پیکر تراشی بدون جراحی چیست؟

شاید برای شما سوال باشد که پیکر تراشی بدون جراحی چیست ؟ پیکرتراشی یکی از مناسب ترین روش ها برای از بین بردن چربی های اضافه در نواحی مختلف بدن است که با تکنیک های مختلفی قابل انجام است. در گذشته ای نه چندان دور، افراد علاقه مند به اندام زیبا تنها با رژیم غذایی و ورزش می توانستند اندام خود را متناسب و زیبا کنند. اگر فردی به دلیل اختلال در بدن دچار چاقی موضعی می شد، راهی برای از بین بردن چربی وجود نداشت. اما با پیشرفت های فراوان در علم پزشکی و فناوری مهندسی پزشکی، امروزه شاهد ورود انواع دستگاه های پیکر تراشی بدن به بازار هستیم. در ادامه برای آشنا شدن با پیکر تراشی بدون جراحی با ما همراه باشید.

پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی را می توان به صورت تهاجمی و غیر تهاجمی و با استفاده از روش های مختلف برای رسیدن به اندامی زیبا و ایده آل انجام داد. با استفاده از تکنیک پیکرتراشی می توان نواحی مختلف بدن را که چاق هستند ایده آل و لاغر کرد. پیکرتراشی یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چربی های موضعی است که طی آن هیچ آسیبی به بافت ها، عروق و حتی اعصاب بدن وارد نمی شود. این تکنیک می تواند راه حل مناسبی برای افرادی باشد که نتوانستند با ورزش و رژیم های غذایی چاقی خود را اصلاح کنند. پیکرتراشی یک روش زیبایی است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان استفاده می شود و با روش های مختلفی قابل انجام است.

پیکر تراشی چیست ؟

پیکر تراشی چگونه انجام می شود؟

کاهش چربی بدن با استفاده از این روش هم به صورت پیکرتراشی بدن بدون جراحی و هم با جراحی پیکرتراشی بدن قابل انجام است. روش های زیباسازی اندام های جراحی که به صورت تهاجمی و با بیهوشی در اتاق عمل انجام می شود، نسبت به روش های غیر جراحی دوره نقاهت طولانی تری دارد. اکثر افراد به دنبال روش های غیر جراحی برای از بین رفتن چاقی و رهایی از چربی های اضافی بدن هستند تا بتوانند در کمترین زمان و با کمترین عارضه به اندام ایده آل خود برسند.

مدت زمان جراحی پیکر تراشی 

مدت زمان پیکر تراشی بدن به معیارها و عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان زمان خاصی را برای همه افراد در نظر گرفت. به عنوان مثال، بسته به روش پیکرتراشی بدن انتخاب شده، تعداد نواحی مورد نیاز برای جراحی، میزان چربی اضافی که باید برداشته شود می تواند تأثیر مستقیمی بر طول مدت عمل پیکرتراشی بدن داشته باشد.

آیا پیکر تراشی قبل از بارداری امکان پذیر است؟

پیکرتراشی قبل از بارداری برای خانم ها مشکلی ندارد و افراد می توانند بعد از انجام این روش زیبایی اقدام به بارداری کنند. البته باید در نظر داشته باشید که این روش در دوران بارداری نباید انجام شود، زیرا خطر آسیب به جنین وجود دارد، بنابراین توسط پزشکان توصیه نمی شود.

پیکر تراشی چگونه انجام می شود ؟

انواع روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی انواع مختلفی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

پیکر تراشی به روش لیپوماتیک 

این روش که نیازی به جراحی یا برش ندارد، با استفاده از یک سوراخ کوچک و قرار دادن یک میله نازک، با استفاده از امواج فرابنفش، چربی اضافی نواحی مختلف بدن را از بین می‌برد. از آنجایی که چربی های خارج شده از بدن آسیب ندیده و سالم هستند، می توان از آن ها برای شکل دهی و زیبایی سایر قسمت های بدن استفاده کرد. پس از انجام این روش برای کم شدن چربی اضافی بدن، ممکن است فرد دچار تورم و کبودی در ناحیه جراحی شود که طبیعی است و طی 6 تا 8 هفته به طور کامل بهبود می یابد. از جراحی لیپوماتیک می توان برای نواحی شکم، باسن، ساق پا، غبغب، پشت، سینه، صورت، گردن استفاده کرد.

پیکر تراشی به روش لیپوست

این روش نسبت به نسل قبلی خود یعنی لیپوماتیک جدیدتر و پیشرفته تر است که با استفاده از این دستگاه از دو تکنیک TLA و لرزش که یک حرکت متناوب است برای کم شدن وزن در اندام ها استفاده می کند. با استفاده از این تکنیک چربی اضافی از بافت های آن جدا می شود و احتمال تشکیل توده های زیر پوستی آن ها به صفر می رسد. بنابراین در زیر پوست ناهمواری وجود ندارد و می توان از چربی های برداشته شده برای شکل دادن به سایر نواحی بدن استفاده کرد.

روش لیپوساکشن روشی مطمئن برای کم شدن وزن محسوب می شود که کاملا بی خطر است. این تکنیک امکان دارد چندین جلسه طول بکشد. از مزایای استفاده از این روش این است که این جراحی بدون نیاز به بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می‌گیرد. دارای دو روش ساکشن و ویبریشن به صورت همزمان است. قابلیت استفاده از چربی های خارج شده بری سایر نواحی بدن را دارد.

پیکر تراشی به روش لیپوساکشن

در این روش، چربی اضافی بدن در نواحی مختلف با یک برش کوچک و از طریق یک کانول متصل به دستگاه مکنده برداشته می شود. چربی تخلیه شده با استفاده از این روش نمی تواند برای شکل دادن به سایر قسمت های بدن استفاده شود زیرا چربی اضافی زیر جلدی در اثر حرارت سوزانده شده و سپس از بدن خارج می شود. از لیپوساکشن می توان برای سوزاندن چربی در نواحی گردن، شکم، صورت، پاها، سینه، پشت استفاده می شود. در مقایسه با دو روش قبلی، لیپوساکشن دوره نقاهت طولانی تری دارد و امکان دارد برای مدتی با تورم، کبودی یا درد همراه باشد که با استفاده از مسکن های تجویز شده توسط پزشک قابل رفع است.

پیکر تراشی به روش ابدومینوپلاستی

این تکنیک برای افرادی مناسب است که در ناحیه شکم و پهلو چربی اضافی زیادی دارند به طوری که شکمشان آویزان و آویزان می شود. در این روش علاوه بر از بین بردن چربی های اضافی شکم و پهلو، شکم به روش لیفتینگ پوست کشیده و صاف می شود و تمام چین و چروک ها برطرف می شود. عمل ابدومینوپلاستی به این صورت است که چربی و پوست اضافی در ناحیه زیر شکم بریده می شود و سپس پوست شکم از بالای ناف به قسمت تحتانی آن پیوند زده می شود. از این روش می توان برای لیفت ران یا بازو استفاده کرد.

انواع روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی به روش لیپولیزر

در این روش از لیزر برای شکستن چربی های اضافی زیر پوست با ایجاد گرما استفاده می شود. از آنجایی که لیزر خود باعث تشکیل و تحریک کلاژن می شود، از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری می کند. این تکنیک برای کم شدن چربی اضافی در نواحی غبغب، شکم، ران ها، پهلوها استفاده می شود. روش لیپولایزر در افراد مبتلا به سرطان، دیابت، بیماری های قلبی و کلیوی قابل انجام نیست و همچنین برای زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود.

لیپولایزر را می توان با بی حسی موضعی و با بیهوشی عمومی انجام داد. به این ترتیب که با ایجاد سوراخ های کوچک، پرتوهای لیزر را بر روی چربی ها می تابانند تا کاملا ذوب شوند، سپس با استفاده از دستگاه مکنده آن ها را از بدن خارج می کنند. چربی هایی که با روش لیپولایزر از بدن خارج می شوند می توانند برای شکل دادن به سایر قسمت های بدن استفاده شوند.

پیکر تراشی به روش بادی جت

اسپری بدن یا واتر جت روشی است که برای حذف چربی اضافی از فشار آب استفاده می شود. این روش به این صورت است که به کمک میله ای که آب با فشار زیاد از آن خارج می شود، با چربی های بدن برخورد کرده و آن ها را تکه تکه می کند. مزایای استفاده از این روش عدم نیاز به بیهوشی، دوره نقاهت کوتاه‌تر، کوتاه بودن زمان جراحی، ماندگاری بیشتر است. پس از اتمام این جراحی که حدود 45 تا 60 دقیقه طول می کشد، افراد می توانند به سرعت فعالیت های روزانه خود را انجام دهند. روش جت هوا یا واتر جت برای کاهش چربی پهلوها، شکم، سینه، پاها و گردن استفاده می شود.

پیکر تراشی به روش اولترازد

در این روش از امواج HIFO یا اولتراسوند برای سوزاندن چربی در قسمت های مختلف بدن استفاده می شود که باعث تحریک تولید فیبروبلاست و کلاژن می شود. پس از نفوذ امواج اولتراسونیک به چربی های سطحی، می توانند به چربی های عمیق زیر پوست نفوذ کرده و آن ها را به مایع تبدیل کرده و از بدن خارج کنند. از مزایای این روش عدم نیاز به بستری شدن، سرعت بالا در حذف چربی‌های اضافه، امکان شش تکه کردن شکم، مناسب برای تمامی نواحی بدن، بدون نیاز به بیهوشی عمومی است.

پیکر تراشی به روش کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یا پیکر تراشی سرد روشی است که در آن از دمای بسیار سرد و در حدود منفی ۵ تا مثبت ۵ استفاده می شود. سلول های چربی در بدن به دمای سرد بسیار حساس هستند و در مواجهه با سرما می میرند. این روش کاملاً بدون خطر بوده و نیازی به بستری شدن بیمار پس از جراحی ندارد. این روش را می توان در نواحی شکم، ران ها، باسن، پهلوها، زیر باسن، غبغب، پشت، بازوها است.

پیکر تراشی بدون جراحی چیست؟

همه افراد به خصوص خانم ها برای داشتن اندامی متناسب و زیبا تلاش می کنند و انواع ورزش ها را انجام می دهند یا رژیم های غذایی مختلف را امتحان می کنند. اما نتایج روش های مورد استفاده مانند ورزش و رژیم غذایی و … طولانی مدت است و رسیدن افراد به اندام مناسب خود زمان می برد. پیکر تراشی بدن یکی از روش هایی است که در مدت زمان کوتاهی به نتیجه مطلوب می رسد و افراد زیادی آن را امتحان می کنند. یکی از عمل های فرم دهی غیر جراحی بدن لیپوماتیک نام دارد که در آن افراد می توانند به اندام مناسب خود برسند و راه های سخت و طاقت فرسا را ​​رها کنند.

پیکرتراشی بدون جراحی امکان پذیر است لیپوماتیک یکی از روش های زیبایی غیر جراحی است که افراد زیادی آن را امتحان می کنند. اگر بدنی چاق دارید و با روش های مختلف مانند ورزش و رژیم غذایی نتیجه ای ندیدید می توانید جراحی لیپوماتیک انجام دهید. در لیپوماتیک چربی های اضافی بدن به راحتی و ایمن برداشته می شود و افراد می توانند به اندامی که می خواهند دست پیدا کنند. در سال های گذشته لیپوساکشن یک روش جراحی برای زیبایی و تناسب اندام بود و چربی های اضافی با جراحی برداشته می شد.

اما این روش ایراداتی داشت و خطرناک تلقی می شد. به همین دلیل امروزه لیپوماتیک جایگزین این روش خطرناک شده و جایگاه خود را در بین عمل های زیبایی تثبیت کرده است و پزشکان زیبایی در این زمینه به مهارت و تخصص بالایی دست یافتند. باید گفت لیپوماتیک یکی از روش های کم تهاجمی است که به راحتی انجام می شود و از دیرباز در دنیای زیبایی وجود داشته است. این روش برای تمام قسمت های بدن از جمله ران، باسن، سینه، شکم استفاده می شود و پهلوها با این روش چربی که به لیپوماتیک پهلو یا جراحی شکم و پهلو معروف است برداشته می شود.

در این روش نیازی به جراحی نیست و برش کوچکی به اندازه چند میلی متر برای برداشتن چربی ایجاد می شود. بنابراین لیپوساکشن یک روش غیر جراحی است که تنها به یک برش نیاز دارد و در لیپوساکشن سینه تنها چند برش اضافی ایجاد می شود و این روش خطرات کمی دارد و عوارض جانبی بسیار کمی دارد.

پیکر تراشی بدون جراحی چیست ؟

هزینه پیکر تراشی بدون جراحی

پیکر تراشی بدن یک جراحی زیبایی است و بنابراین بیمه تمام یا حتی بخشی از هزینه آن را پوشش نمی دهد. این عمل برای قسمت های مختلف بدن و ران، پهلو، پهلو، شکم و … انجام می شود. می توان تحت این عمل قرار گرفت و چربی اضافی این قسمت ها را خارج کرد. قبل از عمل، فرد باید آزمایشاتی را انجام دهد تا پزشک از وضعیت جسمانی او مطلع شود، سپس طی جلسات مشاوره، قسمت های مورد نظر برای برداشتن و از بین بردن چربی انتخاب می شود. هزینه عمل شامل قطعات عمل شده است و هر قسمت هزینه خاص خود را دارد و حقوق پزشک و اجاره اتاق عمل باید پرداخت شود. فرد می تواند از متخصص پزشکی بپرسد که قبل از جراحی چقدر باید پرداخت کند. برای آشنا شدن با هزینه پیکر تراشی در تهران به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

نتایج قطعی پیکرتراشی با لیپوماتیک

اما به طور کلی بر اساس تحقیقات پزشکی، شما کاهش چند سایز در اندام‌های خود مانند شکم، پهلو، پشت و بازوها و ران پا را شاهد خواهید بود. پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که می‌توان به طور میانگین حدود ۲ لیتر چربی را از هر ناحیه خارج کرد و میزان کاهش سایز در نواحی مختلف به صورت میانگین به این ترتیب خواهد بود. کاهش ۶.۶ سانتی‌متر در شکم، ۴.۶ سانتی‌متر در ران، ۳.۶ سانتی‌متر در بازو و ۳.۵ سانتی‌متر در ساق پا؛ البته دقت داشته باشید که این اعداد به صورت میانگین کاهش سایز هستند.

یعنی در برخی افراد بنا به شرایط این اعداد بیشتر خواهد بود و در افرادی که چربی اضافه کمتری دارند، کاهش سایز کمتر است. از مهمترین مزیت‌های پیکرتراشی با کمک لیپوماتیک، سرعت بیشتر، حجم چربی بیشتر قابل تخلیه، خطرات و عوارض کمتر، درد کمتر، شل شدگی کمتر پوست نسبت به روش‌های قدیمی‌تر، دقت بیشتر، آسیب کمتر به بافت‌های بدن، عدم سوختگی و … خواهد بود.

در این پژوهش بسیار گسترده که نتایج آن در ژورنال جراحی پلاستیک و ترمیمی در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است، به روشنی مشخص شده است که می‌توان از ترکیب دو روش لیپوساکشن و جراحی زیبایی شکم هم‌زمان برای پیکر تراشی استفاده کرد. در این پژوهش نشان داده شد که با افزایش میزان چربی تخلیه شده و بیشتر شدن حجم آن از ۱۰۰۰ میلی لیتر، هیچ عوارض مشخصی برای فرد در پی نخواهد داشت. در نتیجه اگر جراحی پیکرتراشی و لاغری توسط جراح فوق تخصص انجام شود، با استفاده از تکنیک‌های استاندارد و دقت و تجربه لازم می‌توان عوارض جانبی این جراحی‌ها را کنترل کرد.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *