ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح کوچک کردن سینه در مردان آشنا کنیم. جراحی ژنیکوماستی یا کوچک کردن سینه مردان در مردانی انجام می شود که بافت سینه زیادی دارند یا ظاهرا بزرگتر از سینه های معمولی هستند. شاید شما هم با مردانی برخورد کرده باشید که از داشتن سینه های بزرگ خجالت می کشند و از این مشکل احساس خوبی ندارند. در دنیای امروزی داشتن اندام خوب یک نکته بسیار مثبت در زیبایی و جذابیت فرد دارد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین جراح کوچک کردن سینه در مردان با ما همراه باشید.

ژنیکوماستی چیست ؟

بزرگ شدن سینه مردان به نام ژنیکوماستی شناخته می شود. ژنیکوماستی معمولاً در اثر تغییرات هورمونی در دوران بلوغ ایجاد می شود. در بیشتر مردان، رشد سینه در پسران در دوران بلوغ موقتی است، اما در برخی دیگر دائمی می شود. افزایش وزن عامل مهمی در رشد مداوم سینه است و بسیاری از بیماران به دلیل تجمع بافت چربی بزرگ شدن سینه را تجربه می کنند. بسیاری از بیماران با ترکیبی از لیپوماستی و ژنیکوماستی مراجعه می کنند. به هر دلیلی، بیماران از ظاهر خود خجالت می کشند. این افراد از موقعیت هایی مانند شنا، از تعویض لباس در رختکن عمومی یا رفتن به ساحل خودداری می کنند. کوچک کردن سینه مردانه یک عمل جراحی پلاستیک است که با معکوس کردن تغییرات مرتبط با رشد سینه مردان، سینه های شما را طبیعی به نظر می رساند.

ژنیکوماستی چیست ؟

دلیل بزرگ شدن سینه در مردان

اگرچه دلیل اصلی بزرگ شدن سینه در مردان تغییر هورمون ها است، اما عوامل دیگری مانند دلایل ژنتیکی، مصرف برخی داروها یا داروها می تواند در ایجاد این مشکل موثر باشد. دلایل ناشناخته دیگر، در برخی از مردان، سینه ها ایجاد می شود. تقریبا 50 درصد از مردان در ایالات متحده در طول زندگی خود نوعی ژنیکوماستی را تجربه می کنند. ژنیکوماستی در هر سنی ممکن است رخ دهد. کوچک کردن سینه مردان در هر سنی، چه جوان و چه فرد مسن، می تواند با خیال راحت و با موفقیت انجام شود. در ادامه با دلایل بزرگ شدن سینه در مردان آشنا می شوید :

دوره شیرخوارگی :

شاید جالب باشد بدانید که تقریبا نیمی از نوزادان پسر متولد شده از ژنیکوماستی رنج می برند. دلیل این مشکل مصرف شیر مادر است. زیرا پس از چند هفته و با رشد کودک، رشد اندام ها با هورمون های مردانه آغاز می شود.

دوران بلوغ در مردان :

یکی دیگر از دلایلی که باعث ژنیکوماستی در مردان می شود، بلوغ است. در این مرحله به دلیل تغییرات زیاد در سطح تک تک هورمون ها، احتمال افزایش سایز سینه وجود دارد. اما مشابه شرایطی که در دوران شیرخوارگی وجود دارد، این مشکل خود به خود برطرف می شود و نیازی به انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان نیست.

چاقی :

درست مانند زنان، بیشتر شدن وزن می تواند در افزایش سایز سینه موثر باشد. در این شرایط، اگر پزشک تشخیص دهد که علت بزرگ شدن سینه افزایش وزن است، نیازی به جراحی سینه در مردان نیست. زیرا با رعایت رژیم غذایی مناسب می توان این مشکل را برطرف کرد.

استفاده از الکل :

کبد مسئول تنظیم هورمونی در بدن است. مصرف زیاد الکل می تواند به کبد آسیب برساند و باعث سیروز کبدی شود. زمانی که کبد دچار مشکل می شود، هورمون های بدن را به درستی تنظیم نمی کند و در مردان باعث افزایش میزان هورمون های استروژن می شود.

سرطان :

از انواع سرطان هایی که در مردان رخ می دهد، سرطان بیضه و سرطان ریه باعث تغییراتی در هورمون های آن ها می شود. حتی در مواردی که تومور خوش خیم و غیر سرطانی باشد، احتمال بزرگ شدن سینه در افراد وجود دارد.

دلیل بزرگ شدن سینه در آقایان

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی ژنیکوماستی هستند ؟

افرادی که از سایر روش های کوچک کردن سینه استفاده کردند اما نتیجه ای ندیدند. روش های مختلفی برای کاهش سایز سینه وجود دارد، مانند رژیم غذایی یا از بین بردن چربی اضافی. اگر هیچ یک از این روش ها جواب نداد، کوچک کردن سینه مردان آخرین راه حل ارائه شده است. افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند و اضافه وزن ندارند. کوچک کردن سینه مردان برای افراد مبتلا به دیابت، بیماری قلبی یا سیستم ایمنی ضعیف توصیه نمی شود. اگرچه روش های طبیعی کمتر برای فرد ناخوشایند هستند، اما نتایج آن ها دائمی نیست.

دلیل بزرگ شدن سینه در آقایان 

دلایل پزشکی کم کردن سایز سینه در مردان

سینه های خیلی بزرگ باعث درد و رنج، اختلالات جسمی و مشکلات روانی می شود. فعالیت های ورزشی به طور قابل توجهی محدود است. تغییرات مداوم در نحوه حمل وسایل برای جبران وزن سینه های بیش از حد بزرگ می تواند منجر به درد مزمن کمر، گردن و شانه شود. در ادامه به دلایل پزشکی می پردازیم :

1.ایجاد اختلال در فعالیت های ورزشی 

شکی نیست که سینه های بزرگ در ورزش اختلال ایجاد می کند. این امر به ویژه برای ورزشکارانی که در مسابقات شرکت می کنند صادق است. افرادی که اهداف ورزشی ندارند، اما عاشق دویدن، دوچرخه سواری یا هر ورزش دیگری برای تفریح ​​و سلامتی هستند، اگر سینه های بزرگی دارند، می توانند از جراحی لیپوساکشن سینه برای کاهش سایز سینه خود بهره مند شوند.

2.درد کمر،گردن و شانه در اثر بزرگ بودن سینه 

یکی از شایع ترین دلایلی که خانم ها به دنبال کوچک کردن سینه هستند، دردی است که می تواند به دلیل بزرگی سینه ها ایجاد شود. اگرچه قسمت فوقانی ستون فقرات قوی و منعطف است و به عنوان تکیه گاه برای سینه ها و کل قسمت فوقانی بدن عمل می کند، اما واقعیت این است که فشار روی ماهیچه ها و رباط ها ناشی از سینه های بسیار بزرگ در مقایسه با ابعاد بدن یک زن است می تواند باعث درد شود. گاهی اوقات درد موقتی است، اما با گذشت زمان می تواند منجر به درد مزمن شود. این درد می تواند ماه ها یا حتی سال ها ادامه داشته باشد.

3.زیبایی شناسی مرتبط با اندازه سینه 

زیبایی یکی از دلایل مهم کوچک کردن سینه، لیپوساکشن سینه است. این مهم است که هر فردی در مورد ظاهر، زیبایی و اندازه سینه خود تصمیم بگیرد. هیچ کس نباید به جای آن ها تصمیم بگیرد. گاهی اوقات یک فرد کوتاه قد ممکن است سینه های بزرگی نداشته باشد، اما نسبت به اندازه خود احساس قد کند. وقتی این اتفاق می افتد، می تواند بر نحوه درک دیگران از بدن آن ها تأثیر بگذارد.

سینه های خیلی بزرگ می تواند شکل و تناسبات بدن را مخدوش کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، فرد ناخودآگاه تنش عضلانی را احساس می کند. این سایز نامتناسب می تواند پوشیدن لباس ها به استایل دلخواه را با مشکل مواجه کند. کسانی که این مشکل را دارند، با کوچک کردن سینه‌های خود به روش لیپوساکشن سینه، به طور ناگهانی تجربه می‌کنند که بتوانند لباسی را که مدت‌ها آرزویش را داشتند بپوشند.

4.تحریک پوست زیر سینه 

سینه های بزرگ تمایل به افتادگی دارند. مالش پوست سینه و تعریق می تواند منجر به ایجاد جوش های قرمز در زیر سینه شود. این جوش ها معمولا توسط قارچ ها یا باکتری های روی چین های پوست ایجاد می شوند. افراد مبتلا به این واکنش پوستی ممکن است دائماً درد و خارش زیر سینه خود را تجربه کنند. این موضوع باید به سرعت حل شود. سریع ترین درمان برای این مشکل کاهش سایز با جراحی سینه با استفاده از دستگاه لیپوساکشن سینه و سایر روش های غیر جراحی مانند لیپوماتیک است.

چه زمانی برای کوچک کردن سینه مناسب است ؟

بهترین شرایط برای کوچک کردن سینه زمانی است که بیمار سینه هایی داشته باشد که حاوی چربی زیادی باشد. به عنوان مثال، زنان یائسه عموما سینه هایی دارند که نسبت به دختران نوجوان دارای نسبت بیشتری چربی است. همچنین بزرگی بیش از حد سینه باعث ایجاد درد و محدودیت فعالیت های حرکتی در بدن زنان می شود. برای خانم هایی که سینه های بزرگ، درد در قسمت بالایی بدن یا آسیب پوست در ناحیه بین سینه ها یا زیر سینه ها دارند، لازم است قبل از تشدید مشکل، اندازه سینه های خود را کاهش دهند.

همچنین در مردان پس از کاهش وزن یا مواجهه با عوارض جانبی داروهای هورمونی، جراحی لیپوساکشن سینه را می توان در هر سنی برای کاهش سایز سینه انجام داد. در این شرایط، جراحی سینه یک انتخاب ثابت شده است و می‌توانید پس از ساکشن سینه به مسافرت بروید یا کار را شروع کنید. استفاده از داروها یا روش هایی غیر از جراحی سینه این امکان را به بیمار نمی دهد.

بهترین جراح کوچک کردن سینه در آقایان

نحوه انجام جراحی ژنیکوماستی 

در ژنیکوماستی با بهره گیری از روش های لیپولیزر یا لیپوساکشن می توان مقدار چربی مازاد را از سینه خارج و سایز سینه را کوچک کرد. همچنین بعد از بیرون کشیدن این بافت اضافی چربی، لیفت پستان ها انجام می شود تا به این ترتیب از بروز مشکل افتادگی سینه در مردان جلوگیری گردد. همان طور که گفته شد، انتخاب روش جراحی ژنیکوماستی طبق نظر جراح فوق تخصص پلاستیک صورت می گیرد تا تخلیه چربی با در نظر گرفتن سایز مناسب و حفظ زیبایی سینه انجام شود. اگر ژنیکوماستی ناشی از مصرف مواد دارویی یا تغییرات هورمونیک باشد ممکن است با ایجاد تعادل هورمونی و یا راهکارهای غیر جراحی دیگری، این عارضه را برطرف کرد.

با مراجعه به جراح ژنیکوماستی، بافت سینه شما مورد بررسی قرار می گیرد و علت بزرگی آن از طریق انجام آزمایش ها و تست های مرتبط مشخص می گردد. بعد از مشخص شدن علت بزرگ شدن سینه، پزشک بهترین راهکار درمانی را برای رفع بزرگی سینه انتخاب می کند. جراحی کوچک کردن سینه در مردان یا همان ژنیکوماستی باید زیر نظر بهترین جراح زیبایی سینه صورت گیرد تا موارد مهمی از جمله فرم مطلوب، سایز مناسب و قرینگی سینه در حین جراحی رعایت شود. موفقیت در عمل ژنیکوماستی نیاز به دانش و مهارت بالای پزشک دارد. بنابراین در انتخاب جراح ژنیکوماستی نهایت دقت را به خرج دهید تا جراحی موفقیت آمیز و بدون عارضه ای داشته باشید.

زمان نقاهت بعد از جراحی ژنیکوماستی :

می توانید انتظار داشته باشید که در چند روز اول پس از جراحی لیفت سینه مردان، درد زیادی احساس کنید. ناراحتی و حساسیت باید در حدود یک هفته بهبود یابد. به احتمال زیاد، حدود دو هفته دیگر می توانید به سر کار خود بازگردید. در طول دوران نقاهت، دستورات جراح خود را به دقت دنبال کنید. از بلند کردن یا حمل اجسام سنگین و بالا بردن بازوها بالای سر خودداری کنید. ممکن است حدود سه تا شش ماه پس از جراحی نتیجه ای مشاهده نکنید. بهبود بافت سینه و کاهش تورم به زمان نیاز دارد. نتایج دائمی هستند، اما ممکن است برای رسیدن به نتیجه مطلوب به بیش از یک عمل جراحی نیاز داشته باشید.

‏مراقبت های دوران نقاهت عمل ژنیکوماستی :

دوران نقاهت عمل ژنیکوماستی تقریبا راحت است و بهبودی به سرعت اتفاق می‌افتد. پیروی از دستورات پزشک کمک می‌کند که دوران نقاهت عمل ژنیکوماستی راحت‌تر و با درد و تورم کمتری سپری شود. درد، کبودی، تورم خفیف ممکن است در چند روز ابتدایی بعد از عمل لیپوساکشن سینه مشاهده شود؛ بنابراین بهتر است چند روز استراحت کنید. گاهی پزشک در دوران نقاهت، مسکن تجویز می‌کند. در دوران نقاهت عمل لیپوساکشن سینه در مردان پزشک برای فرم‌دهی و کانتورینگ از نوعی گن الاستیک اطراف سینه استفاده می‌کند که تا ۲ هفته نباید گن را دربیاورید. علاوه بر فرم‌دهی، استفاده از گن در دوران نقاهت عمل ژنیکوماستی باعث کمتر شدن تورم و نگه‌داشتن بافت‌ها می‌شود. چند روز استراحت بعد عمل کافی است و بعد از ۳ هفته فرد می‌تواند فعالیت‌های جسمی سنگین مثل ورزش‌ کردن یا بلند کردن اشیای سنگین را از سربگیرد. دوره نقاهت عمل ژنیکوماستی به ‌طور کلی ۶ هفته زمان لازم دارد. رانندگی هم چند هفته بعد عمل کوچک کردن سینه در مردان امکان پذیر است، البته به ‌شرطی که بستن کمربند ایمنی باعث درد در قسمت سینه‌ها نشود.

دلایل پزشکی کم کردن سایز سینه در مردان

بعد از جراحی تخلیه چربی سینه در مردان چه اتفاقاتی می افتد ؟

جراحی ژنیکوماستی معمولا یک عمل سرپایی است، یعنی همان روز به خانه می روید. باید ترتیبی دهید که شخصی شما را پس از جراحی به خانه برساند. جراح شما به شما توضیح می دهد که چگونه از خود مراقبت کنید و چگونه از برش های خود در هنگام بازگشت به خانه مراقبت کنید. در طول دوران نقاهت، یک بانداژ و لباس ساپورت در اطراف سینه خود خواهید داشت. این لباس از سینه شما حمایت می کند و تورم را کاهش می دهد.

جراح به شما مسکن می دهد. این داروها همچنین تورم را کاهش داده و خطر عفونت را کاهش می دهند. جراح شما ممکن است در حین جراحی لوله های نازکی را زیر پوست شما قرار دهد. لوله ها در طول فرآیند بهبودی مایع و خون را تخلیه می کنند. مایع در انتهای لوله در یک ظرف جمع آوری می شود. جراح شما لوله ها را زمانی که دیگر نیازی به آن ها ندارید خارج می کند. برای آشنا شدن با تخلیه چربی سینه مردان به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

بهترین جراح کوچک کردن سینه در مردان

بهترین جراح کوچک کردن سینه در مردان ، پزشکی است که پیدا کردنش آسان نیست. زیرا در حال حاضر متخصصان زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند و به همین دلیل انتخاب مناسب از بین آن ها کار دشواری خواهد بود. اما اگر به ویژگی های این جراحی دقت کافی داشته باشید، می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و بهترین نتیجه ممکن را از ژنیکوماستی بگیرید.

از مهمترین ویژگی های بهترین جراح کوچک کردن سینه در مردان داشتن تحصیلات و سواد لازم برای انجام جراحی ژنیکوماستی، داشتن تجربه و نمونه های موفق در زمینه این جراحی، دریافت هزینه های مناسب برای جراحی سینه مردان، انجام جراحی در معتبرترین کلینیک ها می باشد. با توجه به این نکات قادر خواهید بود به اولین شرط لازم برای داشتن یک تجربه عمل موفق ژنیکوماستی دست یابید.

بهبودی بعد از تخلیه چربی سینه مردان چگونه است ؟

ممکن است چند هفته طول بکشد تا مردان پس از جراحی لیفت سینه به طور کامل بهبود یابند. شاید لازم باشد چند روز مرخصی بگیرید. سینه های شما ممکن است برای چند هفته دردناک، متورم و کبود باشد. به مدت 1 تا 2 هفته پس از عمل، باید روز و شب از لباس فشاری استفاده کنید. این به حمایت از سینه شما در هنگام بهبودی کمک می کند. مدت زمان لازم برای نگه داشتن بانداژ به سرعت بهبود زخم بستگی دارد.

پس از 1-2 هفته، نقاط شما یا جذب یا حذف می شوند. تا حدود 3 هفته پس از عمل از انجام حرکات کششی، ورزش های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. حدود 6 هفته طول می کشد تا بتوانید به طور کامل فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. زمانی که بستن کمربند ایمنی دیگر دردناک نیست، که ممکن است چندین هفته بعد از عمل طول بکشد، می توانید رانندگی را از سر بگیرید. ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا نتایج کامل جراحی خود را ببینید.

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *