ما در این مقاله سعی داریم شما را با ماندگاری لیفت صورت آشنا کنیم. لیفت صورت با روش های مختلف جراحی و غیر جراحی قابل انجام است. با کمک این جراحی می توان ظاهر صورت را جوان و زیبا کرد و بعد از این عمل طی 10 تا 15 سال شاهد تغییرات باشید. اگر چهره شما پیر و خسته به نظر می رسد و سن شما بالاتر از آن چیزی است که هستید، طبیعی است که نگران از دست دادن زیبایی و جذابیت خود باشید.

بیشتر علائم پیری صورت در حدود 40 سالگی ظاهر می شود و با افزایش سن این علائم تسریع می شود و در این دوران پوست قدرت و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و مانند ضعیف شدن ماهیچه های صورت، پوست مستعد چین و چروک و چروک می شود. پس از این مدت خطوط خنده عمیق تر شده و چین و چروک های پیشانی از بین می روند و دیده می شوند. در ادامه برای آشنا شدن ماندگاری لیفت صورت با ما همراه باشید.

لیفت صورت چیست ؟

بسیاری از افراد میانسال به دلیل افتادگی پوست از ظاهر صورت خود ناراضی هستند، زیرا عضلات صورت به دلیل بیشتر شدن سن قدرت خود را از دست می دهند و در نتیجه پوست شل می شود و بهترین راه برای رفع این مشکل لیفت صورت است. روش‌های کمتر تهاجمی دیگری برای از بین رفتن افتادگی پوست صورت پیشنهاد شده است و جراحی لیفت صورت بهتر از روش‌های دیگر است زیرا روش‌های دیگر مشکل افتادگی پوست صورت را برطرف می‌کنند و در نتیجه پس از مدتی گذر، پوست شل می شود و دو بار شل می شود، اما جراحی لیفت صورت یک روش دائمی است.

در جراحی لیفت صورت بسته به میزان افتادگی پوست صورت از روش های مختلفی مانند مینی لیفت و لیفت صورت کلاسیک استفاده می شود. اگر نرم باشد از مینی لیفت استفاده می شود، در این تکنیک برش های کمتری برای لیفت صورت استفاده می شود. پوست اضافی دور گردن و پیشانی به سمت سر کشیده می شود، لیفت صورت باعث کشیده شدن پوست صورت می شود که به آن لیفت صورت می گویند که باعث جوان سازی و شادابی صورت می شود. لیفت صورت برای جوان سازی صورت و گردن استفاده می شود، لیفت صورت با کشیدن پوست صورت و گردن می تواند فرد را دوباره جوان نشان دهد.

دقت در انتخاب جراح و روش جراحی حین عمل می تواند تاثیر بسزایی در میزان موفقیت داشته باشد. لیفت صورت باعث کشیده شدن پوست افتادگی دور گردن و تغییر فرم چشم ها و ابروها می شود، بنابراین فرد 10-15 سال جوانتر به نظر می رسد و صورت آن ها جوان می شود. سن مناسب برای این جراحی 45 تا 65 سالگی است. روش لیفت صورت شامل مواردی مانند لیفت صورت، لیفت پیشانی، لیفت ابرو، لیفت گونه یا لیفت فک است. وجود چین و چروک روی صورت یک مشکل طبیعی و قابل درمان است.

لیفت صورت چیست ؟

کاربرد های لیفت صورت :

لیفت صورت تغییرات شگفت انگیزی در صورت ایجاد می کند، این جراحی باعث کشیدگی و سفت شدن پوست صورت می شود. چربی گونه را از بین می برد و به صاف شدن چین و چروک های گوشه دهان و خط لبخند کمک می کند. علاوه بر این، لیفت صورت می تواند گردن را جوان کند. پوست شل گردن را از بین می برد و آن را سفت می کند چربی های گردن و زیر چانه را از بین می برد. نوارهای عمودی گردن که به دلیل شل شدن عضلات گردن ایجاد می شوند اصلاح می شوند.

لیفت صورت چگونه انجام می شود ؟

لیفت صورت با ایجاد برش های بسیار ظریف در اطراف صورت انجام می شود که البته بعد از مدتی محو می شوند و به طور کامل از بین می روند، با کمک این جراحی پوست شل و افتادگی از بین می رود و البته فرم صورت تازه و جوان می شود. برش ها در چندین قسمت صورت ایجاد می شود. برش ها از اطراف گوش شروع می شوند و در امتداد منحنی طبیعی لبه گوش به سمت بالا امتداد می یابند. می توان یک برش در اطراف شقیقه ها ایجاد کرد، طول آن حدود 4 سانتی متر است. در امتداد گوش بریده می شود که پس از جراحی ناپدید می شود. در افراد مبتلا به افتادگی شدید گردن و گلو، برش کوچکی در چانه ایجاد می‌شود تا به چربی گردن و عضلات وسط گردن دسترسی پیدا کنند.

نحوه جراحی لیفت صورت

نوه جراحی لیفت صورت عبارت است از :

بیهوشی :

برای انجام این جراحی بیهوشی لازم است، برای انجام این کار ابتدا شرحی بر روی بیمار ترسیم می شود و سپس توسط تکنسین بیهوشی بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.

برش های جراحی :

جراحی لیفت صورت یک روش تهاجمی و ایمن است. در این جراحی با توجه به میزان افتادگی و شلی پوست صورت، جراح نقاطی را که باید برش داده شود مشخص می کند. میزان برش در جراحی لیفت صورت متفاوت است. در جراحی مینی لیفت صورت که برای افتادگی خفیف استفاده می شود از برش های کوچکتر استفاده می شود به طوری که برش از ناحیه شقیقه شروع می شود و تا انتهای گوش و کمی پشت لاله گوش ادامه می یابد.

بخیه زدن :

بخیه های قابل جذب و غیر قابل جذب برای بستن برش های پوستی ایجاد شده در پوست صورت، ماهیچه های صورت و جمجمه استفاده می شود. اگر پزشک برای بخیه زدن از بخیه های غیر قابل جذب استفاده کرد، باید پس از مدت زمان مشخص شده برای کشیدن بخیه ها به مطب پزشک مراجعه کنید. پس از جراحی لیفت صورت، برای تسریع روند بهتر شدن و کم شدن زمان بهبودی، جراح شما توصیه هایی را به شما می دهد که باید به آن ها گوش دهید و تمام توصیه ها را رعایت کنید.

نحوه جراحی لیفت صورت

چه افرادی برای جراحی لیفت صورت مناسب هستند ؟

هم مردان و هم زنانی که از پیری و افتادگی پوست ناراضی هستند می توانند از این جراحی استفاده کنند. این جراحی برای افرادی است که دارای افتادگی متوسط ​​یا پیشرفته در ناحیه گردن و صورت هستند. بیمارانی که دارای پوست یا چربی اضافی در ناحیه گردن و علائم متوسط ​​پیری در صورت هستند.

برای بیمارانی که وزن زیادی از دست می دهند و پیری شدید صورت و گردن دارند مناسب است. با بیشتر شدن سن شاهد تغییرات چشمگیری در ناحیه صورت هستید، با توجه به اهمیت زیبایی و جوانی برای افراد، لازم است روش های اولیه پزشکی برای رفع عوارض تخریب و افتادگی صورت در نظر گرفته شود. استفاده از روش های جراحی و زیبایی می تواند در جوان سازی صورت موثر باشد.

یکی از مفیدترین روش‌های جوان‌سازی لیفت با نخ است که بدون بیهوشی و با استفاده از نخ‌های قابل جذب سازگار با بدن، در کمترین زمان باعث کشیدگی و زیبایی صورت می‌شود. لیفت صورت با نخ این امکان را به شما می دهد که بدون جراحی های سنگین، بدون بیهوشی، بدون بستری شدن در بیمارستان و بدون زمان نقاهت طولانی صورت خود را زیبا و جوان کنید، لیفت صورت با نخ راهی برای جوانتر به نظر رسیدن 10 سال است و می تواند نتایج درخشانی به شما بدهد.

ماندگاری لیفت صورت

دوام و ماندگاری لیفت صورت به خاصیت ارتجاعی خوب پوست بستگی دارد، ماندگاری نتایج جراحی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ماندگاری لیفت صورت به طور متوسط ​​بین 7 تا 10 سال متغیر است. عوامل دیگری مانند سن، وراثت، جنسیت، رژیم غذایی و … همچنین پارامترهای دیگری هستند که بر طول عمر ماندگاری لیفت صورت تاثیر می گذارند.

قبل از جراحی لیفت صورت چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که دچار خطرات و عوارض لیفت صورت نشوید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی لیفت صورت آشنا می شوید :

 • همراه داشتن یک فرد در روز جراحی الزامی است. بنابراین از بازدید بدون همراه خودداری کنید.
 • اولین قدم در انجام جراحی لیفت صورت، انتخاب پزشک متخصص است. از آنجا که جراح یکی از عوامل موثر در نتیجه دریافتی از این جراحی است. بنابراین در این مورد بسیار مراقب باشید و به هیچ وجه سهل انگاری نکنید.
 • مردانی که تصمیم به جراحی لیفت صورت گرفتند باید در روز این جراحی ریش و سبیل نداشته باشند.
 • در طول جلسه مشاوره با جراح معالج خود، باید تمام پرونده پزشکی خود و حساسیت دارویی خود را به او اطلاع دهید.
 • ناخن های خانم ها باید در روز عمل بدون لاک زدن باشد.
 • بنا به توصیه پزشک، چند روز قبل از انجام این جراحی از کشیدن سیگار و نوشیدنی های الکلی خودداری کنید. زیرا استفاده از این موارد در روند جراحی زیبایی اختلال ایجاد می کند.
 • توصیه می شود خانم ها در روز جراحی زیبایی صورت خود را پاک کنند و از زیورآلات استفاده نکنند.
 • مصرف داروهای شیمیایی و گیاهی که باعث اختلالات لخته شدن خون می شوند. از جمله آسپرین، ژلوفن، ویتامین E و موارد دیگر قبل از جراحی زیبایی صورت ممنوع است.

ماندگاری لیفت صورت

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

پس از جراحی لیفت صورت، باید استراحت کافی داشته باشید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. تورم بعد از جراحی لیفت صورت طبیعی است که با استفاده از بالش زیر سر و قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن در هنگام استراحت می توان آن را کم کرد. در عرض سه روز پس از عمل لیفت صورت، ناحیه جراحی تورم را نشان می‌دهد که در مناطقی که پوست نازک‌تر از سایر نواحی مانند اطراف چشم‌ها برجسته‌تر است.

این وضعیت طبیعی است و جای نگرانی نیست، پس از روز سوم تورم به تدریج کم می شود. بهتر است در این سه روز از کمپرس سرد استفاده کنید و در هنگام خواب سر خود را بالا قرار دهید. تورم و کبودی در عرض دو تا سه هفته پس از جراحی طبیعی است و به مرور زمان کم می شود. پس از این مدت شاهد تورم کمی خواهید بود که به مرور زمان از بین می رود. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت آشنا می شوید :

 • هفته اول بعد از عمل نیاز به معاینه و ویزیت دارید، سپس دو هفته بعد از عمل بخیه های شما برداشته می شود.
 • در روز عمل لیفت صورت و بعد از ترخیص، مصرف غذاهای نرم و سبک توصیه می شود. از فردای لیفت صورت می توانید هر نوع غذایی را مصرف کنید.
 • بعد از عمل، داروها را به طور منظم مصرف کنید و فقط از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • از روز چهارم بعد از لیفت گردن و صورت، هر روز حمام کنید، اما به هیچ عنوان از آب گرم و سونا استفاده نکنید.
 • برای کاهش تورم صورت به خصوص دور چشم در هنگام صبح مصرف غذاهای کم نمک به خصوص عصرها با پرهیز از دوغ و فست فودها توصیه می شود.
 • در 2 هفته اول دوره نقاهت پس از جراحی از انجام فعالیت هایی که نیاز به فشار و خم شدن دارند، مانند بلند کردن وزنه یا جارو کردن، خودداری کنید، زیرا امکان دارد تورم صورت طولانی شود. نتیجه واقعی لیفت صورت بعد از 6 تا 9 ماه ظاهر می شود.
 • انجام ورزش های سخت در هفته اول ممنوع است. از هفته دوم پیاده روی سریع مانعی ندارد. برای ورزش، با فعالیت های ملایم تر شروع کنید و به تدریج تحرک خود را بیشتر کنید. بهتر است سطح فعالیت کاری خود را کم کنید.

جراحی لیفت صورت را در چه مواقعی نمی توان انجام داد ؟

اگر فردی دارای ابروها و پلک های افتاده باشد و چربی اضافی در پلک بالایی جمع شده باشد کاندیدای مناسبی برای لیفت صورت نیست اما بهترین گزینه برای از بین رفتن این مشکل جراحی پلک است. برخی از افراد تصور می کنند که با جراحی لیفت صورت می توانند افتادگی شدید ابروهای خود را اصلاح کنند، اما این یک باور اشتباه است و جراحی لیفت صورت می تواند افتادگی خفیف ابرو را اصلاح کند.

انواع روش لیفت صورت 

در گذشته تنها از طریق جراحی امکان لیفت صورت وجود داشت. اما امروزه با استفاده از روش‌های مختلف غیر جراحی می‌توان با کم‌ترین درد و بدون دوران نقاهت عمل لیفتینگ را انجام داد. البته روش‌های غیر جراحی موقت بوده و باید هر چند وقت یک‌بار تمدید شوند. روش‌های غیر جراحی نیازی به بیهوشی، بستری در بیمارستان و ایجاد برش‌های عمیق ندارند. در لیفت صورت به روش‌های مختلف می‌توان خطوط ریز، چین‌های عمیق، افتادگی پوست و فرورفتگی گونه‌ها را تا حدودی از بین برد. این روش‌ها عموما به کلاژن سازی پوست کمک کرده و سلول‌های پوستی را تحریک می‌کنند.

لیفت صورت با تزریق ژل :

یکی از اصلی‌ترین روش‌های لیفت غیر جراحی، لیفت صورت با تزریق ژل است. مواد تزریق شده در امتداد گونه‌ها، شقیقه، لب‌ها و زیر چشم حجم مناسبی ایجاد می‌کنند. با ایجاد حجم چین و چروک و فرورفتگی‌های پوست از بین می‌رود و باعث ایجاد پوستی جوان و شاداب می‌شود. پرکننده‌های پوستی از مواد مختلفی تشکیل شده‌اند. مواد شبه ژل مانند اسید هیالورونیک، اسید پلی لاکتیک یا هیدروکسیلاپاتیت کلسیم در این ژل‌ها وجود دارند. این مواد غنی از رطوبت بوده و باعث صافی پوست می‌شوند. ماندگاری ژل می‌تواند از ۶ ماه تا یک سال باشد.

 لیفت صورت با تزریق چربی :

در این روش چربی از بدن خود شخص گرفته شده و در نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. تزریق چربی (فیلر) یک روش نیمه تهاجمی است. در این روش سلول‌های چربی از نواحی دیگر بدن از طریق لیپوساکشن استخراج شده و به صورت تزریق می‌شود. با تزریق چربی حجم قسمت‌های مختلف صورت افزایش پیدا می‌کند. سلول‌های چربی با بافت صورت ادغام می‌شوند و برای چندین سال ماندگاری خواهد داشت.

لیفت صورت با نخ :

لیفت صورت با نخ یکی از روش‌های زیبایی پرطرفدار است. پزشک باید تجربه کافی داشته باشد، تا نخ را در نواحی مناسب قرار دهد. در غیر این صورت لیفت ظاهر طبیعی نخواهد داشت. در روش لیفت با نخ پوست به وسیله نخ‌های مخصوص به عقب کشیده شده و ظاهر پوست جوان می‌شود. این نخ‌ها علاوه بر کشیدن پوست به عقب به روند طبیعی جوان سازی کمک می‌کنند. در نواحی که نخ استفاده شده، کلاژن‌ سازی پوست افزایش پیدا می‌کند. کلاژن در جوان سازی نقش حیاتی دارد.

لیفت صورت با لیزر :

از لیفت با لیزر درمانی برای ایجاد پوستی صاف استفاده می‌شود. این روش باعث تولید مجدد سلول‌های پوستی ‌شود. افرادی که بر اثر افزایش سن پوست ناصافی دارند، این روش را می‌توانند امتحان کنند. لیزر درمانی برای پوست‌هایی که در معرض آفتاب آسیب دیده یا به دلیل جای جوش و لک ناهموار است، توصیه می‌شود.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

کلام آخر

قبل از انجام لیفت صورت سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیفت صورت در زعفرانیه را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 3

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *