ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیپوماتیک در تهران آشنا کنیم. داشتن اندامی متناسب ایده آل هر انسانی است و این مشکل به ویژه در خانم ها مورد توجه قرار می گیرد. اولین راه برای رسیدن به اندام مطلوب از طریق رژیم غذایی و ورزش است. اما در برخی موارد این دو محلول به تنهایی جواب نمی دهند و همچنان قسمت هایی از بدن مانند شکم چاق هستند. در این زمان جراحی لیپوماتیک به شما کمک می کند. آخرین گزینه خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن است. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیپوماتیک در تهران با ما همراه باشید.

لیپوماتیک چیست؟

جراحی لیپوماتیک نوع دیگری از پیکر تراشی بدن است که یک جراحی غیر تهاجمی است که هدف آن حذف چربی های اضافی است. در روش لیپوماتیک چربی های اضافه برداشته می شود و بیشترین تغییرات سایز و شکل در قسمت های خاصی از بدن صورت می گیرد. در روش لیپو می توان از چربی برداشته شده در ناحیه مورد نظر که باریک و نازک است استفاده کرد. لیپوساکشن امکان دارد شبیه لیپوساکشن باشد، اما تکنولوژی مورد استفاده در لیپوساکشن برای شکستن و مکیدن چربی با لیپوساکشن بسیار متفاوت است. به همین دلیل لیپوماتیک باعث آسیب کمتر بافتی، یکنواختی چربی زیر پوست، ظاهر ظریف تر پوست و ماندگاری طولانی تر می شود.

لیپوماتیک چیست ؟

مراحل انجام لیپوماتیک

ابتدا باید واجد شرایط بودن شما برای لیپوماتیک تایید شود. متخصص پس از بررسی آزمایشات مربوط به سلامت عمومی بدن نظر نهایی خود را خواهد داد. سوراخی در جایی ایجاد می شود که چربی باید برداشته شود. برای جراحی کم شدن وزن از دستگاهی با لوله کانولا استفاده می شود. این لوله وارد بافت می شود، سپس حرکات ارتعاشی آن آغاز می شود. در جراحی لاغری از اشعه اولتراسوند برای افزایش دما در بافت ها استفاده می شود. بنابراین در حین حرکت ارتعاشی لوله و انتشار این امواج، چربی به ذرات ریز شکسته شده و اکنون می توان با مکش آن را تخلیه کرد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیپوماتیک هستند؟

همه چیز به نظر و تشخیص علمی متخصص پزشکی بستگی دارد. شرایط بیماران و انتظارات آن ها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین بیماران باید در جلسه مشاوره شرکت کنند. در این جلسه عوارض، خطرات و مراقبت های بعد از عمل توضیح داده می شود. گاهی اوقات یک تشریح مصور با عکاسی از بیمار انجام می شود. گاهی اوقات پزشک قبل از انجام جراحی لیپوماتیک آزمایشاتی را برای فرد تجویز می کند. علاوه بر افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند، بیماران مبتلا به هموفیلی باید از این روش اجتناب کنند. در حین جراحی لیپوماتیک خونریزی زیادی خواهید داشت که برای بیماران هموفیلی خطرناک است. اگر بیماری عفونی دارید و سیستم ایمنی شما ضعیف شده است، از عمل خودداری کنید. مگر با انجام آزمایشات، تشخیص و معاینه توسط پزشک متخصص.

لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن

لیپوماتیک در نواحی مختلفی از بدن انجام می شود که در ادامه با آن آشنا می شوید :

لیپوماتیک شکم و پهلو

وقتی از چاقی صحبت می کنیم، اکثر افراد با شکم نازک مشکل دارند. حتی گاهی اوقات رژیم های کم شدن وزن را اجرا کردند و تمام اعضای بدن به حالت مناسب رسیده اند، اما شکم و پهلو همچنان چاق هستند. در این زمان بهتر است لیپوماتیک معده و پهلوها انجام شود.

لیپوماتیک بازو 

داشتن بازوهای خوش فرم بخشی از آمادگی جسمانی محسوب می شود، به خصوص که شکل بازوها به خوبی از لباس مشخص می شود. جراحی لیپوماتیک می تواند برای شکل دادن به بازوها انجام شود.

لیپوماتیک ران

قسمت‌های بدن که بیشترین تناسب اندام را تشکیل می‌دهند، شکم، ران‌ها و پهلوها هستند. برای اینکه ران ها زیبا و شاد باشند و هنگام پوشیدن لباس بسیار ظریف و مرتب به نظر برسند، جراحی لاغری برای کسانی که ران های چاق و افتاده دارند بسیار موثر خواهد بود.

لیپوماتیک غبغب

برخی از افراد دارای چربی اضافی در ناحیه گردن هستند که چاق نامیده می شود. این قسمت اضافی و بسیار قابل مشاهده است، بنابراین باید حذف شود. برای این منظور می توانید جراحی لیپوماتیک انجام دهید.

لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن

قبل از جراحی لیپوماتیک چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

از چند روز قبل از عمل لیپوماتیک، نوشیدن الکل و سیگار ممنوع است. دو هفته قبل از جراحی چاقی نباید از داروهای رقیق کننده خون و ویتامین E استفاده کنید، در روز عمل باید لباس های گشاد بپوشید تا بعد از عمل مزاحم نشوید. اگر بیماری خاصی دارید و نوع خاصی از دارو مصرف می کنید، باید آن را به متخصص اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

حداقل 48 ساعت پس از آن از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. تا مدتی بعد از جراحی چاقی نباید فعالیت های بدنی شدید انجام دهید. بعد از عمل باید دستکش مخصوص بپوشید تا پس از فرم دادن به بدن ورم بدن ایجاد نشود. پس از اصلاح باید مراقب زخم ها باشید تا عفونی نشوند. اولین حمام بعد از جراحی باید به دو روز بعد از عمل موکول شود. هر بار که بدن خود را می شویید، ناحیه عمل را کمی ماساژ دهید تا مایع خارج شود. تمام داروهای تجویز شده توسط متخصص را مصرف کنید. مراقب باشید هنگام خواب به زخم فشار وارد نکنید.

دوان نقاهت لیپوماتیک چقدر طول می کشد؟

در مقایسه با روش های قدیمی تر حذف چربی مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک آسیب کمتری به پوست و بافت اطراف ناحیه تحت درمان وارد می کند. بنابراین دوره لیپوساکشن نسبت به سایر روش های کانتورینگ بدن بسیار کوتاه تر است. اما برای جلوگیری از افتادگی کامل پوست پس از درمان، باید از لباس های محافظ مخصوص مانند روپوش استفاده کنید. بهبودی لیپوماتیک یک هفته طول می کشد. این در حالی است که پس از لیپوساکشن یک تا دو ماه برای بهبودی نیاز دارید. مهمترین نکته در دوران نقاهت لیپوماتیک رعایت دستورات پزشک و مراقبت های لازم برای بهبود سریعتر نواحی تحت درمان است.

برای آشنا شدن با جراحی کوچک کردن شکم به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

عوارض لیپوماتیک 

از آنجایی که هر عمل زیبایی می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد، اگر پزشک متخصص به درستی عمل نکند یا مراقبت های بعد از عمل را جدی نگیرید، احتمال بروز عوارض وجود خواهد داشت. اگر لوله کانولا به شدت به بافت برخورد کند، خطر آسیب عروق، خونریزی و آمبولی وجود دارد. در مواردی آثار کبودی در محل برخورد لوله بر بافت های بدن مشاهده شده است که ناشی از عدم مهارت های تخصصی است. توجه داشته باشید که اگر پس از جراحی کم شدن وزن از رژیم غذایی مناسب پیروی نکنید، چاقی امکان دارد بازگردد. عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل یا حتی عدم استریل بودن اتاق عمل منجر به عفونت بدن می شود. ممکن است به داروی بیهوشی حساسیت داشته باشید. اگر لوله کانولا به عمق مناسب وارد نشود، خطر سوختگی پوست وجود دارد.

دستگاه لیپوماتیک چگونه کار می کند؟

دستگاه لیپوماتیک یک دستگاه مبتنی بر ارتعاش است که از این ارتعاشات برای از بین بردن چربی های ناخواسته استفاده می کند. این روش با امواج صوتی غیرقابل شنیدن برای گوش انسان کار می کند که فرکانس بسیار پایینی برای تجزیه سلول های چربی دارد. سپس لوله کوچک کانولا از طریق یک برش بسیار کوچک وارد بافت های چربی شده و با یک حرکت چرخشی و ارتعاش آن ها را از بین می برد. این حرکات به رگ های خونی یا سلول های چربی آسیب نمی رساند. با استفاده از چنین فناوری می توان سلول های چربی را به طور کامل بدون هیچ خطری مکید. در طول فرآیند درمان چربی به تدریج ذوب شده و از ناحیه تحت درمان خارج می شود. پس از رفع چربی اضافی با دستگاه لیپوماتیک تخصصی در مرحله آخر، برنامه حذف چربی سرسخت سخت شده با دستگاه وکیوم انجام می شود.

اکنون می توانید با اندامی شاداب و خوش فرم به زندگی خود ادامه دهید. با برداشتن سطح وسیعی از بافت چربی نسبت به روش های معمولی، مطمئن باشید که هیچ آسیبی به پوست وارد نمی کند. به همین دلیل است که دوره نقاهت بسیار کوتاه تری نسبت به سایر راه حل ها دارد. اما استفاده از لباس های مخصوص ریکاوری برای بازه زمانی مشخصی که پزشک پلاستیک و زیبایی برای شما در نظر گرفته است ضروری است. استفاده از این لباس های تنگ مخصوص برای جلوگیری از افتادگی کامل پوست ضروری است. برای ریکاوری هر چه سریعتر لازم است تمرینات ورزشی روزانه را طبق توصیه پزشک شروع کنید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

استفاده از گن طبی بعد از لیپوماتیک

یکی از مهم ترین نکات مراقبتی بعد از جراحی لیپوماتیک استفاده از گن پس از اصلاح بدن است. متخصص از شما می خواهد که حداقل 2-3 هفته در روز و شب از گن استفاده کنید و فقط زمانی که حمام می کنید آن را باز کنید. پس از تخلیه چربی، فضای خالی بین پوست و ماهیچه ها ایجاد می شود. در صورت عدم استفاده از گن بعد از عمل، دچار افتادگی شکم و پوست خواهید شد. اما گن به پوست شما کمک می کند تا با فشار به ماهیچه ها بچسبد و از این رو با فرم بدن جدید شما شکل بگیرد. از سوی دیگر، پوشیدن گن به حذف مایعات از بدن کمک می کند، زیرا این مایعات نه تنها تورم را افزایش می دهند، بلکه منجر به عفونت می شوند. البته زمانی که حمام می کنید باید به آرامی روی زخم ها فشار دهید تا این مایعات سریعتر از بدن خارج شوند. استفاده از گن طبی به بهبود سریعتر زخم ها و کم شدن دوره نقاهت کمک می کند. گن مورد استفاده نباید به خون یا مایعات بدن آلوده باشد. بنابراین هرگاه لکه آلودگی بر روی آن مشاهده شد حتما با آب گرم و مواد شوینده مناسب ضدعفونی کنید تا شرایط آلودگی ایجاد نشود.

آیا لیپوماتیک برای کم شدن حجم سینه مناسب است؟

یکی از سوالات رایج در مورد لیپوماتیک امکان استفاده از این روش برای کم شدن حجم سینه است. این روش با استفاده از دستگاه انجام می شود و با ایجاد سوراخ های کوچک روی پوست ادامه می یابد. بافت سینه در زنان مملو از عصب، غدد شیری و عضلات است. بدیهی است که استفاده از این روش برای کم شدن چربی سینه توصیه نمی شود. کاهش بافت سینه مرتبط با لیفت صورت، ظاهر مناسبی برای سینه ها ایجاد می کند. بنابراین بدیهی است که این روش برای کم شدن بافت سینه مناسب نیست.

هزینه لیپوماتیک در تهران

لیپوماتیک یکی از روش های پیک تراشی است که فاکتورهای مختلفی برای تعیین هزینه دارد و نمی توان آن را به عنوان هزینه ثابت تبلیغ کرد. هر فرد دارای شاخص چربی بدن منحصر به فرد خود است و پزشک متخصص هزینه لیپوماتیک در تهران را بر اساس توده چربی بدن بیمار اعلام می کند و در تعیین هزینه لیپوماتیک در تهران علاوه بر میزان چربی بدن، ناحیه مورد نظر برای لیپوساکشن در نظر گرفته می شود. انجام لیپوساکشن در کلینیک یا بیمارستان در تعیین هزینه لیپوماتیک در تهران تاثیر دارد که به همین دلیل با مراجعه به مطب پزشک و پس از معاینه بیمار، هزینه لیپوساکشن مشخص می شود.

جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

وجود چربی بدن بسیار آزار دهنده است و منجر به بد شکل دیده شدن فرم بدنی می شود. این چربی ها ممکن است در نواحی مختلفی از بدن از جمله شکم و پهلو جمع شده باشند. در حالی که به وسیله ورزش های سنگین و یا رژیم های لاغری موفق به از بین بردن چربی ها در نواحی مختلف نشده باشید، می توانید به وسیله عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی به فرم ایده آل خود برسید. برای افراد پیش می آید که از رژیم های غذایی و ورزش های سنگین برای لاغری سریع شکم نتیجه نمی گیرند و خسته می شوند. آنها دوباره به رژیم غذایی و محدود کردن کالری دریافتی و ورزش های سنگین رو می آورند و باز هم نتیجه نگرفته، ناامید می شوند و هدف خود را فراموش می کنند. احساسی که فرد بعد از تکرار این روند دارد می تواند بسیار مآیوس کننده باشد. افرادی هم هستند که از کاهش کالری دریافتی و ورزش های سنگین عاجزند و تمایل دارند که به سرعت به هیکل ایده آل خود برسند.

همگی از خطرات رژیم های غذایی سخت و محدود که مواد مغذی را به مقدار کافی به بدن نمی رسانند، آگاهی داریم. شاید اینگونه رژیم ها در مدت زمان کوتاهی موجب پایین آمدن وزن بدن با سرعت بالا شوند. ریزش مو، شل شدن پوست، شکسته شدن ناخن ها همگی عکس العمل هایی است که بدن فرد در برابر رژیم های غیر استاندارد از خود نشان می دهد. این علائم باید جدی گرفته شوند و نباید سرسری از کنار آنها عبور کرد. عمل لیپوماتیک روش جدیدی است که به تازگی جای خود را در جوامع علمی باز کرده است. این روش برخلاف روش های قبلی که در آن از برش جراحی استفاده می شود با ایجاد چند سوراخ کوچک در ناحیه ای که قرار است از آن چربی استخراج شود، انجام می شود. لیپوماتیک یک نوع عمل زیبایی است و مانند بقیه عمل های زیبایی، کیفیت کار عمل بسته به جراح زیبایی، تجربه و حس زیبایی شناسی او دارد.

هزینه لیپوماتیک در تهران

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *