ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر لیفت صورت در تهران آشنا کنیم. با بالا رفتن سن افراد دچار تغییراتی به خصوص در ظاهر می شوند. از جمله این تغییرات، پیری پوست به دلیل ساییدگی بافت های صورت و سایر قسمت های بدن است. این بافت ها نقش حفظ سفتی پوست را ایفا می کنند و آن را جوان و شاداب می کنند. با گذشت زمان، این بافت ها قدرت خود را از دست می دهند و ضعیف می شوند. به همین دلیل پوست شل، افتادگی و چین و چروک می شود. امروزه روش های مختلفی برای جوان سازی پوست صورت وجود دارد. یکی از آن ها لیفت صورت است که با روش های جراحی و غیر جراحی انجام می شود. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت صورت در تهران با ما همراه باشید.

لیفت صورت چیست ؟

لیفت صورت یک عمل جراحی زیبایی برای ایجاد ظاهری جوان تر به صورت است. این روش می تواند افتادگی پوست را کم کند و می تواند به صاف شدن چین های پوستی روی گونه ها و خط فک کمک کند. لیفت صورت را ریتیدکتومی  می نامند. در طول لیفت صورت، یک فلپ از پوست در هر طرف صورت به عقب کشیده می شود. بافت های زیر پوست اصلاح شده و پوست اضافی برداشته می شود.

این روش ظاهر جوان تری می دهد. این روش آسیب های ناشی از نور خورشید مانند خطوط ریز و چین و چروک را اصلاح نمی کند. جراحی لیفت صورت بافت های صورت را بلند و سفت می کند و ظاهری جوان تر را به صورت باز می گرداند. انجام این روش مانند عقب رفتن در زمان است و به بیمار کمک می کند تا نسخه جوان تری از خود داشته باشد.

لیفت صورت چیست ؟

دلیل افتادگی پوست صورت

نتایج لیفت صورت، می تواند چهره و گردن شما را جوان تر کند. اما نتایج لیفت صورت دائمی نیستند. با بیشتر شدن سن، پوست صورت ممکن است دوباره شروع به افتادگی کند. به طور کلی می توان انتظار داشت که لیفت صورت 10 سال طول بکشد. دلیل افتادگی پوست صورت متعدد است اما مهمترین آن را می توان به افزایش سن و کاهش کلاژن سازی پوست ربط داد.

یکی از عوامل دیگری که تاثیر بسزایی در پیری پوست دارد، اشعه ماوراء بنفش است. جراحی لیفت صورت می تواند با برداشتن پوست اضافی، افتادگی، صاف کردن چین و چروک های عمیق و سفت کردن بافت های عمیق صورت به بیمار کمک کند جوان تر به نظر برسد. برای جلوگیری از افتادگی پوست صورت، توصیه می شود با جراح خود مشورت کرده و بهترین روش لیفت صورت را انتخاب کنید.

لیفت صورت چه مزایایی دارد ؟

این روش می تواند پوست های افتاده را بلند و سفت کند و ظاهری جوان، پرانرژی و شاداب ایجاد کند. به لطف این روش، چربی اضافی از بین می رود و چین و چروک یا خطوط اخم از بین می رود. چربی اضافی که خط فک را تیره می کند را می توان برداشت. انواع روش های لیفت صورت وجود دارد که همگی برای دستیابی به اهداف زیبایی شناختی خاص طراحی شدند. این که کدام یک از موارد برای شما مناسب است، با اهداف خاص شما مشخص می شود. با مراجعه به بهترین کلینیک های جراحی زیبایی، نگرانی شما برطرف می شود و درمان مناسب خود را خواهید یافت.

عوارض لیفت صورت :

عوارض جانبی لیفت صورت نادر است اما می تواند باعث تغییر در ظاهر شود. تجمع خون در زیر پوست شایع ترین عارضه لیفت صورت است. هماتوم باعث تورم و فشار می شود. در عرض 24 ساعت پس از جراحی ایجاد می شود. هنگامی که هماتوم تشکیل می شود، درمان سریع با جراحی به جلوگیری از آسیب به پوست و سایر بافت ها کمک می کند. اسکار های برش حاصل از لیفت صورت دائمی هستند.

با این حال، آن ها معمولا توسط خط مو و خطوط طبیعی صورت و گوش ها پنهان می شوند. بریدگی می تواند منجر به زخم های برجسته شود. امکان دارد از تزریق کورتیکواستروئید یا سایر درمان ها برای بهبود ظاهر اسکار استفاده شود. اما می تواند بر اعصابی که حس را کنترل می کنند یا ماهیچه ها را تحت تاثیر قرار دهد. از دست دادن موقت حس یا ناتوانی در حرکت عضلات صورت می تواند از چند ماه تا یک سال طول بکشد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیفت صورت هستند ؟

هر چهره متفاوت است و اهداف هر بیمار متفاوت است. قبل از انتخاب یک روش زیبایی، مهم است که در مورد آنچه می خواهید به دست آورید و آنچه با درمان های امروزی امکان پذیر است صحبت کنید. هر چهره داستانی را بیان می کند. اما برای برخی از افراد، خطوط و چین و چروک های ناخواسته آن را به چهره ای تبدیل می کند که نمی خواهند با کسی به اشتراک بگذارند.

امروزه گزینه های زیادی وجود دارد که به افراد کمک می کند ظاهر جوان خود را بازیابند و اعتماد به نفس خود را بازیابند. دو مورد از رایج ترین آن ها لیفت صورت و بوتاکس هستند و در حالی که هر دو می توانند تأثیر قابل توجهی داشته باشند، تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد. لیفت صورت یک درمان جراحی است و برای کسانی که به دنبال اثر دائمی هستند مناسب است.

دلیل افتادگی پوست صورت

شرایط لازم برای لیفت صورت :

در طول مشاوره خود، با جراح پلاستیک خود صحبت خواهید کرد که کدام گزینه برای جوان سازی صورت برای شما و اهداف شما بهترین است. جوان سازی صورت از طریق لیفت صورت یک گزینه عالی برای بیمارانی است که مایل به افزایش حجم نواحی خاصی از صورت یا بازگرداندن حجم از دست رفته با افزایش سن هستند. این عمل کانتور را بهبود می بخشد تا ظاهری جوان تر به شما بدهد.

لیفت صورت برای جبران کم شدن حجمی که باعث ایجاد چین و چروک و گودی می شود مفید است. یک جراح پلاستیک با شما ملاقات می کند و نگرانی ها و تغییرات مورد نظر شما را به همراه سابقه پزشکی شما بررسی می کند تا تشخیص دهد که آیا جراحی لیفت صورت یا لیفت گردن برای شما مناسب است یا خیر. شرایط فیزیکی مانند فشار خون بالا، دیابت، استعمال دخانیات، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و سایر شرایط جدی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

چه سنی برای لیفت صورت مناسب است ؟

لیفت صورت معمولا برای افراد زیر 30 سال مناسب نیست. در بیشتر موارد، لیفت صورت برای افراد 40، 50 و 60 ساله انجام می شود. زمانی که علائم پیری بیداد می کند بهترین عملکرد را دارد. خطوط عمیق، چین و چروک، خطوط ریز و افتادگی پوست نتیجه فرآیند پیری است و به جای روش‌های غیر جراحی می‌توان آن را با روش های جراحی اصلاح کرد.

سن خاصی وجود ندارد که در آن باید لیفت صورت را در نظر بگیرید. همه افراد به دلیل عوامل مختلف با نرخ های متفاوتی پیر می شوند. در عوض، زمانی که علائم پیری شما را آزار می‌دهد و درمان‌های غیر جراحی دیگر نتایج مطلوب را به همراه نمی‌آورند، باید لیفت صورت را انتخاب کنید. مسئله این است که لیفت صورت یک گزینه عالی برای جوان سازی ظاهر شما است. برای آشنا شدن با بهترین سن برای لیفت صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراقبت های قبل از لیفت صورت

در مورد مراقبت های قبل از لیفت صورت با جراح پلاستیک خود صحبت کنید. تاریخچه پزشکی و معاینه را همراه خود داشته باشید. برای پاسخ به سؤالات در مورد شرایط پزشکی گذشته و فعلی آماده باشید. همچنین در مورد جراحی های قبلی از جمله جراحی های پلاستیک صحبت کنید. هر گونه عوارض جراحی های قبلی را حتما یادداشت کنید. همچنین اگر سابقه مصرف سیگار، مواد مخدر یا الکل را دارید به جراح پلاستیک اطلاع دهید.

جراح شما یک معاینه فیزیکی انجام خواهد داد. اگر در مورد توانایی خود برای انجام عمل جراحی نگرانی دارید، ممکن است از شما خواسته شود که به متخصص مراجعه کنید. بررسی دارو نام و دوز تمام داروهایی را که به طور منظم مصرف می کنید ارائه دهید. این ها شامل داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه، داروهای گیاهی، ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی است. برای آشنا شدن با اقدامات قبل از لیفت صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

بعد از لیفت صورت چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

پس از عمل لیفت صورت، امکان دارد موارد زیر را تجربه کنید. درد خفیف تا متوسط، بریدگی، تورم، کبودی و بی حسی. جراح به احتمال زیاد پماد آنتی بیوتیک را روی برش ها می زند و پانسمان های جدیدی را روی صورت شما قرار می دهد. دو تا سه روز پس از لیفت صورت، ممکن است بتوانید به جای بانداژ از بند صورت استفاده کنید. حدود یک هفته پس از جراحی، پزشک بخیه ها را برمی دارد و زخم را ارزیابی می کند.

بازدیدهای بعدی برای پیگیری پیشرفت شما برنامه ریزی می شود. مراقبت از خود در خانه برای سه هفته اول به بهبودی و کاهش خطر عوارض کمک می کند. پوسته هایی که روی زخم شما ایجاد می شود را جدا نکنید. دستورالعمل مراقبت پس از لیفت صورت و زمان شروع استفاده از شامپو و صابون و نحوه استفاده از آن ها را دنبال کنید. برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از لیفت صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

نتایج لیفت صورت :

اگر جراحی لیفت صورت توسط جراح پلاستیک مجرب انجام شود، نتایج ایده آلی را به همراه خواهد داشت، اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که روند پیری به طور طبیعی پس از جراحی اتفاق می افتد. اما تغییرات بعد از جراحی بسیار کمتر از قبل خواهد بود. برخی نکات می تواند به بهبود نتایج جراحی کمک کند، از جمله خوردن یک رژیم غذایی متعادل و حفظ وزن ایده آل. پس از جراحی باید توجه بیشتری به مراقبت از پوست داشته باشید. جراحی لیفت صورت یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای جوان سازی و احیای ظاهر پوست شما است. برای انجام این جراحی حتما با جراح پلاستیک مشورت کنید.

مراقبت های قبل از لیفت صورت

آیا لیفت صورت درد دارد ؟

مانند هر روش جراحی و تهاجمی دیگری، لیفت صورت می تواند باعث ایجاد درد و خراش در ناحیه عمل شود. ممکن است ۲ تا ۴ روز پس از جراحی احساس درد کنید و برای چند روز در باز کردن دهان خود دچار مشکل شوید. پوست اطراف برش‌ها بی‌حس می‌شود و زمانی که این احساس برگردد، امکان دارد احساس خارش یا درد داشته باشید. هنگامی که بیماران لیفت صورت برای مشاوره مراجعه می کنند، بسیاری نگران دردهایی هستند که بعد از جراحی تجربه خواهند کرد و اینکه آیا قادر به مدیریت آن خواهند بود یا خیر.

امکان دارد به نظر برسد که جراحی لیفت صورت باید یک روش فوق العاده دردناک باشد. حقیقت این است که اکثر بیماران از درد کمی که احساس می کنند شگفت زده می شوند. لیفت صورت بر روی ناحیه حساس بدن تمرکز دارد. اما استراتژی های جراحی و تکنیک های مدیریت درد می تواند به کم شدن درد شما کمک کند.

بهترین دکتر لیفت صورت در تهران

بهترین دکتر لیفت صورت در تهران دارای ویژگی هایی است که در ادامه با ن آشنا می شوید :

  • دریافت هزینه های معقول و منطقی برای انواع جراحی هایی زیبایی مانند جراحی لیفت صورت
  • برخورداری از دانشنامه بورد تخصصی
  • رعایت اصول اخلاقی و وجدان کاری
  • برخورداری از تخصص و دانش اکادمیک در زمینه انواع جراحی های پلاستیک علی الخصوص جراحی لیفت صورت
  • ارائه مشاوره های تخصصی و دقیق به افراد مراجعه کننده
  • برخورداری از مهارت و تجربه در زمینه انواع جراحی های پلاستیک و جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت چقدر زمان می برد ؟

مدت زمان جراحی لیفت صورت به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. میزان مشکلاتی که افراد با آن مواجه می شوند، سرعت عمل جراحی لیفت صورت را برای افراد متفاوت می کند. به عنوان مثال افرادی که چین و چروک های زیادی روی صورت خود دارند قطعا جراحی پیچیده تر و سخت تری خواهند داشت. در نتیجه بهتر شدن وضعیت پوست افراد بیشتر طول می کشد. برای ایجاد تغییرات لازم در صورت حداقل 2 ساعت و حداکثر 6 ساعت زمان لازم است.

بهترین دکتر لیفت صورت در تهران

نحوه عمل لیفتینگ صورت :

لیفت صورت یا همان کشیدن پوست صورت و بافت زیر آن می باشد که باعث کاهش میزان چین و چروک صورت می شود. طی این روش یک برش کوچک و نا آشکار زیر چانه ایجاد می شود تا شلی پوست، چربی های اضافه، چین ها و ستون های عمودی گردن مرتفع شود. معمولا برش اصلی داخل خط مو قرار می گیرد مانند برشی که از کنار خط مو در پشت گوش تا دورتادور لاله و جلوی گوش داده می شود. قسمت های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش آن ها سست می شود. سپس از عقب گوش کشیده می شود تا صاف شود.

عضله پلک پایینی را کمی بالاتر می کشند تا چروک های اطراف آن ناپدید شود. گاهی اوقات از چربی شکم خود فرد استفاده می شود تا شلی پوست روی برجستگی گونه را پر کند. همچنین چین های عمیق کناره بینی تا کنار دهان با همان چربی پر می شود. با یک برش در عضلات اطراف لب برای بالا بردن آن کمک گرفته می شود و یک برش در خط رویش مو در پیشانی ایجاد می شود تا عضلات بین دو ابرو کشیده کشیده و صاف شود. برش بعدی زیر بینی ایجاد می شود که افتادگی فاصله بین لب و بینی را رفع می کند. همزمان با این عمل می توان عمل جراحی پلک ها را هم انجام داد و در آخر با لیزر پوست صورت جلا بخشیده می شود. این عمل صورت را 5 تا 20 سال جوانتر نشان می دهد.

انواع روش لیفت صورت :

در گذشته تنها از طریق جراحی امکان لیفت صورت وجود داشت. اما امروزه با استفاده از روش‌های مختلف غیرجراحی می‌توان با کم‌ترین درد و بدون دوران نقاهت عمل لیفتینگ را انجام داد. البته روش‌های غیر جراحی موقت بوده و باید هر چند وقت یک‌بار تمدید شوند. روش‌های غیر جراحی نیازی به بیهوشی، بستری در بیمارستان و ایجاد برش‌های عمیق ندارند. در لیفت صورت به روش‌های مختلف می‌توان خطوط ریز، چین‌های عمیق، افتادگی پوست و فرورفتگی گونه‌ها را تا حدودی از بین برد. این روش‌ها عموما به کلاژن سازی پوست کمک کرده و سلول‌های پوستی را تحریک می‌کنند.

 لیفت صورت با تزریق ژل :

یکی از اصلی‌ترین روش‌های لیفت غیر جراحی، لیفت صورت با تزریق ژل است. مواد تزریق شده در امتداد گونه‌ها، شقیقه، لب‌ها و زیر چشم حجم مناسبی ایجاد می‌کنند. با ایجاد حجم چین و چروک و فرورفتگی‌های پوست از بین می‌رود و باعث ایجاد پوستی جوان و شاداب می‌شود. پرکننده‌های پوستی از مواد مختلفی تشکیل شده‌اند. مواد شبه ژل مانند اسید هیالورونیک، اسید پلی لاکتیک یا هیدروکسیلاپاتیت کلسیم در این ژل‌ها وجود دارند. این مواد غنی از رطوبت بوده و باعث صافی پوست می‌شوند.

لیفت صورت با تزریق چربی :

در این روش چربی از بدن خود شخص گرفته شده و در نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. تزریق چربی (فیلر) یک روش نیمه تهاجمی است. در این روش سلول‌های چربی از نواحی دیگر بدن از طریق لیپوساکشن استخراج شده و به صورت تزریق می‌شود. با تزریق چربی حجم قسمت‌های مختلف صورت افزایش پیدا می‌کند. سلول‌های چربی با بافت صورت ادغام می‌شوند و برای چندین سال ماندگاری خواهد داشت.

 لیفت صورت با نخ :

لیفت صورت با نخ یکی از روش‌های زیبایی پرطرفدار است. پزشک باید تجربه کافی داشته باشد، تا نخ را در نواحی مناسب قرار دهد. در غیر این صورت لیفت ظاهر طبیعی نخواهد داشت. در روش لیفت با نخ پوست به وسیله نخ‌های مخصوص به عقب کشیده شده و ظاهر پوست جوان می‌شود. این نخ‌ها علاوه بر کشیدن پوست به عقب به روند طبیعی جوان سازی کمک می‌کنند. در نواحی که نخ استفاده شده، کلاژن‌ سازی پوست افزایش پیدا می‌کند. کلاژن در جوان سازی نقش حیاتی دارد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *