ما در این مقاله سعی داریم شما را با تخلیه چربی سینه در مردان آشنا کنیم. ژنیکوماستی یا بزرگ شدن سینه ها در مردان یک بیماری شایع است. تخمین زده می شود که 70٪ از همه مردان در مقطعی از زندگی خود بزرگ شدن سینه ها را تجربه می کنند. برای بسیاری از این مردان، این وضعیت موقتی مربوط به بلوغ یا رژیم غذایی و ورزش نامناسب است. برای برخی دیگر، این یک بیماری مزمن است که تنها با جراحی ژنیکوماستی قابل حل است. در ادامه برای آشنا شدن با تخلیه چربی سیه در مردان با ما همراه باشید.

جراحی تخلیه چربی سینه مردان چیست ؟

جراحی ژنیکوماستی که به عنوان کوچک کردن سینه مردانه یا برداشتن چربی سینه شناخته می شود، چربی اضافی را از قفسه سینه و همچنین بافت غدد مشکل ساز خارج می کند. همچنین می تواند اندازه آرئول ها و نوک سینه ها را کاهش دهد. هدف از جراحی صاف کردن سینه، سفت‌تر و مهمتر از همه مردانه‌تر کردن سینه است. مردان ممکن است به دلایل مختلفی از جمله استفاده از برخی داروها، اختلالات هورمونی و عادات بد از ژنیکوماستی رنج ببرند. مردان در هر سنی ممکن است از این عارضه رنج ببرند و جراحی برداشتن چربی پستان مردانه را می توان با خیال راحت در نوجوانان و مردان بزرگسال انجام داد.

کوچک کردن سینه مردان موثرترین درمان شناخته شده برای ژنیکوماستی یا بزرگ شدن سینه مردان است. این جراحی زیبایی چربی اضافی و بافت غدد را از بین می برد تا کانتور صاف تر، محکم تر و مردانه تر به قفسه سینه بازگردد. به دلیل ژنتیک، استفاده از برخی داروها یا دلایل ناشناخته دیگر، برخی از مردان ظاهر سینه های بزرگ شده دارند، ژنیکوماستی می تواند در هر سنی ظاهر شود و کوچک کردن سینه مردان در هر سنی می تواند با خیال راحت و با موفقیت در نوجوانان انجام شود و مردان بالغ این کار را انجام دادند.

جراحی تخلیه چربی سینه آقایان چیست ؟

دلایل جراحی ژنیکوماستی 

بزرگ شدن سینه در مردان می تواند در یک یا هر دو سینه رخ دهد. علت اصلی به طور قطع مشخص نیست، اما می تواند عواملی مانند تأثیر داروها، اختلالات هورمونی مردانه، عوامل ژنتیکی و ارثی، مصرف دارو و سن باشد. در برخی موارد به دلیل افزایش سن، بزرگ شدن یا افتادگی سینه در مردان مشاهده می شود. در بسیاری از موارد مردان از بزرگ شدن سینه خود خجالت می کشند و به همین دلیل نمی توانند فعالیت های روزمره خود مانند ورزش را انجام دهند. همچنین این افراد نمی توانند لباس مناسب خود را بپوشند زیرا می ترسند سینه هایشان نمایان شود.

ژنیکوماستی چه علائمی دارد ؟

در اصطلاح پزشکی، ژنیکوماستی به بزرگ شدن سینه در مردان اشاره دارد. سینه بزرگ برای بسیاری از مردان نامطلوب است و مردانی که با سینه بزرگ روبرو هستند در تلاش هستند تا راه حلی برای رفع این مشکل بیابند. جراحی ژنیکوماستی یک تکنیک جدید برای اصلاح اندازه سینه در مردان است که معمولاً با نتایج درخشان همراه است. یکی از مهم ترین علائم ژنیکوماستی در مردان تورم سینه ها، احساس درد در این ناحیه و مشاهده ترشحات از نوک پستان است. در برخی موارد، این مشکلات می تواند با درد در قفسه سینه، شانه همراه باشد. اگر مردی این علائم را در خود مشاهده کرد، باید به بهترین متخصص جراحی پلاستیک مراجعه کند تا معاینات لازم روی سینه‌هایش انجام شود.

نحوه انجام ژنیکوماستی

در ژنیکوماستی با استفاده از روش های لیپولیز یا لیپوساکشن می توان مقدار چربی اضافی را از سینه برداشت و سایز سینه را کاهش داد. پس از برداشتن این بافت چربی اضافی، لیفت سینه برای جلوگیری از افتادگی سینه در مردان انجام می شود. انتخاب روش جراحی ژنیکوماستی با نظر جراح پلاستیک انجام می شود تا با در نظر گرفتن سایز مناسب و حفظ زیبایی سینه بتوان چربی را برداشت. البته لازم به ذکر است که اگر ژنیکوماستی در اثر مصرف داروها یا تغییرات هورمونی ایجاد شود، می توان با ایجاد تعادل هورمونی یا سایر راه حل های غیر جراحی، این عارضه را برطرف کرد.

با ارجاع شما به جراح ژنیکوماستی، بافت سینه شما بررسی می شود و با انجام آزمایش های مربوطه علت بزرگی آن مشخص می شود. پس از تعیین علت بزرگ کردن سینه، پزشک بهترین گزینه درمانی را برای بزرگ کردن سینه انتخاب می کند. جراحی کوچک کردن سینه در مردان یا همان ژنیکوماستی باید زیر نظر بهترین جراح زیبایی سینه انجام شود تا موارد مهمی مانند شکل بهینه، اندازه و اندازه مناسب سینه ها در حین جراحی رعایت شود. موفقیت در عمل ژنیکوماستی نیازمند دانش و مهارت بالای پزشک است. بنابراین در انتخاب جراح ژنیکوماستی بسیار دقت کنید تا یک جراحی موفق و بدون عارضه داشته باشید.

نحوه انجام ژنیکوماستی 

چه افرادی برای جراحی ژنیکوماستی مناسب هستند ؟

اگر شما یک بیمار مرد با سینه های بزرگ هستید، ممکن است علاقه مند به انجام عمل جراحی ژنیکوماستی برای کوچک کردن سینه های خود باشید. بیماران مرد با شرایط زیر می توانند از این روش بهره ببرند و در نتیجه به بهبود آمادگی جسمانی خود کمک کنند. افرادی که زیر نوک سینه هایشان بافت اضافی سینه دارند که باعث می شود سینه هایشان پف کرده به نظر برسد. در سینه‌هایشان بافت چربی زیادی با پوست اضافی و افتادگی سینه‌ها وجود دارد. دارای بافت یا چربی اضافی سینه هستند، بدون پوست اضافی یا افتادگی، برای این جراحی مناسب هستند.

برش مورد نیاز برای کوچک کردن سینه مردان

هر جراحی نوعی اسکار بر جای می گذارد. علت بیماری و اندازه سینه در انتخاب نوع جراحی کوچک کردن سینه مردان مهم است. اگر سینه از بافت چربی تشکیل شده باشد، مشکل با لیپوساکشن که از طریق برش های کوچک انجام می شود، درمان می شود. اگر بافت غده ای نیز وجود داشته باشد، یک برش کوچک در امتداد لبه پایینی هاله دور نوک پستان و برداشتن بافت غده سینه ضروری است. در صورت وجود پوست اضافی روی سینه باید آن را برداشت. برش ها از یک برش ساده تا برش های بلندتر متفاوت است.

پوشیدن هر نوع لباسی این آسیب ها را پوشش می دهد. این اسکار در هاله اطراف نوک پستان در مرز بین پوست تیره و پوست روشن قرار دارد. موهای سینه نیز به پنهان کردن جای زخم کمک می کند. در جراحی کوچک کردن سینه مردان، شدت و علت بزرگ شدن سینه تعیین کننده نوع جراحی و نوع برش است. همچنین می توان از روش های ترکیبی استفاده کرد که در درجه اول به وضعیت سینه های بیمار بستگی دارد. به عنوان مثال، لیپوساکشن همراه با برداشتن بافت غده سینه یک درمان ترکیبی رایج است.

چرا مردان به تخلیه چربی سینه فکر می کنند ؟

هیچ نیاز پزشکی برای کوچک کردن سینه مردان وجود ندارد. اکثر مردان مبتلا به ژنیکوماستی از ظاهر قفسه سینه خود به درجات مختلف آزار می‌دهند. هنگامی که بیمار احساس می کند که ظاهر قفسه سینه او بیشتر از بهبود جراحی مشکل ساز است، برداشتن چربی سینه مردانه احتمالا انتخاب خوبی است. علاوه بر جراحی، رژیم غذایی، ورزش، حذف برخی داروها و ترک سیگار می تواند به کاهش بافت اضافی سینه مردان در برخی افراد کمک کند.

زمانی که این روش ها جواب نداد، زمان آن فرا رسیده است که به جراحی فکر کنید. اگرچه کاهش وزن می تواند به کاهش ظاهر سینه های مردانه در برخی از مردان کمک کند، اما اغلب بافت غده ای اضافی وجود دارد که باعث می شود حتی بیماران بسیار لاغر متوجه بزرگ شدن سینه ها شوند. در حال حاضر، کوچک کردن سینه مردان تنها درمان موثر برای ژنیکوماستی با نتایج پایدار است.

برش مورد نیاز برای کوچک کردن سینه آقایان 

مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی

شما باید در خانه استراحت کنید. می توانید فعالیت های سبکی مانند تماشای تلویزیون، آشپزی و مطالعه انجام دهید، اما بیش از حد به خودتان فشار نیاورید. سینه ممکن است در هفته 1-3 دارای التهاب و کبودی مشخص باشد. سینه شما ممکن است به مدت 7-10 روز درد داشته باشد و در این مدت باید دارو مصرف کنید. اکثر بیماران پس از 5-7 روز به سر کار باز می گردند. یک هفته پس از جراحی ژنیکوماستی، دکتر شما را ویزیت می کند و بخیه ها را می کشد و میزان موفقیت درمان شما را ارزیابی می کند. 1-2 هفته پس از جراحی می توانید ورزش های سبک را شروع کنید. تا 6-4 هفته پس از جراحی از فعالیت های شدید خودداری کنید. ممکن است در نگاه اول کامل تر به نظر برسد. این طبیعی است و 1 تا 3 ماه طول می کشد تا ورم برطرف شود. با کاهش تورم، متوجه خواهید شد که شکل طبیعی سینه شما بازگشته است.

جراحی ژنیکوماستی چه عوارضی دارد ؟

اصلاح بزرگ شدن سینه مردان با برداشتن بافت اضافی سینه به معنای برداشتن تمام بافت سینه نیست. شایع ترین مشکلی که در اثر جراحی کوچک کردن سینه مردان ایجاد می شود، برداشتن بیش از حد بافت و افتادگی آن است. درمان این مشکل سخت است و حتی ظاهر را بدتر از قبل می کند. برخی بیماری ها یا عوارض جانبی برخی داروها باعث افزایش سایز سینه های مردانه می شوند. این عوامل باید قبل از جراحی شناخته شده و در نظر گرفته شوند. هر روش جراحی خطرات و مشکلات احتمالی خاصی دارد. جراحی ژنیکوماستی روشی کم خطر است. خطرات عمومی شامل خونریزی، عفونت، زخم و خطر بیهوشی است.

زندگی بعد از تخلیه چربی سینه مردان :

پس از جراحی ژنیکوماستی، باید متوجه بهبودی فوری در شکل و ظاهر سینه های خود شوید. اگرچه ممکن است برای چند روز احساس ناخوشی داشته باشید، درد معمولاً خفیف است. اگرچه جراح پلاستیک شما احتمالاً داروهای ضد درد تجویز می کند، اما اگر لباس فشاری دریافت می کنید، آن را بپوشید. این کار راحتی شما را افزایش می دهد و به بهبود بهینه سینه شما کمک می کند. اگرچه روند بهبودی هر بیمار منحصر به فرد است، اکثر بیماران بسته به ماهیت کارشان احساس می کنند ظرف چند روز پس از کوچک کردن سینه مردان، آماده بازگشت به سر کار هستند. برخی از مردان پس از کوچک کردن سینه مردان دچار از دست دادن حس در نواحی تحت درمان می شوند، اما این تقریباً همیشه موقتی است. هر گونه از دست دادن حس باید به تدریج طی ماه های بعد از عمل بازگردد.

قبل از جراحی تخلیه چربی سینه مردان چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

به منظور ایمنی بیمار، همه بیماران ما بر اساس معیارهای انتخاب بیمار ما ارزیابی می شوند. پس از مشاوره کاهش قفسه سینه مرد، سابقه پزشکی شما بررسی می شود و پرستار قبل از عمل به شما در مورد آزمایشات قبل از عمل توصیه می کند. بیشتر ارزیابی های قبل از عمل برای کاهش قفسه سینه مردان شامل آزمایش خون، آزمایش ادرار و آزمایش فشار خون است. آن ها همچنین به شما در مورد اقدامات احتیاطی که باید در روزها یا هفته های منتهی به عمل جراحی کوچک کردن سینه مردانه خود انجام دهید توصیه می کنند و به شما توصیه می کنند که قبل از عمل مصرف آن را متوقف کنید.

راهکار های از بین بردن چربی سینه مردان

با توجه به مشکلاتی که این نوع عارضه برای افراد ایجاد می کند امروزه برای از بین بردن چربی سینه مردان روش های بسیار متفاوتی وجود دارد. در ادامه با روش های کوچک کردن سینه مردان آشنا می شوید :

  •  درمان با انجام ورزش 
  • درمان با تغذیه 
  • جراحی ژنیکوماستی
  • لیپوساکشن

مراقبت های بعد از جراحی ژنیکوماستی 

برای آشنا شدن با دکتر خوب برای کوچک کردن سینه به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *