هزینه لیفت صورت در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیفت صورت در تهران آشنا کنیم. افتادگی پوست صورت یکی از تغییراتی است که می تواند به خوبی پیر شود و به کم شدن زیبایی صورت منجر شود. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال راهی برای درمان این افتادگی پوست و چین و چروک های پوست صورت هستند. برای از بین بردن این چروک ها و افتادگی پوست روش های مختلفی وجود دارد که یکی از موثرترین آن ها لیفت صورت است. لیفت صورت یکی از روش های جراحی غیرتهاجمی است که می تواند عمیق ترین چین و چروک های پوست را درمان کرده و افتادگی پوست را تا حد زیادی از بین ببرد. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیفت صورت در تهران با ما همراه باشید.

لیفت صورت چیست؟

خدمات لیفت و سفت کردن پوست صورت که به ریتیدکتومی معروف است، یک عمل زیبایی است که چهره افراد را زیبا می کند و ظاهری جوان به آن ها می بخشد. در لیفت صورت، بافت ها با استفاده از روش های مختلف پردازش می شوند و فرد را جوان تر نشان می دهند. افرادی که شاهد مشکلات پوستی ناشی از افزایش سن بودند با استفاده از این روش می توانند پوستی زیبا و شاداب داشته باشند.

در طی این روش، چربی ها و سلول های مرده پوست برداشته شده و سلول های پوست برای بازسازی تحریک می شوند. در این روش ساختار صورت بهتر می شود، چین و چروک ها از بین می روند و پوست با کیفیت تری خواهید داشت، با لیفت پوست چین و چروک ها از بین می رود و جوان به نظر می رسید. پس از انجام این روش بر روی صورت خود، هیچ نشانه ای از چین و چروک در اطراف چشم، گونه ها، دهان، پیشانی و خط فک خود مشاهده نمی کنید.

لیفت صورت چیست ؟

آناتومی صورت

برای درک کامل لیفت صورت و اتفاقاتی که در طول این عمل اتفاق می افتد، مهم است که با آناتومی اولیه صورت در لایه های مختلف و نحوه عملکرد هر یک از این لایه ها آشنا شوید. در ادامه آناتومی صورت را بررسی می کنیم :

پوست

پوست بیرونی ترین لایه صورت و بزرگترین عضو بدن است. پوست دارای ضخامت، بافت، خاصیت ارتجاعی، اسکار و سایر ضایعات پوستی است. خطوط و چین و چروک ها زمانی ایجاد می شوند که خاصیت ارتجاعی از بین رفته و پوست به تدریج شل می شود.

چربی

چربی لایه زیرین سطح پوست است و نقش مهمی در تنظیم هورمونی و ذخیره انرژی دارد. این قسمت به بیشتر شدن حجم پوست کمک می کند و در لیفت صورت و جوانی آن بسیار موثر است.

SMAS

سیستم SMAS شبکه ای از بافت ماهیچه ای و فیبری است که ماهیچه های صورت و پوست را به هم متصل می کند و به تنظیم حرکات ماهیچه ای برای ایجاد حالات صورت کمک می کند.

لیگامنت ها

رباط ها نوارهای قوی و فیبری از بافت همبند هستند که ماهیچه ها و پوست را به بافت همبند عمیق تر متصل می کنند تا صورت را تثبیت و بلند کنند.

اعصاب

اعصاب قسمت ظریف صورت هستند و 12 عصب اصلی در صورت وجود دارد که مستقیما از مغز می آیند و به صدها عصب کوچکتر تقسیم می شوند.

دلیل افتادگی پوست صورت چیست؟

چگونگی پیری پوست ما تا حدی به عوامل ژنتیکی بستگی دارد. این فرسایش ذاتی، همراه با عوامل محیطی و عوامل سبک زندگی، فرآیندها و عملکردهای کلیدی در فرآیند فرسایش پوست هستند. پوست صورت یکی از قسمت هایی است که علائم پیری و افتادگی پوست سریعتر از سایر قسمت های بدن ظاهر می شود. خطوط و چین و چروک های ظریف، افتادگی پوست، از دست دادن حجم و کانتور صورت و کم شدن خاصیت ارتجاعی از جمله دلایل افتادگی پوست صورت هستند. افتادگی پوست به دلیل کم شدن تعداد سلول هایی است که به پوست حجم می دهند.

این کم شدن حجم همراه با چین و چروک و از دست دادن خاصیت ارتجاعی باعث افتادگی و پیری پوست می شود. تشخیص از دست دادن حجم و کانتور صورت دشوار است. از دست دادن حجم صورت باعث افتادگی پوست و صاف شدن گونه ها می شود و ظاهر صورت شبیه گردن بوقلمون می شود. به این ترتیب شکل کلی صورت تغییر می کند و چهره غمگین و خسته به نظر می رسد. چین و چروک بین لب و بینی یکی دیگر از پیامدهای منفی افتادگی پوست است.

آناتومی صورت

بهترین سن برای لیفت صورت

هیچ حداقل یا حداکثر سنی برای لیفت صورت وجود ندارد. اهداف، نگرانی های زیبایی و سابقه پزشکی برای افراد مختلف متفاوت است. لیفت صورت برای افرادی مناسب است که پوستشان شل و شل شده و چین و چروک های زیادی ایجاد شده است. البته افرادی با افتادگی پوست خفیف تا متوسط ​​می توانند از سایر روش های لیفت صورت بهره مند شوند.

میزان موفقیت و دوام لیفت صورت بستگی به حمایت اسکلتی، وضعیت حجم بافت نرم، وزن پوست و سایر عوامل آناتومیکی دارد که می توانند ساختار صورت را پس از جراحی حمایت کنند. پزشک پوست صورت را به دقت بررسی می کند و اگر کاندید مناسبی برای لیفت صورت تشخیص داده شود، اهداف زیبایی شما را مورد بحث قرار می دهد.

اکثر بیمارانی که درخواست جراحی لیفت صورت دارند بین 40 تا 70 سال سن دارند. بر اساس آمارهای موجود، 66 درصد بیماران 54 ساله، 32 درصد بین 40 تا 45 سال و حدود 2 درصد از آن ها بین 20 تا 29 سال سن دارند. اگر از سلامت عمومی جسمی و روانی خوبی برخوردار هستید و از بیماری خاصی رنج نمی برید، کاندیدای ایده آل برای این درمان محسوب می شوید. داشتن انتظارات معقول و سیگاری نبودن از الزامات داوطلب شدن در این درمان محسوب می شود.

در لیفت صورت چه نواحی مورد هدف قرار می گیرد؟

امروزه لیفت صورت معانی مختلفی دارد. در انواع لیفت بهترین دکتر لیفت صورت به درمان عضلات صورت، پوست و چربی می پردازد. این فرآیند به معنای جوان سازی نواحی فردی با استفاده از تکنیک های مختلف است. می توان گفت که انواع مختلف لیفت صورت کل ناحیه صورت و گردن را درمان می کند.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

توجه به مراقبت های بعد از لیفت صورت در روند بهبودی و همچنین در نتیجه نهایی لیفت صورت بسیار مهم خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه رضایت بخشی برسید. بهتر است تمام توصیه های پزشک را برای مراقبت های بعد از عمل به طور کامل دنبال کنید. در بسیاری از موارد، بیماران یک تا دو روز پس از جراحی از درد صورت شکایت دارند، اما به مرور زمان از شدت درد کم می شود.

در چنین مواردی می توان از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کرد. امکان مشاهده التهاب گردن و چانه بعد از جراحی وجود دارد که به مرور زمان از بین می رود. به منظور کم شدن التهاب و تورم، توصیه می شود تا چند روز پس از جراحی سر خود را بالا نگه دارید. استفاده از کیسه یخ روی صورت به کاهش التهاب کمک می کند. از تماس با خورشید خودداری کنید. آرایش صورت بعد از جراحی ممنوع است.

شنا پس از چند روز امکان پذیر خواهد بود. مقدار زیادی میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید. پس از جراحی نباید به صورت و بخیه ها فشار وارد شود. انجام فعالیت های بدنی و ورزشی شدید باید مدتی به تعویق بیفتد. اکثر بیماران 10 تا 14 روز پس از جراحی می توانند به سر کار بازگردند. در ماه اول پس از جراحی از سشوار برای خشک کردن مو و بدن خود استفاده نکنید.

داروهای تجویز شده را مطابق با زمان تعیین شده توسط پزشک، به موقع و به طور کامل مصرف کنید. نوشیدن آب و مایعات فراوان در ماه اول پس از جراحی می تواند به بهبودی سریع تر و دستیابی به نتیجه رضایت بخش تری کمک کند. استفاده از کرم ها و پمادهای موضعی تجویز شده توسط پزشک تا زمانی که وی مشخص کرده است بسیار مهم است.

چه مدت زمان برای ترمیم بعد از جراحی لیفت صورت نیاز است؟

هر بیمار در مقطعی بهبودی کامل را تجربه می کند. بیماران جوانتر معمولا سریعتر از بیماران مسن تر بهبود می یابند. بیماران نیز وارد مراحل مختلف ترمیم و بهبودی می شوند. مرحله اول ترمیم 10 روز طول می کشد. در این دوره تورم تا روز چهارم بیشتر می شود و پس از آن شروع به فروکش می کند. در روز 10 تا 14، کبودی و تورم اکثر بیماران کم می شود و آن ها می توانند کار و فعالیت های اجتماعی خود را از سر بگیرند. از هفته سوم تا ماه ششم، روند ترمیم طول می کشد و نتیجه نهایی حاصل می شود. در بیشتر بیماران حدود 90 درصد بیماران می توانند نتایج جراحی را سه ماه پس از جراحی مشاهده کنند.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

انواع لیفت صورت

لیفت صورت انواع مختلفی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

لیفت صورت SMAS

لیفت صورت SMAS یک نوع جراحی عمیق تر است که نه تنها بخشی از پوست را از بین می برد، بلکه بخشی از بافت چربی زیر پوست را از بین می برد. در این فرآیند SMAS برداشته نمی شود، بلکه خم می شود تا کوتاه شده و به سمت بالا کشیده شود. این فرآیند کم خطر است و نتایج طولانی مدتی به همراه دارد.

لیفت میانی صورت

لیفت صورت در قسمت میانی صورت، روشی مناسب برای بیمارانی است که دارای افتادگی گونه، گودی زیر چشم، چین و چروک عمیق بین لب و بینی هستند. این فرآیند پلک های پایینی و گونه ها را جوان می کند و در دستیابی به چهره ای جوان تر و پرتر موثر است. پزشک برش‌های کوچکی در خط رویش مو در ناحیه شقیقه ایجاد می‌کند و بافت‌ها را از وسط صورت از میان آن ها می‌کشد.

لیفت صورت تردیشنال

لیفت صورت سنتی برای بلند کردن بافت گونه ها، خط فک و گردن و قرار دادن آن ها در موقعیت صحیح ایده آل است. بیشتر اوقات لیفت پیشانی همزمان انجام می شود. بهترین پزشک لیفت صورت در تهران از چندین تکنیک جراحی جوان سازی صورت با توجه به نیازها و ترجیحات فردی استفاده می کند.

در بیشتر موارد، پزشک عضلات زیرین و بافت های عمیق تر را به صورت عمودی می کشد و پوست را به سمت جانبی می کشد تا وضعیت عمومی صورت بهتر شود. در برخی موارد فقط گونه ها و فک بالا کشیده می شوند. اگر افتادگی فک و شل شدن پوست گردن دغدغه اصلی بیمار باشد، پزشک لیفت گردن و صورت را ترکیب می کند.

لیفت صورت پوست اضافی را از بین می برد و در عین حال ساختارهای حمایت کننده مانند ماهیچه ها و بافت همبند را سفت می کند. او از روش های جوان سازی صورت مانند لیفتینگ اندوسکوپی، S، SMAS، Advanced SMAS و Deep Plane استفاده می کند.

لیفت صورت تحتانی

این لیفت صورت، یک سوم پایین صورت را از زیر گوش تا زیر چانه درمان می کند. پزشک لیفت پایین صورت را برای بیمارانی انجام می دهد که نگرانی اصلی آن ها شل شدن پوست فک و چین و چروک های عمیق در ناحیه بین لب و بینی است. برش ها در گوش میانی ایجاد می شود. در برخی موارد لازم است برش زیر چانه ایجاد شود.

هزینه لیفت صورت در تهران چقدر است؟

هزینه لیفت صورت در تهران متغیر است. از آنجایی که همه افراد درجه و سطح مشکلات پوستی یکسانی ندارند، برای بهتر شدن پوست افراد باید اقدامات خاصی انجام شود که هزینه جراحی را تغییر می دهد. البته میزان مشکلات و عوارض پوستی تنها یکی از معیارهای تعیین هزینه جراحی لیفت صورت است. تخصص و مهارت پزشک از دیگر عوامل موثر در هزینه ها محسوب می شود.

هزینه لیفت صورت در تهران چقدر است ؟

نحوه عمل لیفت صورت

لیفت صورت یا همان کشیدن پوست صورت و بافت زیر آن می باشد که باعث کاهش میزان چین و چروک صورت می شود. طی این روش یک برش کوچک و نا آشکار زیر چانه ایجاد می شود تا شلی پوست، چربی های اضافه، چین ها و ستون های عمودی گردن مرتفع شود. معمولا برش اصلی داخل خط مو قرار می گیرد مانند برشی که از کنار خط مو در پشت گوش تا دورتادور لاله و جلوی گوش داده می شود.

قسمت های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش آن ها سست می شود. سپس از عقب گوش کشیده می شود تا صاف شود. عضله پلک پایینی را کمی بالاتر می کشند تا چروک های اطراف آن ناپدید شود. گاهی اوقات از چربی شکم خود فرد استفاده می شود تا شلی پوست روی برجستگی گونه را پر کند. همچنین چین های عمیق کناره بینی تا کنار دهان با همان چربی پر می شود.

با یک برش در عضلات اطراف لب برای بالا بردن آن کمک گرفته می شود و یک برش در خط رویش مو در پیشانی ایجاد می شود تا عضلات بین دو ابرو کشیده کشیده و صاف شود. برش بعدی زیر بینی ایجاد می شود که افتادگی فاصله بین لب و بینی را رفع می کند. همزمان با این عمل می توان عمل جراحی پلک ها را هم انجام داد و در آخر با لیزر پوست صورت جلا بخشیده می شود. این عمل صورت را ۵ تا ۲۰ سال جوانتر نشان می دهد.

آبرسانی به پوست در مراقبت های بعد از لیفت صورت چقدر حائز اهمیت است؟

یکی از توصیه های پزشک، حفظ آبرسانی به پوست در سطح مناسب می باشد. آبرسانی به پوست در واقع یکی از اصول مراقبت از پوست است. در روزهای اولیه بعد از جراحی، باید مایعات به مقدار فراوان بنوشید تا تاثیرات بیهوشی از بدن شما دفع شود. همچنین رژیم خود را غنی از پروتئین نمایید. رژیم غذایی پر کالری و پر پروتئین می تواند مواد مغذی لازم برای بهبود سریع تر را برای بدن شما تامین کند. فیبر را فراموش نکنید. با توجه به کاهش سطح فعالیت، ممکن است دچار یبوست شوید.

با اضافه کردن فیبر به رژیم غذایی شما، از بروز این مشکل جلوگیری کنید. آب بهترین گزینه برای هیدراته نگه داشتن بدن است. گاهی لازم است برخی ویتامین ها نیز به سیستم تغذیه شما اضافه شود. مایعات حاوی مواد معدنی را به رژیم غرایی تان اضافه کنید. مطمئن شوید که این نوشیدنی ها حاوی قند اندکی هستند. عمل به توصیه ها و مراقبت های بعد از لیفت صورت که پزشک جراح برای شما تجویز میکند ، به بهبود هر چه سریعتر شما بعد از عمل و سپری کردن یک دوره ی ریکاوری آسان تر و رسیدن به نتیجه ی مطلوب کمک بسزایی میکند.

لیفت گردن با ورزش ممکن است؟

در بسیاری از تمرینات ورزشی ارائه شده توسط مربیان، به تمرینات ناحیه گردن توجه نمی‌شود. علت اصلی افتادگی پوست در ناحیه گردن ورزشکاران همین موضوع است. با انجام تمریناتی می‌توان ماهیچه‌هایی که از قسمت جناغ و استخوان ترقوه تا استخوان فک قرار دارند، تقویت کرد. تمرینات زیادی در صفحات مجازی آموزش داده شده است. یکی از تمرینات مربوط به گردن این است، که گردن را ثابت نگه داشته و سر را جلو و عقب ببرید. این تمرین باعث کشش پوست ناحیه گردن می‌شود. می‌توانید با تلفظ حروفی مثل O،E و A دهان خود را تکان دهید. تکرار این حرکات باعث بهبود پوست اطراف دهان و گردن می‌شود.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه لیفت صورت در تهران همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *