هزینه ابدومینوپلاستی در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه ابدومینوپلاستی در تهران آشنا کنیم. ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی است که در آن چربی و پوست اضافی در ناحیه شکم برداشته شده و ماهیچه هایی که به مرور زمان ضعیف شدند سفت می شوند. نتیجه این جراحی داشتن شکمی صاف و کوچک است. ابدومینوپلاستی یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی برای زنان است، به ویژه آن هایی که از ظاهر شکم خود پس از زایمان ناراضی هستند. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه ابدومینوپلاستی در تهران با ما همراه باشید.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که با برداشتن چربی و پوست اضافی در شکم و پهلوها عضلات و فاسیای دیواره شکم را سفت می کند. این عمل در افرادی که دارای بافت شل و ضعیف در ناحیه شکم هستند و در اکثر زنان پس از بارداری رایج است. ابدومینوپلاستی با توجه به وسعت جراحی به چند قسمت تقسیم می شود، بنابراین جراحی کامل شکم حدود 1-5 ساعت و جراحی جزئی شکم حدود 1-2 ساعت طول می کشد. پس از برداشتن چربی و پوست این نواحی، جراح باید با مهارت زیاد خود سوراخ جدیدی برای ساختن ناف ایجاد کند. این روش با بیهوشی عمومی انجام می شود و برش های مناسبی برای حفظ زیبایی پوست شکم ایجاد می شود و جای نگرانی در این مورد وجود ندارد.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست ؟

کاندیدای مناسب جراحی ابدومینوپلاستی 

ابدومینوپلاستی یکی از رایج ترین درمان هایی است که بر روی زنان و مردان انجام می شود، به خصوص آن هایی که بدن آن ها به دلیل کاهش وزن یا تغییرات دیگری مانند بارداری دچار تغییرات قابل توجهی شده است، زیرا بعد از بارداری یا کم شدن وزن بیش از ظاهر شل شدن پوست و چربی اضافی ظاهر می شود. در ناحیه شکم بسیار شایع است. این پوست افتاده می تواند در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم باشد و با این روش ها به راحتی از بین نرود.

افرادی که وزن زیادی از دست دادند و می خواهند از شر پوست شل به جای مانده از تغییر وزن خلاص شوند، سالمندانی که در عضلات شکم خود ضعف دارند و کسانی که به دنبال رسیدن به اندام ایده آل و بهبود اندام هستند. زنانی که بعد از بارداری شکل بدن و شکم خود را تغییر دادند. اگر اضافه وزن ندارید، سبک زندگی سالمی دارید، سیگار نمی‌کشید و به دنبال خلاص شدن از شر چربی‌های سرسخت و پوست اضافی شکم خود هستید، جراحی شکم گزینه مناسبی برای شما است. نتایج جراحی ابدومینوپلاستی نشان دهنده بیشتر شدن کنترل و قدرت مثانه و عضلات شکم و کم شدن درد کمر است.

باید توجه داشت که اگر خانمی هستید که هنوز قصد بچه دار شدن دارید، امکان دارد این جراحی برای شما مناسب نباشد و احتمالا مجبور شوید آن را به بعد از دوران بارداری موکول کنید، زیرا در این دوره جراحی، عضلات شکم شما منقبض می شوند و اگر در آینده باردار شوید، این عضلات جدا شده و باعث فتق می شوند. همچنین اگر قصد کم شدن وزن زیادی دارید باید صبر کنید تا وزن شما تثبیت شود و به مقدار مناسبی برسد و قبل از آن ابدومینوپلاستی انجام ندهید. جراحی ابدومینوپلاستی باعث ایجاد زخم در ناحیه شکم می شود و این زخم برای مدت طولانی روی پوست باقی می ماند.

جراحی ابدومینوپلاستی چه مزایایی دارد؟

جراحی ابدومینوپلاستی چه مزایایی دارد ؟

با انجام این نوع جراحی زیبایی بسیاری از مشکلات بدن شما برطرف می شود. کم شدن قابل توجه حجم و اندازه یکی از مزایای اصلی این روش است. سپس یکی دیگر از فواید آن حذف ترک های شکمی است که اغلب در دوران بارداری ظاهر می شوند. صاف کردن شکم، فرم دادن به شکم و ایجاد حس ناب جوانی و زیبایی برای همه افراد در گروه های سنی مختلف از دیگر مزایای جراحی شکم است. جراح با استفاده از خاصیت ارتجاعی، ماهیچه ها را به هم نزدیک کرده و آن ها را می دوزد. به این ترتیب باعث سفت شدن عضلات دیواره شکم می شود. در ادامه به مزایای جراحی ابدومینوپلاستی می پردازیم :

بهتر شدن وضعیت بدن 

حمل چربی اضافی در ناحیه معده می تواند باعث راه رفتن و ایستادن نامناسب شما شود. ماهیچه های شکمی که پس از زایمان ضعیف شده و کشیده می شوند، می توانند منجر به ظاهر شدن کمر خمیده شوند. هنگامی که عضلات شکم در حین ابدومینوپلاستی سفت و تقویت می شوند، ستون فقرات حمایت بیشتری دریافت می کند که وضعیت بدن را بهبود می بخشد. این تمرین همچنین می تواند به کم شدن درد در پشت یا عضلات اطراف کمک کند.

جراحی ابدومینوپلاستی چه مزایایی دارد ؟

کم شدن بی اختیاری

بی اختیاری ادرار استرسی یک وضعیت پزشکی است که با از دست دادن کنترل مثانه که منجر به نشت ادرار می شود مشخص می شود. این مشکل اغلب بعد از بارداری و زایمان طبیعی رخ می دهد. عطسه، خنده یا سرفه می تواند باعث این نشت شود. SUI می تواند باعث خجالت زنان شود. در طی جراحی شکم، می توان با استفاده از بافت نرم اطراف ناحیه لگن برای مسدود کردن مثانه، مشکل را درمان کرد.

پایین بودن احتمال فتق شکم

بافت روده یا مثانه که از دیواره شکم جدا می شود گاهی اوقات می تواند یک کیسه ایجاد کند، یک وضعیت پزشکی که جراحان و پزشکان آن را فتق شکمی می نامند. کم شدن وزن قابل توجه یا جراحی شکم می تواند باعث این مشکل شود. سفت کردن عضلات شکم در حین جراحی شکم می تواند روش مورد استفاده برای ترمیم فتق را تقویت کرده و خطر عود را کم کند. می تواند به زمان بهبودی سریعتر از جراحی تجدید نظر منجر شود.

آیا ابدومینوپلاستی فقط مخصوص خانم ها است؟

خیر، این نوع جراحی زیبایی شکم برای آقایان قابل انجام است و تاکنون طرفداران زیادی در بین آقایان پیدا کرده است. زیرا امروزه مردان بیشتر از زنان به وضعیت جسمانی خود اهمیت می دهند و به همین دلیل از این روش درمانی استفاده می کنند. بنابراین مردانی که بسیار چاق هستند و به دنبال راهی سریع و مطمئن برای کم شدن وزن هستند می توانند بدون نگرانی از عوارض بعد از عمل با بهترین جراح پلاستیک تهران مشورت کنند. البته این روش بهتر است به عنوان یک روش کم شدن وزن در نظر گرفته نشود و افراد باید قبل از عمل با رژیم غذایی و ورزش لاغر شوند و وزن آن ها در طول 6 ماه ثابت باشد.

روش های ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی روش هایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

ابدومینوپلاستی کامل 

در این روش برش بزرگی در قسمت تحتانی شکم ایجاد می شود که از آن پوست شروع به افتادگی می کند. پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم برداشته می شود. عضلات جدا شده یا ضعیف شده در قسمت فوقانی یا پایین شکم سفت خواهند شد. اسکار ایجاد شده افقی است.

مینی ابدومینوپلاستی

در این روش جراح ابدومینوپلاستی بدون تغییر موقعیت ناف، برش بسیار کوتاهی در شکم ایجاد می کند. در این روش پوست و چربی اضافی برداشته می شود و تغییرات زیادی در ظاهر شکم مشاهده می شود. اگر ابدومینوپلاستی همزمان با لیپوساکشن انجام شود، قطعا نتایج درخشان تری حاصل خواهد شد. ابدومینوپلاستی کمکی به از بین بردن ترک های پوستی نمی کند. با این حال، می‌توانید انتظار داشته باشید که در ظاهر ناحیه‌ای که پوست اضافی برداشته می‌شود، بهبود پیدا کنید.

ابدومینوپلاستی چه عوارضی دارد؟

جراحی زیبایی شکم مانند سایر جراحی ها دارای معایب و عوارض خاص خود می باشد. اگر جراحی زیبایی شکم توسط جراح متخصص و واجد شرایط انجام شود. پس از آن، بیماران دیگر با عوارض و خطر مواجه نخواهند شد. اما در غیر این صورت، احتمال بروز مشکلات زیاد مانند عفونت، بی حسی، درد شدید، تجمع مایع در زیر پوست، تغییر رنگ پوست، آسیب عصبی و … در بین بیماران بسیار شایع است. بروز عوارض مانند تورم و کبودی بعد از جراحی زیبایی شکم، این مشکل طبیعی است که در همه بیماران ایجاد می شود. البته میزان تورم و کبودی در بیمارانی که درخواست ابدومینوپلاستی دارند بسته به شرایط آن ها متفاوت است.

دوره نقاهت و بهبودی ابدومینوپلاستی

در پایان جراحی زیبایی شکم، یک پانسمان روی بخیه ها قرار می گیرد. پوشیدن لباس مخصوص علاوه بر کم شدن تورم، از شکم محافظت می کند تا زمانی که بخیه ها کاملا خوب شوند. توصیه های مرتبط در مورد نحوه خوابیدن یا دراز کشیدن به بیمار ارائه خواهد شد. در صورت بروز درد می توان از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کرد. فعالیت های سنگین و ورزش حداقل به مدت شش هفته ممنوع است. در طول دوره نقاهت نباید به بخیه ها فشار وارد شود. توصیه می شود که فرد پس از یک ماه برای بهترین نتیجه به محل کار خود بازگردد. مصرف آسپرین یا داروهای حاوی آسپرین پس از جراحی برای جلوگیری از خونریزی ممنوع است. مدت دوره نقاهت برای هر فردی متفاوت است و مسلما افرادی که قدرت بدنی بالایی دارند این دوران را راحتتر پشت سر می گذارند.

روش های ابدومینوپلاستی

بعد از جراحی ابدومینوپلاستی چه نتایجی خواهد داشت؟

صرف نظر از نوع جراحی، بعد از جراحی شاهد شکمی صاف و کوچک خواهیم بود. نتایج این جراحی بلافاصله قابل مشاهده است، البته گاهی اوقات امکان دارد نتایج اصلی جراحی با از بین بردن تورم مشخص شود. ممکن است چند هفته یا گاهی چند ماه طول بکشد تا نتایج نهایی ابدومینوپلاستی ظاهر شود. بسیاری از خانم ها در مورد ابدومینوپلاستی و زایمان سزارین می پرسند. در این خصوص باید گفت که نگهداری نه ماهه جنین با کشش پوست شکم و رحم همراه است. بنابراین تعیین میزان سفتی شکم مشکل خواهد بود. ابدومینوپلاستی و زایمان سزارین دوره های نقاهت سختی دارند، انجام همزمان این دو عمل برای بیمار دشوار خواهد بود و زایمان و فعالیت را محدود می کند.

آماده شدن برای جراحی ابدومینوپلاستی

برای اینکه روند بهبودی شما سریع تر پیش برود بهترین جراح و متخصص جراحی زیبایی شکم در تهران به شما توصیه می کند یک ماه استراحت کنید. بنابراین بهتر است تا مدتی قبل از عمل تامی تاک از ورزش شدید خودداری کنید. برای بهترین نتیجه، دستورالعمل هایی را که پزشک به شما می دهد، به دقت دنبال کنید. بهتر است ابدومینوپلاستی قبل از رسیدن به وزن ایده آل و تثبیت آن به تعویق بیفتد. برای انجام این عمل باید از سلامت جسمانی کامل برخوردار باشید.

بهتر است خانم ها در زمانی که دیگر قصد بچه دار شدن ندارند، عمل جراحی شکم را انجام دهند. نیکوتین می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند. بنابراین بهتر است تا مدتی که پزشک صلاح می داند سیگار را ترک کرده و تا بعد از جراحی این کار را ادامه دهید. داشتن تغذیه مناسب می تواند روند بهبودی پس از جراحی را تسریع کند. قبل از جراحی از رژیم غذایی سخت پیروی نکنید. برای کم شدن خطر خونریزی در طی عمل تامی تاک، پزشک از شما می خواهد که مصرف برخی داروها یا مکمل های غذایی را که باعث رقیق شدن خون می شوند، متوقف کنید.

هزینه ابدومینوپلاستی در تهران

از آنجایی که این عمل جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود، در بودجه بیمه منظور نمی شود و تمام هزینه های آن باید بر عهده خود فرد باشد. در جلسات مشاوره قبل از عمل می توانید در مورد هزینه ها سوال بپرسید. هزینه پیکرتراشی در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

  • هزینه ایاب و ذهاب و میزان دسترسی به مطب پزشک
  • هزینه دستمزد پزشک که بسته به میزان تجربه، تخصص، تبحر و شهرت جراح متفاوت است.
  • تعداد روز های اقامت در بیمارستان
  • تعداد جلسات مراجعه و ملاقات با پزشک جهت ارزیابی و مشاوره های پیش از عمل
  • نوع بیمارستان محل انجام جراحی از لحاظ خصوصی یا دولتی بودن آن

مراحل انجام ابدومینوپلاستی

همان طور که گفتیم این روش یک روش عمده برای برداشتن چربی ها اضافه شکم می باشد که افرادی که دارای شکم های شل و آویزان هستند کاندیدای خوبی برای این جراحی می باشند. در این روش جراحی پوست بیمار از ناف تا زیر شکم به صورت کامل بر داشته می شود.

 بیهوشی 

در این جراحی متخصص بیهوشی برای بیشتر افراد استفاده از روش بیهوشی عمومی را پیشنهاد می کند که این کار معمولا زیر نظر متخصص و با تزریق داروی بیهوشی به داخل رگ انجام می شود.

 خط برش جراحی

در این روش میزان پوست اضافی شکل و طول برش جراحی را مشخص خواهد کرد. برای این جراحی پزشک یک خط برش در زیر شکم و درست در بین ناحیه رویش مو و قسمت تحتانی شکم ایجاد می کند. اغلب برش جراحی در دور تا دور ناف ایجاد می شود. در این مرحله پس از بلند کردن پوست از جدار شکم، پوست کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود.

درن های جراحی

بعد از جراحی پزشک برای جلوگیری از جمع شدن مایع و خون اضافی در ناحیه شکم، از لوله های کوچکی به نام درن در این نواحی استفاده می کند درن ها می توانند تا مایعات زیر پوست را به بیرون تخلیه کنند و از تجمیع این مایعات جلوگیری کنند. با انجام این نوع جراحی تمامی افرادی که از شکمی شل و آویزان رنج می برند می توانند که تجربه داشتن اندامی بسیار ایده ال را تجربه کنند نتایج عمل با رعایت رژیم مناسب و انجام فعالیت های ورزشی می تواند تا زمان زیادی ماندگار باشد.

هزینه ابدومینوپلاستی در تهران

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *