ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه آشنا کنیم. پروتز سینه و تزریق چربی روش های رایج برای بیشتر شدن سایز و شکل سینه است. در نحوه عملکرد پروتز سینه و تزریق چربی سینه تفاوت های زیادی وجود دارد و روش انجام آن ها کاملا متفاوت است. این دو روش فقط در یک قسمت یعنی افزایش حجم و شکل سینه ها مشابه هستند. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه با ما همراه باشید.

جراحی پروتز سینه چیست ؟

عمل پروتز سینه یک عمل زیبایی است که باعث بیشتر شدن سایز و حجم سینه می شود. در سال های اخیر این روش در بین خانم ها بسیار رایج شده است. بهترین برندهای سینه فرم در انواع مختلف تولید و عرضه می شود. این پروتزها ماندگاری بالایی دارند و در اکثر موارد نتیجه عمل برای مدت طولانی باقی می ماند. زنان امکان دارد به دلایل زیادی به این روش نیاز داشته باشند.

سینه ها معمولا به دلیل ژنتیک، بارداری، شیردهی، نوسانات وزن آویزان می شوند، حجم خود را از دست می دهند و تغییر شکل می دهند. این موارد را می توان کاندیدای اصلی برای جراحی پروتز سینه در نظر گرفت. در طی این عمل معمولا بریدگی هایی در قسمت پایین قفسه سینه ایجاد می شود و با کمک این پروتزها در داخل قفسه سینه قرار می گیرند. پس از آن، بخیه های لازم زده می شود.

جراحی پروتز سینه چیست ؟

چگونگی انجام پروتز سینه :

جراحی کاشت سینه یک جراحی زیبایی است که هدف آن بازسازی یا بزرگ کردن سینه است. این روش یک جراحی تهاجمی است که در آن ایمپلنت های نمکی مصنوعی یا سیلیکون در زیر بافت سینه یا ماهیچه های سینه قرار می گیرد. ایمپلنت سینه به زمان بهبودی بیشتری نیاز دارد.

جراحی تزریق چربی به سینه چیست ؟

روش دیگر برای بیشتر شدن سایز سینه جراحی تزریق چربی سینه است. بسیاری از کارشناسان این روش را یک روش طبیعی می دانند زیرا برای انجام آن از چربی موضعی بدن بیمار استفاده می شود. برخی از متخصصان جراحی این روش را پیوند چربی یا انتقال چربی می نامند. مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می شود و لازم است دوباره چربی تزریق شود. پس از 2 تا 3 بار تزریق چربی به سینه، حجم و شکل نهایی ثابت می شود.

چگونگی انجام تزریق چربی به سینه :

در انتقال چربی بزرگ شدن سینه، چربی اضافی از ران ها، پاها یا شکم برداشته شده و پس از آماده سازی چربی، به سینه تزریق می شود. در این روش علاوه بر بزرگ شدن سینه، قسمت هایی که از آن چربی می گیرند، نازک می شوند. تزریق چربی یک روش کم تهاجمی است که بدون بیهوشی انجام می شود و این روش عوارض کمتری دارد زیرا چربی از بدن فرد خارج می شود.

جراحی پروتز سینه چه عوارضی دارد ؟

یکی از خطرات و عوارض جراحی پروتز سینه بی حسی در ناحیه نوک سینه است. این موقتی است و فقط در موارد نادری نوک سینه ها برای همیشه بی حس می شوند. ایمپلنت های سینه به دلایل مختلفی ممکن است بشکنند. این دلایل شامل فشار روی پروتز، افزایش طول عمر پروتز، کیفیت پروتز، جنس آن می باشد.

در برخی موارد امکان دارد ژل داخل پروتز خارج شود. برخی از کارشناسان معتقدند که استفاده از این ژل می تواند به غدد لنفاوی آسیب برساند. به دلیل تغییر وزن بعد از عمل تناسب بین سینه ها و بدن از بین می رود و نتایج عمل پروتز سینه با مشکل مواجه می شود و در برخی موارد بدن دچار عفونت می شود که ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد.

مایع می تواند در اطراف پروتز جمع شود. این عارضه سروما نامیده می شود و در مواردی که مشکل حاد است، ممکن است نیاز به برداشتن این مایعات با استفاده از عمل دیگری باشد. با توجه به برش های ایجاد شده در حین عمل، سینه در روزهای اول خونریزی می کند. یکی دیگر از عوارض جراحی پروتز سینه انقباض کپسولی است که در موارد شدید نیاز به جراحی مجدد دارد

عوارض جراحی تزریق چربی :

یکی از عوارض تزریق چربی به سینه، ماندگاری کمتر آن نسبت به پروتز است. عمل تزریق چربی باید در چند مرحله انجام شود تا بهترین نتیجه ایجاد شود. خطر آسیب در ناحیه ای که چربی برداشته می شود وجود دارد. در چند روز اول، خون از ناحیه استخراج چربی خارج می شود.

احتمال عفونت در ناحیه دهنده و گیرنده چربی وجود دارد. تورم در ناحیه قفسه سینه و ناحیه ای که چربی برداشته شده است قابل انتظار است. سینه ها امکان دارد متقارن نباشند. در برخی موارد پس از بارداری و شیردهی، شکل سینه ها تغییر می کند.

چه افرادی برای تزریق چربی به سینه کاندیدای مناسبی هستند ؟

همه افراد برای تزریق چربی سینه یا پروتز مناسب نیستند. ویژگی های فیزیکی خاص باعث می شود که یک روش برای شما بهتر عمل کند. مناسب‌ترین کاندید برای تزریق چربی سینه، خانم‌هایی هستند که سینه‌های کوچکی دارند اما مشکل افتادگی ندارند. مهم ترین معیار به جای سن، میزان افتادگی و افتادگی پوست است.

البته بدن افراد باید مقدار لازم چربی را داشته باشد تا بتواند سلول های چربی مورد نیاز را در خود جای دهد. نواحی دارای چربی اضافی مانند شکم، کمر، ران و باسن امکان دارد برای برداشت چربی مناسب باشند. به این ترتیب می توان لیپوساکشن و تزریق چربی سینه را در یک جلسه انجام داد.

جراحی تزریق چربی به سینه چیست ؟

تفاوت ماندگاری جراحی پروتز سینه و تزریق چربی

دوام هر دو روش طولانی مدت است و این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد. دوام عمل پروتز سینه بیشتر از ماندگاری تزریق چربی به سینه است. اگر فرد اضافه وزن داشته باشد یا وزن کم کند، نتیجه تزریق چربی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

پس از بارداری، پستان دچار تغییراتی می شود که این مشکلات در جراحی پروتز سینه کمتر قابل مشاهده است. پروتزها در نهایت می شکنند، اما ماندگاری بیشتری دارند. البته این در صورتی است که از پروتز با کیفیت استفاده شود. ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی سینه و پروتز سینه تا حد زیادی به عوامل فردی بستگی دارد. برای آشنا شدن با میزان ماندگاری پروتز سینه به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

آیا می توان تزریق چربی و پروتز را هم زمان انجام داد ؟

یکی از بهترین روش ها برای بزرگ کردن بافت سینه، انجام جراحی هیبریدی بزرگ کردن سینه است زیرا تنها تزریق چربی بدون استفاده از پروتز برجستگی کافی ایجاد نمی کند. هدف از جراحی هیبریدی بزرگ کردن سینه، ترکیب ویژگی های هر دو گزینه است. پروتزهای مدرن سیلیکونی و پلی یورتان کیفیت عالی دارند. ساختار خوبی ایجاد می کنند و اندازه مورد نظر را بیشتر می کنند.

از آنجایی که از بافت چربی بیمار برای حجم دادن به سینه استفاده می شود، طبیعی ترین روش بزرگ کردن سینه با پروتز و تزریق چربی است. در حالی که پروتز سینه رایج ترین روش بزرگ کردن سینه است، اما برای بیمارانی که بافت بدن یا سینه کافی برای مهر و موم کردن ایمپلنت ندارند، مشکل ساز است. در این حالت امکان دارد نوساناتی اتفاق بیفتد و باعث شود که سینه مصنوعی غیرطبیعی به نظر برسد. هنگامی که جراحی زیبایی سینه ترکیبی از ایمپلنت و انتقال چربی باشد، نتیجه طبیعی و طولانی مدت به دست می آید. سلول های چربی اضافه شده به صاف شدن لبه های ایمپلنت و جلوگیری از هر گونه نوسان کمک می کند.

نتیجه جراحی افزایش سایز سینه :

پروتز سینه :

نتیجه پروتز سینه بعد از عمل قابل مشاهده است. با این حال، چند ماه طول می کشد تا نتایج نهایی را ببینیم زیرا باید منتظر کم شدن تورم باشید. در جراحی پروتز سینه، اندازه سینه بین 1 تا 4 سایز بیشتر می شود. پروتزها انواع مختلفی دارند و روش های مختلفی برای قرار دادن آن ها وجود دارد که بسته به این عوامل علاوه بر نظر جراح، اندازه ایده آل تعیین می شود. لازم به ذکر است که پروتز سینه دائمی نیست، اما در بسیاری از بیماران بیش از 10 سال و در برخی موارد تا 20 سال طول می کشد.

تزریق چربی به سینه :

با انجام تزریق چربی به سینه سایز سینه بیشتر می شود و سایز ناحیه دهنده چربی به طور همزمان کم می شود. علاوه بر این سلول های منتقل شده اثر جوان سازی بافت ها، تقویت پوست سینه ها و التیام زخم ها را دارند. مقدار چربی تزریق شده به سینه محدود است. با تزریق چربی در مقادیر زیاد و قابل توجه نمی توان سایز سینه را افزایش داد.

تزریق چربی به سینه چه مزایایی دارد ؟

نیازی به ایمپلنت یا جسم خارجی در داخل سینه نیست، بنابراین نگران ایمپلنت و طول عمر آن نباشیم. تزریق چربی با استفاده از بافت های بدن خود بیمار انجام می شود و بنابراین امکان مشاهده واکنش به آن وجود ندارد. کپسول و عوارض ناشی از وجود ایمپلنت در سینه در روش تزریق چربی دیده نمی شود.

همچنین امکان لیپوساکشن و حذف همزمان چربی از سایر بافت های بدن وجود دارد. سوراخ کردن و تخلیه بافت چربی تزریق شده امکان پذیر نیست. بافت چربی طبیعی تر است و عوارض جانبی طولانی مدت کمتری دارد. هیچ اسکاری پس از جراحی باقی نخواهد ماند یا کوتاه مدت خواهد بود.

تفاوت ماندگاری جراحی پروتز سینه و تزریق چربی

تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه

باید گفت بین تزریق چربی سینه یا پروتز، نتایج پروتز بیشتر به چشم می خورد. کسانی که چربی را به سینه های خود تزریق می کنند در مقایسه با ایمپلنت نتایج متوسط ​​تری را تجربه می کنند. تزریق چربی سینه برای تبدیل یک سینه بسیار کوچک به سینه بسیار بزرگ استفاده نمی شود. می تواند سینه های کوچکتر را طبیعی تر و زیباتر نشان دهد.

تزریق چربی سینه را می توان برای خانم هایی که جراحی بزرگ کردن سینه انجام دادند اما از لبه های برآمده پروتز سینه خود شکایت دارند یا می خواهند سینه کمی بزرگتر و شکل داشته باشند استفاده شود. هیچ روش قابل قبول دیگری برای بزرگ کردن سینه با اثربخشی طولانی مدت به جز کاشت سینه و تزریق چربی وجود ندارد.

جراحی پروتز سینه چه مزایایی دارد ؟

بزرگ کردن سینه می تواند اندازه سینه را تا هر مقدار دلخواه بیشتر کند. در مواردی که سینه ها به دلیل بیشتر شدن سن یا تغییر وزن دچار افتادگی و تغییر سایز شدند، با استفاده از پروتز می توان این مسائل را برطرف کرد. ماندگاری عمل پروتز سینه بیشتر است. تعادل و تقارن بین سینه ها از بین نمی رود. اعتماد به نفس بیمار بیشتر می شود. اکثر افراد کاندیدای خوبی برای این روش هستند.

تفاوت دوره نقاهت جراحی پروتز سینه و جراحی تزریق چربی به سینه :

طول دوره نقاهت پروتز سینه بیشتر از تزریق چربی سینه است. در طی روش تزریق چربی، صدمات کمتری ایجاد می شود و بیمار سریعتر بهتر می شود. در حین عمل پروتز سینه، برش های بزرگتری در قسمت پایین سینه ایجاد می شود که دوره نقاهت این عمل را طولانی می کند. دوره نقاهت این دو عمل از اهمیت بالایی برخوردار است و به طور مستقیم به نتایج ایده آل عمل کمک می کند. پس از انجام هر یک از این دو عمل، بیمار باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشد و در این مدت مایعات بیشتری بنوشد. دوره نقاهت جراحی پروتز سینه بین 4-6 هفته و دوره نقاهت تزریق چربی سینه بین 2-3 هفته است.

هزینه تزریق چربی به سینه چقدر است ؟

در شروع این روش، لیپوساکشن برای برداشتن چربی لازم از سینه انجام می شود. با توجه به اینکه لیپوساکشن یکی از روش های جراحی پلاستیک بدن بیمار است اما به دلیل دو مرحله ای بودن این روش هزینه شما را بیشتر می کند. این هزینه با انتخاب مناسب بستگی به میزان ناحیه مورد نیاز برای برداشتن دارد. منطقه، تعداد نواحی ها و مقدار حجم چربی منتقل شده بیشتر می شود. حجم بیشتر چربی قبل از تزریق نیاز به آمادگی بیشتری دارد.

عامل دیگری که بر هزینه انتقال چربی تأثیر می گذارد، تعداد دفعات لازم برای انتقال است. زیرا همه سلول های منتقل شده زنده نمی مانند و نتایج همیشه مناسب نخواهد بود. در این صورت گاهی اوقات برای رسیدن به نتیجه دلخواه به روش های متعدد پیوند چربی نیاز خواهید داشت. یکی دیگر از عوامل وابسته، انتخاب محل درمان و انتخاب نوع بیهوشی است. اگر بیمارستان یا کلینیک خصوصی باشد، اگر بیهوشی عمومی نیاز به شرایط، تجهیزات و پرسنل تخصصی داشته باشد، این هزینه برای شما گرانتر خواهد بود. برای آشنا شدن با هزینه پروتز سینه در تهران به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

نکاتی در مورد پروتز از جنس سیلیکون :

انواع جدید پروتز مقاومت بالایی دارند بطوریکه حتی می توان روی آن ها ایستاد ولی با این وجود نمی توان تضمین کرد که مادام العمر هستند و به مقدار ناچیز خطر سوراخ شدگی با گذشت زمان وجود دارد. سوراخ شدن پروتز به صورت نشت محتویات آن بصورت بسیار آهسته است و باعث تغییر شکل آن می‌شود ولی خطری برای بدن ندارد و در صورت بروز این حالت لازم است در زمان مناسب تعویض شود و شرایط اورژانس ندارد.

سیلیکون در سایر تجهیزات پزشکی که در بدن قرار داده می شوند مانند دستگاه کمکی برای تنظیم ضربان قلب به نام پیس میکرو یا در پورت شیمی درمانی هم استفاده می شود و تا کنون شواهدی دال بر سرطان زا بودن آن ها وجود نداشته است. بعلاوه باعث سایر بیماری ها مانند انواع حساسیت های پوستی یا التهاب مفاصل هم نمی شود. پروتز در روند شیردهی در آینده تاثیری ندارد و شیر خوردن از سینه دارای پروتز برای نوزاد ضرری ندارد.

چکاپ یا غربالگری برای کشف سرطان مانند فردی است که پروتز ندارد یعنی از چهل سالگی بصورت سالانه یا هر دو سال یکبار باید ماموگرافی انجام شود و برخلاف تصور بیماران یا حتی برخی از پزشکان٬ سونوگرافی یا ام آر آی جایگزین ماموگرافی نیست. فشار حاصل از ماموگرافی باعث آسیب به پروتز نمی شود و فقط گاهی لازم است از نمای اضافه تری کمک گرفت. سوار هواپیما شدن یا کوهنوردی یا غواصی کردن بواسطه تغییر فشار محیط باعث هیچگونه آسیبی به پروتز نمی شوند و انجام تمام موارد مذکور برای فرد دارای پروتز بلامانع است.

تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه 

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پروتز سینه در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *