هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه آشنا کنیم. افراد زیادی هستند که با داشتن اندامی متناسب همیشه خواهان زیبایی در اندام خود هستند و به دنبال راه هایی برای رسیدن به آن تناسب اندام و زیبایی هستند.

همچنین زنان و مردان با داشتن چربی اضافی در قسمت های مختلف بدن خود از اندام خود ناراضی هستند و حتی در صورت تغذیه مناسب و ورزش، این چربی های اضافی سر جای خود باقی می مانند و از بین نمی روند. یکی از روش های داشتن اندام ایده آل پیکر تراشی است. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه با ما همراه باشید.

پیکرتراشی چیست؟

جراحی پیکرتراشی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است. چاقی و چربی ذخیره شده در ناحیه شکم و پهلو یکی از آزاردهنده ترین مشکلات و یکی از موثرترین عوامل کاهش زیبایی بدن است.

این قسمت به خاطر قابلیت ذخیره چربی، لایه های چربی موضعی را انباشته کرده و فرد را با مشکلات زیادی مواجه می کند. اولین قدم لازم برای داشتن شکم و پهلوهای ایده آل، فعالیت بدنی منظم و رژیم غذایی متعادل است.

برخی از افراد امکان دارد به خاطر مشکلات مختلف یا محدودیت های فیزیکی خاص نتوانند این کار را انجام دهند. در چنین حالتی بهترین انتخاب فرم دادن به پهلوها و شکم است. بهترین راه برای از بین بردن چربی های موضعی در ناحیه شکم و پهلو و رسیدن به ظاهر عضلانی مطلوب، انجام پیکرتراشی بدن در این ناحیه است.

پیکرتراشی چیست ؟

پیکر تراشی چگونه انجام می شود؟

کم شدن چربی بدن با استفاده از این روش هم به صورت پیکرتراشی بدن بدون جراحی و هم با جراحی پیکرتراشی بدن قابل انجام است. روش های زیباسازی اندام جراحی که به صورت تهاجمی و با بیهوشی در اتاق عمل انجام می شود، نسبت به روش های غیر جراحی دوره نقاهت طولانی تری دارد.

بنابراین بیشتر افراد به دنبال روش های غیر جراحی برای از بین رفتن چاقی و رهایی از چربی های اضافی بدن هستند تا بتوانند در کمترین زمان و با کمترین عارضه به اندام مناسب خود برسند.

روش های پیکر تراشی

برای از بین بردن چربی های انباشته شده در ناحیه شکم و تنظیم بدن در این ناحیه از روش های متفاوتی استفاده می شود. هر یک از این روش ها برای گروه خاصی مناسب است و جراح باید روش مناسب را برای فرد انتخاب کند. برای تغییر شکل شکم از لیپوساکشن، لیپوماتیک و جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی استفاده می شود. در ادامه با انواع روش های پیکر تراشی آشنا می شوید :

پیکرتراشی با لیپوساکشن 

یکی از اولین روش هایی که برای از بین بردن چربی های موضعی در نقاط مختلف بدن استفاده می شود، لیپوساکشن است. این عمل در بسیاری از موارد استفاده می شود، اما می تواند معایبی داشته باشد. به همین خاطر باید در انتخاب آن دقت کنید. در این روش چربی ذخیره شده با استفاده از کانول مکشی از بدن استخراج می شود.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

اگر پوست شکم فرد خاصیت ارتجاعی خوبی دارد، استفاده از روش لیپوماتیک برای فرم دهی شکم مناسب ترین انتخاب است. با استفاده از یک کانول لرزشی، چربی برداشته شده در روش لیپوماتیک به صورت مایع تخلیه می شود و سطح پوست پس از انجام عمل کاملا صاف می شود. کاندیداتوری استفاده از لیپوماتیک برای کانتور بدن شکم و پهلو توسط جراح تعیین می شود.

پیکر تراشی با ابدومینوپلاستی 

ابدومینوپلاستی آخرین انتخاب افراد برای پیکر تراشی شکم است و علت آن روند بسیار تهاجمی این روش است. در مواردی که افراد خاصیت ارتجاعی پوستی ندارند، پس از فرم دهی بدن، پوست شکم آویزان شده و ظاهری بسیار نامناسب ایجاد می کند.

راه حل این مشکل، بریدن پوست و بافت اضافی شکم با عمل جراحی شکم است. در روش ابدومینوپلاستی که برای فرم دادن به شکم استفاده می شود، پوست اضافی و آویزان شکم بریده می شود و ناف به موقعیت بالاتری انتقال می یابد و جای زخم پهن تری باقی می ماند.

چه افرادی برای پیکرتراشی مناسب هستند؟

روش های متفاوتی که برای پیکرتراشی بدن در ناحیه شکم و پهلو استفاده می شود بسیار موثر است اما عامل اصلی این است که فرد شرایط مناسبی برای انجام عمل داشته باشد و در واقع کاندیدای مناسبی برای پیکرتراشی بدن آن ناحیه باشد. شرایط لازم برای کاندیدای مناسب برای پیکرتراشی بدن شکم و پهلو در زیر ذکر شده است.

 • بهترین کاندیدها برای تغییر شکل شکم افرادی هستند که در آن ناحیه تلاش کردند وزن خود را کاهش دهند و نتیجه مناسبی نگرفته باشند.
 • افرادی که انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه عمل دارند و دید مثبتی نسبت به پیکر تراشی بدن دارند.
 • تناسب کلی بدن و وزن مناسب از ویژگی های مهم برای انجام جراحی لاغری شکم و پهلو هستند، زیرا این جراحی جایگزین کاهش وزن نمی شود.
 • افرادی که به دخانیات و الکل اعتیاد ندارند.
 • سلامت عمومی و مبتلا نبودن به بیماری خاصی از دیگر ویژگی های کاندیدای مناسب برای این جراحی است. فرد باید ظرفیت تحمل عمل و گذراندن دوره نقاهت را داشته باشد.

روش انجام جراحی پیکر تراشی 

تغییر شکل شکم با روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام روند خاص خود را دارد. برای لاغری و فرم دادن به شکم و پهلوها از بی حسی موضعی و بسته به تشخیص جراح در برخی موارد از بیهوشی عمومی استفاده می شود. برای پیکر تراشی بدن با لیپوساکشن و لیپوماتیک از برش های بسیار ظریفی در خط بیکینی یا در چین و چروک های طبیعی شکم استفاده می شود.

این برش ها 3 تا 5 میلی متر طول دارند و برای نفوذ کانولا به بافت چربی استفاده می شوند. کانول مرتعش در عمل شکم و پهلوها با استفاده از لیپوماتیک استفاده می شود که با حرکات ارتعاشی باعث تخریب و امولسیون یکنواخت بافت چربی می شود. حذف چربی در این روش به صورت مایع است که باعث بهتر شدن ظاهر شکم بعد از عمل می شود.

روش ابدومینوپلاستی کمی فرق دارد. ابدومینوپلاستی یک عمل تهاجمی است و نیاز به بیهوشی عمومی دارد. در این روش چندین برش اصلی در قسمت تحتانی شکم به صورت عرضی و اطراف ناف ایجاد می شود. با بالا کشیدن پوست، عضلات شکم در معرض دید قرار می گیرند و با بخیه سفت می شوند. سپس بافت و پوست اضافی بریده می شود و ناف به موقعیت بالاتری انتقال می یابد. خط برش بخیه شده و درن های آبکشی نصب می شود.

بهترین روش پیکر تراشی کدام روش است؟

می توان روش لیپوماتیک و لیپوساکشن را بهترین روش پیکر تراشی دانست. زیرا نسبت به روش های دیگر عوارض کمتری دارد. این دو روش برای افرادی که قصد دارند به جز پیکر تراشی، سایر اعضای بدن را شکل دهند، مناسب است.

زیرا می توان از چربی حذف شده برای تزریق به سایر قسمت های بدن استفاده کرد. برای انتخاب بهترین روش پیکرتراشی بدن، بهتر است با بهترین دکتر پیکر تراشی در زعفرانیه مشورت کنید. زیرا بسته به میزان چربی و شرایط بدنی شما، هیچ یک از این روش ها امکان دارد مناسب نباشد.

روش های پیکر تراشی

روند بهبودی جراحی پیکر تراشی

برای پیکرتراشی بدن از روش های متفاوتی مانند لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی استفاده می شود. به طور کلی لیپوماتیک یا لیپوساکشن فرآیند تهاجمی کمتری دارد و در نتیجه دوره نقاهت کوتاهتر و راحت تری دارد. از طرفی ابدومینوپلاستی با توجه به بخیه ها و وسعت جراحی نیاز به مراقبت زیادی در روند بهبودی دارد.

ابدومینوپلاستی با بیهوشی عمومی صورت می گیرد و بیمار تا 18 ساعت بعد از عمل درد زیادی احساس نمی کند. در این روش پیکر تراشی از بخیه ها و درن های آبکشی زیادی استفاده می شود. یک درن های آبکشی برای تخلیه رگ های خونی در اثر عمل در زخم ها قرار می گیرد. برای برداشتن این درن ها باید 4 روز بعد از عمل به مطب مراجعه کنید.

پزشک به شما اعلام می کند که چه زمانی می توانید پانسمان و بخیه شکم خود را تعویض کنید و بکشید. اگر از روش های لیپوساکشن و لیپوماتیک برای تغییر شکل شکم استفاده شود، از بخیه استفاده نمی شود و این برش ها خود به خود بسته می شوند. البته امکان دارد به خاطر استخراج بیش از اندازه چربی و شکننده شدن پوست نیاز به بخیه باشد.

تورم و کبودی در طول دوره نقاهت بعد از تمرین پهلوها و شکم طبیعی است. با گذشت زمان از شدت تورم کم می شود و نتیجه نهایی عمل مشخص می شود. در دوره نقاهت ابدومینوپلاستی لازم است پیاده روی و حرکات ملایم در برنامه قرار داده شود. با پیاده روی در منزل و به مدت محدود، سیستم گردش خون و مایعات بدن به گردش در می آید و احتمال لخته شدن خون کم می شود.

اگر در دوران نقاهت جراحی پیکر تراشی، درد شدید، بی‌حسی و بی حالی، تب، قرمزی و تورم و حالت تهوع مشاهده کردید، باید با جراح تماس بگیرید و در صورت نیاز مداخلات درمانی لازم صورت گیرد.

عمل پیکر تراشی چقدر زمان می برد؟

مدت زمان پیکرتراشی بدن به عوامل متفاوتی بستگی دارد و نمی توان زمان خاصی را برای همه افراد در نظر گرفت. به عنوان مثال، بسته به روش پیکرتراشی بدن انتخاب شده، تعداد نواحی مورد نیاز برای جراحی، میزان چربی اضافی که باید برداشته شود، می تواند تأثیر مستقیمی بر طول مدت عمل پیکرتراشی بدن داشته باشد.

مراقبت های بعد از جراحی پیکر تراشی

جراحی پیکر تراشی مراقبت هایی دارد که افراد برای این که نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرند باید این مراقبت ها را انجام دهند. در ادامه مراقبت های بعد از پیکر تراشی آشنا می شوید :

 • هرگونه خونریزی، درد شدید یا علائم غیرعادی را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • تا حد امکان استراحت کنید. برای 7 تا 10 روز اول، پیاده روی آهسته توصیه می شود.
 • از پوشیدن لباس های تنگ یا هر چیزی که به بخیه های شما فشار می آورد خودداری کنید.
 • برای 4 هفته از فعالیت یا ورزش شدید خودداری کنید.
 • محل استخراج چربی باید به خوبی حفظ شود تا از رشد باکتری و عفونت جلوگیری شود.
 • پس از جراحی، بیمار امکان دارد کمی خونریزی داشته باشد. پزشک برای جلوگیری از خونریزی دارو تجویز می کند که باید به موقع مصرف شود. برای جلوگیری از خونریزی باید از انجام فعالیت های سنگین و سنگین پر هیز شود.
 • استعمال دخانیات و نوشیدن الکل دوره نقاهت را طولانی می کند و باید حداقل 1 ماه پس از پیکر تراشی بدن متوقف شود.
 • بیمار باید در روزهای اول از آب میوه های طبیعی مانند آناناس و آب پرتقال استفاده کند.
 • سعی کنید در روزهای اول بیشتر از غذاهای نرم استفاده کنید.
 • در هنگام عمل از لیدوکائین به عنوان بی حس کننده استفاده می شود. بیمار در ساعت اول امکان دارد شرایطی مانند لرزش بدن و عضلات، زمزمه کردن، لرزش پاها، وزوز گوش، مشکل در صحبت کردن، گیجی را تجربه کند. این شرایط طبیعی است و پس از چند ساعت ناپدید می شود.
 • تا هنگامی که پزشک اجازه نداده استحمام نکنید. در واقع جراح زمانی مجوز می دهد که از بسته شدن زخم ها مطمئن شود. اگر آب وارد این سوراخ ها شود، عفونت رخ می دهد.

چه افرادی نمی توانند جراحی پیکر تراشی انجام دهند؟

این که چه افرادی نمی توانند از این جراحی استفاده کنند به نظر و تشخیص علمی متخصص پزشکی بستگی دارد. شرایط بیماران و انتظارات آن ها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین بیماران باید در جلسه مشاوره شرکت کنند. در این جلسه عوارض، خطرات و مراقبت های بعد از عمل توضیح داده می شود.

گاهی اوقات یک تشریح مصور با عکاسی از بیمار انجام می شود. گاهی قبل از انجام پیکرتراشی بدن، پزشک آزمایشاتی را برای فرد تجویز می کند. علاوه بر افراد چاق، افراد مبتلا به هموفیلی باید از این روش اجتناب کنند.

در حین جراحی لیپوماتیک خونریزی زیادی خواهید داشت که برای بیماران هموفیلی خطرناک است. اگر بیماری عفونی دارید و سیستم ایمنی شما ضعیف شده است، از عمل خودداری کنید. مگر با انجام آزمایشات، تشخیص و معاینه توسط پزشک بتوانید این جراحی را انجام دهید.

هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه

تعیین هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه بدون جراحی کار آسانی نیست. اما باید تخصص پزشک متخصص، سطح تجربه و نوع خدمات قبل و بعد از جراحی را در نظر بگیرید. با بررسی این موارد به همراه دستگاه های به روزی که پزشک برای این کار استفاده می کند، می توان هزینه کنده کاری را تخمین زد.

دقیق ترین برآورد قیمت و هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه بدون جراحی توسط پزشک مورد نظر در جلسه مشاوره انجام می شود. جراحی پیکرتراشی بدن در صورتی که در کلینیک های معتبر و زیر نظر پزشک متخصص و مجرب انجام نشود می تواند برای سلامتی افراد خطرناک باشد.

پیکرتراشی با لیپولیز چگونه است؟

این روش پیکرتراشی، از روش‌های غیر جراحی کاهش چربی موضعی بدن محسوب می‌شود. کرایولیپولیز که در آن از روش خنک‌سازی برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. در نهایت بقایای سلول‌های چربی از طریق سیستم لنفاوی از بدن خارج می‌شود. برای دستیابی به نتایج رضایت‌بخش معمولا هر ناحیه از بدن باید به مدت ۳۰ تا۶۰ دقیقه تحت دستگاه کرایولیپولیز باشد. لیزر لیپولیز که در آن از انرژی گرمایی کنترل‌ شده لیزر برای حذف سلول‌های چربی استفاده می‌شود.

سیستم لنفاوی بدن در طی حدود ۱۲ هفته پس از لیزر، سلول‌های چربی مرده را از بدن دفع می‌کند. معمولا هر ناحیه از بدن باید به مدت تقریباً ۲۵ دقیقه تحت دستگاه لیزر لیپولیز باشد. لیپولیز با فرکانس رادیویی که در آن از گرمایش کنترل‌شده امواج فراصوت برای هدف قرار دادن و نابودی سلول‌های چربی استفاده می‌شود. معمولا هر ناحیه از بدن در هر جلسه باید به مدت تقریباً یک ساعت تحت دستگاه لیپولیز با فرکانس رادیویی باشد. لیپولیز تزریقی که از تزریق ماده دئوکسی کولیک اسید برای حذف سلول‌های چربی استفاده می‌شود.

این ماده به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود و به جذب چربی‌ها کمک می‌کند. پس از تزریق آن، بدن طی هفته‌ها سلول‌های چربی مرده را به تدریج متابولیزه می‌کند. این روش برای ناحیه چانه عالی است. پزشکان معمولا انجام این روش‌ها را برای حذف چربی‌های مقاومی که با رژیم و ورزش از بین نمی‌روند؛ توصیه می‌کنند. البته نباید شاخص توده بدنی یا همان ‌BMI فرد بیش از ۳۰ باشد. اصولا فرد می‌توانید بلافاصله پس از انجام همه این روش‌ها، فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرید.

هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه

کلام آخر

قبل از انجام جراحی درباره هزینه پیکر تراشی در زعفرانیه پرس و جو کنید و از معتبر بودن کلینیک اطمینان حاصل کنید تا دچار عوارض و خطرات نشوید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *