ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیپوساکشن در زعفرانیه آشنا کنیم. بسیاری از افراد ممکن است در نواحی از بدنشان مانند ران، باسن، بازو، گردن، شکم و پهلو چربی های اضافه ای داشته باشند که باعث فرم بد اندام آن ها می شود و از این بابت بسیار رنج می برند و به فکر روش هایی هستند که این مشکلات را برطرف کنند. یکی از روش های از بین بردن چربی های اضافی در بدن لیپوساکشن است. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیپوساکشن در زعفرانیه با ما همراه باشید.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک روش جراحی است که در آن از ساکشن برای برداشتن چربی از نواحی خاصی از بدن مانند شکم، باسن، ران ها، بازوها، پهلوها یا گردن استفاده می شود. لیپوساکشن با نام های دیگری مانند لیپوپلاستی یا کانتورینگ بدن شناخته می شود.

اگر اضافه وزن دارید، بهتر است ابتدا با رژیم غذایی و ورزش یا سایر روش های درمان چاقی مانند جراحی بای پس معده، وزن خود را کم کنید و سپس با لیپوساکشن، چربی های اضافی قسمت های مختلف بدن را از بین ببرید. اگر چربی بدن شما در قسمت های خاصی از بدن بسیار زیاد است، اما وزن بدن شما ثابت است، امکان دارد کاندیدای خوبی برای لیپوساکشن چربی شکم باشید.

لیپوساکشن چیست ؟

مراحل جراحی لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن مراحلی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

بیهوشی

برای راحتی شما در هنگام لیپوساکشن، جراح پلاستیک از داروهای بیهوشی استفاده می کند. بسته به شرایط فیزیکی شما، پزشک شما امکان دارد یکی از چندین روش بیهوشی از جمله بی حسی موضعی، بیهوشی عمومی و تزریق داخل وریدی را برای لیپوساکشن انتخاب کند. پزشک سعی می کند بهترین روش را برای شما انتخاب کند.

برش جراحی

برای انجام لیپوساکشن، جراح یک برش کوچک و نامحسوس بر روی ناحیه مورد نظر به وجود می آورد. ابتدا برای کم شدن خونریزی و ضربه، یک بی حس کننده موضعی استریل و رقیق شده به فرد تزریق می شود. سپس جراح لوله توخالی و باریکی به نام کانولا را از میان برش ها وارد می کند و با حرکات رفت و برگشت، چربی اضافی بدن فرد را با استفاده از دستگاه مکش جراحی مخصوص و سرنگ کانولا خارج می کند.

نتایج

بعد از، از بین رفتن تورم در اثر لیپوساکشن، نتیجه نهایی دیده می شود. با رژیم غذایی مناسب و ورزش می توانید نتایج مثبت لیپوساکشن را حفظ کنید. به دست آوردن مجدد وزن می تواند نتایج مناسب و رضایت بخش را تغییر دهد.

چه افرادی می توانند جراحی لیپوساکشن انجام دهند؟

انتخاب روش حذف چربی با لیپوساکشن یک تصمیم شخصی و انتخابی است و فرد باید انتظارات منطقی از این جراحی داشته باشد نه اینکه این عمل را برای شبیه شدن به دیگری یا برآوردن خواسته های دیگران انجام دهد. در ادامه به کاندیدای مناسب لیپوساکشن می پردازیم :

  • افرادی که سیگار نمی کشند.
  • افرادی که در قسمت هایی از بدن خود که به رژیم غذایی یا ورزش پاسخ نمی دهند، رسوب چربی زیادی دارند.
  • بزرگسالانی که وزن ثابت و شاخص توده بدنی زیر 40، پوست سفت و کشسان و تون عضلانی خوبی دارند.
  • افرادی با نگرش مثبت و اهداف مشخصی برای پیکر تراشی بدن مناسب هستند.
  • افراد سالمی که از بیماری های تهدید کننده زندگی یا وضعیت پزشکی خاصی که امکان دارد در روند بهبودی اختلال ایجاد کند، رنج نمی برند.

تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن چربی شکم و ابدومینوپلاستی دو روش عالی برای بهتر شدن ظاهر شکم و صاف‌تر، متناسب‌تر و محکم‌تر به نظر رسیدن شکم هستند. این واقعیت که هر دو روش درمانی ناحیه خاصی را هدف قرار می‌دهند، روش این دو بسیار متفاوت است. این روش ها مشکلات مختلف بدن را حل می کنند.

لیپوساکشن یک روش جراحی سریع و ایمن برای از بین بردن نواحی ناخواسته یا سرسخت چربی بدن است که شکل کانتوری زیادی به وجود می آورد. لیپوساکشن از ارتعاشات یا جت های آب با فشار بالا برای شکستن سلول های چربی قبل از قرار دادن کانولا در ناحیه درمان استفاده می کند. از دستگاه وکیوم در این روش برای شل کردن و مکش چربی استفاده می شود.

این روش بیشتر در بیمارانی که وزن ثابت، پوست انعطاف پذیر و عضلات شکم سفت دارند، بهترین نتیجه را دارد. لیپوساکشن برای از بین بردن رسوبات چربی شکم بسیار مناسب است، اما برای درمان مشکلات مربوط به عضلات شکم یا پوست موثر نیست.

ابدومینوپلاستی می تواند پوست اضافی، افتادگی و سفت شدن عضلات شکم را درمان کند. شلی بیش از اندازه پوست یک شکایت رایج بعد از کم شدن وزن قابل توجه است. چربی اضافی باعث کشیدگی پوست می شود و زمانی که چربی با رژیم غذایی یا ورزش از بین برود، پوست نمی تواند به شکل اولیه خود برگردد.

این مشکل با بیشتر شدن سن بدتر می شود زیرا تولید کلاژن بدن ما به سرعت کم می شود، به این معنی که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و باعث چین و چروک و افتادگی می شود. در افراد مسن، حتی کم شدن وزن اندک می تواند پوست اضافی اطراف شکم را بیشتر نشان دهد. ابدومینوپلاستی به طور موثر ماهیچه های شکم را سفت می کند.

آیا لیپوساکشن درد دارد؟

برداشتن چربی با لیپوساکشن خیلی دردناک نیست، زیرا به احتمال زیاد برای این عمل تحت بیهوشی عمومی خواهید بود. امکان دارد پس از بیدار شدن از یک عمل، ناراحتی قابل توجهی را تجربه کنید. درد بعد از 2 تا 3 روزکم می شود، اما پزشک امکان دارد برای کم شدن درد و ناراحتی، داروهای مسکن تجویز کند.

عوارض لیپوساکشن

لیپوساکشن هم مانند روش های دگر دارای خطرات و عوارضی است که در ادامه با ان ها آشنا می شوید :

بی نظمی در شکل

پس از جراحی، پوست شما امکان دارد ناهموار شود. به خاطر حذف ناهموار چربی، خاصیت ارتجاعی ضعیف پوست و درمان غیرمعمول رخ می دهد. این تغییرات امکان دارد دائمی باشند. در طول روش لیپوساکشن، از یک لوله کوچک استفاده می شود که می تواند ظاهر یک لکه دائمی روی پوست ایجاد کند.

تجمع مایعات 

این امکان وجود دارد که کیسه هایی حاوی نوعی مایع در زیر پوست ایجاد شود. امکان دارد نیاز باشد این مایع توسط پزشک با سوزن خارج شود.

بی حسی و کرخت شدن

بخشی از بدن که در آن لیپوساکشن انجام می شود ممکن است به طور دائم یا موقت بی حس شود. گاهی این مشکل با تحریک موقت عصب آن قسمت حل می شود.

عفونت

اگرچه عفونت پوست بسیار نادر است، اما این احتمال وجود دارد. یک عفونت جدی پوستی حتی می تواند زندگی فردی را که این عمل را انجام داده است به خطر بیندازد.

سوراخ داخلی

سوزنی که به عمق بدن نفوذ می کند می تواند باعث پارگی و سوراخ شدن اندام های داخلی بدن شود. امکان دارد نیاز به جراحی اورژانسی داشته باشد. البته احتمال این وضعیت بسیار کم است.

آمبولی چربی

تکه های چربی شل می توانند شکسته شوند و در رگ های خونی گیر کنند. این چربی ها می توانند در ریه ها جمع شوند یا وارد مغز شوند. آمبولی چربی نیاز به جراحی اورژانسی دارد.

مشکلات قلبی و کلیوی

تغییرات در سطح مایع در هنگام تزریق مایع و سپس تنفس می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

عوارض لیپوساکشن

آیا لیپوساکشن بدون بیهوشی امکان پذیر است؟

بیشتر افرادی که دارای چربی اضافی در نقاط متفاوت بدن هستند به خاطر ترس از بیهوشی و عوارض ناشی از آن از انجام لیپوساکشن می ترسند و خوشبختانه امروزه می توان لیپوساکشن را بدون تزریق بیهوشی عمومی و تنها با استفاده از بی حسی موضعی یا تجویز داروهای آرام بخش انجام داد. چربی های شکمی یا چربی سوزی در قسمت های مختلف بدن را از بین برد.

دوره بهبودی عمل لیپوساکشن

بعد از لیپوساکشن از بانداژ استفاده می شود تا تورم کم شود و پوست به درستی روی بدن شما قرار گیرد و شکل جدید بدن حفظ شود. یک تخلیه کننده کوچک موقتی روی محل برش قرار می‌گیرد تا خون را از جراحی جذب کند.

شما باید دستورالعمل های پزشک مانند طرز مراقبت از ناحیه جراحی برای جلوگیری عوارض نامناسب مثل عفونت را به خوبی انجام دهید. چگونگی استفاده داروهای خوراکی یا موضعی را رعایت کنید. به علائم غیر طبیعی مثل بالا رفتن غیرعادی فشار خون، خونریزی شدید و افزایش دمای بدن توجه کنید. همچنین پزشک پلاستیک زمان مراجعه شما بعد از جراحی لیپوساکشن را تعیین می کند.

اگر حجم چربی های ساکشن شده بیشتر از 5 لیتر باشد، باید ملاحظات خاصی را در نظر گرفت. به عنوان مثال گاهی برای از بین بردن افتادگی پوست می توان علاوه بر آن از روش هایی مانند ابدومینوپلاستی استفاده کرد.

نتایج جراحی لیپوساکشن چگونه است؟

تا زمانی که تورم و التهاب برطرف نشود، نتایج لیپوساکشن به طور کامل مشخص نمی شود. چندین ماه طول می کشد تا ورم به طور کامل از بین برود. بعد از 4 هفته از جراحی شاهد از بین رفتن تورم و التهاب خواهید بود و میزان برجستگی ناحیه ای که چربی از آن برداشته شده کاهش می یابد.

افرادی که وزن بدن خود را حفظ می کنند، نتایج طولانی تری خواهند دید. بیشتر شدن وزن باعث به تغییر در توزیع و پخش چربی می شود. افرادی که در گذشته تجمع چربی در ناحیه ران داشتند امکان دارد پس از جراحی در ناحیه باسن تجمع چربی داشته باشند.

افرادی که از نتایج جراحی لیپوساکشن رضایت دارند قبل از جراحی تمامی جوانب، مزایا و معایب این روش را در نظر گرفتند، از مراقبت های بعد از عمل آگاهی کامل دارند و بهترین دکتر لیپوساکشن در زعفرانیه و واجد شرایطی را انتخاب کردند.

مزایای لیپوساکشن

لیپوساکشن برای اهداف زیبایی انجام می شود، اما می تواند به درمان شرایط پزشکی کمک کند. در ادامه با مزایای لیپوساکشن آشنا می شوید :

لنف ادم

شرایط مزمن و طولانی مدت همراه با تجمع مایع در بافت ها باعث به ادم و التهاب می شود. لنف ادم در دست ها و پاها دیده می شود. لیپوساکشن می تواند به کم شدن التهاب و درد کمک کند.

ژنیکوماستی

در بعضی موارد، تجمع چربی در قفسه سینه مردان بیش از اندازه طبیعی می شود.

کم شدن وزن زیاد بعد از چاقی

افرادی که کم شدن وزن آن ها کمتر از 40 درصد BMI است برای از بین رفتن مشکلات در اثر وجود پوست اضافی نیاز به درمان دارند.

هزینه لیپوساکشن در زعفرانیه

هزینه لیپوساکشن در زعفرانیه نرخ مشخصی ندارد و برای هر فردی این نرخ کاملا متفاوت است. زیرا برای هر فرد میزان پیکر تراشی انجام شده با فرد دیگر متفاوت است.

از طرفی لیپوساکشن روش های متفاوتی دارد که هر کدام از نظر قیمت متفاوت هستند. برای تعیین هزینه لیپوساکشن در زعفرانیه ابتدا باید با پزشک خود در مورد نواحی و وسعت لیپوساکشن و روشی که می خواهید استفاده کنید صحبت کنید. این عوامل همگی دست به دست هم داده و قیمت و هزینه لیپوساکشن را تعیین می کنند. به طور کلی عوامل زیادی در هزینه لیپوساکشن در زعفرانیه موثر هستند. این عوامل عبارتند از :

  • تجربه و مهارت‌های پزشک
  • هزینه اتاق عمل و مابقی هزینه‌های مازاد بیمارستان
  • ناحیه تحت جراحی مانند شکم، پهلو، ران، سینه
  • وضعیت بیمار
  • تعداد اعضای مورد جراحی

بعد از جراحی لیپوساکشن چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

برای این که نتیجه مناسبی از لیپوساکشن بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در روزهای اول بعد از لیپوساکشن، داشتن یک همراه برای مراقبت و کمک به بیمار ضروری است. چند روز بعد از عمل باید استراحت کافی داشته باشید. بهتر است هنگام خواب سر را بالاتر از بدن قرار دهید که برای این کار می توان از چند بالش استفاده کرد. شما نباید به پهلو بخوابید.

تا چند هفته بعد از عمل باید از گن مخصوص لیپوساکشن برای اندام مورد نظر استفاده شود. این گن ها از نوع کششی هستند. دستکاری و اعمال فشار به ناحیه برش ممنوع است. برای کم شدن تورم و کبودی بعد از لیپوساکشن می توان از کمپرس سرد استفاده کرد. مصرف آناناس می تواند به بهتر شدن زخم ها و کم شدن تورم کمک کند.

در روزهای اول باید از مایعات و غذاهای نرم استفاده کرد. تا 1 ماه بعد از جراحی لیپوساکشن نباید الکل و سیگار مصرف کرد. جراح برای بیمار دارو تجویز می کند. این داروها باید به طور کامل تهیه و مصرف شوند. استفاده از رقیق کننده های خون تا 1 ماه بعد از عمل ممنوعیت دارد.

تنها چند روز مرخصی طول می کشد تا به سر کار برگردید. برای فعالیت های روزانه مانند ورزش باید چند هفته صبر کنید. آهسته راه رفتن به خاطر نقش آن در بیشتر شدن جریان خون بخشی از مراقبت های بعد از لیپوساکشن است.

انواع لیپوساکشن با هدف زیبایی

این روش، تنها قسمت‌های دارای چربی‌های سرسخت را اصلاح می‌کند. بنابراین راهی برای غلبه بر اضافه‌وزن یا چاقی نیست. از طرف دیگر، این عمل برای افراد سالم با وزن طبیعی انجام می‌شود که در اثر تجمع رسوبات چربی در یک ناحیه‌ی خاص، اعتمادبه‌نفس خود را از دست‌ دادند. اگر رژیم غذایی و تمرینات منظم را امتحان کرده‌اید اما تأثیر خاصی را مشاهده نکردید و نمی‌دانید که چگونه ظاهرتان را بهبود دهید، می‌توانید لیپوساکشن را در نظر بگیرید.

لیپوساکشن سینه در مردان

به لیپوساکشن قفسه سینه مردان، جراحی ژنیکوماستی هم می‌گویند. ژنیکوماستی اختلالی است که طی آن بافت‌های قفسه سینه‌ی مردان، بزرگ یا متورم می‌شوند. این اختلال هر دو سینه را درگیر می‌کند، اما ممکن است گاهی تنها یکی از سینه‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. لیپوساکشن مردانه معمولاً تنها راه‌حل مؤثر برای درمان ژنیکوماستی است.

بزرگ‌شدن سینه‌ها اغلب برای مردان یا نوجوانان دارای اضافه‌وزن یا چاقی، مشکل‌ساز است، اما بسیاری از ورزشکاران و مردان سالم هم ممکن است با این مشکل دست‌ و پنجه نرم کنند. ژنیکوماستی ممکن است برای مردان واقعاً شرم‌آور باشد و باعث بروز مشکلات روحی یا جسمی شود. جراحی لیپوساکشن مردانه، مدت‌ زمان ریکاوری بسیار کوتاهی دارد.

 لیپوساکشن ساق پا و لیپوساکشن مچ پا

لیپوساکشن ساق پا و لیپوساکشن مچ پا، قسمت‌های پایینی پاها را شکل می‌دهد. این جراحی‌ها معمولاً با هم ترکیب می‌شوند تا پاهای خوش شکل و باریکی را به فرد ببخشند. البته هر بیمار به صورت منحصربه‌فرد درمان می‌شود و محدوده‌ی عمل به نیازهای شخصی و ظاهر فردی بستگی دارد. معمولاً تنها با انجام هم‌زمان لیپو ساق پا و مچ پا، بیمار می‌تواند به نتایج مورد انتظارش برسد و تناسب را در ناحیه‌ی پا حفظ کند.

 لیپوساکشن زانو

زانو یکی از قسمت‌های بدن است که ممکن است رسوبات چربی در آن انباشته شوند. از دست‌ دادن چربی زانو با رژیم غذایی یا ورزش دشوار است. بنابراین لیپو زانو ممکن است تنها راه‌حل مؤثر باشد. لیپوساکشن زانو یک عمل سریع است، زیرا چربی‌های انباشته‌شده در زانو معمولاً کم هستند. البته حتی مقدار کمی چربی در زانو می‌تواند باعث شود که پاها نامتناسب و ناخوشایند به نظر برسند. لیپوساکشن چربی‌های زانو یکی از کم‌ هزینه‌ ترین انواع لیپو است.

هزینه لیپوساکشن در زعفرانیه

کلام آخر

قبل از انجام جراحی لیپوساکشن از افرادی که قبلا این جراحی را انجام دادند پرس و جو کنید و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه لیپوساکشن در زعفرانیه همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *