بهترین دکتر جوان سازی صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر جوان سازی صورت در زعفرانیه آشنا کنیم. یک چهره جوان و سالم می تواند تأثیر قابل توجهی بر نظر دیگران نسبت به شما داشته باشد. بسیاری از افراد از پذیرش قضاوت افراد در مورد ظاهر خودداری می کنند، اما حقیقت این است که اولین برداشت همیشه بسیار تأثیرگذار خواهد بود. با استفاده از روش های جوان سازی و زیباسازی پوست مانند میکرودرم، تزریق ژل، تزریق چربی، بوتاکس، لیزر  چهره ای جذاب و با طراوت داشته باشید. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر جوان سازی صورت در زعفرانیه با ما همراه باشید.

جوان سازی صورت چیست؟

با بیشتر شدن سن، تغییرات صورت و گردن نشان دهنده روند طبیعی پیری است. عوامل زیادی باعث افتادگی پوست می شوند و نیروی جاذبه بر آن تأثیر می گذارد. روند پیری تحت تأثیر عوامل ژنتیکی داخلی و مجموعه ای از عوامل محیطی است. این تغییرات مرتبط با افزایش سن از نواحی اطراف پلک ها و ابروها شروع می شود و به تدریج به کل صورت و گردن گسترش می یابد. روش های مختلفی در جراحی های زیبایی برای جوان سازی پوست صورت استفاده می شود.

جوان سازی صورت چیست ؟

انواع روش های جوان سازی صورت

روش های مختلفی که پزشک برای جوان‌سازی و لیفت کردن پوست صورت استفاده می‌کند، ظاهر شما را بدون نقص و خطرات ناشی از جراحی‌های تهاجمی و بیهوشی عمومی بهبود می‌بخشد. پزشک قادر خواهد بود انواع مشکلات زیبایی را حل کند و ظاهری جوان را برای شما ایجاد کند. در ادامه با انواع روش های جوان سازی صورت آشنا می شود :

تزریق بوتاکس

تعداد کمی از روش های جراحی زیبایی و درمان های ضد پیری نتایج چشمگیری مانند بوتاکس دارند. این روش جوان سازی کم تهاجمی با اصلاح موقت ظاهر چین و چروک، علائم پیری را درمان می کند. درمان بوتاکس زیبایی گزینه مناسبی برای افرادی است که از علائم خفیف تا متوسط ​​پیری رنج می برند و نمی خواهند تحت عمل جراحی پلاستیک گسترده همراه با لیفت صورت قرار گیرند. پس از تزریق بوتاکس در نواحی صورت، این ماده انتقال تکانه های عصبی را که باعث فعال شدن انقباضات عضلانی می شود که باعث ایجاد چین و چروک صورت می شود، متوقف می کند.

در نتیجه این درمان، پوست ظاهری نرم و صاف به خود می گیرد. تزریق بوتاکس زیبایی یک درمان سریع و بدون درد است. این درمان حدود 10-15 دقیقه طول می کشد و عملا هیچ دوره بهبودی وجود نخواهد داشت. اگرچه نتایج ممکن است متفاوت باشد، اکثر بیماران می توانند بهبودی در ظاهر چین و چروک های خود را پس از سه تا پنج روز مشاهده کنند. نتایج درمان زیبایی بوتاکس سه تا پنج ماه باقی می ماند. با تکرار این درمان می توانید از اثرات ماندگارتر آن بهره مند شوید.

تزریق ژل

به منظور بازگرداندن حجم به نواحی خالی، تحریک تولید کلاژن و صاف کردن ظاهر خطوط ظریف و چین و چروک های عمیق، پزشک از ژل های تزریقی پوست و صورت استفاده می کند. یکی از این مواد ژل هیالورونیک اسید است. ژل های تزریقی با ماندگاری بیشتر که دارای تاییدیه ایمنی FDA هستند از ترکیباتی ساخته شدند که به طور طبیعی در بدن وجود ندارند. این ژل ها می توانند نتایج ماندگارتر و طبیعی تری را به ارمغان بیاورند.

برخی از انواع این ژل های تزریقی توانایی اصلاح چین و چروک های عمیق را دارند و اغلب علائم پیری را بهتر و طولانی تر درمان می کنند. ژل های تزریقی با ماندگاری بیشتر ایمنی و پایداری خوبی دارند، اما برای همه بیماران قابل استفاده نیستند. پزشک در جلسات مشاوره اولیه می تواند مناسب بودن این مواد را برای نیازهای منحصر به فرد بیمار تعیین کند.

تزریق چربی

یکی از پیامدهای ناگوار پیری کم شدن حجم صورت است. این مشکل همراه با ایجاد خطوط ظریف و چین و چروک می تواند شما را پیرتر از آنچه فکر می کنید نشان دهد. با تزریق چربی قادر خواهید بود حجم و ظاهر از دست رفته صورت خود را بازیابی کنید. این روش یک درمان کم تهاجمی است. با استفاده از تزریق چربی، پزشک می تواند نتایج استثنایی را برای شما ایجاد کند که معمولا فقط با جراحی لیفت صورت حاصل می شود و در عین حال شما را از پرداخت هزینه های اضافی و دوره نقاهت طولانی جراحی ها نجات می دهد.

تزریق چربی به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود و در عرض 2 تا 3 ساعت تکمیل می شود. در این روش با استفاده از لیپوساکشن، پزشک چربی را از نواحی اهداکننده مانند باسن، شکم یا ران خارج کرده و پس از تصفیه و درمان به ناحیه تحت درمان تزریق می کند. جوانی را به چهره برمی گرداند.

لیزر درمانی 

لیزر درمانی روش دیگری برای جوان سازی پوست است. در این روش از انرژی لیزر حرارتی برای نرم کردن و اصلاح ظاهر چین و چروک های صورت، سفت کردن پوست، درمان رگ های عنکبوتی، رفع موهای زائد و بسیاری از اهداف زیبایی شناختی استفاده می شود. این درمان کم تهاجمی است و نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت. در ادامه با کاربرد های لیزر درمانی آشنا می شوید :

 • بهتر شدن ظاهر عروق تار عنکبوتی
 • برداشتن لایه‌های بالایی آسیب دیده پوست
 • درمان ظاهر علائم کشیدگی
 • درست کردن ظاهر جای جوش‌ها
 • برداشتن موهای زائد
 • تحریک تولید کلاژن برای ارتقای سلامت و جوان سازی پوست صورت
 • کم شدن  سلولیت
 • درست کردن عیوب پوستی مانند آسیب‌های نور خورشید، روزاسه، لکه‌ها، هایپرپیگمانتاسیون و چین و چروک‌های زودرس
 • درست کردن نواحی افتاده و آویزان پوست
 • سفت کردن پوست برای خلق ظاهری جوان
 • به وجود آمدن پوستی روشن تر و جوان تر

انواع روش های جوان سازی صورت 

جراحی لیفت صورت 

جراحی لیفت صورت یک روش موثر برای بهتر شدن ظاهر و بیشتر شدن اعتماد به نفس است، اما برای همه نخواهد بود. گاهی ممکن است برخی از بیماران برای رسیدن به اهداف خود ترجیح دهند از روش های درمانی غیر جراحی مانند بوتاکس، ژل یا تزریق چربی استفاده کنند. برخی تمایل دارند که جراحی لیفت صورت را همراه با سایر روش ها مانند لیفت گردن یا پیشانی انجام دهند. بیمارانی که از قابلیت ها و محدودیت های جراحی لیفت صورت آگاهی کامل دارند، از نتایج آن بسیار راضی خواهند بود.

این جراحی با بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی شدید داخل وریدی انجام می شود. بسته به شرایط شما، پزشک بهترین راه را برای حل مشکل صورت شما انتخاب می کند. در بیشتر مواقع برش هایی که روی پوست ایجاد می شود زیر موها پنهان می شود. برش هایی در ناحیه جلویی لاله گوش و اطراف آن ایجاد می شود که تا پشت لاله گوش و قسمت پوشانده مو در کنار گردن ادامه می یابد. این برش ها =در خطوط و زوایای طبیعی گوش گم می شوند. با اصلاح بافت های عمقی صورت و کم شدن پوست اضافی آن ساختار آماده شده و حالت جوانی صورت به آن باز می گردد. سپس پوست با بخیه های ریز دوخته می شود که پس از هفت روز برداشته می شود.

کدام روش جوان سازی پوست بهتر است؟

روش های مختلفی برای جوان سازی پوست وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاصی دارند. از طرفی شما می توانید با بررسی و دانستن مزایا، معایب، هزینه و مدت زمان آن بهترین و مناسب ترین روش جوان سازی صورت را انتخاب کنید. یکی از بهترین و موثرترین روش های جوان سازی صورت امروزه هایفوتراپی است. در این روش با استفاده از امواج اولتراسوند و تمرکز روی یک نقطه می توان پوست را جوان کرد. گرمای ایجاد شده توسط این امواج می تواند بخشی از بافت را از بین ببرد و بافت فرسایش یافته را در اثر شوک حرارتی از بین ببرد. استفاده از این روش جوان سازی به افرادی که پوست بسیار شل یا سفت دارند. افرادی که پوست آن ها به دلیل افزایش سن شل و کرکی شده است. افرادی که پوست آن ها دارای ضایعات و عفونت های پوستی است توصیه می شود.

مزایای جوان سازی پوست

در ادامه با مزایای جوان سازی پوست آشنا می شوید :

 • کم شدن تیرگی و چین و چروک های زیر چشم
 • از بین رفتن چین و چروک های پوستی
 • ترمیم اسکار
 • از بین رفتن خط لبخند
 • بالا بردن فک
 • از بین رفتن خط اخم
 • صاف و شفاف نمودن پوست صورت
 • لیفت و سفت کردن پوست گردن
 • امکان لیفت گونه، ابروها و پلک

هزینه جوان سازی پوست چقدر است؟

هزینه جوان سازی پوست و صورت برای هر فرد بسته به روش انتخابی می تواند متفاوت باشد. بنابراین نمی توان مبلغ دقیقی را به عنوان هزینه جوان سازی اعلام کرد. برخی از عوامل موثر در تعیین هزینه جوان سازی پوست عبارتند از :

 • نوع پوست افراد
 • روش انتخابی برای جوان سازی
 • میزان مشکلات پوست
 • شرایط سنی

برای آشنا شدن با هزینه لیفت آندوسکوپی صورت در زعفرانیه به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید.

مزایای جوان سازی پوست

نشانه های پیری پوست

ظاهر علائم پیری در پوست صورت از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از افراد در سن 25 سالگی با علائم پیری مواجه می شوند و برخی دیگر تا 30 سالگی با مشکل خاصی مواجه نمی شوند. در ادامه نشانه های پیری پوست را بررسی می کنیم :

ایجاد انواع مشکلات پوست

وقتی پوست از حالت سالم خارج می شود، در برابر عوامل خارجی آسیب پذیر تر می شود. به همین دلیل به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب، آلودگی هوا اختلالات رنگدانه ای مانند لکه های پوستی روی پوست ظاهر می شود. هیچ یک از نشانه های پیری به یکباره ظاهر نمی شوند و بسته به ژنتیک شما چندین سال طول می کشد تا به طور کامل ظاهر شوند. هر چه یکی از این موارد زودتر تشخیص داده شود، روش های درمانی موثرتری برای جوان سازی پوست صورت در جلوگیری از پیشرفت و کم شدن اثر پیری خواهد بود.

چین و چروک

بعد از 25 سالگی اولین علامت پیری که در پوست صورت ظاهر می شود چین و چروک هایی است که در قسمت های مختلف مانند لب، پیشانی، زیر چشم ظاهر می شود. به عبارتی بعد از این سن، هنگام خندیدن، اخم کردن و حتی بالا بردن ابروها، چین و چروک روی صورت خود خواهید دید.

از بین رفتن حالت کشسانی

پوست صورت از دو ماده اصلی به نام های کلاژن و اسید هیالورونیک تشکیل شده است. ترکیب این دو ماده باعث ایجاد حالت ارتجاعی در پوست صورت می شود. اما با گذشت زمان میزان تولید این دو ماده به میزان قابل توجهی کم می شود و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این مشکل چین و چروک ها را عمیق تر می کند و رفع آن ها دشوارتر می شود.

افتادگی پوست

یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد فرم صورت، چاق شدن پوست صورت است. با گذشت زمان میزان این چربی در پوست کم می شود و باعث افتادگی پوست صورت می شود.

بهترین دکتر جوان سازی صورت در زعفرانیه

برای انجام هر یک از روش های جوان سازی پوست و صورت باید با بهترین دکتر جوان سازی صورت در زعفرانیه مشورت کنید. با توجه به اینکه امروزه این روش ها توسط افراد و مراکز غیر متخصص زیادی انجام می شود، یافتن یک متخصص با تجربه خوب بسیار مهم است. برای این کار می توانید از اینترنت و صفحات مجازی دکتر به خود کمک کنید. با این کار می توانید به رزومه کامل دکتر و نمونه کار او دسترسی داشته باشید. با بررسی نمونه کارها، سبک کار دکتر را درک کرده و با سلیقه و نظر خود مطابقت می دهید. در نهایت برای اینکه تصمیم بگیرید کدام روش جوان سازی برای شما بهتر است باید توسط بهترین دکتر جوان سازی صورت در زعفرانیه به صورت حضوری معاینه شوید تا با توجه به شرایط پوست و صورت شما روش مناسب را انتخاب کند.

بهترین دکتر جوان سازی صورت در زعفرانیه

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این رو بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *