هزینه پروتز سینه در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه پروتز سینه در تهران آشنا کنیم. پروتز سینه یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی سینه است که شکل و فرم سینه را بهبود می بخشد یا سینه را ترمیم می کند و برای بازگرداندن ظاهر سینه، خانم هایی که می خواهند اعتماد به نفس خود را بیشتر کنند از این جراحی استفاده می کنند. امروزه پروتز سینه یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه پروتز سینه در تهران با ما همراه باشید.

جراحی پروتز سینه چیست ؟

یکی از انواع عمل های زیبایی که اکثر خانم ها برای بیشتر شدن اعتماد به نفس و کیفیت زندگی از آن بهره می برند، جراحی پروتز سینه برای سینه های کوچک یا بدشکل است. به همین دلیل روز به روز بر تعداد داوطلبان این جراحی زیبایی افزوده می شود. یکی از مهمترین عناصر در میزان موفقیت جراحی پروتز سینه، اجرای صحیح نکات مراقبتی بعد از عمل است که اقداماتی از این دست بسیار حائز اهمیت است. اگرچه عمل به بهترین شکل ممکن انجام شد، اما اگر مراقبت های فوق به خوبی انجام نشود، احتمال بروز عوارض بعد از عمل وجود دارد.

جراحی پروتز سینه چیست ؟

دلایل انجام جراحی سینه

انجام جراحی سینه امکان دارد برای هر فرد دلیل متفاوتی داشته باشد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

بارداری و شیردهی

بیشتر متوجه می شویم که خانم ها بعد از بارداری و شیردهی تغییراتی در بافت سینه خود تجربه می کنند و با افتادگی سینه مواجه می شوند.

کم شدن وزن شدید

افراد پس از کم شدن وزن، پوست شلی در قسمت‌های خاصی از بدن خود دارند که به وضوح در زنان و در ناحیه سینه مشهود است.

تمایل به بیشتر شدن یا کم شدن سایز سینه

برخی افراد به دلیل کم بودن بافت سینه و یا گاهی بدون بافت سینه، تمایل زیادی به انجام جراحی سینه و اصلاح این وضعیت دارند. برخی از افراد با مشکلاتی مانند گردن درد، کمردرد، درد قفسه سینه مواجه هستند. به دلیل بزرگی سینه ها و این افراد برای کوچک کردن سینه ها اقدام به جراحی سینه می کنند.

ترمیم و بازسازی سینه

برخی از افراد به دلیل بیماری ها و مشکلات مختلف مانند سرطان با ریزش سینه مواجه می شوند، این افراد می توانند با جراحی زیبایی سینه، بافت سینه از دست رفته را بازیابی کنند.

آیا بدون جراحی می توان پروتز سینه انجام داد؟

در تعریف واقعی خود، پروتز یک اندام مصنوعی را تعیین می کند که جایگزین اندام طبیعی از دست رفته می شود. هنگامی که به نقطه ای نرسیدید که بتوانید با اطمینان در مورد جراحی پروتز سینه تصمیم بگیرید، می توانید به طور موقت از پروتزهای تجاری موجود که زیر سینه بند قرار می گیرند استفاده کنید. اگر از تغییرات ظاهری سینه ها و بدن خود راضی هستید، می توانید برای داشتن سینه های بزرگ دائمی، پروتز سینه انجام دهید.

انواع پروتز سینه 

انواع پروتز سینه بر اساس برجستگی به سه دسته پروتزهای کم برجستگی، برجستگی زیاد و بسیار زیاد تقسیم می شوند. اما به طور کلی پروتزهای سینه به دو مدل تقسیم می شوند که عبارتند از:

مدل گرد

مدل گرد برای خانم هایی که دوست دارند سینه هایشان برجسته باشد مناسب است. از مزایای این نوع پروتز می توان به جراحی اصلاحی، چرخش مکرر پروتز سینه و … اشاره کرد.

مدل اشکی

پروتز سینه اشکی سینه‌های زنان را طبیعی‌تر از پروتز سینه‌های گرد می‌کند و برای زنانی که بافت سینه‌شان بسیار کم است و سینه‌هایشان صاف است، مناسب است.

جراحی پروتز سینه تحت چه نوع بیهوشی صورت می گیرد؟

جراحی پروتز سینه را می توان با بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام داد. اگرچه بیهوشی عمومی یکی از گزینه های ارجح برای بسیاری از جراحان پلاستیک است، اما این عمل جراحی زیبایی را می توان با بی حسی موضعی انجام داد و برخی از جراحان برای جلوگیری از عوارض جانبی بیهوشی را انتخاب می کنند. بیهوشی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

به دلیل حجم بالای داروهای بیهوشی، بیمار نمی تواند به طور طبیعی نفس بکشد و لازم است از وسایل کمکی برای تنظیم تنفس استفاده شود. برخی از بیماران پس از بیهوشی عمومی حالت تهوع دارند. حالت گیجی تا چند روز پس از جراحی پروتز سینه ادامه دارد. بیماران اغلب به محض از بین رفتن اثرات بیهوشی احساس درد می کنند.

برخی از متخصصان به جای بیهوشی عمومی از ترکیبی از تزریق وریدی و بی حسی لیدوکائین برای انجام جراحی استفاده می کنند. دلیل اصلی ترجیح این متخصصان برای استفاده از این نوع بیهوشی شامل مواردی است. بیمار بدون نیاز به وسایل کمکی می تواند مستقل نفس بکشد و استفاده از لوله تنفسی الزامی نیست. بی حسی موضعی باعث تهوع نمی شود. اثرات بیهوشی در عرض چند ساعت از بین می رود و حالت گیجی فرد تا چند روز ادامه نمی یابد. تزریق لیدوکائین برش های جراحی را بی حس می کند به طوری که وقتی بیمار به هوش آمد هیچ دردی احساس نمی کند.

انواع پروتز سینه از نظر جنس

جنس غشای خارجی همه پروتزهای سینه سیلیکون است. اما مواد پرکننده آن ها با یکدیگر متفاوت است و بر این اساس فرم های سینه به دو گروه فرم سینه سالینی و سیلیکونی طبقه بندی می شوند.

پروتز سینه سالینی

مواد تشکیل دهنده این نوع پروتزها آب استریل شده و نمکی است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد. بنابراین در صورت پارگی و نشت مواد داخلی این نوع پروتزها نگران نباشید زیرا به راحتی جذب بدن می شوند و بنابراین مشکلی برای فرد ایجاد نمی کنند. هزینه این نوع پروتز سینه کمتر از نوع دیگر است. برش های کمتری برای کارکرد این پروتزها لازم است.

در افرادی که از این پروتز استفاده کردند نیاز به معاینه کمتر است. آن ها در لمس غیر طبیعی احساس می کنند. این امکان وجود دارد که خود به خود خالی شوند. امکان تا شدن در این نوع پروتزها زیاد است. یکی از نکات مهم در مورد کاشت سینه سالین این است که افراد زیر 18 سال نمی توانند از آن استفاده کنند.

انواع پروتز سینه از نظر جنس

پروتز سینه سیلیکونی

مواد تشکیل دهنده این نوع پروتزها از سیلیکون ساخته شده است، لازم به ذکر است که سیلیکون ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و به همین دلیل هیچ آسیبی به بدن وارد نمی کند. افراد بالای ۲۲ سال انتخاب مناسبی برای استفاده از این نوع پروتز سینه هستند.

خیلی بعید است که به خودی خود تخلیه شود. احتمال افتادگی پروتز سینه سیلیکونی کمتر است. آنها در لمس طبیعی هستند. هزینه این نوع پروتز بیشتر از پروتز سینه نمکی است. برش های مورد نیاز برای پروتزها در سطح خارجی پوست ایجاد می شود.

تعیین اندازه پروتز سینه چگونه است؟

در طول مشاوره، پزشک به خواسته های بیمار گوش می دهد، سینه را اندازه گیری می کند و سپس پروتز مناسب را انتخاب می کند. انتخاب اندازه پروتز سینه یک تصمیم کاملا شخصی است. بنابراین بستگی به این دارد که می خواهید سینه هایتان چقدر بزرگ باشد. در جلسه مشاوره برای تعیین سایز مناسب برای شما از سوتین های اندازه گیری سفارشی استفاده می شود که می توانید با استفاده از آن ها اندازه های مختلف ایمپلنت را امتحان کنید.

این سینه بندها موقعیت فیزیکی آنی را نشان می‌دهند که بعد از جراحی بزرگ کردن سینه در سینه‌های شما ایجاد می‌شود و به طور شخصی می‌توانید ببینید که سینه‌هایتان قبل از جراحی بزرگ کردن سینه چگونه خواهد بود. جراح شما انتظارات و نتایج معقول را بر اساس نوع بدن شما مطرح خواهد کرد. بیماران باید به این سطح از درک برسند که اهداف آن ها برای پروتز سینه باید معقول باشد با توجه به اینکه بدن ها با یکدیگر متفاوت هستند.

ناحیه ایجاد برش برای جاگذاری پروتز سینه

برای این که بتوان پروتز ها جاگذاری کرد باید برش هایی در نواحی ایجاد شود که در ادامه به آن می پردازیم :

برش دور ناف

فقط در موارد خاص انجام می شود و فقط در پروتزهای سالین قابل استفاده است و روشی دشوار به حساب می آید.

برش زیر بغل

در این روش هیچ برشی روی قفسه سینه ایجاد نمی شود و به همین دلیل ترجیح اکثر داوطلبان است. اما مشکلی که می توان از این طریق گرفت این است که ممکن است پروتز بالاتر از حالت طبیعی قرار گیرد.

برش دور هاله سینه

این برش بهترین گزینه برای افرادی است که قرار است همزمان با پروتز سینه لیفت سینه انجام دهند.

برش زیر سینه

رایج ترین روش ایجاد برش برای قرار دادن پروتز است و برای خانم های جوان پیشنهاد می شود. همچنین در این روش دسترسی به بافت پستان راحت‌تر شده و امکان تغییر حس وضعیت به حداقل می‌رسد. با مشورت جراح سینه نوع برش و پروتز مناسب را انتخاب کنید و اصرار بر انتخاب نوع پروتز و برش نداشته باشید زیرا جراح سینه با مهارت و تجربه خود می تواند بهترین ها را پیشنهاد می دهد.

ناحیه ایجاد برش برای جاگذاری پروتز سینه 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی پروتز سینه هستند؟

پروتز سینه گزینه خوبی برای خانم هایی است که می خواهند سینه های پرتر و بزرگتری داشته باشند. علاوه بر این، برخی از زنان به دلیل جراحی برای درمان سرطان سینه سینه های خود را از دست داده اند که اثرات نامطلوب روانی بر آن ها گذاشته است. پروتز سینه راه حل مناسبی برای جبران سینه از دست رفته و بازگرداندن ظاهر مناسب است.

برخی از زنان به دلایل مادرزادی یا اکتسابی مانند بارداری، شیردهی، نوسانات شدید وزن دچار تغییر شکل سینه می شوند. پروتز سینه می تواند کاهش حجم سینه ها را که علت تغییر شکل ایجاد شده در سینه هاست جبران کند. برای پروتزهای سالین، هر زن بالای 18 سال که واجد شرایط جراحی باشد، کاندید مناسبی برای این روش در نظر گرفته می شود. طبق اطلاعیه سازمان غذا و دارو، برای فرم های سینه سیلیکونی، سن بیمار باید 22 سال یا بیشتر باشد.

ناحیه قرار گیری پروتز سینه

یکی از مواردی که قبل از عمل برای بیماران مشخص می شود، قرار دادن ایمپلنت ها در بافت پستان است که توسط جراح تعیین می شود.

پروتز زیر عضله 

ایمپلنت زیر عضله سینه ای قرار می گیرد. در طی این فرآیند، قسمت انتهایی عضله که با دنده های قفسه سینه هماهنگ است از محل جدا شده و پروتز در زیر آن قرار می گیرد. در این روش پوشش پروتز توسط بافت و ماهیچه های سینه مطلوب تر و نتیجه طبیعی تر است. در این شرایط آزمایش ماموگرافی آسان‌تر و نتیجه آزمایش دقیق‌تر است. امکان انقباض کپسولی بعد از عمل از اهمیت کمتری برخوردار است. با توجه به برش های ایجاد شده روی عضلات سینه ای، دوره نقاهت باید طولانی تر و کمی دشوارتر باشد. ورم به دلیل دستکاری بافت مدت طولانی تری بهتر می شود.

پروتز روی عضله

پروتز سینه را می توان روی عضله سینه ای قرار داد. از آنجایی که ماهیچه های قفسه سینه دستکاری نمی شوند، دوره نقاهت پس از جراحی پروتز سینه کوتاه تر و راحت تر است. تورم سریعتر از بین می رود و نتیجه نهایی در مدت زمان کوتاهی مشخص می شود. احتمال تغییر شکل ظاهری سینه در اثر انقباض عضلات سینه کمتر است. به خصوص در زنانی که عضلات سینه ای کوچکی دارند، احتمال ایجاد ناهمواری بیشتر است. نتیجه ممکن است برای همه زنان طبیعی نباشد.

هزینه پروتز سینه در تهران

یکی از مسائل مهمی که افراد هنگام تهیه پروتز به آن توجه می کنند، هزینه این نوع جراحی سینه است. قیمت جراحی پروتز سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و پس از معاینه بالینی در اولین جلسه مشاوره حضوری تعیین می شود. متخصص جراحی زیبایی می تواند با استفاده از روش های مدرن و مطمئن نیاز متقاضیان داشتن سینه های خوش فرم، متناسب و زیبا را برآورده کند و بر اساس آن بیمار را از قیمت جراحی زیبایی سینه و به ویژه هزینه پروتز سینه آگاه کند.

جراحی پروتز سینه به دلیل ماهرتر بودن پزشکان، امکانات پزشکی بهتر و دسترسی آسان تر در تهران نسبت به سایر شهرها انجام می شود. پروتز سینه توسط خود بیمار تهیه می شود، قیمت پروتز بر اساس سایز و برند متفاوت است. از آنجایی که عمل پروتز سینه یک عمل زیبایی محسوب می شود، تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.

میزان دقیق این جراحی دقیقا زمانی مشخص می شود که بیمار توسط پزشک شخصا معاینه شود. پارامترهای زیادی در بیشتر شدن هزینه پروتز سینه و جراحی آن موثر است. عواملی مانند نوع ایمپلنت مورد استفاده، دستمزد پزشک، مهارت و تجربه کادر پزشکی، کلینیک انتخابی، کیفیت پروتز  در تعیین قیمت نهایی موثر هستند.

رژیم غذایی از راه های بزرگ شدن سینه

ساده‌ترین راه های بزرگ شدن سینه با طب سنتی، ایجاد تغییرات ساده در رژیم غذایی است. اگر به این فکر می‌کنید که چگونه اندازه سینه را با غذا افزایش دهید، از جمله غذاهایی که باعث بزرگ شدن سینه می شود عبارت است از :

شیر برای بزرگ شدن سینه

هر نوع فرآورده شیری مانند پنیر، کره، ماست و غیره می‌تواند به بزرگ شدن سینه در یک هفته یا چند هفته کمک کند. به خاطر داشته باشید که بافت سینه از چربی ساخته شده است. اگر لبنیات تهیه شده با شیر کامل مصرف می‌کنید، باید سایز سینه‌های شما را افزایش دهد. غذاهای حاوی چربی‌های سالم می‌توانند به شما در افزایش سایز سینه کمک کنند. اطمینان حاصل کنید که چنین رژیم غذایی را با ورزش همراه کنید تا بتوانید سلامتی و ظاهر دلخواه خود را حفظ کنید چرا که افزایش یا کاهش وزن ناحیه‌ای خاص از بدن امکان‌پذیر نیست. اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، شیر را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

محصولات سویا

شیر سویا برای بزرگ شدن سینه فوق العاده است. با این حال سرشار از ایزوفلاون‌هایی است که استروژن را تقلید می‌کنند. ایزوفلاون می‌تواند به افزایش سایز سینه کمک کند. دانه‌های سویا به همان اندازه در حفظ سطح استروژن سالم در بدن مؤثر هستند. بنابراین افزودن محصولات سویا به رژیم غذایی شما می‌تواند مفید باشد. اطمینان حاصل کنید که آنها را در حد اعتدال مصرف کنید. آن ها ممکن است بر چرخه قاعدگی فرد تأثیر بگذارند، بنابراین مطمئن شوید که محصولات سویا را بیش از حد مصرف نکنید.

اره پالمتو برای بزرگ شدن سینه

نخل اره‌ای به عنوان یک گیاه عالی تنظیم کننده هورمون در نظر گرفته می‌شود. هم مردان و هم زنان می‌توانند از آن برای مزایای سلامتی استفاده کنند. یکی از ویژگی‌های عالی آن این است که می‌تواند به افزایش سایز سینه کمک کند. با این حال، آن را در حد اعتدال مصرف کنید. برای دوز مناسب باید با پزشک مشورت کنید.

دانه شنبلیله

دانه‌های شنبلیله یا متی باعث بزرگ شدن سینه در یک هفته تا یک ماه می‌شود. این به این دلیل است که آن ها حاوی فیتواستروژن و دیوسژنین هستند که تولید پرولاکتین را تشویق می‌کنند. می‌توانید از دانه‌ها خمیر درست کنید یا دانه‌ها را در روغن خردل بشکنید و سینه‌های خود را با آن ماساژ دهید. مصرف جوانه شنبلیله حتی بهتر است زیرا دارای مقدار بیشتری دیوسژنین است. اگر می‌خواهید از مکمل‌های شنبلیله استفاده کنید، دوز مناسب را از پزشک بخواهید. از مصرف زیاد شنبلیله خودداری کنید زیرا ممکن است باعث اسهال یا ناراحتی معده شود. علاوه بر این، زنان باردار باید از مصرف شنبلیله خودداری کنند.

دانه رازیانه

یکی از ساده‌ترین راه های بزرگ شدن سینه جویدن دانه‌های رازیانه است. آن ها طعم خوبی دارند. همچنین می‌توانید از خمیر یا پودر رازیانه در تهیه وعده‌های غذایی خود استفاده کنید. شما می‌توانید دانه‌ها را در روغن مصرفی خانه بریزید و از آن برای ماساژ سینه‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید پس از مشورت با پزشک مکمل دانه رازیانه را امتحان کنید. به میزان مصرف توجه کنید زیرا ممکن است سیستم عصبی را بیش از حد مختل کند. یافتن آن آسان است و عوارض جانبی ندارد.

بزرگ کردن سینه با دانه کتان

دانه کتان برای سلامتی شما عالی است. آن ها حاوی فلاونوئیدها و اسیدهای چرب امگا 3 و 6 هستند. آن ها لیگنانی تولید می‌کنند که مشابه استروژن عمل می‌کنند. از این رو، می‌توانند به بزرگ شدن سینه در یک هفته یا کمی بیشتر و پیشگیری از سرطان تخمدان کمک کنند. می‌توانید آن ها را بجوید یا پودر بذر کتان را به غذا اضافه کنید.

هزینه پروتز سینه در تهران

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر پروتز سینه در تهران را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 4

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *