ما در این مقاله سعی داریم شما را با انواع روش های کوچک کردن سینه در مردان آشنا کنیم. ژنیکوماستی یک عمل جراحی برای کوچک کردن سینه مردانی است که به دلایل مختلف از این مشکل رنج می برند. بزرگ شدن سینه مردان به نام ژنیکوماستی اختلالی است که در مردان در هر سنی ممکن است رخ دهد. این مشکل به دلیل تغییرات هورمونی، ژنتیک فردی، اضافه وزن و استفاده از برخی داروها است. در ادامه برای آشنا شدن با انواع روش های کوچک کردن سینه در مردان با ما همراه باشید.

ژنیکوماستی چیست ؟

خلاص شدن از شر چربی سینه مردان مشکلی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. تجمع بافت و توده چربی در قفسه سینه مردان یکی از دلایل اصلی بزرگی سینه مردان است که باعث ایجاد مشکل در افراد می شود. چربی سینه در مردان، دانستن نوع سایز سینه می تواند در درمان موثر باشد. علل ژنیکوماستی می تواند به دلیل تغییرات هورمونی، ژنتیک، بیماری های خاص و استفاده از داروهای خاص خاص باشد. هورمون استروژن که بیشتر در نوجوانان 16 تا 19 ساله شایع است، شایع ترین علت ژنیکوماستی است. خطرات ناشی از اندازه سینه مردان برای بیماری ها و شرایط خاص همان عوامل خطری هستند که منجر به این شرایط می شوند. معمولا مصرف برخی داروها در بسیاری از افراد منجر به افزایش این بیماری می شود. این بیماری ناشی از کمبود هورمون استروژن است که می تواند ژنتیکی، ضربه ای یا عفونی باشد.

ژنیکوماستی چیست ؟

نشانه های بزرگ شدن سینه ها مردان

تشخیص ژنیکوماستی در مردان تقریبا یک کار دشوار است. زیرا یکی از دلایل ایجاد این مشکل در افراد افزایش وزن است. تشخیص نهایی در مورد اینکه آیا جراحی کوچک کردن سینه مردان ضروری است یا نه، به نظر متخصص ژنیکوماستی بستگی دارد. بیشتر شدن غیر طبیعی اندازه سینه اولین علامت ژنیکوماستی است. نوسانات خلقی یکی دیگر از علائم ژنیکوماستی است. زیرا تغییرات هورمونی باعث تغییر در خلق و خوی افراد می شود. درد در سینه می تواند یکی دیگر از علائم این بیماری باشد. اگرچه در اکثر افراد این مشکل به عنوان یک نشانه آشکار نیست. ایجاد توده در سینه یکی از علائم این بیماری است که عمدتا در ناحیه نوک سینه ایجاد می شود. در برخی موارد، این توده می تواند نشانه سرطان باشد. بنابراین اگر احساس کردید که توده ای در سینه شما وجود دارد، حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. تورم نوک پستان مردانه یکی از مشکلاتی است که به دلیل افزایش میزان هورمون استروژن در مردان ایجاد می شود

 

در طول جراحی ژنیکوماستی چه اتفاقاتی می افتد ؟

در برخی موارد، جراحان فقط از لیپوساکشن برای برداشتن بافت سینه استفاده می کنند. آن ها یک لوله مکش را از طریق چندین برش کوچک وارد می کنند تا چربی را از بین ببرند. اگر پوست، چربی و بافت اضافی دارید، پزشک ممکن است برداشتن را توصیه کند. در این روش از برش های بزرگتر برای برداشتن بافت سینه استفاده می شود. جراح شما همچنین ممکن است نوک پستان و آرئول شما را در طی یک عمل اکسیزیون تغییر موقعیت دهد. الگوهای برش، طول و محل برش به اندازه سینه و ظاهر دلخواه شما بستگی دارد. ممکن است به ترکیبی از اکسیزیون و لیپوساکشن نیاز داشته باشید. جراح شما تکنیکی را توصیه می کند که برای شما مناسب است. قبل از هر دو روش، از طریق ورید بازوی خود بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد. شما در حین عمل خواب خواهید بود و در حین جراحی هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

نشانه های بزرگ شدن سینه ها آقایان

نحوه انجام جراحی ژنیکوماستی :

در ژنیکوماستی با استفاده از روش های لیپولیز یا لیپوساکشن می توان مقدار چربی اضافی را از سینه برداشت و سایز سینه را کاهش داد. پس از برداشتن این بافت چربی اضافی، لیفت سینه نیز برای جلوگیری از افتادگی سینه در مردان انجام می شود. انتخاب روش جراحی ژنیکوماستی با نظر جراح پلاستیک انجام می شود تا با در نظر گرفتن سایز مناسب و حفظ زیبایی سینه، چربی برداشته شود. البته باید توجه داشت که اگر ژنیکوماستی در اثر مصرف دارو یا تغییرات هورمونی ایجاد شود، می توان با ایجاد تعادل هورمونی یا سایر راه حل های غیر جراحی، این عارضه را برطرف کرد. با ارجاع شما به جراح ژنیکوماستی، بافت سینه شما بررسی می شود و با انجام آزمایش های مربوطه علت بزرگی آن مشخص می شود. پس از تعیین علت بزرگ کردن سینه، پزشک بهترین گزینه درمانی را برای بزرگ کردن سینه انتخاب می کند. جراحی کوچک کردن سینه در مردان یا همان ژنیکوماستی باید زیر نظر بهترین جراح زیبایی سینه انجام شود تا موارد مهمی مانند شکل بهینه، اندازه و اندازه مناسب سینه ها در حین جراحی رعایت شود. موفقیت در عمل ژنیکوماستی نیازمند دانش و مهارت بالای پزشک است. بنابراین در انتخاب جراح ژنیکوماستی بسیار دقت کنید تا یک جراحی موفق و بدون عارضه داشته باشید.

 قبل از جراحی کوچک کردن سینه در مردان چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

قبل از انجام عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان حتما با یک متخصص صحبت کنید. اول از همه، پزشک باید علت این مشکل را در شما شناسایی کند و بسته به آن یکی از روش های درمانی را پیشنهاد دهد. علاوه بر این، شما به عنوان یک بیمار موظف هستید که تاریخچه کاملی از عمل هایی که تاکنون انجام دادید و داروهایی که مصرف کردید یا مصرف می کنید را در اختیار او قرار دهید. سپس، به طور واضح با جراح در مورد احساس خود در مورد این عمل صحبت کنید تا مطمئن شوید که انتظارات شما از عمل ژنیکوماستی واقع بینانه است.

انواع روش های کوچک کردن سینه در مردان

در ادامه با انواع روش های کوچک کردن سینه در مردان آشنا می شوید :

درمان با ورزش :

برای از بین بردن چربی های انباشته شده در قفسه سینه انجام فعالیت هایی که می تواند تمام عضلات بدن را درگیر کند بسیار مناسب است. باید با انجام مناسب ترین تمرینات و تمرینات چربی سوزی چربی های انباشته شده در این ناحیه را کاهش دهید.

درمان با تغذیه :

داشتن یک رژیم غذایی مناسب و مفید یکی از روش هایی است که می تواند در از بین بردن چربی سینه مردان موثر باشد، بنابراین باید مصرف غذاهای چرب را از برنامه غذایی خود حذف کنید و از غذاهایی استفاده کنید که آسیب های جدی به اندام های شما از جمله کلیه ها وارد نکند بهتر است با روش صحیح به تناسب اندام برسید، می توانید برنامه غذایی خود را از متخصص تغذیه بگیرید تا استفاده از این روش به بدن شما آسیب نرساند.

درمان با جراحی :

این جراحی که با هدف کم شدن سایز سینه در مردان انجام می شود، جراحی ژنیکوماستی نامیده می شود. در این روش جراح در صورتی که تجمع چربی در قفسه سینه به دلیل ژنیکوماستی باشد، بدون نیاز به بستری شدن، جراحی سینه را با بیهوشی عمومی و موضعی انجام می دهد. جراح با استفاده از روش لیپوماتیک شروع به تخلیه چربی می کند. یکی دیگر از روش‌های جراحی که منجر به برداشتن بافت چربی اضافی پستان می‌شود، برداشتن آن است. این نوع جراحی از دیگر تکنیک های اصلاح زیبایی سینه ها است که باعث کم شدن سایز سینه های مردانه می شود.

درمان با لیپوساکشن :

یکی از راه های دیگر برای از بین بردن چربی سینه مردان، لیپوساکشن است. این درمان برای از بین بردن چربی شکم، ران، باسن، گردن، چانه، بالای بازو و پشت استفاده می شود، اما می توان از آن برای از بین بردن چربی سینه در مردان استفاده کرد. در درمان لیپوساکشن، چربی زیر بافت پوست توسط دستگاهی به نام کانولا تخلیه می شود. درمان لیپوساکشن با بی حسی موضعی همراه خواهد بود. نکته قابل توجه در این روش این است که لیپوساکشن سلول های چربی را برای همیشه از بین می برد و شکل دلخواه را برای بدن و سینه مرد ایجاد می کند. لیپوساکشن نسبت به روش های مشابه مانند لیپوماتیک، لیزر لیپولیز جدیدتر است و با حذف چربی های اضافی بدون آسیب رساندن به بافت های مجاور چربی، تمام چربی های ناحیه تحت درمان را به طور کامل نمایان می کند. انواع روش های کوچک کردن سینه در آقایان

بعد از جراحی ژنیکوماستی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

پس از جراحی کوچک کردن سینه مردان، بیمار باید از باندهای مخصوص برای جلوگیری از تورم و خونریزی استفاده کند. بسته به جراحی کوچک کردن سینه مردان، ممکن است یک لوله برای مدتی زیر پوست قرار داده شود تا مایع اضافی تخلیه شود.

خطرات جراحی کوچک کردن سینه مردان :

جراحی تخلیه چربی سینه در مردان بسیار ایمن است و اکثر بیماران به خوبی بهبود می یابند. با این حال، ممکن است عوارضی ایجاد شود. عوارض شایع عبارتند از کبودی، خونریزی، احتباس مایعات، بی نظمی خطوط، از دست دادن پوست نوک پستان، جای زخم قابل مشاهده، بی حسی نوک پستان، نوک سینه های معکوس، افتادگی پوست نوک پستان و عدم تقارن سینه. انجام عمل زیر نظر جراح حرفه ایی و مدیریت قبل و بعد از عمل برای نتایج موفقیت آمیز ضروری است.

هزینه کوچک کردن سینه در مردان چقدر است ؟

جراحی های پلاستیک و ترمیمی به طور کلی شامل فرآیندهای مختلفی است که هر کدام هزینه جداگانه ای را شامل می شود. یک جراحی محدود به دستمزد پزشک نیست. از هزینه های آماده سازی قبل از عمل مانند انجام آزمایش های خاص گرفته تا هزینه های بعد از عمل و بعد از عمل، همه چیز باید در نظر گرفته شود. هزینه جراحی کوچک کردن سینه برای مردان به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ضمن هزینه بیمارستان، بیهوشی و اتاق عمل یکی از بزرگ ترین قسمت های هزینه شما خواهد بود که در کنار دستمزد جراح لحاظ می شود. دستمزد تیم پزشکی همراه در این قسمت محاسبه می شود. با این حال، دستمزد جراح به چندین عامل دیگر بستگی دارد. اولین مشکل سختی عمل و وضعیت جسمانی خود فرد است. پیچیدگی و مدت زمان عمل بر هزینه جراحی تاثیر می گذارد. عامل مهم بعدی تخصص و دانش جراح است. بدون شک هزینه جراحی توسط متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هزینه بیشتری خواهد داشت. زیرا داشتن متخصص پلاستیک و ترمیمی به معنای استفاده از تکنیک های پیشرفته تر با مهارت و دانش بالاتر و در نهایت گرفتن نتیجه بهتر نسبت به جراحی کوچک کردن سینه مردان است.

تخلیه چربی سینه مردان با برداشتن بافت

موارد شدیدتر ژنیکوماستی ممکن است برای نتایج مطلوب نیاز به برداشتن بافت با جراحی داشته باشد. بیمارانی که پوست شل و آویزان در اطراف قفسه سینه دارند معمولاً به این روش نیاز دارند. برداشتن بافت به جراح زیبایی اجازه می دهد تا بافت غددی و یا پوست بیشتری را که تنها با لیپوساکشن قابل درمان نیستند، بردارد. محل و طول برش ها به وسعت جراحی مورد نیاز بستگی دارد، اما معمولا در اطراف لبه هاله یا در چین های طبیعی سینه قرار دارند. یک جراح زیبایی آموزش دیده و ماهر برش ها را به گونه ای قرار می دهد که اسکارهای حاصل تا حد امکان نامشخص باشند. برداشتن چربی پستان مردانه با برداشتن بافت معمولاً به صورت سرپایی و تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرامبخش انجام می شود. روند بهبودی شبیه لیپوساکشن است. معمولاً برای بیماران درد و مقداری تورم تجربه می شود. به طور معمول، بیماران ظرف یک هفته پس از جراحی احساس آمادگی می کنند که به سر کار بازگردند و بازگشت تدریجی به ورزش معمولاً پس از دو هفته اول مجاز است.

دلایل بزرگ شدن سینه مردان 

اگرچه دلیل اصلی افزایش سینه در مردان تغییر هورمون‌ها است، اما عوامل دیگری می‌توانند در شکل‌گیری این مشکل موثر باشند مانند دلایل ژنتیکی، استفاده از برخی داروهای خاص یا دلایل نامشخص دیگر، در برخی از مردان باعث بزرگ شدن سینه‌ها به طور غیر طبیعی می‌شود. تخمین زده شده که حدود 5 درصد از مردان در ایالات متحده در طول عمر خود نوعی ژنیکوماستی را تجربه می‌کنند. ژنیکوماستی در هر سنی ممکن است وجود داشته باشد. خوشبختانه کوچک کردن سینه در مردان می‌تواند در هر سنی، چه نوجوان بالغ یا سالخورده با اطمینان و موفقیت کامل انجام شود. برخی از مهمترین مواردی که موجب ایجاد نیاز انجام عمل ژنیکوماستی در مردان می‌شود را در ادامه به آن می پردازیم :

دوره شیرخوارگی :

تقریبا نیمی از نوزادان پسری که به دنیا می‌آیند، مبتلا به ژنیکوماستی هستند. دلیل این مسئله هم مصرف شیر مادر است. البته جای نگرانی نیست؛ چرا که بعد از چند هفته و با بزرگ تر شدن نوزاد، رشد اندام‌ها با هورمون‌های مردانه آغاز می‌شود.

دوران بلوغ در مردان :

یکی دیگر از دلایلی که موجب ایجاد ژنیکوماستی در مردان می‌شود، دوران بلوغ است. در این برهه از زمان، به دلیل تغییرات زیادی که در سطح هورمون های فرد ایجاد می‌گردد، احتمال افزایش سایز سینه وجود دارد. اما مشابه با شرایطی که در دوران شیرخوارگی وجود دارد، این مشکل به خودی خود رفع شده و نیازی به انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان نیست.

نقش چاقی در ژنیکوماستی :

درست مانند زنان، افزایش وزن می‌تواند در افزایش سایز سینه‌ها موثر باشد. در این شرایط، در صورتی که پزشک دلیل افزایش سینه را افزایش وزن تشخیص دهد، نیازی به انجام جراحی سینه در مردان نیست؛ چرا که با رعایت یک رژیم غذایی مناسب، این مشکل قابل حل است.

مصرف الکل :

کبد مسئولیت تنظیم هورمون در بدن را به عهده دارد. استفاده بیش از اندازه از الکل، می‌تواند به کبد آسیب زده و موجب بیماری سیروز کبدی شود. زمانی که کبد دچار مشکل شود، به درستی هورمون‌های بدن را تنظیم نکرده و در مردان موجب افزایش میزان هورمون‌های استروژن می‌شود.

سرطان در مردان و ژنیکوماستی :

در میان انواع سرطان‌هایی که در مردان ایجاد می‌شود، سرطان بیضه و سرطان ریه موجب تغییر هورمون‌ها در آن ها می‌گردد؛ حتی در مواردی که تومور خوش خیم و غیر سرطانی می‌باشد، احتمال افزایش سایز سینه در افراد وجود دارد.

تخلیه چربی سینه مردان با برداشتن بافت

برای آشنا شدن با بهترین جراح کوچک کردن سینه در مردان به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *