم، مشکلی طبیعی است که در همه بیماران ایجاد می شود. میزان تورم و کبودی در بیمارانی که درخواست ابدومینوپلاستی دارند بسته به شرایط آن ها متفاوت است.

بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران

برای به دست آوردن نتیجه مطلوب از جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی باید بهترین جراح شکم در تهران را شناسایی کرده و به آن ها بسپارید. بهترین جراح ابدومینوپلاستی در زمینه جراحی زیبایی شکم تخصص و مهارت بالایی دارد و دوره های آموزشی خود را در بهترین مراکز گذرانده است. جراحان پلاستیک معتبر تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کنند و دارای مجوز و مجوزهای تجاری هستند.

بهترین جراح قبل از انجام این عمل زیبایی بهترین و دقیق ترین توصیه ها را در مورد عمل و نتیجه آن به بیماران خود می دهد و سعی می کند با آرامش و حوصله و صادقانه پاسخگوی بیماران خود باشد. بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران سعی می کند بیمار را با توجه به شرایط او راهنمایی کند و در صورتی که گزینه مناسبی برای این جراحی نیست به او اطلاع دهد.

هدف آن سلامت و بهبودی بیمار بدون در نظر گرفتن جنبه های مالی است. قبل از ابدومینوپلاستی سعی می کنند خطرات احتمالی این عمل را به بیمار اطلاع دهند. جراحان حرفه ای ابدومینوپلاستی در بسیاری از جلسات پس از جراحی بیماران خود را معاینه می کنند و از سلامت و تناسب اندام آن ها اطمینان حاصل می کنند. سعی می کنند بیماران خود را قبل و بعد از این جراحی راهنمایی کنند. برای آشنا شدن با بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در زعفرانیه به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراقبت های قبل از جراحی ابدومینوپلاستی 

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی ابدومینوپلاستی آشنا می شوید :

  • یک تیم حرفه ای که رویکردی یکپارچه برای مراقبت های بعد از عمل ارائه می دهد، می تواند به بیماران در دستیابی به بهترین نتایج ممکن کمک کند.
  • در صورت لزوم توصیه می شود قبل از جراحی وزن خود را کم کنید.
  • بهتر شدن ایمنی و نتیجه زمانی که نزدیک به وزن ایده آل بدن است.
  • ملاحظات مدیریت پس از عمل برای بیمارانی که تحت عمل ابدومینوپلاستی قرار گرفتند را شرح دهید.
  • ترک سیگار 3 هفته قبل از جراحی و تا زمان بهتر شدن کامل زخم ها یا حداقل 2 هفته بعد از آن ضروری است.
  • سعی کنید نحوه انجام ابدومینوپلاستی را بدانید.
  • از مصرف مسکن های آسپرین، ایبوپروفن به مدت 3 هفته قبل و بعد از عمل خودداری کنید.
  • اندیکاسیون ها و موارد منع ابدومینوپلاستی را مرور کنید.

بهترین کاندید برای جراحی ابدومینوپلاستی

تامی تاک برای مردان و زنانی که از سلامت جسمی نسبی برخوردارند، مناسب است. این جراحی نباید با لیپوساکشن اشتباه گرفته شود. ولی جراحی زیبایی شکم می تواند به منظور برداشتن چربی ها یا همان لیپوساکشن هم انجام گیرد. در برخی موارد هم جراحی لیپوساکشن همراه با جراحی ابدومینوپلاستی انجام می گیرد. این مورد بستگی به شرایط بیمار دارد. افرادی که سابقه کاهش وزن بسیار دارند و با افتادگی و شلی پوست زیر شکم مواجه هستند بهترین راه اصلاح افتادگی پوست و برداشتن چربی های اضافه زیر ناف عمل ابدومینوپلاستی می باشد.

در واقع در این روش جراحی ترک های پوست ناشی از بارداری را می توان برداشت. قابل توجه است که اگر ترک های پوستی در قسمت بالای شکم یا بالای ناف وجود داشته باشد در زمان عمل این ترک ها به سمت زیر ناف جابجا می شوند ولی به صورت کامل نمی توان آن ها را برداشت. اگر فردی اضافه وزن بیش از ۱۵ تا ۲۰ کیلو را داشته باشد در ابتدا بایستی با کمک رژیم های غذایی مناسب اقدام به کاهش وزن نموده تا وزن او نزدیک به وزن ایده آل شود، سپس اقدام به جراحی شکم نمایید.

در ابتدا فرد می بایست از لحاظ وزنی مورد بررسی قرار گیرد. به طور معمول این افراد نبایست وزن بسیار بالای داشته باشند، تعریف استاندارد وزن بنام توده بدنی یا BMI است و با توجه به این معیار می توانیم فرد مناسب را برای انجام این جراحی انتخاب نماییم. در واقع برای بدست آوردن توده بدنی فرد، از یک فرمول استفاده می نماییم. این فرمول بدین صورت است که وزن بدن تقسیم بر مجذور قد براساس متر می باشد.

فردی که می خواهد ابدومینوپلاستی انجام دهد نبایست BMI بیش از ۳۵ داشته باشد زیرا افرادی که توده بدنی بیش از ۳۵ دارند چاقی منتشر دارند و بایستی در ابتدا اقدام به کاهش وزن نموده سپس تحت جراحی قرار گیرند چون در چنین شرایطی ریسک انجام عمل کمتر شده و نتیجه عمل بهتر خواهد بود.

افرادی که قصد انجام عمل ابدومینوپلاستی دارند ترجیح داده می شود که توده بدنی یا BMI زیر ۳۰ داشته باشند اما برخی از جراحان پلاستیک افرادی که BMI بین ۳۰ تا ۳۵ را نیز جراحی می کنند. برخی از افراد حتی با BMI زیر ۳۰ چاقی منتظر دارند، معمولا این دسته از افراد چربی احشایی در داخل معده و روده دارند که این چربی های احشایی با عمل ابدومینوپلاستی تغییری نخواهد کرد و در نتجه آن شکم بسیار صافی ایجاد نمی شود و احتمال دارد پس از عمل شکم فرد کمی حالت برآمده داشته باشد.

بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *