ما در این مقاله سعی داریم شما را با مراقبت های بعد از لیفت صورت آشنا کنیم. امروزه روش های زیادی برای زیباسازی و جوان سازی صورت وجود دارد که یکی از کم شرم آورترین و جدیدترین روش های زیباسازی لیفت صورت می باشد. از آنجایی که این روش برای از بین رفتن چین و چروک و افتادگی پوست استفاده می شود، بهترین سن برای لیفت صورت زمانی است که افراد شروع به پیر شدن کرده باشند. در ادامه برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از لیفت صورت با ما همراه باشید.

لیفت صورت چیست ؟

لیفت صورت غیر جراحی یک روش کم تهاجمی یا غیر تهاجمی است که با هدف جوان سازی و بازگرداندن جوانی به صورت انجام می شود. بر خلاف جراحی لیفت صورت، روش های غیر جراحی لیفت صورت نیازی به برش های بزرگ، بیهوشی یا بستری شدن در بیمارستان ندارند. بیمارانی که این درمان‌های سرپایی غیرتهاجمی را انتخاب می‌کنند، در همان روز درمان مرخص می‌شوند، پس از لیفت صورت غیر جراحی ناراحتی کمی را تجربه می‌کنند و زمان بهبودی بسیار کوتاهی دارند. اگرچه شما در معرض لبه های تیز تیغ لیفت صورت غیر جراحی قرار نخواهید گرفت، اما همچنان نتایج ضد پیری باورنکردنی را تجربه می کنید و جوانی از دست رفته را دوباره به دست خواهید آورد.

لیفت صورت چیست ؟

انواع لیفت صورت :

روش های مختلفی برای انجام عمل لیفت صورت وجود دارد. بسته به فرم صورت و سایر عوامل مرتبط با سن، امکان دارد تصمیم بگیرید با مشورت جراح روش مناسبی را برای لیفت صورت خود انتخاب کنید. در ادامه با انواع روش لیفت صورت آشنا می شوید :

روش مینی :

بیماران با افتادگی پوست کم گزینه مناسبی برای جراحی مینی لیفت صورت هستند. این روش بسیار کمتر تهاجمی است و امکان کشیدگی پوست را با برش های کوتاه تر در خط رشد موهای بالای گوش یا چین های طبیعی اطراف گوش ارائه می دهد. بسته به نوع بیمار، جراحی می تواند تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام شود. مینی لیفت صورت این فرصت را فراهم می کند تا از شر چین های پوستی قبل از بدتر شدن خلاص شوید و نیاز به جراحی های سنگین و پرهزینه را به تعویق بیندازید.

روش استاندارد :

لیفت استاندارد صورت تمام علائم پیری را در نواحی میانی صورت و گردن از بین می برد. از آنجایی که این روش بسیار پیچیده تر از روش مینی است، نیاز به دوره نقاهت طولانی تری و مراقبت بیشتری دارد و در عین حال نتایج بسیار درخشان و ایده آل است. برش هایی در این روش در پشت خط مو نزدیک شقیقه ها یا اطراف و جلوی گوش ها ایجاد می شود تا جای زخم در چین های طبیعی پنهان شود و بهترین نتیجه حاصل شود. پوست زیرین تغییر موقعیت داده و بافت و پوست اضافی برداشته می شود تا هرگونه افتادگی پوست در صورت، زیر چانه و گردن از بین برود.

چه افرادی برای لیفت صورت کاندیدای مناسبی هستند ؟

اگر می خواهید چهره شما شاداب و جوان به نظر برسد، لک های صورتتان از بین می روند، رنگ چهره تان یکدست می شود، چین و چروک ها و خطوط ریز پوستتان به حداقل می رسد و تمام این فواید را بدون قرار گرفتن زیر تیغ جراحی، به دست می آورید. ترکیب مناسب روش‌های زیبایی غیرتهاجمی می‌تواند چهره‌ای شاداب‌تر و جوان‌تر برای افرادی ایجاد کند که از ظاهر علائم خفیف تا متوسط ​​پیری در صورت خود ناراحت هستند. برای آشنا شدن با کاندیدای مناسب لیفت صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مراحل لیفت صورت

مراحل لیفت صورت عبارت است از :

مرحله بیهوشی :

در ابتدا جراح از داروی بی حسی استفاده می کند تا عمل جراحی در آسایش بیمار انجام شود. بیهوشی به شما آرامش بیشتری می دهد و درد کمتری را احساس می کنید.

ایجاد برش :

سپس، برش هایی باید در قسمت های خاصی از صورت ایجاد شود تا مجرا و کانالی برای لیفت صورت ایجاد شود. محل هایی که برش ها ایجاد می شود عبارتند از : زیر فک، بالای پیشانی، پشت گوش، قسمت های تحتانی چانه و در بیشتر موارد برش ها به منظور پنهان کردن محل جراحی در داخل از خط رویش مو ایجاد می شود.

مراحل لیفت صورت

حذف چربی و برداشت نواحی شل پوست :

در این مرحله پوست کشیده شده و پوست و چربی اضافی برداشته می شود. در مرحله بعد داروهای تقویتی برای تقویت و بیشتر شدن مقاومت پوست تزریق می شود. با این عمل لایه های زیرین عضلات صورت سفت می شوند.

بخیه زدن :

در مرحله پایانی عمل لیفت صورت، پس از انجام انواع عمل های لیفت صورت، برش ها باید بخیه شوند. بخیه ها با بخیه های استاندارد انجام می شود، بنابراین هیچ نوع واکنشی در بدن ایجاد نمی کند.

لیفت صورت چه عوارض و معایبی دارد ؟

مدیریت درد به ندرت مشکل ساز است، زیرا برخی از روش های غیر جراحی لیفت صورت تحت بی حسی موضعی انجام می شود، مسکن های بدون نسخه برای ناراحتی پس از درمان کافی هستند و تعدادی از درمان های غیر جراحی لیفت صورت نیازی به بیهوشی یا بی حسی ندارند. داروهای ضد درد. در تمام درمان های لیفت صورت غیر جراحی، پوست با نوعی دستگاه خنک کننده خنک می شود.

اکثر بیماران هیچ عارضه ای ندارند و نیازی به استراحت ندارند، اگرچه تعداد کمی از آن ها بلافاصله پس از درمان ورم قابل توجه، قرمزی یا سفیدی پوست را تجربه می کنند. عوارضی مانند برآمدگی، تاول، تغییرات دائمی رنگدانه یا فرورفتگی پوست نادر است. اسکار یا عفونت در موارد بسیار نادر گزارش شده است.

نتایج درمان های غیر جراحی لیفت صورت با نتایج جراحی لیفت صورت یکسان نیست. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که لایه برداری غیر تهاجمی معجزه کند و شما را 15 تا 20 سال جوان تر نشان دهد. اگرچه لیفت صورت غیر جراحی مقرون به صرفه است، نتایج آن بیش از شش ماه تا یک سال دوام نمی آورد.

هزینه های اضافی را که باید برای حفظ نتایج بپردازید در نظر بگیرید. همه بیماران با درمان های غیر جراحی لیفت صورت به نتایج یکسانی دست نمی یابند، زیرا ضخامت و بافت پوست، پاسخ درمانی بدن و عوامل مرتبط با نحوه زندگی برای افراد مختلف متفاوت است. در ادامه برای آشنا شدن با عوارض لیفت صورت به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

مزایای لیفت صورت

مزایای لیفت صورت عبارت است از :

 • برجسته شدن گونه ها
 • از بین رفتن چین و چروک های پوستی
 • رفع افتادگی گوشه های لب
 • از بین رفتن افتادگی پوست و بهتر شدن وضعیت پوست های شل شده
 • جوان سازی و بیشتر شدن شادابی صورت
 • بالا کشیدن پوست صورت
 • بیشتر شدن استحکام پوست صورت

محدودیت های لیفت صورت چیست ؟

درمان‌های غیر جراحی گزینه‌ای عالی برای صاف کردن خطوط و چین و چروک‌ها، سفت‌تر و لطیف‌تر کردن پوست هستند. البته روش های لیفت صورت بدون جراحی بدون محدودیت نیستند. درمان های غیر جراحی برای برخی از بیمارانی که دارای پوست شل در ناحیه زیرین صورت، گردن و چشم هستند و نمی توانند به طور کامل مشکلات خود را اصلاح کنند، کافی نیست.

نتایج روش های غیر جراحی لیفت صورت دائمی نیست و برای حفظ نتیجه باید درمان تکرار شود. برای به حداقل رساندن خطرات و عوارض جانبی احتمالی درمان و دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، باید با یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست دارای مجوز بورد مشورت کنید که در تکنیک های لیفت صورت غیر جراحی مجرب است.

انتخاب بهترین پزشک برای لیفت صورت 

جراحی لیفت صورت یک جراحی پیچیده است و به تجربه و دانش جراح از آناتومی صورت و مهارت جراح در استفاده از تکنیک ها و آشنایی با جنبه های مختلف زیبایی صورت بستگی دارد. می توان گفت یکی از نکات مهم جراحی لیفت صورت، انتخاب مجرب ترین جراح پلاستیک در این زمینه است. مردانی که قصد انجام جراحی لیفت صورت را دارند باید مطمئن شوند که آیا جراح پلاستیک تجربه لیفت صورت مردان را دارد یا خیر، زیرا آناتومی صورت مردان با زنان بسیار متفاوت است. بنابراین بیماران باید قبل از جراحی در جلسات مشاوره شرکت کنند. دکتر عطاالله حیدری فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک با بیش از 11 سال سایقه جراحی و بیش از 1000 عمل لیفت صورت موفقیت آمیز بهترین دکنر در زمینه جراحی لیفت صورت، لیفت گردن ولیفت شقیقه است. برای دریافت مشاوره از دکتر عطا حیدری شماره خود را فرم مشاوره رایگان سایت قرار دهید یا با مطب دکتر تماس بگیرید.

مزایای لیفت صورت

جراحی لیفت صورت چقدر طول می کشد ؟

مدت زمان جراحی لیفت صورت به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. میزان مشکلاتی که افراد با آن مواجه می شوند باعث می شود سرعت عمل جراحی لیفت صورت برای افراد متغیر باشد. به عنوان مثال افرادی که چین و چروک های زیادی روی صورت خود دارند قطعا جراحی پیچیده تر و سخت تری خواهند داشت. در نتیجه بهتر شدن وضعیت پوست افراد بیشتر طول می کشد. برای ایجاد تغییرات لازم در صورت حداقل 2 ساعت و حداکثر 6 ساعت زمان لازم است.

ماندگاری لیفت صورت 

برای حفظ نتیجه مطلوب درمان های غیرتهاجمی، چاره ای جز تکرار آن ها وجود ندارد. هر چه در حفظ نتایج درمان های غیر جراحی کوشا باشید و درمان را تکرار کنید به مرور زمان نیاز به تکرار درمان کاهش می یابد. مهم نیست که چه درمانی انجام دهید، روند پیری متوقف نخواهد شد. مراجعه به یک جراح پلاستیک با تجربه و دارای مجوز بورد به این معنی است که یک لیفت صورت بدون جراحی با توجه به نیازهای در حال تغییر پوست شما طراحی خواهد شد.

لیفت صورت چقدر درد دارد ؟

عمل لیفت صورت با هر روشی که انتخاب کنید به دلیل بیهوشی سطح صورت اصلا دردناک نیست اما احتمال ایجاد ناراحتی بعد از لیفت صورت وجود دارد که مسکن ها آن را برطرف می کنند. کبودی و تورم روز دوم پس از لیفت صورت بسته به نوع پوست و حساسیت این ناحیه به حداکثر میزان خود می رسد و پس از آن بهتر می شود. در روش های با بخیه ده روز بعد از عمل بخیه ها برداشته می شود.

مراقبت های بعد از لیفت صورت

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از لیفت صورت آشنا می شوید :

 • تا پنج روز پس از لیفت صورت به استخر یا جکوزی نروید.
 • یک هفته پس از لیفت صورت از فعالیت های سنگین و ورزشی خودداری کنید.
 • دو روز پس از لیفت صورت می توان از لوازم آرایش استفاده کرد.
 • احساس کشیدگی پوست در روزهای اول طبیعی است و به مرور زمان از بین خواهد رفت، بنابراین جای نگرانی نیست.
 • برای بهبودی سریعتر آنتی بیوتیک ها و مسکن ها را به موقع مصرف کنید.
 • مردانی که از روش لیفت صورت استفاده می کنند باید برای تراشیدن ریش و صورت خود به پزشک مراجعه کنند و بهتر است تا دو هفته این کار را انجام ندهید.
 • با حرکات دست و لمس ناحیه بلند شده باعث سوزش نشوید و از ماساژ دادن خودداری کنید.

برش های ایجاد شده در لیفت صورت چگونه است ؟

برش ها از پشت خط مو از شقیقه ها شروع می شود و تا سمت زیر گوش ادامه می یابد.در ایجاد برش ها می توان چربی را از صورت، گردن و گونه ها برداشت و برش ها به گونه ای است که لاله گوش را احاطه کرده است. البته عمل برش ها به جراح شما بستگی دارد. حتی امکان دارد در برخی موارد نیاز به ایجاد برش در زیر چانه باشد. نباید نگران این بود که برش‌ها بعد از عمل قابل مشاهده باشند زیرا جراح سعی می‌کند برش‌ها را روی چین‌های طبیعی ایجاد کند تا بعد از عمل لیفت صورت قابل مشاهده نباشد.

نتایج لیفت صورت 

اگر جراحی لیفت صورت توسط جراح مجرب انجام شود، نتایج ایده آلی را به همراه دارد، اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که روند پیری به طور طبیعی پس از جراحی اتفاق می افتد. اما تغییرات بعد از جراحی بسیار کمتر از قبل خواهد بود. برخی نکات می تواند به بهبود نتایج جراحی کمک کند، از جمله خوردن یک رژیم غذایی متعادل و حفظ وزن ایده آل. پس از جراحی باید توجه بیشتری به مراقبت از پوست داشته باشید.جراحی لیفت صورت یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای جوان سازی و احیای ظاهر پوست شما است. برای انجام این جراحی با جراح پلاستیک مشورت کنید.

کدام روش لیفت صورت غیر تهاجمی بهتر است ؟

هیچ‌یک از روش‌های لیفت صورت بدون جراحی نیازی به بیهوشی ندارند. در این روش‌ها پزشک در صورت نیاز از بی حسی کننده موضعی استفاده می‌کند که اثرات آن معمولا پس از مدتی کوتاه برطرف خواهد شد. عوارض این روش‌ها بسیار کمتر بوده و دوره نقاهت ندارند. در واقع در همه موارد بیمار پس از جلسه درمان می‌تواند به کارها و فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. به همین دلیل پزشکان حتی‌الامکان روش‌های لیفت صورت با جراحی را توصیه نمی‌کنند. مگر آن که آسیب‌ها آنقدر زیاد باشد که نتوان با هیچ ‌یک از روش‌های بدون جراحی آن‌ها را درمان کرد.

به طور کلی لیفت صورت را می‌توان با جراحی یا بدون جراحی انجام داد. لیفت صورت بدون جراحی خود دارای روش‌های مختلفی است که برخی از آن‌ها شامل هایفوتراپی، تزریق ژل یا چربی، تزریق بوتاکس، RF فرکشنال، لیفت با نخ و کربوکسی تراپی می‌شود. هر یک از این روش‌ها کاربرد خود را داشته و برای افراد مختلفی اثرگذار خواهد بود. در ادامه با دو تا روش لیفت صورت آشنا می شوید :

هایفوتراپی :

هایفوتراپی را می‌توان روشی مناسب برای کسانی دانست که از تزریق و آمپول می‌ترسند. چرا که این روش با استفاده از امواج فراصوت متمرکز شده اقدام به لیفت صورت کرده و نیازی به هیچ‌گونه تزریق ندارد. در این روش امواج فراصوت به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کرده و انرژی آن‌ها رشته‌های کلاژن پوستی را تحریک می‌کند. این عامل باعث سفت شدن و لیفت پوست شده، حالت افتادگی و چین و چروک آن را از بین می‌برد.

روش هایفوتراپی روشی ایمن و بدون درد بوده و عوارض جانبی کمی دارد. این روش ماندگاری بالایی داشته و نتایج آن در حدود یک تا سه سال باقی خواهند ماند. استفاده از روش هایفوتراپی برای لیفت صورت چندان وقت شما را نمی‌گیرد. چرا که معمولا یک جلسه درمان برای هر فرد کافی بوده و در هر سال معمولا یک بار نیاز به ترمیم وجود دارد. روش هایفوتراپی روشی مطمئن برای از بین بردن افتادگی و شل شدگی خفیف یا متوسط در خانم‌ها و آقایان بین ۳۰ تا ۷۵ سال است.

اندولیفت :

با وجود آن که اندولیفت از روش‌های بدون جراحی لیفت صورت است، نتایج آن را می‌توان در حد لیفت صورت با جراحی دانست. در این روش نیازی به بیهوشی و بستری وجود نداشته و زخم یا برشی روی صورت ایجاد نمی‌شود. بنابراین می‌توان آن را یکی دیگر از روش‌های مناسب برای افرادی دانست که از جراحی یا تزریق می‌ترسند.

روش اندولیفت یکی از روش‌های غیرتهاجمی لیفتینگ صورت است که از لیزر برای با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر برای درمان استفاده می‌کند. در این روش لیزر به بافت‌های زیرین پوست تابیده می‌شود و با بازآرایی کلاژن‌ها و تجزیه چربی‌های پوست به آن استحکام می‌بخشد. برای درمان با این روش تنها به یک جلسه نیاز داشته و دو روز پس از انجام عمل می توانید به انجام کارهای روزانه خود بپردازید. اثرات این روش معمولا تا ۳ سال باقی خواهند ماند و پس از آن نیاز به ترمیم مجدد وجود دارد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت

کلام آخر

برای انجام این روش درباره مراقبت های بعد از لیفت صورت تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای این روش انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *