هزینه پیکر تراشی در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه پیکر تراشی در تهران آشنا کنیم. بعد از شکم، اولین ناحیه ای که رسوبات چربی را دریافت می کند و تجمع آن ها در لایه زیرین پوست بدن را تغییر شکل می دهد، پهلوها هستند. خلاص شدن از شر چربی های اضافی در ناحیه پهلو با انجام ورزش ها و رژیم های غذایی سخت برای بسیاری از افراد دور از برنامه است، بنابراین افراد جراحی پیکر تراشی را انتخاب می کنند. هزینه پیکر تراشی در تهران تحت تاثیر عوامل مختلف پس از معاینه پزشک تعیین و در اختیار بیمار قرار می گیرد. در ادامه برای آشنا شد با هزینه پیکر تراشی در تهران با ما همراه باشید.

پیکر تراشی چیست؟

در گذشته ای نه چندان دور، افراد علاقه مند به اندام زیبا تنها با رژیم غذایی و ورزش می توانستند اندام خود را متناسب و زیبا کنند. اگر فردی به دلیل اختلال در بدن دچار چاقی موضعی می شد، راهی برای از بین بردن چربی وجود نداشت. اما با پیشرفت های فراوان در علم پزشکی و فناوری مهندسی پزشکی، امروزه شاهد ورود انواع دستگاه های پیکر تراشی بدن به بازار هستیم که کار پزشکان را تسهیل کرده و امکان تغییر شکل بدن را بدون خطر فراهم کرده است.

پیکر تراشی روشی است که به وسیله آن می توان چربی های موضعی را از قسمتی از بدن برداشت و ساختار بدن را مطابق با استانداردها و سلیقه های شخصی شکل داد. با استفاده از دستگاه شکل دهی بدن می توان لوله کانولا را از طریق یک برش کوچک یک سانتی متری با کمترین تهاجم وارد بدن کرد تا ساختار چربی شکسته شده و از همان ناحیه تخلیه شود.

پیکر تراشی چیست ؟

روش های پیکر تراشی

برای از بین بردن چربی های انباشته شده در شکم و تنظیم بدن در این ناحیه از روش های مختلفی استفاده می شود. هر یک از این روش ها برای گروه خاصی مناسب است و جراح باید روش مناسب را برای فرد انتخاب کند. برای تغییر شکل شکم از لیپوساکشن، لیپوماتیک و جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی استفاده می شود. در ادامه با روش های پیکر تراشی آشنا می شوید :

پیکر تراشی شکم با لیپوساکشن

با شنیدن کلمه پیکرتراشی بدن خیلی ها به فکر لیپوساکشن می افتند. یکی از اولین روش هایی که برای از بین بردن چربی های موضعی در نقاط مختلف بدن استفاده می شود، لیپوساکشن است. این عمل در بسیاری از موارد استفاده می شود، اما می تواند معایبی داشته باشد. به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت کنید. در این روش چربی ذخیره شده با استفاده از کانول ساکشن از بدن استخراج می شود.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

اگر پوست شکم فرد خاصیت ارتجاعی خوبی دارد، استفاده از روش لیپوماتیک برای پیکر تراشی شکم ایده آل ترین انتخاب است. با استفاده از یک کانول ویبره، چربی برداشته شده در روش لیپوماتیک به صورت مایع تخلیه می شود و سطح پوست پس از انجام عمل کاملا صاف می شود. کاندیداتوری استفاده از لیپوماتیک برای کانتور بدن شکم و پهلو توسط جراح تعیین می شود.

پیکر تراشی با ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی آخرین انتخاب افراد برای پیکر تراشی شکم است و دلیل آن روند بسیار تهاجمی این روش است. در مواردی که افراد خاصیت ارتجاعی پوستی ندارند، پس از فرم دهی بدن، پوست شکم آویزان شده و ظاهری بسیار نامناسب ایجاد می کند. راه حل این مشکل، بریدن پوست و بافت اضافی شکم با عمل جراحی شکم است. در روش ابدومینوپلاستی که برای فرم دادن به شکم استفاده می شود، پوست اضافی و افتادگی شکم بریده می شود و ناف به موقعیت بالاتری منتقل می شود و جای زخم پهن تری بر جای می گذارد.

چه افرادی برای پیکر تراشی مناسب هستند؟

روش‌های مختلفی که برای پیکر تراشی بدن شکم و پهلو استفاده می‌شود بسیار مؤثر است، اما عامل اساسی این است که فرد شرایط مناسبی برای انجام عمل داشته باشد و کاندیدای مناسب برای پیکر تراشی بدن آن ناحیه باشد. تناسب اندام عمومی و وزن مناسب از ویژگی های مهم برای انجام جراحی لاغری شکم و پهلو هستند زیرا این جراحی جایگزین کم شدن وزن نمی شود. سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری خاصی از دیگر ویژگی های کاندیدای مناسب پیکر تراشی است.

فرد باید توانایی تحمل عمل و پشت سر گذاشتن دوره نقاهت را داشته باشد. افرادی که می خواهند بدن خود را با لیپوماتیک شکم تغییر شکل دهند، باید قابلیت انبساط پوستی خوبی داشته باشند. بهترین کاندیدها برای تغییر شکل شکم افرادی هستند که برای کم شدن وزن در آن ناحیه تلاش کردند و نتیجه مناسبی نداشتند. افرادی که به دخانیات و الکل اعتیاد ندارند. افرادی که انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه عمل دارند و دید مثبتی نسبت به کانتور بدن پهلو و شکم دارند.

چگونگی انجام عمل پیکر تراشی 

تغییر شکل شکم با روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام روند خاص خود را دارد. برای لاغری و فرم دادن به شکم و پهلوها از بی حسی موضعی و بسته به تشخیص جراح در برخی موارد از بیهوشی عمومی استفاده می شود. برای پیکر تراشی بدن با لیپوساکشن و لیپوماتیک از برش های بسیار ظریفی در خط بیکینی یا در چین و چروک های طبیعی شکم استفاده می شود.

این برش ها سه تا پنج میلی متر طول دارند و برای نفوذ کانولا به بافت چربی استفاده می شوند. از کانول ویبره در عمل شکم و پهلوها با استفاده از لیپوماتیک استفاده می شود که با حرکات ارتعاشی باعث تخریب و امولسیون یکنواخت بافت چربی می شود. حذف چربی در این روش به صورت مایع است که باعث بهتر شدن ظاهر شکم بعد از عمل می شود. روش جراحی ابدومینوپلاستی کمی متفاوت است.

ابدومینوپلاستی یک عمل تهاجمی است و نیاز به بیهوشی عمومی دارد. در این روش چندین برش اصلی در قسمت تحتانی شکم به صورت عرضی و اطراف ناف ایجاد می شود. با بالا کشیدن پوست، عضلات شکم در معرض دید قرار می گیرند و با بخیه سفت می شوند. سپس بافت و پوست اضافی بریده می شود و ناف به موقعیت بالاتری منتقل می شود. خط برش بخیه شده و درن های آبکشی نصب می شود.

روش های پیکر تراشی

آیا پیکر تراشی بدون جراحی امکان پذیر است؟

پیکر تراشی با استفاده از دستگاه های مدرن و پیشرفته ای انجام می شود که این قابلیت را دارند که کمترین آسیب را به حذف بافت های چربی وارد کنند. این مشکل در کنار برش بسیار کوچک، مهم ترین عاملی است که باعث می شود پیکر تراشی بدن به عنوان یک روش غیر جراحی واجد شرایط شود.

زیرا هیچ اقدام تهاجمی برای ایجاد برش عمیق و طولانی در سطح و عمق پوست صورت نمی گیرد. از طرفی کمترین آسیب به سطح پوست با بیشترین کارایی در حذف چربی می تواند یکی از بهترین و جذاب ترین عملکردها برای این روش باشد. به همین دلیل می توان گفت که پیکر تراشی بدن یک روش غیر تهاجمی است و نیازی به جراحی ندارد.

بیشتر بخوانید: پیکر تراشی بدون جراحی

تفاوت پیکر تراشی و لیپوساکشن

پیکر تراشی بدن روشی برای حذف یا هدایت بازسازی چربی است در حالی که لیپوساکشن روشی برای حذف چربی به منظور کم شدن وزن است. پیکر تراشی بدن گران تر از لیپوساکشن است. علاوه بر این، مدت زمان پیکرتراشی بیشتر از لیپوساکشن است. در هر دو روش چربی از بین می رود اما در صورت داشتن رژیم غذایی نامناسب امکان بازگشت به شرایط قبلی وجود دارد.

آیا پیکر تراشی یک روش ایمن و تاثیر گذار است؟

طبق مطالعات دکتر ویتربو که در سال 2002 بر روی بیش از 100 کاندید جراحی لاغری موضعی انجام شد و در مجله جراحی پلاستیک و زیبایی به چاپ رسید. انجام روش های جدید لیپوساکشن و حذف چربی خطر بسیار کمتری داشت. بنابراین میزان خونریزی در بسیاری از نقاط بدن پس از حذف چربی بسیار کم است و نتایج بسیار رضایت بخش است.

بر اساس دو سال تحقیق و پژوهش مداوم توسط دکتر لی و همکارانش که در مجله انجمن جراحان پلاستیک کره جنوبی منتشر شده است، استفاده از لیپوماتیک برای حذف چربی و پیکر تراشی بدن در 48 نفر نتیجه گرفت. در عوارض جانبی بسیار کمی بدون مشکل جدی. بنابراین در مقایسه با کسانی که روش های دیگری را برای کاهش وزن انتخاب کردند. آزمودنی ها خونریزی کمتر، هماتوم کمتر، کبودی کمتر، تورم کمتر و درد کمتری را در حین پیکر تراشی بدن لیپوماتیک تجربه کردند.

نتایج پیکر تراشی با لیپوماتیک 

اگر می خواهید بدانید از انجام پیکر تراشی بدن و استفاده از لیپوماتیک چه نتایجی خواهید گرفت، بهتر است با یک جراح پلاستیک مشورت کنید. اما طبق تحقیقات پزشکی شما شاهد کاهش چندین اندازه در اندام های خود مانند شکم، پهلوها، پشت و بازوها و ران خواهید بود. تحقیقات علمی نشان می دهد که به طور متوسط ​​از هر ناحیه می توان حدود 2 لیتر چربی برداشت. کاهش 6.6 سانتی متر در شکم، 4.6 سانتی متر در ران، 3.6 سانتی متر در ناحیه ران. بازو و 3.5 سانتی متر در پا کاهش سایز ها در نواحی بدن شما است.

البته که این اعداد با میانگین کم شدن سایز مطابقت داشته باشند. یعنی در برخی افراد بسته به شرایط این اعداد بیشتر خواهد بود و در افرادی که چربی اضافی کمتری دارند کم شدن سایز کمتر است. یکی از مهمترین مزایای پیکر تراشی بدن با استفاده از لیپوماتیک سرعت بیشتر، حجم بیشتر چربی قابل تخلیه، خطر و عوارض کمتر، درد کمتر، افتادگی پوست کمتر نسبت به روش های قدیمی، دقت بیشتر، آسیب بدنی کمتر است. جالب اینجا است که در سال 2017، دکتر بریتانی ویرا و همکارانش بیش از 11000 نفر را که جراحی چاقی انجام داده بودند مورد مطالعه قرار دادند.

در این تحقیق گسترده که نتایج آن در مجله جراحی پلاستیک و ترمیمی در سال 2018 منتشر شد، به وضوح مشخص شد که ترکیب دو روش لیپوساکشن و جراحی زیبایی شکم می تواند به طور همزمان برای پیکر تراشی استفاده کرد. بیشتر شدن میزان چربی تخلیه شده و حجم آن به بالای 1000 میلی لیتر عارضه خاصی برای فرد ایجاد نمی کند. اگر جراحی پیکر تراشی و لاغری توسط جراح متخصص انجام شود، با استفاده از تکنیک های استاندارد و دقت و تجربه لازم می توان عوارض این جراحی ها را کنترل کرد.

تفاوت پیکر تراشی و لیپوساکشن 

آیا پیکر تراشی چربی ها را برای همیشه از بین می برد ؟

بعد از تمام شدن جراحی پیکر تراشی چربی ها در مناطق مورد نظر از بین می روند. اما نکته مهم این است که فرد باید بعد از پیکر تراشی یک رژیم غذایی سالم داشته باشد. چون در غیر این صورت امکان بازگشت چربی ها وجود دارد. جراح چاقی برنامه رژیم غذایی را بر اساس وضعیت جسمی و پزشکی شما خواهد داد مطابق آن عمل کنید تا نتایج بعد از عمل با موفقیت و رضایت همراه باشد.

هزینه پیکر تراشی در تهران

هزینه پیکر تراشی در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

  • تعداد عضوهایی که تحت جراحی قرار می گیرند.
  • دستمزد پزشک که قرار است این عمل را انجام دهد.
  • مقدار چربی که از بدن خارج می شود.
  • هزینه مربوط به بیمارستان یا مرکز جراحی که عمل در آن صورت می گیرد.
  • هزینه مربوط به بستری شدن فرد بعد از عمل.
  • تجهیزات و روش هایی که برای جراحی مورد استفاده قرار می گیرند.
  • عضوی که قرار است عمل پیکرتراشی بر روی آن انجام شود.

برای آشنا شدن با هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

پیکر تراشی چه عوارضی دارد؟

استفاده از روش های مختلف پیکر تراشی می تواند عوارض مختلفی داشته باشد. شما به راحتی می توانید بدن خود را به شکل دلخواه خود تنظیم کنید. برای کم شدن عوارض پیکر تراشی بدن می توانید از پزشکان متخصص و مجرب کمک بگیرید تا خطر درگیر شدن در این عوارض را به حداقل برسانید. درد و کبودی بعد از پیکر تراشی بدن از شایع ترین عوارض این روش است. اگر پروتکل های بهداشتی در حین جراحی رعایت نشود و پس از عمل از آنتی بیوتیک ها استفاده شود، عفونت می تواند یک عارضه شایع باشد.

آسیب به بافت پوست و نکروز آن می تواند یکی از عوارض پیکر تراشی بدن توسط پزشک بی تجربه و غیر متخصص باشد. آمبولی یک عارضه نادر است که نشان دهنده خطر در تمام جراحی های پزشکی و زیبایی است. آسیب به اندام های داخلی بدن یکی از عوارض ناشی از عدم تجربه و تخصص پزشک است. هماتوم یا تجمع خون در ناحیه جراحی یکی از عوارض پیکر تراشی بدن است که به راحتی قابل بهبود و درمان است.

هزینه پیکر تراشی در تهران

انواع پیکرتراشی بدن 

جراحی پیکرتراشی روش های مختلفی دارد که عبارت است از:

لیپوساکشن 

لیپوساکشن بر اساس مکش چربی های بدن است. در این روش یک لوله به نام کانولا وارد محل مورد نظر شده و سپس با استفاده از دستگاه مکنده، چربی های محل مورد نظر خارج می شود. تفاوت این روش با دو روش قبل در این است که چربی های خارج شده بی کیفیت بوده و نمی توان برای سایر قسمت های بدن استفاده کرد.

لیپوماتیک 

عمل لیپوماتیک یکی از روش های موثر در خارج کردن چربی های اضافه از بدن است. میزان تهاجمی بودن آن بسیار پایین است و اصلا نیازی به ایجاد برش در بدن نیست. در این روش تنها یک لوله وارد بدن شده و از طریق آن چربی های محل مورد نظر خارج می شود. یکی از مزیت های این روش که اخیرا مورد توجه قرار گرفته این است که از چربی های خارج شده می توان برای قسمت های دیگر بدن استفاده کرد.

لیپوسیت 

در این روش جراحی از تکنیک های ویبریشن و T.L.A استفاده می شود. مزیت آن بدین صورت است که چربی ها به یکنواخت از بدن خارج می شوند و عوارضی چون آمبولی در این روش کمتر اتفاق می افتد. در این روش هم همانند روش لیپوماتیک چربی ها به صورت سالم خارج شده و در نتیجه می توان برای فرم دهی قسمت های دیگر بدن استفاده کرد.

لیفت بدن

لیفت کامل بدن شامل لیفت باسن، شکم، ران ها و قسمت خارجی ران در یک عمل می باشد. الگوهای برش متفاوت است و برش ها اطراف بدن زده می شوند تا پوست و چربی اضافی برداشته شود.

ژنیکوماستی 

الگوهای برش برای لیفت افتادگی سینه ها در مردان، با توجه به میزان پوستی که باید برداشته شود، تعیین می گردد. در جراحی ژنیکوماستی گاهی نیاز است از چند الگوی برش استفاده شود تا قفسه سینه کاملا صاف شود.

لیفت سینه 

الگوهای برش برای لیفت سینه در خانم ها با توجه به میزان پوستی که برداشته می شود، تعیین می گردد. ممکن است برش ها اطراف هاله قهوه ای رنگ، از هاله قهوه ای رنگ تا زیر چین های طبیعی و یا به صورت افقی در امتداد چین های زیر سینه زده شود.

لیفت بازو

افتادگی پوست قسمت فوقانی بازو از طریق ایجاد برش در زیر بغل و تا قسمت داخلی و پشت بازو امکان پذیر می باشد. گاهی ممکن است در جراحی لیفت بازو نیاز به ایجاد برش های بیشتری باشد.

لیفت ران

تغییر فرم قسمت داخلی ران، از طریق ایجاد برش هایی در ناحیه کشاله ران تا بالای زانوها امکان پذیر می باشد. در جراحی لیفت ران بهبود فرم قسمت داخلی ران مستلزم ایجاد برش طولانی در این ناحیه می باشد.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *