ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیفت اندوسکوپی صورت در زعفرانیه آشنا کنیم. لیفت صورت آندوسکوپی نوعی عمل زیبایی پوست صورت است که برای جوان سازی صورت افراد استفاده می شود. این نوع جراحی با استفاده از دستگاهی به نام آندوسکوپ انجام می شود. آندوسکوپ دارای لوله ای با دوربین و نور است. این دستگاه به جراح اجازه می دهد تا ناحیه عمل شده را با جزئیات بیشتری روی صفحه نمایش خارجی ببیند. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیفت اندوسکوپی صورت در زعفرانیه با ما همراه باشید.

لیفت اندوسکوپی صورت چیست؟

لیفت صورت یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک است که امروزه انجام می شود. این روش راهی دائمی برای درمان علائم روند پیری، کشیدن پوست شل و اصلاح افتادگی پوست صورت است. لیفت صورت برای اولین بار با ایجاد یک برش طولانی که از گوش به گوش در خط مو کشیده می شد، انجام می شد. جراح نیاز داشت که بافت های زیرین را به وضوح ببیند، که این برش طولانی تر را عادی می کرد.

حال در روش آندوسکوپی لیفت صورت نیازی به ایجاد این برش ها نیست. از آنجایی که آندوسکوپ به جراح اجازه می دهد دید واضحی از بافت های زیرین صورت داشته باشد، می تواند برش های کمتری ایجاد کند، بنابراین عوارض و خطرات این روش کمتر بوده و بیمار درد و نگرانی کمتری خواهد داشت. بهبودی پس از عمل سریع است. لیفت صورت به روش آندوسکوپی و با ایجاد برش های کوچک در پشت گوش یا پشت خط مو انجام می شود. علائم بعد از جراحی قابل مشاهده نیست و ممکن است توسط موهای بیمار پوشانده شود.

لیفت اندوسکوپی صورت چیست

کاربرد های لیفت اندوسکوپی صورت

اغلب بیماران به دلیل افتادگی پلک به پزشک مراجعه می کنند، اما درمان اغلب با لیفت ابرو انجام می شود. در این موارد لیفت آندوسکوپی ابرو می تواند به عنوان یک درمان جایگزین یا مکمل برای جراحی پلک در نظر گرفته شود. لیفت آندوسکوپی ابرو می‌تواند لیفت ابرو را با حداقل جای زخم و شکاف در بافت پوست انجام دهد. هدف اصلی فقط بلند کردن پیشانی برای بالا بردن ابرو نیست. اما با این کار چروک های پیشانی و چروک های پوست برطرف می شود.

از چه نوع بیهوشی برای لیفت اندوسکوپی صورت استفاده می شود؟

لیفت صورت آندوسکوپی با استفاده از روش های مختلف بیهوشی امکان پذیر است. در این عمل زیبایی به روش سنتی از بیهوشی عمومی استفاده می شود، اما امروزه اکثر بیماران بیهوشی سبک تری را ترجیح می دهند. روشی که متخصصان توصیه می کنند اغلب استفاده از آرامبخش سبک همراه با بی حسی موضعی در ناحیه تحت درمان است. جراحی با استفاده از این روش به راحتی و با خیال راحت انجام خواهد شد.

برای آشنا شدن با هزینه لیفت صورت در تهران به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

مزایای لیفت اندوسکوپی صورت

در ادامه با مزایای لیفت اندوسکوپی صورت آشنا می شوید :

عوارض جانبی کم

این مزیت به دلیل برش های محدود است. بیماران تورم و خونریزی کمتری دارند. اگر تورم یا کبودی محدودی وجود داشته باشد، رگ ظرف چند روز بهتر می شود.

برش کمتر پوست

این مزیت برای چنین عملیاتی بسیار مهم است. زیرا برش ها تاثیر بسزایی در ظاهر صورت دارد.

دوره نقاهت کوتاه

برش های کوچکتر و کمتر به معنای تهاجمی کمتر است. بنابراین پوست شما آسیب چندانی نمی بیند و در مدت کوتاهی بهتر می شود.

هزینه مناسب

در لیفت صورت آندوسکوپی از بیهوشی استفاده نمی شود. نیازی به بستری شدن در بیمارستان برای مدت طولانی ندارید. این عوامل باعث کم شدن هزینه ها می شود.

در طول جراحی لیفت اندوسکوپی صورت چه اتفاقی می افتد؟

جراحی آندوسکوپی مانند هر جراحی دیگری نیاز به یک سری پیش نیاز دارد که با مشورت و صلاحدید پزشک می توانید این روند را دنبال کنید. بهتر است از فرآیندهایی که در حین و بعد از جراحی رخ می دهد آگاه باشید تا بتوانید با مشورت پزشک از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

قبل از انجام جراحی

آزمایشات معمول خون و اشعه ایکس انجام خواهد شد. ممکن است به بیماران توصیه شود که موهای خود را با شامپو، صابون آنتی باکتریال شب قبل یا صبح جراحی بشویید. همچنین نیازی به اصلاح نیست.

حین انجام جراحی

لیفت آندوسکوپی پیشانی تحت بیهوشی عمومی یا با آرامبخشی داخل وریدی و بی حسی موضعی انجام می شود. چند برش کوچک درست در پشت خط مو ایجاد می شود که از طریق آن اندوسکوپ و ابزار وارد می شوند. بافت ابرو به آرامی آزاد شده و بلند می شود. بافت اضافی برداشته می شود.

ماهیچه ها با استفاده از لنگرهای تیتانیومی که مانند پیچ ​​های کوچک با عرض 2 میلی متر به نظر می رسند، بلند شده، کشیده و به استخوان ثابت می شوند. این پیچ ها می توانند دائمی یا موقت باشند و آسیب جدی وارد نکنند. برش ها بخیه شده و بانداژ می شوند. یک برش کوچک را می توان زیر پوست قرار داد. درن یک لوله شفاف است که برای تخلیه موقت خون استفاده می شود.

بعد از انجام جراحی

درد بعد از عمل را می توان با مسکن ها کنترل کرد. ممکن است برای مدتی نیاز به مصرف آنتی بیوتیک داشته باشید. به بیماران توصیه می شود به مدت دو هفته استراحت کنند و سر خود را بالا نگه دارند. بیماران در همان روز یا 24 ساعت پس از جراحی ترخیص می شوند. درن های جراحی پس از 24 ساعت برداشته می شوند. پانسمان ها پس از 48 ساعت برداشته می شوند. بیماران می توانند پس از 48 ساعت با استفاده از شامپوهای ملایم تجویز شده توسط جراح، دوش گرفته و موهای خود را بشویند.

جراح ممکن است پمادهای دارویی را برای استفاده در زخم های جراحی تجویز کند. بیماران نباید حداقل به مدت هفت روز از محصولات مو استفاده کنند. بسته به نوع بخیه استفاده شده، جراح زمان برداشتن بخیه را تعیین می کند. حدود دو هفته طول می کشد تا زخم های جراحی بهبود یابد. کبودی و تورم موقت در اطراف پیشانی و چشم ممکن است رخ دهد.

اسکارها به خوبی بهتر نمی شوند و به سختی قابل مشاهده هستند. در چند هفته اول پس از جراحی، ابروها ممکن است بیش از حد بالا باشند. اما به مرور زمان حل خواهد شد. ارزیابی شکل نهایی ابروها می تواند چهار تا شش ماه طول بکشد. بیماران می توانند پس از 10-14 روز به سر کار بازگردند و همه فعالیت های معمول از جمله ورزش و ورزش را از سر بگیرند.

برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت صورت در تهران به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مزایای لیفت اندوسکوپی صورت

چه افرادی برای جراحی لیفت اندوسکوپی صورت مناسب هستند؟

جراحان پلاستیک در حال حاضر از آندوسکوپی برای بسیاری از عمل های زیبایی مانند لیفت صورت و پیشانی، جراحی زیبایی شکم، بزرگ کردن سینه و برخی از روش های ترمیمی استفاده می کنند. جراحی زیبایی آندوسکوپی صورت بر روی بیمارانی که از نظر جسمی سالم هستند بدون هیچ بیماری فعال یا جدی و بدون شرایط پزشکی قبلی انجام می شود. در طول مشاوره، جراح در مورد روش جراحی و نتایج مورد نظر با شما صحبت خواهد کرد و اینکه آیا آندوسکوپی با توجه به شرایط فیزیکی شما بهترین گزینه جراحی خواهد بود یا خیر.

مراحل جراحی لیفت صورت

در مرحله اول به شما بیهوشی داده می شود. در مرحله بعد، برش های کوچکی که لازم است در خط مو ایجاد می شود. در مرحله بعد دستگاه آندوسکوپی که شامل یک لوله نازک است در این برش ها قرار می گیرد تا جراح بتواند پوست و بافت های نرم صورت را بلند کند. در طول جراحی، پزشک با استفاده از یک دوربین کوچک وضعیت پوست را بررسی می کند. برش ها در جای خود بخیه می شوند. از آنجایی که اسکارهای حاصل از این جراحی حتی در روز اول قابل مشاهده نیستند، به آن جراحی بدون اسکار گفته می شود. لیفت صورت آندوسکوپی در این روش می تواند 2-4 ساعت طول بکشد.

بعد از جراحی لیفت اندوسکوپی صورت بیمار چه وضعیتی دارد؟

میزان درد در افراد مختلف از خفیف تا متوسط ​​متغیر است و به راحتی می توانید با داروهای خوراکی آن را کنترل کنید. موارد نادری از درد شدید در افراد مشاهده می شود که در این صورت باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. ظرف 48 ساعت پس از جراحی، درد باید شروع به فروکش کند. اگر در این مدت احساس درد شدید، باید به پزشک مراجعه کنید.

ممکن است کشش را در پیشانی و بالای ابرو احساس کنید. این احساس ناراحتی و کشش احتمالاً در پوست بالای سر و پشت سر وجود دارد زیرا در طی فرآیند لیفت آندوسکوپی ابرو این نواحی تحت تأثیر قرار می گیرند. پس از جراحی، درد و تورم به خصوص در بالای پلک ها مشاهده می شود. از آنجایی که کبودی کم می شود، گاهی این تورم و کبودی به پلک پایین و پل بینی منتقل می شود. بین 36 تا 48 ساعت پس از جراحی، تورم به حداکثر خود می رسد که می تواند باعث بسته شدن چشم ها شود.

پس از 48 ساعت، تورم و کبودی از بین می رود. اما برای به حداقل رساندن آن پس از عمل، لازم است سر در هنگام خواب بالاتر از بدن قرار گیرد. در 2 تا 3 هفته اول پس از عمل، ممکن است به نظر برسد که پیشانی و ابروها بیش از حد بالا رفتند. اما نگران نباشید؛ زیرا به مرور زمان به حالت عادی برمی گردند. وضعیت نهایی پیشانی و ابروهای شما شش ماه پس از عمل قابل مشاهده است.

بسیار مهم است که قبل از جراحی در مورد سابقه پزشکی خود با پزشک خود صحبت کنید. اگر پرتودرمانی سر و گردن یا درمان با کنترل کننده استروئید داشتید، به پزشک خود اطلاع دهید. افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی، افرادی که تحت شیمی‌درمانی قرار می‌گیرند، افراد مبتلا به ایدز و افراد مبتلا به برخی بیماری‌های خود ایمنی ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیفت پیشانی نباشند. زیرا ممکن است در روند بهبودی با مشکلاتی مواجه شوند. ضعف بدن در روند بهبود زخم می تواند منجر به طولانی شدن دوره نقاهت و ایجاد اسکار دائمی شود.

مراحل جراحی لیفت اندوسکوپی صورت 

هزینه لیفت اندوسکوپی صورت در زعفرانیه

هزینه لیفت اندوسکوپی صورت در زعفرانیه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن شنا می شوید :

نوع روش کاربردی

یکی از بزرگترین عوامل موثر بر هزینه جراحی لیفت صورت آندوسکوپی، نوع روش مورد استفاده است. عملیات لیفت را می توان به لیفت کامل، مینی لیفت و مینی لیفت دسته بندی کرد که هزینه لیفت کامل آن بیشتر است. زیرا عمل لیفت کامل صورت زمان بر است و نیاز به برش های بزرگتری دارد.

نحوه بیهوشی

برای انجام این عمل زیبایی یکی از روش های بیهوشی موضعی و عمومی با توجه به سلیقه متقاضی انتخاب می شود. هزینه بیهوشی عمومی بیشتر است. البته در رابطه با این عمل دستمزد متخصصان بیهوشی متفاوت خواهد بود.

نیاز به جراحی ترکیبی

برخی از کاندیداها برای دستیابی به نتایج مطلوب و دلخواه به درمان های ترکیبی لیفت پوست صورت نیاز دارند. این بیماران درخواست لیفت آندوسکوپی صورت را همراه با سایر عمل های زیبایی دارند. هزینه اضافی اقدامات ترکیبی اغلب به طور دقیق در محاسبات اولیه برآورد نمی شود.

تخصص و تجربه پزشک

سایر عوامل موثر بر هزینه لیفت صورت آندوسکوپی شامل شهرت، تخصص و تجربه جراح است. اگر جراح مورد نظر تخصص، تجربه و شهرت زیادی داشته باشد در مقایسه با سایر پزشکان حقوق بیشتری دریافت می کند. اکثر کاندیداها ترجیح می دهند برای به دست آوردن نتایج دلخواه هزینه بیشتری بپردازند.

موقعیت جغرافیایی

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه لیفت صورت آندوسکوپی محل کلینیک است. هزینه این عمل زیبایی در پایتخت و شهرهای بزرگ نسبت به سایر شهرها بیشتر است. هزینه انجام این عمل زیبایی در مناطقی از شهر که کلینیک ها متمرکز هستند در مقایسه با سایر مناطق بیشتر است.

هزینه لیفت اندوسکوپی صورت در زعفرانیه

موارد مورد استفاده از لیفت آندوسکوپیک

از این لیفت می توان در بالا کشیدن ابرو ها و گاها در برطرف کردن چین پیشانی استفاده کرد. در لیفت این قسمت از صورت به جای یک برش وسیع در رستنگاه مو از چند برش بسیار کوچک برای هدایت آندوسکوپ استفاده خواهد شد. پس از انجام جراحی منگنه و پیچ های طبی با گذشت ۷ الی ۱۰ روز بدون ایجاد درد باز خواهد شد. اگر در روز های پس از جراحی کبودی و تورم را تجربه کردید نگران نباشید؛ این علائم نهایتا پس از ۱۰ رور ناپدید خواهد شد. در این زمان ممکن است پزشک برای تسریع بهبودی استفاده از آنتی بیوتیک ها را پیشنهاد کند.

اگر لیف ابرو انجام داده باشید این امکان وجود دارد که در روز های اول حس کنید چشم ها به سختی بسته می شوند، این عارضه طبیعی بوده و می توانید با تجویز پزشک برای جلوگیری از خشکی چشم از قطره های مخصوص چشم استفاده کنید. علاوه بر این احساس بی حسی بعد از این جراحی نیز طبیعی بوده و به مرور زمان برطرف خواهد شد. نگران ریزش موهای اطراف شقیقه ها نباشید حذف مقداری مو در این جراحی محسوس نخواهد بود.

اقدامات قبل از لیفت اندوسکوپیک صورت

آماده سازی سوابق پزشکی و مطلع ساختن پزشک خود در این رابطه. در صورت اعتیاد به سیگار، قلیان، مواد مخدر و الکل دارید بهتر است قبل از انجام این عمل زیبایی با بهترین جراح لیفت صورت تهران به مشورت بپردازید. در صورتی که در حال مصرف داروی خاصی هستید لیست آن ها را به پزشک متخصص خود ارائه دهید. پزشک متخصص به شما تجویز خواهد کرد تا از تمامی ابعاد چهره خود عکس بگیرید. تمامی برجستگی ها، ناهمواری ها، پوست های افتاده، چربی ها و فرم استخوان در این عکس ها باید به وضوح قابل تشخیص باشند. انتظارات خود از لیفت اندوسکوپیک صورت لیست کرده و در رابطه با آن با پزشک متخصص خود به مشاوره بپردازید.

از مصرف الکل، دخانیات و رقیق کننده های خون از دو هفته قبل انجام عمل زیبایی به شدت خودداری نمایید. توصیه می شود از شب قبل انجام این عمل ناشتا بوده و چیزی نخورید. قبل از آغاز عمل گن مخصوص پوشاننده زخم های لیفت را بهتر است خریداری نمایید. زیرا بلافاصله پس از عمل به آن نیاز خواهید داشت. آماده سازی لباس های راحت و دکمه دار تا از ایجاد فشار به پوست صورت هنگام پوشیدن آن ها خودداری نمایید. به منظور انجام کارها و کمک های لازم در روز عمل به یک نفر همراه نیاز خواهید داشت.

طی فرآیند لیفت اندوسکوپیک چه اتفاقاتی می‌افتد؟

نشانه گذاری روی پیشانی

یکی از تاثیرات این عمل تغییر موقعیت ابرو و یا بالا رفتن ابروها می باشد. به همین خاطر، یکی از مهمترین کارهایی که جراح باید انجام بدهد، این است که باید با یک علامت گذاری دقیق، موقعیت جدید ابروها را کاملا مشخص کند. در صورتی که این کار رو به درستی انجام بدهد، احتمال بروز خطا در طول عمل تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

بی‌حسی

برای انجام عمل جراحی لیفت آندوسکوپی معمولا پزشکان از یکی از داروهای استفاده می کنند تا فرد را بیهوش کند. البته اینکه کدام یک از این موارد برای شما مناسب می باشد، کاملا به نظر پزشکتان بستگی دارد. در جلسه مشاوره ای که با پزشک خود دارید، حتما به این موضوع اشاره کنید.

ایجاد برش و شکاف در ناحیه پیشانی

یکی از مزیت هایی که این عمل جراحی دارد این است که در طول عمل جراحی برش های وسیع و عمیق ایجاد نمی شود. به طور کلی در طول فرآیند این عمل جراحی برش هایی با طول و عمق 1 الی 2 سانتی متر در ناحیه پشت خط رویش مو ایجاد می شود. به این ترتیب، هیچ نیازی به کوتاه کردن و یا تراشیدن موهای این ناحیه نیست. پس از اینکه برش های مناسب توسط جراح ایجاد شد، بوسیله دستگاه آندوسکوپ که دارای یک دوربین می باشد، جراح بافت های موجود در پیشانی را آزاد کرده و پیشانی را به سمت بالا می‌کشد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 4

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *