بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران آشنا کنیم. لیپوساکشن یک روش جراحی است که در آن از یک ابزار مکش برای برداشتن چربی از نواحی خاصی از بدن مانند شکم، باسن، ران ها، باسن، بازوها یا گردن استفاده می شود. روش لیپوساکشن قادر است در حین انجام نواحی خاصی از بدن را شکل دهد. از این رو، نام های دیگر لیپوساکشن شامل لیپوپلاستی و کانتورینگ بدن است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران با ما همراه باشید.

جراحی لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک روش جراحی است که از روش ساکشن برای برداشتن چربی از قسمت‌های خاصی از بدن مانند شکم، باسن، ران، بازوها یا گردن استفاده می‌کند. برای شکل دادن به این قسمت ها از جراحی لیپوساکشن استفاده می شود. لیپوساکشن یک روش کم شدن وزن کامل یا جایگزینی برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. اگر اضافه وزن دارید، بهتر است برای کاهش وزن ورزش کنید و رژیم غذایی خود را تغییر دهید.

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

چگونگی انجام لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن شامل برداشتن چربی از قسمت های خاصی از بدن است. بسته به نوع جراحی، انواع مختلفی از دستگاه‌های لیپوساکشن وجود دارد که چربی زدایی موثری را انجام می‌دهند. سلول های چربی حذف شده هرگز در ناحیه تحت درمان رشد نمی کنند، بنابراین از دست دادن سلول های چربی دائمی است. این به این معنی نیست که افرادی که این عمل را انجام دادند، هرگز دوباره وزن پیدا نمی کنند.

هنگامی که افراد وزن اضافه می کنند، چربی برمی گردد اما دیگر در نواحی تحت درمان تجمع نمی یابد. در این روش محدودیت هایی در مورد میزان چربی قابل حذف وجود دارد. حداکثر مقدار چربی قابل حذف 4 لیتر است. گاهی اوقات این مقدار از یک قسمت بدن گرفته می شود، اما در سایر بیماران این چربی از 2 تا 3 قسمت بدن مانند ران، باسن و پشت بسته به بدن فرد گرفته می شود. اگر برای ایجاد نتیجه مطلوب نیاز به برداشتن بیش از 4 لیتر چربی باشد، ممکن است دو بار یا بیشتر برای کم شدن خطر جراحی انجام شود.

دلایل انجام لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن به دلایل زیبایی یا پزشکی انجام می شود. شایع ترین مشکلی که باعث می شود افراد به لیپوساکشن فکر کنند، تجمع چربی در قسمت خاصی از بدن است. اگر رژیم غذایی و ورزش را امتحان کردید و هنوز نمی‌دانید چگونه چربی‌های برخی از قسمت‌های بدن مانند باسن یا شکم را کم کنید، لیپوساکشن می‌تواند راه‌حل موثری باشد. دلیل انجام جراحی لیپوساکشن بهتر شدن وضعیت سلامتی، کم شدن تولید چربی، تحریک رشد کلاژن، بیشتر شدن یا بهتر شدن اعتماد به نفس است.

دلایل زیادی وجود دارد که افراد به لیپوساکشن روی می آورند، اما رایج ترین دلیل آن خلاص شدن از شر چربی های سرسخت است. اکثر بیماران لیپوساکشن این روش را به دلیل کم شدن چربی انتخاب می کنند. این جراحی کاهش چربی بسیار موثر است و فناوری ها و روش های جدید این امکان را به وجود آورده است که چربی های بدن در تمام قسمت های بدن به روشی ایمن، غیرتهاجمی و موثر از بین برود.

کاندیدای مناسب برای جراحی لیپوساکشن

معیارهای خاصی باید توسط داوطلبان جراحی لیپو رعایت شود.لیپوساکشن برای افراد سالم با BMI بین 19 تا 27 مناسب است. این روش به طور کلی برای افراد چاق توصیه نمی شود. شاید افراد دارای اضافه وزن کاندیدهای خوبی برای این جراحی باشند، اما این افراد باید ابتدا توسط جراح پلاستیک ویزیت شوند.

کاندیدای مناسب برای لیپوساکشن افرادی است که با وجود فعالیت بدنی و رژیم غذایی متعادل نمی توانند از شر چربی های انباشته شده در نواحی خاصی از بدن خود خلاص شوند. کاندیدای مناسب برای این جراحی باید انتظارات واقع بینانه‌ای از این عمل داشته باشند، دارای BMI سالم بین 19 تا 27 باشند، سیگار نکشند، پوست سفت و انعطاف‌پذیری و میزان رضایت بخشی ماهیچه داشته باشند، در وضعیت سلامتی مناسبی باشند.

آیا لیپوساکشن قابل برگشت است؟

تغییرات کانتور دائمی هستند، تا زمانی که وزن شما ثابت بماند. پس از لیپوساکشن، چین های پوستی خود به خطوط جدیدی تبدیل می شوند که نیاز به درمان دارند. اما اگر پوست خوبی داشته باشید و خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشید، پوست شما صاف می شود. اگر پوست شما نازک و غیر قابل ارتجاع باشد، امکان دارد پوست در نواحی تحت درمان شل شود.

لیپوساکشن فرورفتگی های ناشی از سلولیت یا سایر ناهنجاری های سطح پوست را بهبود نمی بخشد. به همین ترتیب، لیپوساکشن علائم کششی یا کشیدگی را از بین نمی برد. برای اینکه کاندیدای لیپوساکشن باشید، باید از سلامت کامل برخوردار باشید. دلیل انتخاب این است که شرایطی مانند تنگی عروق خونی و محدودیت جریان خون، بیماری عروق کرونر، دیابت یا ضعف سیستم ایمنی، روند جراحی را پیچیده نمی کند.

دلایل انجام لیپوساکشن چیست ؟

نتایج لیپوساکشن

پس از لیپوساکشن، تورم پس از 4 هفته از بین می رود. در این زمان، ناحیه تحت درمان باید حجم کمتری داشته باشد. در عرض چند ماه، انتظار داشته باشید که ناحیه تحت درمان نازک‌تر به نظر برسد. نتایج این جراحی برای مدت طولانی باقی می ماند. اگر بعد از لیپوساکشن وزن اضافه کنید، امکان دارد توزیع چربی در بدن تغییر کند. به عنوان مثال، صرف نظر از نواحی تحت درمان، چربی ممکن است در نواحی شکم شما جمع شود. البته با وجود همه موارد، روش های ایمن تری مانند ورزش همراه با رژیم غذایی توصیه می شود.

لاغری با لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

لیپوساکشن شکم و معده نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. اگر در گذشته اینطور نبود، امروزه برای تمام نواحی بدن صادق است. هنوز هم برخی از جراحان هستند که ترجیح می دهند این کار را به روش قدیمی با استفاده از بیهوشی عمومی انجام دهند. چه جراح شما فقط از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی استفاده کند، احتمالاً از روش تامسون استفاده می کند که سال ها استاندارد طلایی برای لیپوساکشن ایمن و موثر بوده است.

روش لیپوساکشن متورم شامل پر کردن ناحیه چربی بین پوست و حفره شکم با ماده ای به نام مایع تومسنت، مخلوطی از محلول نمکی و اپی نفرین، با بی کربنات سدیم به عنوان بافر است. اگر جراح شما تحت بی حسی موضعی لیپوساکشن شکم را انجام می دهد، لیدوکائین بی حس کننده را به مایع اضافه می کند. این دارو به جراحان اجازه می دهد تا بدون بیهوشی کامل، روش های لیپوماتیک را روی بیماران انجام دهند و خطر بیهوشی عمومی را کاهش داده و به طور کلی عمل را ایمن تر می کند.

عوارض جراحی لیپوساکشن

این جراحی مانند جراحی های دیگر دارای عوارضی است که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

مشکلات قلبی و کلیوی

تغییرات در سطح مایع در هنگام تزریق مایع و سپس تنفس می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

بی نظمی در شکل

پس از جراحی، پوست شما امکان دارد تکه تکه شود. به دلیل حذف ناهموار چربی، خاصیت ارتجاعی ضعیف پوست و درمان غیرمعمول اتفاق می افتد. این تغییرات ممکن است دائمی باشند. در طی فرآیند لیپوساکشن، از یک لوله کوچک استفاده می شود که می تواند ظاهر یک لکه دائمی روی پوست ایجاد کند.

تجمع مایعات

این امکان وجود دارد که پاکت های حاوی نوعی مایع در زیر پوست ایجاد شود. ممکن است لازم باشد این مایع توسط پزشک با سوزن خارج شود.

سوراخ داخلی

سوزنی که به عمق بدن نفوذ می کند می تواند باعث پارگی و سوراخ شدن اندام های داخلی بدن شود. امکان دارد نیاز به جراحی اورژانسی داشته باشد. البته احتمال این وضعیت بسیار کم است.

بی حسی و کرخت شدن

بخشی از بدن که در آن لیپوساکشن انجام می شود امکان دارد به طور دائم یا موقت بی حس شود. گاهی این مشکل با تحریک موقت عصب آن قسمت حل می شود.

آمبولی چربی

تکه های چربی شل می توانند شکسته شوند و در رگ های خونی گیر کنند. این چربی ها می توانند در ریه ها تجمع یا وارد مغز شوند. آمبولی چربی نیاز به جراحی اورژانسی دارد.

عفونت

عفونت پوست بسیار نادر است، اما این احتمال وجود دارد. یک عفونت جدی پوستی حتی می تواند زندگی فردی را که این عمل را انجام داده است به خطر بیندازد.

عوارض جراحی لیپوساکشن 

آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟

لیپوساکشن یک سرمایه گذاری در بدن شما است و مانند هر سرمایه گذاری دیگری نیاز به نگهداری دارد. لیپوساکشن شکم از عود چاقی پهلو در شما جلوگیری نمی کند و به عنوان روشی برای جلوگیری از افزایش وزن عمل نمی کند. لیپوساکشن یک راه حل کاهش وزن نیست و نباید از آن استفاده کرد.

لیپوساکشن معده سلول های چربی را برای همیشه از ناحیه شکم شما حذف می کند. این سلول ها از بدن شما خارج می شوند، اما محل ذخیره چربی در بدن شما تغییر نمی کند. پس از لیپوساکشن شکم، بدن شما 70 درصد سلول های چربی کمتری در ناحیه شکم نسبت به قبل خواهد داشت. اگر بعد از لیپوساکشن شکم و پهلو دوباره وزن خود را به دست آورید، بدن شما همان مقدار چربی را در همان نقاط قبلی ذخیره می کند.

از آنجایی که بسیاری از سلول های چربی معده حذف شدند، ممکن است نواحی دیگر بزرگتر از معده شما به نظر برسند. شکم شما همچنان کوچکتر از آنچه بدون لیپوساکشن بود خواهد بود، اما این به این معنی نیست که شما می توانید هر چه می خواهید بخورید و هرگز وزن اضافه نکنید. مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن چیزی است که باید آن را حفظ کنید. لیپوساکشن یک گلوله جادویی نیست و نباید آن را در نظر گرفت.

مراقبت های قبل از جراحی لیپوساکشن

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی لیپوساکشن آشنا می شوید :

 • در حین عمل می توانید به دستشویی بروید، اما بهتر است قبل از عمل به دستشویی بروید.
 • اگر مصمم به انجام عمل لیپوساکشن هستید، حتما قبل از انجام این کار با جراح خود مشورت کنید و هر گونه نسخه و آزمایش لازم را از پزشک خود دریافت کنید.
 • در زمان توافق شده به کلینیک مراجعه کنید و رضایت نامه را بخوانید و امضا کنید. مطمئن شوید که یک نفر همراه خود دارید و تا 24 ساعت بعد از لیپوساکشن تنها نمانید.
 • روز قبل از عمل و صبح روز عمل حتما حمام کنید و بدن خود را با صابون آنتی باکتریال مانند (TCC) بشویید.
 • گن یا شکم بند مناسب به دستور پزشک استفاده کنید.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید یا از بیماری خاصی مانند دیابت، صرع، فشار خون بالا، بیماری قلبی، تیروئید، کم خونی یا آسم رنج می‌برید، یا اگر گاهی اوقات حساسیت دارویی دارید، به پزشک خود اطلاع دهید و از او آزمایش بخواهید.
 • داروهایی که قرار است استفاده کنید را قبل از جراحی بخرید.
 • برای افراد زیر 40 سال که بیماری ندارند، آزمایش لازم نیست.
 • شب قبل از عمل یک شام سبک بخورید.
 • از چند روز قبل از مصرف ویتامین E و مسکن های رایج مانند آسپرین خودداری کنید. در صورت نیاز از استامینوفن استفاده کنید.
 • در صورت تمایل روز قبل از عمل یک قرص اگزازپام 10 میلی گرمی مصرف کنید.

در اتاق عمل چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

یک لباس برای اتاق عمل به شما داده می شود، مناطق مورد توافق با ماژیک مشخص می شوند. روی تخت عمل قرار می گیرد و نواحی آسیب دیده با محلول بتادین و الکل ضد عفونی می شوند. تزریق بی حسی همراه با چند لیتر سرم خواهد بود که زیر پوست تزریق می شود، دردناک است، اگر به درد حساس هستید به پزشک اطلاع دهید.

پس از تزریق ماده بی حس کننده، سوراخ کوچکی به قطر 2 میلی متر در پوست ایجاد می شود که این سوراخ و سوراخ های بعدی برای ورودی لوله ساکشن و نقطه وسترن یونیون برای خروجی می باشد. سرم ها های باقی مانده بعد از عمل، چند روز دیگر از این سوراخ ها خارج می شود. این روش با وارد کردن لوله مکش از طریق سوراخ زیر پوست شروع می شود و می بینید که چربی خود با سرم تزریق شده و در ظروفی جمع می شود که دور ریخته می شود.

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران باید تجربه و مهارت کافی برای انجام این روش را داشته باشد. پزشک باید سابقه مشخصی در انجام عمل های پیکر تراشی بدن داشته باشد. از سلامت جسمی و روحی کافی برخوردار باشد. در این زمینه تخصص کافی دارند. بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران قبل از هر چیز باید اطلاعات کافی در مورد بیمار جمع آوری کند. این اطلاعات شامل بیماری ها، داروها، آلرژی ها است.

پزشک باید معاینات دقیق انجام دهد و در صورت بروز مشکل، بیمار را از انجام عمل منصرف کند. بهتر است اطلاعات کاملی در مورد عوارض جانبی طبیعی این روش به همه بیماران ارائه شود تا هیچکس انتظارات غیرواقعی از لیپوساکشن نداشته باشد. بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران باید تمام مراقبت های قبل و بعد از عمل را برای بیمار توضیح دهد و داروهای لازم را تجویز کند.

انواع روش‌های جراحی زبیایی شکم

روش‌های مختلفی برای انجام لیپوساکشن وجود دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

لیپوساکشن با لیزر

در این روش از جراحی با کمک اشعه لیزر و با طول موج مشخصی به چربی‌های نواحی مشخص از بدن تابیده می‌شود تا با ایجاد حرارت باعث شکستن بافت‌های چربی گردد. سپس با کمک لوله کانولا و ایجاد برش کوچکی بر روی بخش مورد نظر از بدن سلول‌های چربی از بدن خارج می‌شوند.

با ساکشن

در این روش با کمک یک لوله کانولا که با سرعت تنظیم شده‌ای حرکت رو به جلو عقب دارد باعث می‌شود تا چربی‌های اضافه به راحتی از بدن خارج شوند. این روش که معمولا با درد و تورم کمتری همراه است به جراح این امکان را می‌دهد تا بافت‌های چربی را از نواحی کوچک‌تر مانند بازوها و ران‌ها خارج سازد.

با اولتراسوند

برای انجام این تکنیک از یک میله فلزی در زیر پوست استفاده می‌شود که با کمک آن انرژی اولتراسوند ساطع می‌شود و به بافت‌های چربی وارد می‌شود. تابیدن این اشعه بر روی بافت‌های چربی باعث می‌شود تا چربی‌ها به ذرات کوچک‌تری تبدیل شوند و سپس به راحتی از بدن خارج گردند.

با محلول 

در این روش که به عنوان رایج‌ترین تکنیک جراحی لیپوساکشن شناخته می‌شود، از محلول استریل شده، بی حس کننده یا لیدوکائین برای کاهش درد و داروی تنگ کننده عروق استفاده می‌کند. استفاده از ترکیب این محلول‌ها باعث می‌شود تا ناحیه مورد نظر متورم و سپس سفت شود. پس از انجام اینکار جراح برش‌های کوچکی بر روی پوست ایجاد می‌کند و به واسطه آن لوله باریکی وارد بدن می‌شود تا چربی‌های اضافه از آن خارج گردند.

طول دوره نقاهت بعد از لیپوساکشن چقدر است؟

در صورتی که چربی کمی از ناحیه تخلیه شود نیازی به بستری شدن نیست. ولی باید توقع کبودی، تورم و درد و ناراحتی برای حداقل دو هفته را داشته باشید. احتمالاً پزشک از بیمار می خواهد که یک تا دو ماه بعد از جراحی از گن مخصوص استفاده کند تا ورم بعد از لیپوساکشن کنترل شود. همچنین به دلیل احتمال عفونت بعد از جراحی، برای پیشگیری از عفونت برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می گردد. اکثر بیماران ظرف دو هفته بعد از جراحی می توانند به فعالیت های روزمره خود بازگردند. ولی این زمان در افراد متفاوت است.

بهترین دکتر لیپوساکشن در تهران

کلام آخر

قبل از انجام این جراحی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیپوساکشن در زعفرانیه را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *